Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 19:11 Muž Yirka [9123] Re: DavidDizzer
Tak pokud máte k běžnému používání vlastní studnu o to více byste měli mít rozbor kvality její vody..... Jinak sice nemusíte mít problém s chlórem,(který v běžném životě prakticky neexistuje) ale může být dost problém s dusičnany, které se ve studních občas nekontrolovaně objeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 15:33 Muž DavidDizzer [26] Re: kulich
Já nemám městskou vodu. My máme vlastní vodu. Studnu ;-). Takže žádný chlor - o starost méně. ... :) stejně se mi nepodaří odchovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 10:40 kulich Re: DavidDizzer
dej vědět jak si dopad.Optimální by bylo vědět jaký máš hodnoty vody.na jakou vodu jedeš???Já mám pražskou.želivka.ta je ok.jinak na líhnutí si ted jezdím do studánky a musím říct že mám téměř stoprocentní líhnivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 02:49 Muž DavidDizzer [26] Re: kulich
O.k., díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2011 22:37 kulich Re: DavidDizzer
pokud se ti znovu vytřou je dobré v yjmou list s výtěrem třeba do 10litrové nádrže.slabé vzduchování.do nádrže přidat torumin od tetry a používám i acriflavin proti zaplísnění.a mělo b y se to podařit.voda by měla být od zbarvení asi jako vymáchanej pytlík od čaje.mělo by se to podařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:36 JagerMaister
mne sa trú každé dve týždne ked krmiš mrazeným tak to je najlepšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:35 JagerMaister
tak pri prvých výteroch je nutné očakávať straty preteraz to nechaj a tak a nabudúce skús odchovať môj pár sa o ikry krásne stará ale po vykulení mladé pojedia :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:33 Muž DavidDizzer [26] Re: bluemonster
A můj také. Nikdy jsem totiž nezažil, že by se mi jakákoliv ryba vytřela (jikry). Jenom živorody. Ale ryby s jikrami ne. Zajímavé :) Příště to snad poznám. Kolikrát mohou skaláry naklást jikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:32 Muž DavidDizzer [26] Re: bluemonster
Nejspíš (asi) určitě ANO :-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:26 JagerMaister
správny rodičia by tie plesnivé odstránili je to ich prvý výter ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:13 Muž DavidDizzer [26] Re: bluemonster
To už asi nemá cenu, když začaly některé jikry plesnivět, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:01 JagerMaister
v spoločneskom to asi neodchováš ked chceš odchov tak odstrihni list s ikrami a umiestni ho do špeciálnej nádrže s rovnakou vodou a na list pusť jemné vzduchovanie napr. vzduch. kamienok ... rodičia ikry ovievajú tak rodičov nahradí kamienok ;-) nech sa darí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 20:58 Muž DavidDizzer [26] Re: DavidDizzer
Nejspíš ale polovina jeker již plesniví. Protože místo šedohnědé barvy jsou bílé. Nejspíš splesniví i ostatní. Takže z toho stejně nic nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 20:21 Muž DavidDizzer [26] – Náhodné vytření skalár
Ahoj. Mám problém, ale jsem i rád. Dnes mi bylo divné, proč spolu dvě skaláry pořád bojují a proč jedna skalára odhání pryč z jednoho místa všechny ryby a je na ně agresivní. Potvrdilo se, že jsou na listu hygrophily nakladeny vajíčka. Spousta malých vajíček.
Jenže já vůbec nemám zkušenosti s odchovem skalár. Mám proto nechat vajíčka nechat, kdyby se podařilo, vylíhnout a pak nic? Protože by malé nejsíš sežraly větší ryby jako (čichavec zlatý)...

