Skaláry - rozmnožování, odchov
Ne hodit...připevnit, nejlépe šikmo k některé stěně...

21 litrů stačí...
aha tak zkusím něco takového vyrobit a hodit jim to do akva a na odchov by pak stačila 21 litrová nádrž? protože předpokládám že do akva s krevetkama bych potěr dát nemohla

No já používám ty umělohmotné cedule Pozor padá ze střechy a podobně...

tím myslíš, vyrobit nějaký umělý list a přilípnout ho na sklo přísavkou?
dvě mé skaláry totiž už druhý den plavou pospolu a odhánějí od sebe všechny ryby, ale podle mně jsou ještě mladé, nebo spíš mi bylo řečeno že jsou ještě malé a já chovám v akva skaláry poprvé.
Nechte je v domácí nádrži vytřít "na lízátko" a to přeneste do nějaké menší...
škoda tak to nemám, ale díky

Dobrá je výška, může být tenké...stačí 50 litrů...
Zdravím, měla bych dotaz... jaká nejmenší nádrž stačí k vytření skalárům?
Starší reakce
LiborSprysl napsal: Ještě lépe se "vypichují" jehlou...
Z popisu tazatele ...právě se mi vykuluje plůdek v elementce 10l,ale jsou tam na dně i plesnivé jikry... jsem pochopil, že má plůdek na listu a vydloubané plesnivky na dně... Takže odsátí pipetou či stříkačkou (jak jsem to dělal já) no problem...
Na vypichování jsem používal bambusové špejle od číňanů - mají je na jedné straně pěkně zastrouhané do špičky.
Pro Tonyho: Zbytky na dně se nejlépe odkalí opatrně hadičkou o vhodném průměru (měl jsem ji nasazenou na skleněné trubičce, abych měl přehled co saju) a po odsátí detritu při výměně části vody nasadit na konec hadice jemnější filtrační molitan, pro zabránění nasátí potěru.
Inu stává se...jak jsem níže....
Tak já mám už zkušené kanybaly.

ale už to neřeším - neodchovávám. (pár se mi tře zhruba 1x za měsíc!)
Pokud k tomu mají podmínky dělají to dobré páry celkem běžně...
Za předpokladu, že do pipety nenasaješ i ta mláďata...

jehla je jehla...ta nic nenasaje...
No jasan, javor.

Mrkni na ten prvotní dotaz, tam myslím ta pipeta bude sedět jako víš co na hrnci.

Nedělej si prču...když máš nakladeno nahusto, tak tě chci vidět s pipetou...sebereš i ty vedle...jehlou ne ty šašo Maťo...

Ještě lépe se "vypichují" jehlou...

navik napsal: Nejlépe se odsávají pipetou
To je ono, mám to doma, ale nemohl jsem si vzpomenout, jak se to jmnenuje.

Nech vodu odstát tak 2 hoďky a bude to sichr, hlavně ať má stejnou teplotu, jako mají prckové. Klidně si nech natočeno od večera, ale ty dvě hoďky bohatě stačí, ta čerstvá voda je důležitá, když by se použila "vydejchaná" voda z jinýho akva, tak by to nemělo smysl.
Nejlépe se odsávají pipetou nebo plastovým brčkem na injekční stříkačce...

Bojím se toho chloru ikdyž bude odstátá,cemii mám,ale nechci je otrávit.
Použij třeba vzduchovací hadičku, vodu měnit čerstvou, jakmile se začnou rozplavávat, tak je přemísti do větší nádrže, v těch 10 litrech se bude strašně špatně udržovat kvalita vody a futrovat krmením, ideál je artemka v několika denních dávkách. V podstatě to chce měnit vodu a krmit a uvidíš jak porostou.
Ahoj všem,právě se mi vykuluje plůdek v elementce 10l,ale jsou tam na dně i plesnivé jikry,jak to odsáváte.Ještě prosím o radu ohledně výměny vody.Jaké množtví měnit a čerstvou nebo ze společné nádrže.Za každou skušenost děkuji.

Starší reakce
Snad něco o skalárech víš ne?
1.měl by jsi vědět proč šlo Ph nahoru a co ho drží vysoké
2.měl by jsi vědět co způsobuje prudký pokles Ph a kdy nastává.
3.Jakou vývojovou vodu potřebuješ.
A ten kdo to neví, tak si koupí minerální sůl a taky to jde.
0 06.10.2012 22:52 Roman32 Jo tak to Ti děkuji za radu. Měřit měřit měřit.

Tak to dělám už dost dlouho. Na netu jsem o tomto navýše nic bohužel nenašel.Jinak bych se takhle hloupě zde neptal!
Měřit,měřit a měřit.Hlavně si něco přečíst o vodě jak reaguje,vše je popsáno.Prodávají se směsi minerálů do demi vody a jde to parádně jak Baťovi cvičky.Skaláry nejsou věda.
0 06.10.2012 22:00 Roman32 Přeji hezký večer.
Teď budu asi za úplného blba, ale myslím, že problém bude asi v mém případě u PH. Když dělám vývojovou vodu tak má hodnoty cca 150 ms a PH 6,5-6,7.
Když jsem dnes změřil vodu v případě po z plesnivění jiker, tak vodivost byla na stejné hodnotě, ale PH bylo okolo 7.5. Což je jasné že vše je v hajzlu.
Čím to je, že PH se tak změní? A o kolik se navýší při vzduchování? A zda neustále PH stoupá, či se zastaví.
Děkuji všem za radu.
Starší reakce
Že jo

skaláry jsou jen a jen a vodě...ta fabrika mně fungovala naprosto skvěle osm let...

