Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Žádná další stránka   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 15:15 Woolin
jo jo, viděl, dostkrát.. pruhované jsou hezčí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 12:37 Page
A co říkáte na červené skaláry??? Viděli jste to nědky někde někdo????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2007 12:18 Muž Horác [3942]
Dospělý starý samec má na čele tukový hrbol. Jinak se dá pohlaví rozpoznat pouze při tření (buď podle tvaru močopohlavní bradavky nebo (při troše štěstí) přímo při kladení jiker (klade je samička :o))). Ten, kdo tvrdí, že to pozná i jinak prý lže :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 11:58 Page
Mám v akva 4 skaláry. Jak zjistím která je samička a kterej sameček??? Předem děkuji za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2007 10:08 Muž Horác [3942] – to David
Fotka k příspěvku Vytvořený pár si začne čistit místo, kam nalepí jikry (většinou široký list echinodoru, stěna akvária, trubka od filtru apod.) Mně se jednou vytřeli dokonce i na magnetickou stěrku nebo na květní stonek echinodoru, což vypadalo opravdu zajímavě (viz foto). Zároveň i značně vzroste jejich agresivita - začnou si bránit teritorium, zejména vůči ostatním skalárám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 09:50 david
Fotka k příspěvku ako budem vediet ze skalare budu mat ikry??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 21:41 Maťa
Oni mě to nakladly stejně na filtr,ten dát pryč nemůžu. A za jak dlouho by se to mělo vyklubat? Druhé akva sice mám,ale tam jsou živorodky,smůla. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 20:36 Muž Horác [3942]
Aha ... Já jsem se teda nikdy nedostal dál, než k tomu rozplavání plůdku (ve společné nádrži), protože mě to odchovávání ryb nějak neláká.
Tak když to jde i bez rodičů, tak by to mělo být v poho ... Jenže on má stejně jenom sklenici ... v tom to přece neodchová ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2007 20:11 Muž Malapa [494] - Afrika – Hloupost
To je nesmysl, je běžná praxe, že se jikry i s podkladm dají do stejné vody v jiné nádrži. Zavede se jemné vzduchování tak, aby bublinky zajistili proudění vody kolem jiker. Ještě přidat několik kapek dezinfekce, která zabrání šíření plísně z neoplozených jiker.
Osobně několikrát vyzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 19:12 Maťa
Tak to je škoda. Druhé akva nemám a do sklenice ty skaláry dávat nechci aby nepošly. Jsou to vydařený a moc krásný kusy. Tak díky za rady ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2007 19:08 Muž Horác [3942]
To Ti zplesniví ... oni se o to musej starat :o) ... vyzobávají neoplodněné a zaplísněné jikry, ovívají to ploutvema a tak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 19:03 Maťa
A je možné odlejt trochu vody do nějaké sklenice a z toho filtru ty vajíčka tam přendat (bez rodičů)??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 18:58 Muž Horác [3942]
Ve společenské nádrži z toho bohužel nic nebude ... Jikry sežerou buď ostatní ryby, nebo sami rodiče (ze stresu). Nejdominantnější pár v mé nádrži několikrát uhlídal plůdek až do rozplavání, ale pak už je to bez šance. Pokud chceš skaláry odchovávat, budeš jim muset pořídit samostanou nádrž (jednu pro jeden rodičovský pár). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 18:50 Maťa – Skaláry
Ahoj,dnes jsem si všiml,že na filtru jsou nakladená vajíčka. Skaláry jsou pořád u filtru a odhánějí okolní rybky od tamtud. Co v takovém případě dělat? Nechtěl bych,aby jiné rybky ty vajíčka požraly a něco z toho bylo.
Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 22:24 Hans – pro Pavco
bez dospělých,ti se ti za pár dní budou třít znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 21:45 Anonym
pro lool: ne nei top casto 3x za ctvrt roku je ok.. chovne kusy se vytiraji i tak jednou do 10-ti dnů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 19:19 pavco – odlovovani
A když jsou ještě jikry ne listu rostlinky a odstřihnu ho a dam ho do jineho akva mám taky přelovit ty skaláry (rodiče)??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 21:46 Muž Horác [3942] – skaláry
Ve společenské nádrži se mladých nedočkáš. Chovný pár musíš odlovit do samostatné nádrže. Zadej si do Gůglu "množení skalár" příp. "Pterophyllum scalare rozmnožování", vyjede toho spousta. Např. www.moje-akvarium.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2007 19:07 Muž petik [0] - Parmičky – Rozmnožování skálar
Prosím poradte,mám pareček skalar amazonských a pravidelně se třou,ale nikdy to neubrani a nebo to vše chytne plíseň a sami to požerou...jak na to,aby byl nějaký přírustek?Dik za názory...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 16:51 Lool – skalar
Mám taky skalára, ale jen jednoho a už po třetí během cca 3 měsíců nakladl jikry. Není to nějak moc často?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.12.2006 20:33 Muž Horác [3942] – to Mona
Fotka k příspěvku Nee :-) , jako nitě tedy opravdu nevypadají. Spíš jako "miniaturní pulci" :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 20:02 Mona – Jak vypadaji vylihnute skalary?
