Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dlouhá vláknitá řasa na rostlinách a skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2023 10:16 R Muž afc1886 [14704] Re: Paul
Těžko říct, třeba sis tu řasu už dotáhl s rostlinkama a jen se jí u tebe líbí. Ono ta řasa si v mechu často libuje. Já jí mám taky v krevetáriu, ale zas na druhou stranu se tam krevetky rády zdržují. Někdy stačí mít místo v akváriu, kde se ti zdržuje bordel pod rostlinami a řasa má hned svoje místo kde se jí bude dařit. To se může stát tam kde se nedostaneš s odkalovačem a není tam dostatečný proud,aby se tam hýbala voda. Ale to podle mě nebude problém u tebe, jelikož to máš čerstvě založené akva a tam jen 3 šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2023 08:00 Muž Paul [2] - AsieRe: afc1886
A kde prosím muže byt problem? V nedostatku rostlin nepředpokládám, v moc silném a dlouhém svícení? To se mi taky nezdá.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2023 06:51 R Muž afc1886 [14704] Re: Paul
Ano, máš tam zelenou vláknitou řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2023 18:54 Muž vlka [3455] Re: Paul
Fotka k příspěvku Podle mě je to řasa, dlouhá, ale nevím, jak se jmenuje...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2023 18:02 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Paul
Dobré je mít na špejli přidělaný mezizubní kartáček a namotávat na něj všechno co tam nepatří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2023 12:26 Muž Paul [2] - AsieRe: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takže ty malé vlásky jsou nové výhonky mechu?
Nevím, jestli je to dobre vidět, ale opravdu se mi to jeví jako vláknitá rasa. Mám z ni velký respekt. rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2023 12:18 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Paul
Asi jsem slepý a nic nevidím ale evidentně ti tam roste ještě jiná rostlina což je u mechu dost běžné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2023 12:03 Muž Paul [2] - Asie – Vláknitá řasa na mechu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, zřejmě se mi v akváriu začíná tvořit vláknitá řasa (jen na mechu, zbytek akvária je čistý). Dokázal by mi někdo poradit co udělat, abych to zachytil takto v zárodku? Akvárium je založené 10 dni, hustě osazene plevelem - řečanka guadalupská, jávský mech, plovoučky - limnobium, salvinia. Jedna se o 20l kostku. Je bez filtru, pouze topitko a světlo. Jsou tam zatim jen 3 sneci, ještě se zajíždí. Světlo podle mě prepalene nemám - jedna se o chihiros se stmivacem, takže jsem ještě ubral. Svítim 8 hodin s 2h přestávkou. Kde muze byt problem? Moc diky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2022 18:59 Brodys Re: Beastie
Fotka k příspěvku Klidně stáhnout večer intenzitu, ale svítit dlouho. My to máme k televizi místo lampy do 22 :)
Mám rád Hygrophyly, krásně zakoření, rostou tak akorát, dobře se množí a líbí se mi. Momentálně vede Hygrophila angustifolia viz fotka, ale i jiné jsou pěkné. palec
Klidně můžu poslat zásilkovnou nějaký prostřih, stačí kouknout do prezentace. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 18:52 Žena Beastie [320] Re: Brodys
Porost třeba čeho, nějaký tip?
Mám tam i tylomelanie, je třeba tomu kytky přizpůsobit, rádi je žerou a musím tam nějaké klacky nechat, ty žerou taky :) Oki, zase svícení zvednu, je pravda že je stejně večer doma tma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 18:47 Brodys Re: Beastie
Ono to chce čas, podle toho, co píšeš, máš živin až až, takže světla víc, ať mají šanci to kytky vyčerpat.
Krevetky se krásně schovají do porostu, to samé Panceřníčci, bylo by lepší zaměnit klacky za porost palec Pak je po starostech,a až tomu tak bude, můžeš je tam začít zkoušet vracet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 18:40 Žena Beastie [320] Re: Brodys
Hnojit sem začala, když se řasa objevila ve větším, pár měsíců zpátky, už dva měsíce zase nehnojím.
Svítila jsem 12, stáhla jsem to na 8, podle mě to ničemu nepomohlo.