Prosím, poradíte? :)
Děkuji, DavidDizzer

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 00:03 Muž hf [54] Re: Yirka
Mě se třou oba páry každých 10 dní. Když jim jikry zlikviduju. Když, ne, tak si odvodí potěr, který je ale postupně žrán osazenstvem akva až je cca do měsíce od vykulení sežrán kompletně a rodiče se znovu začnou vytírat. Vše (včetně obou párů) ve společenském 300l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 08:42 ROmualdo
aha dobre ovidime co se bude dít hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 21:01 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Jednou se mě jeden pár třel co týden po dobu měsíce, ale nikdy z toho nic nebylo, vždycky všechno sežráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 20:59 Muž Yirka [9123] Re: ROmualdo
Nedá se to říci zcela jednoznačně, ale tření by se mělo za normální okolností dít zhruba 2x do měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 20:55 ROmualdo
a chtel sem se zeptat za jak dlouho se ji zase udelaji jikry ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 09:20 ROmualdo
dobre skusim to tedy musim jit na zivou potravu vymnenit vodu mám parek ostrizku a i te se budou trit tak i jeím to pomoze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 09:12 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Klidně můžeš, ale nejlepší je když se pár vybere sám z hejna. Zkus a uvidíš. Živý krmení, hodně měnit vodu a cvičit jim s teplotou, to jsou takový základní způsoby pobídek ke tření. Ovšem někdy ať děláš všechno možný, tak se stejně nedaří. Je to příroda a chce to trpělivost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 09:04 ROmualdo
aha dobre lebo kdyz se trely tak sem nevyl doma ale vim ze samice urcite kladla ale ci je tohle to samec tak to nevim ale jeho samica je amazonska a mám jeste jednoho samce tez amazonskeho a ten uz mnel vycej krat jikry nemám je skusit vymnenit ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 08:52 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Tak u Skalár se pohlaví se 100% jistotou dá poznat právě při tření, kdy je jasný kdo jikry klade a kdo je oplodňuje. Mimo tření je to hádání a už jsem si kolikrát byl jistej pěkným samcem a ona se z toho vyklubala ještě pěknější samice. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 08:35 ROmualdo
Fotka k příspěvku o nechá, jim cas a skusim je kdyz tach odchovat v malem akva a mám na tebe otázecku nejsem si jistej ci je to samec ale myslim si ze jo diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 18:16 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Dej jim čas, ono to chvilku trvá, než se pár tzv. sladí. Nikdy jsem nic z prvního výtěru neměl. Příště už by se jim mohlo dařit lépe. X-) Nikdy to moc neřeším a nechávám tomu volnej průběh a už jsem i ve společenským akva několik kousků odchoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 18:01 ROmualdo
diky za rady a ano bylo to ve spolecenskem ale samec je uz starsi a samice je od neho mladsý a po prvý krat se trely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 17:22 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: ROmualdo
Asi se mu hodně chtělo a už nestačil doplavat na hajzlík smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 16:57 R Muž romant [27987] Re: ROmualdo
Těch přínin může být několik. Tak např.
-špatná vývojová voda
- mladý nezkušený pár
- stres, způsobený tím, že se výtěr odehrál ve společenském akva(neuvedeno)
Jako nejefektivnější způsob množení skalárů, kdy lze nějakého odchovu dosáhnout se obvykle používá samoststná nádrž, kde je jenom ten pár osamotě. Další možnost je jikry páru odebrat a dát do menšího akva, kam se zavede vzduchování a potěr se odchová takto samostatně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 16:51 ROmualdo
caute chtel bych se na neco zeptat ze mam pár skalaru vytrely sa mi na list a samec je zesral proc ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 11:50 R Muž romant [27987] Re: hf
Můžeš rozmělnit mezi prsty vařenej žloutek, tam kde se zdržují. Ono to trochu zabarví vodu a potěr si to sezobe. Samozřejmě, že ideál by bylo živý krmení, teď toho jsou plný rybníky, ale když nebude možnost, tak potom klidně jemný vločky. Oni budou mít snahu hledat a vždycky si něco najdou. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 11:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: hf
Honzo má, rodiče jim samozřejmě potravu rozmělní,ale rostou velice pomalu.Ryby často redukují počet mladých a velice často je sežerou.Třeba přikrmováním rodiče budou v pohodě a odvodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 11:32 Muž hf [54] – potěr
Tak do dnešního dne rodiče uhlídali asi 30 kusů a dnes ráno se potěr rozplaval. Oba rodiče nevědí co dřív, hejno stále sezobávají a vyplivují na původní místo...

Že něco takového uvidím ve společenském akvárku s neonkama sem opravdu nečekal.