Ahoj, chtela jsem se zeptat, jak vypadají skaláry po vylíhnutí z jiker. Prendala jsem jikry do jineho akvaria, ale jedine,co v nem ted plave jsou takove "nitě". To asi neni ono, ze? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 20:13 Hans – tření
Tak ten list ustřihni a dej to celé do malého akvárka se vzduchováním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 16:27 xcenda – vytření skalár
jo tak taky se mi prave vytreli na listu echinodorus osiris ale jak to tady ctu tak dyz to do zejtra neslovim tak r ano prijdu z prace a uz tam nicnebude jo :-) uvidime :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 15:35 Tomas4343 – :-(
Hm.. tak teď jsem přišel ze školy, a už tam nic nebylo :-( Tak snad příště...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 15:29 Muž Killer [133] - Sumci – skaláry
no tak to je blbý no..mě se vytřeli na echinodorus,ale nebyl čas to odlovit a další den už tam nic nebylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2006 18:03 Tomas4343 – :-(
No to právěže asi nepůjde :-( Mám už jen 50 litrové akvárko a tam by se všechny nevešly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2006 17:57 Muž Jammes [72] - Afrika – tření
zkus odlovit ostatní ryby a nech tam jenom ten pár skalárů, pokud budou mít klid, možná to uhlídají, ale většinou několik prvních výtěrů rodiče sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2006 17:31 Tomas4343 – Vytření skalár
Tak právě se mi vytřely moje skalárky :) Tedy alespoň to tak vypadá. Ani nevíte jakou mám radost, to se mi ještě nikdy nestalo. Ale nevím, jestli to uhlídají. Vytřely se totiž na pozadí a to jaksi přemístit nemůžu. Nevíte co bych mohl udělat pro to, abych uchránil jikry a později plůdek? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2006 13:38 Muž [] – petr
krom panceřníčků dej pryč vše.Ale pokud máš možnost dát pryč všechny ryby tak to udělěj.A klidně to nech jen pro 1 pár skalár jako vytíračku.Jsou navyklé na prostředí a časem se Ti může i zadařit s pravidelným odchovem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 20:47 Petr – Skaláry
Dobrej den.Chtěl bych se zeptat na skaláry.Jaksi taksi mě dnes nakladli jikry a ja nevim jestli tam mám nechat temhle druch rybiček.Péřovec,anticitrus,pancéřníček.Děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 09:35 Muž Jammes [72] - Afrika – .
ve společným akva to rodiče neuhlídají, odlovit buďto pár nebo ostatní ryby a nechat pár samotný, ještě můžeš odebrat jikry po nakladení ale na samotný jikry se musí připravit voda(bohužel nevím jaké má mít parametry) a zajistit jemné vzduchování, pokud necháš pár s jikrama společně tak prvních několik výtěrů mohou rodiče sežrat než se naučejí starat o mladé, dopřej jim čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 09:23 Blue – to jammes
a co mám dělat až se vylíhnou? mám je dát do zvláštního akva? i s rodičema nebo bez? a čím je krmit? a kdy můžou mezi ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2006 09:19 Muž Jammes [72] - Afrika – ,
pokud takle brání místo před ostatníma tak na ně přišlo tření, můžeš očekávat v brzké době snůšku jiker
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 09:17 Blue – rady
asi se zeptám blbě - ale co na ně přišlo?!?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2006 08:55 Sidonius – Skaláry
Asi to na ně přišlo... :)
Rady jistě budou následovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 08:10 Blue – Agresivní skaláry
Něco se mi děje v akvárku, když pominu to, že mi bez zjevného důvodu chcípla black molla, tak mi zešílely ty dvě XXl skaláry. Najednou z ničeho nic začaly být hrozně agresivní, jsou zalezlé v jednom koutě akvárka, kde neustále zběsile oždibují mojí krásnou echinodorus bleheri a každou rybku která by se do toho jejich rohu chtěla přiblížit okamžitě napadají - dokonce i ostatní skaláry.