Nemám na to teďka to vyndat, filtrující krevety by se neměly kde schovávat po svlékání, bydlí pod tím pancéřníčci, musím to něčím nahradit. Kouknu na burze na něco podobného rozměru, až pojedu, ale teď prostě ne. Navíc po dnešní výměně vody má akva jen 24, doma nám nejde topení a topítko tu litráž vůči 17 stupňům doma prostě nedává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2022 18:34 Brodys Re: Beastie
Nehnojit, svítil bych 12 hodin, snažil se nepřekrmovat a pravidelně měnil vodu. Časem se to musí ustálit, pokud ne, klacky ven, za mě bych je vyndal hned ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2022 18:24 Žena Beastie [320]
Jsem tu zpět. Rostlinám se daří víc než obvykle, limnobium vyhazuje růžice, které poprvé nechřadnou, najas se zdvojnásobuje závratnou rychlostí, kryptokoryna vyhodila tři dceřiné oddenky plus mateční má asi tři nové listy, anubias pokvete. Dokonce nechávám na hladině i kusy okřehku, aby teda ty živiny odčerpával. Poprvé má akva rostlinnou hmotu tak 50% a nikdy jsem neměla víc zelené vláknité řasy, na dřevě, v najasu, v anubiasu,...
Už jsem upravovala dobu svícení, větší/menší výměny vody,... a za svoje trable šťouchání do všeho mám k tomu ještě ruduchu :)
Kterou variantu mám zkusit teď? Jasně, teď trochu překrmuju, ale o to delší hladovky pak dávám, když to přepísknu.
Začínám podezírat jedno z těch dvou velkých kusů dřeva, že to prostě celé kazí, ale nemám teď na to to vyndavat a překopávat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2022 21:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyObecně
- výskyt této řasy je především v letních měsících
- důsledkem je delší doba přirozeného světla v kombinaci s osvětlením akvária (případně přímé sluneční světlo dopadající na akvárium)
- poměrně často je tento druh řasy zaveden do akvária novým druhem kytek z velkoobchodu (problematika rostlin pěstovaných ve skleníku)
- nejde o nic fatálního, k likvidaci je dostačující špejle v kombinaci s Peroxidem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 15:22 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lojza007
Tohle mám taky. A řasokouly jsem míval. A do toho dlouhá zelená. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 14:03 Muž Lojza007 [1206] Re: Beastie
U mně to v tom mechu vypadalo dost podobně. A na různých věcech jako filtr se dělají takový sytě zelený vlasový porosty a vypadají úplně jako řasokoule. Ale je možný, že je to taky jiná řasa než řasokoule. Každopádně řasokouli už raději nikdy více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:40 Žena Beastie [320] Re: Rovano
Mno to je ono, co je ta příčina ale. Proud ne, světlo ne, hnojení asi taky ne, protože jsem zkusila začít a je to akorát tak horší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:33 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Mně to krevetky vůbec nežerou. Proud na to neměl vliv. Stín také ne. Ta mrcha má výdrž.
Řešil bych tedy příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 10:40 Žena Beastie [320] Re: Lojza007
Oki, zatím sem to přendala do kýble, netušila jsem, že je toho mechu na opravdu půl kýble :-D pak ho někdy zkusím přebrat a zkontrolovat. Nechala jsem tam teď jen najas, v akva se dělá proud, tak to nechám projet a uvidíme. Třeba se ta řasa po odebrání řasokoulí a primárního zdroje v mechu spraví, a pokud pak budu chtít, můžu zkusit mech narvat ke krevetám na údržbu. Jen jich na to mám málo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 10:16 Muž Lojza007 [1206] Re: Beastie
Mně se v mechu taky dělá řasa, nevím, jestli je z řasokoule nebo je to nějaká jiná řasa, trošku to vypadá na řasokouli. Čas od času tu hodně zasaženou část odtrhnu a vyhodím a zbytek nechám a ten si vesele roste dál. Od poslední akce ten mech nějak ožil a dorostl do původní velkosti během pár týdnů, je v něm teď i minimum řasy, ale předpokládám, že to se časem změní.