P.S. Má cenu jim tam kapat nějaké prachové krmivo nebo si v akvárku něco najdou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 11:21 R Muž romant [27987] Re: anulovat
Pohlaví skalár se se 100% jistotou dá určit až při tření, do tý doby je to hádání a tipování. U půlročních puberťáků by se už dalo klidně očekávat, že se o nějaký výtěr pokusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 11:08 anulovat
zdravim jsem se chtel zeptat ja mam skalary už pres pul roku a zatim nevim co je co jestli semec či samička a za jak dlouho se budou třit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.04.2011 00:51 Muž hf [54] Re: romant
Tak se ráno vylíhla další dávka a jakmile se začali odtrhávat od skla tak je rodiče zase začali sezobávat. Jenže když na to koukám déle, tak oni to chvíli žvýkají a pak ten potěr zase vyplivují na sklo kde ho chtějí mít. Odpoledne dokonce kompletně celou várku potěru přestěhovali na druhý konec akvárka. Respect!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:59 R Muž romant [27987] Re: hf
Podle mě je navině stres a obavy z ostatních obyvatel akva. Už jsem to zažil nesčíselněkrát, že ve společenským akva to ubránily úplně před každým a jakmile se mladý měly snahu rozplavávat, tak to radši sežraly samy, než aby ten potěr měl sloužit, jako potrava pro ostatní. Holt drsná příroda v celé své kráse. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:56 Muž Yirka [9123] Re: hf
Možná si říkají, ve volné nádrži to neuhlídám, tak než aby to sežral někdo jiný udělám to sama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:55 Muž hf [54] Re: romant
Ahoj,

Jo, já jim to už několikrát odsál jakmile se to začalo mrskat, už mám asi centimetrové prcky. Ale chtěl jsem jen vědět proč jikry 3 dny hlídají a opečovávají aby to pak sežrali jakmile se ten potěr odlepí. To mi přišlo zvláštni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:46 R Muž romant [27987] Re: hf
Pokud jsou ty rodiče společně s tím potěrem ve spolčenským akváriu, tak bych to považoval za normální. Zkus je přelovit ještě před tím než se vytřou a uvidíš, jak se zachovají. Taky jim to můžeš odebrat a odchovat je tzv. od začátku separátně, tedy pokud ty jikry budou přilepený na něčem co se dá přenést z akva do akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 17:43 Muž hf [54] – Potěr po vykulení
Ahoj,

Mám párek, který se ve společenském pravidelně tře. Jikry opečovává až do vykulení ale jakmile se to vykulí tak jak se plůdek mrská, tak se často odtrhne od stěny akvária a padá dolu a to je signál pro rodiče, aby jej sezobli. Takže jim to pokaždé v této fázi sám raději odsaju a odchovám separátně.

Je to normální, že všechen plůdek co se odlepí od skla a snáší se na zem rodiče požírají? Zkusím se přemoci a vydržet to a nechat jim to tam, jestli něco zůstane přilepeno dostatečně dlouho aby to nesežrali...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 15:23 JagerMaister
presne nechám im to nech ukážu čo je v nich a ked nič nabudúce im to odoberiem diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 15:16 R Muž romant [27987] – Re: LA Ink
Já bych jim je nechal a zároveň počítal s tím, že je sežerou. A když to odchovají, tak alespoň bude větší radost. Když se třou teď, tak za nějakej čas, to zkusí znovu, ať se taky trošku učí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 15:13 JagerMaister
Fotka k příspěvku ahojte práve sa mi trie v spoločenskom akvu zlatý pár skalárov mno chcel by som niečo odchovať (odoberiem list atd ...) ale rozmýšlam že rodičom ikry nechám nech sa s nimi naučia zaobchádzať :) chcel by som aby aspon raz niečo odchovali sami a nie umelo hmm viete aby usa u nich rozvyl rodičovský pud poradte odobrat či neodobrať?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:48 JagerMaister
no je tto tak výter ma dosť prekvapil lebo ryby majú asi len 5 mesiacov a velkost asi 7cm :-D
mno teraz mám mladé koi od ročných rýb tak snád niečo bude :) diks za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:44 R Muž romant [27987] – Re: LA Ink
Co jejich rodiče? Nejsou to mladý kusy? Taky se mi to u mladejch párů stávalo, že už to vypadalo, že bude potěr plavat, který jsem jim odebral a místo toho přišel úhyn, přesně jako u Tebe. Chce to trpělivost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:36 JagerMaister
ano raz za tri dni tretinu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:23 R Muž romant [27987] – Re: LA Ink
Co voda? Měnil jsi ji v průběhu těch 9 dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:32 JagerMaister
ahojte na list sa mi vytreli skaláre , list som odobral , zapol filtrík a vyliahli sa mi normálne mladé skaláre , ktoré z listu popadali na dno kde boli asi tak 6 dní (žili) na 7deň sa mali rozplávať no oni nič ale aj tak som ich krmil teraz sa na 9deń pozerám a v akváriu nieje ani jeden malý ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:18 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já jsem proti plísni používal Acriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:50 Muž mlynář [473] - Cichlidy
Martex42 napsal: To nikdo neporadí co je lepší.....
;-) ;-) ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38756x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-odchov-skalar?od=901