Máš špatnou vodu ,pokud tam budou uhličitany tak se Ti nic kloudného nepovede.
No držím palce, bude mne to zajímat...ale podle mne to v rybách není...voda...
0 03.10.2012 12:30 Roman32 Já už mám ale ty skaláry v chovnejch bez dusičnanů, to se snažím celou dobu vysvětlit. Vyměnil jsem kompletně vodu a dal vodovodní. Takže jediná možnost, je že to maji v sobě a nebo jsem je tou minulou vodou zničil. Jinak nevím. No známí mi ještě říkal, že by se mohli tak do měsíce vyčistit a vše by se mělo zlepšit.
Hele já jsem díky sedlákům a jejich hnojení přestal se skaláry. Také jsem na studni. Je to ve vodě. Dělal jsem ročně přes 20 000 skalár. Upřímně řečeno nemá cenu se s tím trápit. Pokud chcete ještě experimentovat, zkuste tam cpát dešťovku, to mi ještě fungovalo. Jenže už to bylo moc pracné...
0 03.10.2012 12:18 Roman32 V té vodovodní je vše v normě a hlavně, abych tomu nasadil korunu, tak jsem šel za kamarádem který má velkou pěstírnu a ten mi dal už upravenou vodu co používá a má výtěry a hlavně odchovy jako prase. A co myslíte u mě, do 30 hod. vše opět v hajzlu.
Ten čas může být dlouhý a pro vývoj nebezpečný. Já třel ve vodě velmi tvrdé, ale pokud jsem prkaticky ihned nedal výtěr do vývojovky, tak po hodině jsem už nemusel...V té vodovodce je to s obsahem dusíků jak?
0 03.10.2012 12:00 Roman32 No upřesním ty parametry mám ve vývojové vodě. V chovných nádržích mám vodu lehce změkčenou vodovodní 400ms, PH něco málo pod 7. Ryby se vytřou a po výtěru cca do 2-3 hodin přendám do té vývojovky. Voda ve vývojových AQ je připravena s osmozi a vodovodní vody. Řekl bych, standartní postup. Ve vývojovém AQ je vzduchování, teplota cca 27-28 st.C.
No samozřejmě! Dusíci jsou průšvih... Moc nerozumím tomuto...Vodu mám 160ms, PH 6,7, teplota 27 st.C a výtěr přendavám do vývojové vody. Voda je studniční. Výtěr v té vodě v níž ryby jsou a pak přendnání do nádrže s vodou jinou?

Zkuste ty údaje zpřesnit...já myslím, že ten problém je v nezvládnuté technologii výroby...

Tak na to Ti nejsem schopen odpovědět. Co bych vyzkoušel, to jsou plovoucí rostliny v třecích nádržích, čímž by jsi měl ty dusičnany stahovat, ono obecně přidání rostlin(y) do vytíračky není na škodu, měl jsem tam vždycky trs Hnědovky.
0 03.10.2012 11:36 Roman32 Dobře a co ty dusičnany? Není možné žo to nějaký čas mají v sobě a vajíčka a mlíčí jsou tím znehodnocené?? A nebo že je poškodily na trvalo???
Tak pokud je to u všech párů, tak to opravdu všechno směřuje k tomu hraní si z vodou.
0 03.10.2012 11:17 Roman32 Tak to myslím, že můj případ není, protože to by ty jikry bělaly mnohem dříve, kdyby nebyly oplozené. To je můj názor.Ale hlavně tohle mám u všech párů.
Taky se někdy třou dvě samice, ale to snad není tvůj případ.
Třou se stále stejný páry? Možnost neplodnýho samce bych nevylučoval.
0 03.10.2012 10:49 Roman32 – Plesnivění jiker
Přidávám acriflavin, a z vodou jsem to už zkoušel od 120ms - do 230 ms a pořád je to stejné. Zkoušel jsem přidat i Torumin a opět bez kladného konce.
Už u mě nastává zoufalost.
Zrovna teď se mi zase pár tře.
Výluhy jsou určitě dobrá věc, trochu acriflavinu taky neuškodí, ale rozhodně musíš zahejbat s vodou, když to nejde v tom, co uvádíš, musíš si s tím trochu pohrát, třeba si zjisti v jaké vodě se narodily tvoje chovné ryby. Jeden pár běžně dělám v 300 ms a druhý ve 100 ms, podle druhu.
0 03.10.2012 09:17 vikino – vyvojova voda
--- zrejme zla vyvojova voda.
Přidáváš nějaký protiplísňový přípravek, třeba Acriflavin?
0 03.10.2012 08:49 Roman32 – Plesnivění jiker
Ahoj všem, potřebuji poradit. Vodu mám 160ms, PH 6,7, teplota 27 st.C a výtěr přendavám do vývojové vody. Voda je studniční. Vždy, ale stejný průběh. Po 24 hod. začíná plíseň a po 30 hod. 90 procent jiker je pryč. Toto bylo asi v šesti případech a vždy stejný průběh.
Udělal jsem test na dusičnany a katastrofa. Vyměnil jsem vodu a dal z řádu všem chovným párům skalárů. Asi 14 dnů bez výtěru. Nyní se mi vytřely dva páry, ale průběh úplně stejný jako v dusičnaté vodě. Nevím už co mám s tím to dělat.
Jediné co mě napadá je zda dusičnany chovné ryby trvale nepoškodily a nebo zda netrvá delší dobu než se ryby pročistí?????Jak dlouho?????
Nemáte někdo s tímto zkušenost?
Děkuji všem za radu.
Starší reakce
Pokud jsou to první výtěry, tak bych tomu nechal volnej průběh a nechal to ve společenským sežrat. Až bude pár trošku sehranější a zkušenější, tak se třeba o ten "umělej" odchov pokusit. Jak píše kolega, jak v atlasu, tak v tomhle vlákně je to popsaný nespočetkrát.

Přidat reakci
1 ...... 41
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38900x