Pokud je zasažený už celý mech, tak si myslím, že mu není pomoci, pokud je tam zdravá část, tak tu špatnou vyhodit nebo dát těm řasožroutům, jestli jim teda bude chutnat i s mechem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 10:03 Žena Beastie [320]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Má smysl zkoušet ten mech zachránit? Díky explozi najas a menšímu proudu a řasokoulím v akva se té vláknité mrše daří brutálně a mech už není mech ale řasa s částí mechu. Překvapivě nehnije teda.
Přemýšlím, že to z akva vyndám, zkouším si dovypěstovat nový, u krevetek s řasou dobře pracují.
Jen otázka, jestli se ten mech vyplatí nějak zachraňovat a jak, protože savo nepřežije, peroxid možná,...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2022 16:25 Brodys Re: Beastie
Také jsem se s ní měsíc pral, kupodivu byl problém v hnojení, stále jsem myslel, že mám málo dusičnanů a hnojil jak blázen, pak se ukázalo, že byla chyba v kapkovém testu. Změna intenzity a proudu s řasou nic nedělala. Pomohly až větší výměny vody s častým čištěním předfiltru, který zachytával odumřelé kytky, plus vysazení hodně rychle rostoucích rostlin. Ken zkušenost, že ne vždy je tahle řada způsobená nedostatkem dusičnanů, ale i naopak přehnojením a blokací prvků.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2022 11:52 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Na vláknitou řasu jsem svítil zhruba 12 hodin a to dost intenzivně. hnojím Bioflor Master a hlavně dusík. Jestli tam nemáš také málo CO2. Dej to Krevetárko do prezentace a fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2022 10:59 Žena Beastie [320]
Koukám, že jsem se tu ve 2018 ptala na tu samou řasu, v tom samém akva. Od té doby je tam jiné světlo, jiný filtr, jiné rostliny (krom anubiasu) a jiná osádka, ale řasa a problém stejný.

Podle mě od té doby, co jsem vyměnila světlo z krytu za Z series LED 60cm tak mi začal problém s vláknitou řasou. Paradoxně je tohle světlo v krevetkárku, kde jí nechávám volně bujet, mám z ní koberce a nikde není tak dlouhá jako tady. V tomhle akva je Sinkor LED 60cm 20W na třetí nejnižší stupeň a situace je stejná, jako tu v nějakých fázích za posledních X let byla.

Mám všude, v kytkách, v molitanu, v proudu, dlouhé tenké individuální pramínky zelené vláknité řasy. Odmotávám špejlí, je toho plná egeria, na anubiasu to není, ale kosokvět je tím prorostlý, v chuchvalcích to roste na molitanu. Není to na skle, není to na dně, není to na dřevě. V obou případech byla v akva cladophora, kterou jsem tedy tady vyndala z tohoto akva v dubnu. Někdy v únoru jsem zvýšila svícení z 6 hodin na 10, jestli to něco udělá. Proud jsem střídavě snižovala/zvyšovala, jsem na nejvyšším zaškrcení atmanu, nikde se nic nehýbe. Akva je plné růžkatce, který ale občas hnědne, kosokvětu, anubias, ludwigie (nejsou zasazené, jen krouží po hladině), okřehek a nově i jávského mechu. O ten se bojím nejvíc, vím, že když se zařasí je to nevratná cesta do koše.

Chci se té řasy zbavit, protože mezi zařasenými kytkami ryby neplavou a snižuje se tím prostor. Údržbu standardně dělám co týden 30%, posledních 10 dní ale dělám co dva tři dny. Krmím špetku, mám clithon šneka, mám levatky. Řasa je neměnná, myslela jsem si chvíli, že je to dobré, a pak jsem si všimla, že uprostřed akva je shluk růžkatce anubiasu a kosokvětu, který řasa drží v cucku, že jen není na okrajích. Dneska jsem po výměně cvičně aplikovala úplně první hnojivo do tohoto akva. Jak dlouho mám počkat, jestli hnojení něco změní? Apropos jak často případně hnojit, stačí jednou za 14 dní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 10:05 Muž ZDRI [1415] Re: Planorbella
Tak jsem si empiricky ověřil, že zelenou vláknitou řasu kromě Japonik velice efektivně a rychle čistí i Sulawesi krevetky Caridina caerulea (Blu Leg Poso). Až mě překvapilo, jak rychle to zvládly, kam se hrabou siamské parmičky nebo jiné ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 20:42 Muž Planorbella [643] Re: zervajs
Jo však já tě nekárám nebo něco podobného, jestli to tak vyznělo, tak se omlouvám.
Nápodobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 20:10 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Planorbella
to mě jen tak napadlo ;-)
já beru určitý počet řas za chtěný a přírodní, prostě "ekologický" pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 17:05 Muž Planorbella [643] Re: zervajs
Já myslím, že při vláknitých řasách je jedno kolik je rostlin (vypozorováno). Donesl jsem si ji taky s rostlinou, no a dal do kelímku na okno a pozoroval, jak roste a fotosyntetizuje. V kelímeku byla voda z kohoutku (rozbor v mé prezentaci) a daná řasa. A z nepatrného ždibku zaplnila plný 100 ml kelímek za nevím jak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 17:01 Muž Roger [1873] Re: zervajs
Jeden čas jsem jí měl taky v jednom akva, tuším v malé louži teď už nevím, byla v proudu a na stonkových kytkách kousek od hladiny v největším světle, zbavoval jsem se jí pořád do kola 1x týdně při výměně vody, ve finále jsem ty stonky sestříhal a od té doby jsem jí neviděl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 16:44 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: ZDRI
měl někdo vláknitou v akva bez rostlin ?
Když jsem měl akary, skaláry,perlovky s jednou valisnerkou tak jsem časem měl ruduchu ale zelenou nikdy.
V akva bez filtru a bez bordel vody roste taky.( zelená vláknitá)
Já ji dostal ( jako asi každý druhý) na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2019 10:00 Muž ZDRI [1415]
Ad příčiny - empiricky vypozorováno, že na její růst má pozitivní vliv:
- bordel voda (filtrace přes AU zde opravdu hodně pomůže)
- kombinace silné proudění vody a intenzivní osvětlení.
Pomáhá:
- pravidelná údržba nádrže a výměny vody
- mechanické odstraňování
- už hodně zařasené rostliny mi během 2-3 dnů krásně očistí Japoniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.08.2019 22:46 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Franťáček
Ahoj, první věc, co můžeš udělat, je zjistit, jakou máš vstupní vodu...nejlepší info z vodárny nebo rozbor ze studny. Točení řasy na špejle řeší následek, ne příčinu, tak že rozhodně nevede ke dlouhodobé změně stavu (a mimochodem...je to pěknej opruz).
Pak se uvidí, co by mohlo pomoci...u mě třeba pomohlo míchat hodně tvrdou a mineralizovanou vodu z M.krasu vodou z RO...řasa postupně zmizela. Dokonce se teď, po delší době, objevil trs řasy na světlém místě, ale hned se o něj postaraly krevetky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2019 22:35 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Skleněná baňka, kousek mechu do toho zalét trochou H2O2 (tentokráte jsem si neodpustil dolní index :) ) Hadička a na konci lipové dřívko, chvíli to bublá (cca 0,5 hodiny) a řasa byla bílá a trochu zkřehla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 22:04 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
Jak aplikuješ O2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2019 21:03 Muž Planorbella [643] Re: zervajs
AU jsem použil do čajových sáčků (nic lepšího jsem nenašel, co by se do půl litru vlezlo). Vláknitou jsem měl jen ve dvou pokusných akvarkach - Kolumbie (AU podané na styl do punčochy) a podobná nádrž na přebytky (aplikace O2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 20:55 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Planorbella
vyzkoušet se má "vše", a než cpát do vody chemii tak raději uhlím ( au) tu organickou chemku odstranit :)
(Používáš do filtru nebo punčošky?)