Co je to s nima?!?!? a hlavně co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2006 20:14 ana – skaláry
Ahoj, díky za rady, ale moje milý skaláry do dneška všechny jikry snědly... Možná je to proto, že jsou mladý a vytřely se poprvé, možná proto, že mám tvrdou vodu. Uvidim příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2006 18:17 jirka – skalára
Jestli se ti ty skaráry vytřely poprvé,tak to není nic neobvyklého,to se stává,že když dospějí tak nevědí co s tím.Až tak třetí výtěr by měly opatrovat.Jestli jsou už starší,tak je to zlozvyk a s tím se nedá nic dělat ,nežli jim to hned po vytření sebrat a odchovat jikry zvlášť.Jestli máš opravdu pár tak to musíš zjist,protože i dvě samičky se vytřou a jikry zbělají a pak je sežerou.Když jsou jikry oplodněny, tak do druhého dne ztmavnou a při hlídání odstraňují bílé zplesnivělé.Pro skaláry je lepší voda měkká a kyselejší.Dej vědět jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2006 12:40 CML – Vajca
Tak jsi slyšela samé dobré názory já ti už asi víc neporadím.
Akorád ti můžu říc, že známkou vývoje jikej je ztmavnutí.
Kdyžtak se radši zase optej.čau čau ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.01.2006 21:45 Iva – Skalary
Skaláři vybírají a žerou plesnivé jikry. Rozplavou se asi za 5dní, ale musí se krmit živou potravou(žabronožkou), bez živé potravy hynou. Nesmíš tam mít jiné ryby tak dlouho dokud nejsou ty mladé dost velké, aby je nesežraly ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2006 20:50 max – SKALARY
NEVYBIRA SPIS TY ZAPLISNENY?TY SPATNI VYBIRAJ,ABY SE NENAKAZILIOSTATNI ZDRAVY JIKRY...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2006 20:47 ana – žere je!
A ta druhá skalára ty jikry žere!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2006 20:39 ana – skaláry
dík moc za radu. Ještě bych se zeptala, na jak dlouho mam dát ty parmy pryč? a za jak dlouho po nakladení jiker se můžou vylíhnout? Pár těch jiker zbělalo, je to v pořádku? ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2006 16:50 CML – Skaláry
No hlavně je nepřendávej i s rostlinou do jinýho akvárka.Jestliže ti tam nakladli jikry,tak to z toho důvodu že mají vyhovující podmínky.A hlavně jsou jikry a plůdek nachylný na složení, teplotu a čistotu vody.Dej pryč všechny ryby, které by ti mohly požrat plůdek.
Rodiče tam samozřejmě nech, protože nejsou kanibalky, jako ostatní ryby a o jikry a později i o plůdek se starají s velou pečlivostí,odstraňují špatné jikry a nečistoty.To ty bys nikdy tak důkladně neudělala.Mladé rybičky ještě 1. den zůstávají na listu a až se rozplavou krmí se žábronožkami(artemie), které si každý akv. může vypěstovat z koupených vajíček ve vespecializovaných obchodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2006 14:14 max – kckk
bud je prendej i s rostlinou pryč,nebo dej pryč parmičky.pancerici ji nic neudelaj....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2006 00:35 ana – rozmnožování skalár
Ahoj, na listu kytky mam nakladený jikry a hlídá si je skalára. Objevily se tam dneska, poradíte mi, jak mám postupovat dál? Za jak dlouho se mi z toho vylíhnou rybičky? A mam je odlovit, nebo nechat v akvarku (četla jsem, že skaláry jsou ryby pečující o potomstvo) Mam tam ještě pancéřníčky a parmičky čtyřpruhý, bojim se, aby mi je nesežraly. Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.1999 00:00 JoKa – Re: Ivoš
Postupně jsem se propracoval až pod 100 mS
Promiň, ale já nehovořit jazykem tvého kmene... :-)

Ne, sranda... Vodivost neměřím a abych přiznal barvu, ani nevím, čím bych to udělal.

Každý máme své metody a všechny cesty nakonec vedou do Říma a člověk (no kolikrát si říkám, že opravdový akvarista ani nemůže být člověk) si tu svojí cestu musí najít sám. Ta cesta, zpravidla, vyjímky naprosto nechápu, bývá dlážděná neúspěchy, nezdary, statisícem plesnivých jiker a hromadou mrtvol dvoutýdenních skalár...

Na tomto fóru jsem několikrát zmiňoval, že to všechno je o vodě... Za tím si stojím... V mé "stopadesátce" plave chovná grupa teter císařských (3+7), které už nevytírám, protože už mě prostě nebaví a v jižních čechách už jsem to zahltil. Člověk by řekl, že na odchov je těžší než ta skalára, ale já celou tu skupinu klidně prodám, nebo vyměním za sehraný pár red devilů a samici navíc... Mám štěstí na vodu, to přiznávám, ale chci tím říct (sakra, druhý panák Sira Jamesona a jsem ukecaný jako blázen, skoro A4 referát), že i s vynikajícími podmínkami a znalostmi se dá "zprasit" kde co a kolikrát ani nevíš, že děláš kravinu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [41]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-odchov-skalar?od=2001