Taky jsem dnes "vylovil" málo vláknité, rostlinám se daří...tak to zatím neřeším smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 20:41 Muž Planorbella [643] Re: zervajs
Používal jsem jen dva měsíce tuším, ehmm au z lékárny :-D pro mé užití ideální :-P
To v kyselině se dá sehnat určitě, zeptej se Maqa nebo Smetanyho, myslím, že se tu o objednávce bavili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 20:38 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Planorbella
jaké uhlí používáš ?
Jde sehnat to "prané v kyselině" ?
Pokud z vláknité není kalamita, nevadí mi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 20:32 Muž Planorbella [643]
Namotávám už půl roku a stále se drží, takže nejspíš jenom namotávání nepomůže. V jednom akváriu jsem ji odstranil pomocí přímé aplikace čistého (?) kyslíku do vody. Jinak ještě Maq kdysi psal, že vláknité řasy mají rády zvýšené organické znečištění ve vodě. Opravdu by to chtělo prezentaci. :)
Edit: a hola je to pár příspěvků níže: Maq napsal: Mně se vícekrát osvědčila filtrace přes aktivní uhlí. Z toho dovozuji, že tahle řasa má prospěch z rozpuštěných organických látek ve vodě.
Zrovna v prezentované nádrži se mi na vláknitou řasu aktivní uhlí osvědčilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 20:01 R Muž Anthrax [4787] Re: Franťáček
Vezmi špejli nebo mezizubní kartáček a nemotávej. :-) Co zkusit změnit zde jistě najdeš. Je toho tu dost. Bez aktuální prezentace víc poradit nelze.
Edit: Podle poslední fotky tam máš málo rostlin. Přidal bych. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 20:00 Silviebaris Re: Franťáček
Natáčet na špejli... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2019 19:47 Franťáček – Jak se zbavit vláknité řasy
Dobrý den, víte někdo jak se zbavit vláknité řasy v akváriu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 18:32 Reus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím, chci se zeptat a poradit- na 3D pozadí mam zřejmě řasy, spolu se zelenou jsou tam takový vlákna snad je to vidět na fotce, co a jak s tím zatočit a je to vidět i na druhé fotce
+ u té druhé fotky, že tak nějak roste další rostlinka na konci listu, jestli to mam nechat, odstranit jestli to nějak nevadí, díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 15:41 R Muž Anthrax [4787] Re: Cakis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 15:03 Muž Cakis [0] Re: Cakis
Díky pánové za všechny dobře míněné rady. Ideální by bylo aby krevetky jedly řasy a já zase ty krevetky. Jak jsem , ale viděl akvarijní krevetky jsou fakt prcci. Argumentu se silným světlem rozumím. Mám v akváriu rostlinu Ludwigia repens a ta mi pěkně červená, což je prý způsobeno silným osvětlením. Světlo je tedy intenzivní. Aktivní uhlí snad dokonce mám doma tak můžu vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 20:18 Maq Re: Cakis
Mně se vícekrát osvědčila filtrace přes aktivní uhlí. Z toho dovozuji, že tahle řasa má prospěch z rozpuštěných organických látek ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 12:36 Muž MichalP [2] Re: jamajcan
Já z mých zkušeností s touhle řasou bych se taky přikláněl k silnému světlu. Ten Aqualantis mám taky a mám ho stažený na 70% a chtělo by to i méně. Dá se koupit jednoduchý stmívač za pár korun třeba: www.rostlinna-akvaria.cz/…
A druhá věc, co mi pomohla jsou krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2018 08:17 jamajcan Re: Wanderer
Osobně jsem přesvědčený o tom, že u tazatele za současného stavu prodloužení délky svícení, naopak ještě více podpoří růst řasy. Viděl bych dva směry řešení. Buď pomoci rostlinám přidáním Co2 + zauvažovat o způsobu hnojení, nebo snížit intenzitu a délku svícení do doby, než se bujení řasy zastaví. Jak správně psal tazatel, dostat do rovnováhy Co2 + světlo + živiny v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 07:28 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: jamajcan
Vycházím z toho, že delší dobou svícení by měly lépe prosperovat rostliny, tj. zužitkovat živiny, které teď využívají řasy.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 38936x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4109-dlouha-vlaknita-rasa-na-rostlinach-a-skle