Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 13:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Martin
180 litru.Kdyz prijdou o jikry tak se opet trou vetsinou do deseti dnu.Jeden par tercovcu to dokonce stihal jednou tejdne 5-6 vyteru zasebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 13:09 Muž Yirka [9123] – Re: navik
Ze zkušenosti se mi jeví jako optimální, když první ošetření udělá pár sám, vydrží pak daleko více jiker. Také u něj vznikne jakýs, takýs mateřský instinkt a pocit sounáležitosti. Po odběru hned po výtěru, mi připadly ryby zaražené, zahanbené, jakoby s pocitem méněcennosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 12:44 Martin – Re: Dahak
Musím se přiznat,že zrovna to co píšeš Ty jsem chtěl slyšet.Taky myslím,že je dobré nechat nechat pár k vytření ve vytíračce.Aby si zvykl na nové prostředí.Můžu se zeptat na rozměry Tvé vytíračky?Jinak se mi líbí jak se pár vytřel na kužel.Sám jsem si lámal hlavu nad tím co jim dát aby se na to mohli nalepit jikry.Nakonec jsem tam dal našikmo obdélník skla,ale bylo to řešení z nouze ;-)
Ještě dotaz,když ti první vytěr snědli,za jak dlouho se opět vytřeli?
Díky a měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 11:32 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tohle je muj nove vytvorenej par.Prvni vyter byl behem hodiny sezranej.O tenhle druhej se vzorne staraji ale bud je trouba samec kterej to jeste moc neumi nebo spis ja protoze voda neni v akva zrovna idealni(plesnive jikry).Pocitam ze jeste nekolik vyteru muze dopadnout spatne nez se par sehraje ale to je celkem normalni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 11:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Nevidim jedinej rozumnej duvod proc neustale prelovovat a stresovat ryby.Idealni je nechat chovnej par ve vyteračce(pokud nema 20 litru) aby si zvykl na nove prostredi.Odebirani jiker po vyteru je taky dobry spis pro pestitele kterej se prodejem ryb zivi a chce mit minimalni ztraty.Neni nic hezciho nez kdyz si par mlade odchovava sam a vodi si je v hejnu po nadrzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 09:52 Muž navik [908] - Sumci
Yirka napsal: ... potom po cca půl dni list odděláš do odchovné nádrže...

Proč zrovna cca půl dne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 08:14 Muž Yirka [9123] – Re: Martin
Další výtěr můžeš očekávat nejdříve za dva týdny, já osobně bych je dal zpět a do třecího akvaria přelovil před třením. Pokud z toho opět nic nebude, zamyslel bych se nad tím, zda nejsou stresovány změnou prostředí a další jikry bych do vytíračky dal samotné a oštetřil je vzduchováním a topením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 08:09 Martin – Skaláři
Zdravím,
potřeboval bych poradit co by bylo nyní nejvodnější pro párek skalár.
Ze společné nádrže jsem odlovil pár skalár kteří byli ve fázi námluv do akvaria připraveného ke tření.Samozřejmě se 2 den vytřeli(k mé radosti)je to ale mladý párek začínajících rodičů a do 24h všechny jikry snědli bohužel i ty které byli krásně zbarvené do hněda,takže oplodněné,někde jsem četl,že se to stává(nechápu proč)že několik prvních výtěrů může být požráno rodiči.No a má otázka zní: mám skaláry přelovit spět do společné nádrže,nebo je mám ponechat ve vytírací.Rád bych aby se opět vytřeli,ale nechci je nějak stresovat.
Děkuji za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 14:03 Muž Yirka [9123] – Re: Romana
Lepší bude, když necháš jikry naklást v původní nádrži, potom po cca půl dni list odděláš do odchovné nádrže spolu s vodou s AQ. K listu zavěď jemné vzduchování abys nahradila ovívání rodičů a topítko na udržení teploty. Při teplotě vody 28-29°se za 3 dny začne líhnout potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 13:21 R Muž Silent [5949]
Zkus se podívat sem www.moje-akvarium.net/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 13:07 Romana – odchov skalár
Ahoj, mám doma skaláry a ještě nikdy jsem se nepokoušela odchovat mladé, i když jiker bylo dost. Nevím jak se to dělá, potřebovala bych poradit krok po kroku. Mám zvláštní akvárko na líhnutí, ale nevím jak má být zařízené. Zatím tam mám na dně kamínky, jendu rostlinu na nakladení jiker, vzduchování, topení a teploměr. Vím že voda má mít 28 stupňů. Slyšela jsem že mám dát chovný pár do akvárka na líhnutí, počkat až nakladou a ihned je vyndat aby jikry nesežrali, je to pravda?Netrvá to oplodnění nějakou dobu? A co mám dělat když už tam jsou jikry? Jak poznám že se vylíhli?Moc děkuji za odpověďi, nejsem uplně blbá, jenom potřebuji poradit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 20:48 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: skalárka
Ta to pravdepodobne sa preniesla choroba z mrazeny, krmivom,ale mozes to rozmiesat v horucej vode a bakterie(choroby) sa "uvaria" no ale pochopitelne znizi sa pocet vitaminov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 16:46 skalárka
Já mraženým nekrmím.
Protože jsem mněl chovnou skupinu Apistogramma panduro, a asi po pěti hodinách ze začaly motat a další den ráno byly všehni mrtví. (2 samci + 5 samic) sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 15:21 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Romy
Krmit mozem stale mrazenou potravou alebo mam krmit len ked chcem aby sa vytreli cihlidy ??Lebo ja krmin rano mrazenym a nikedy vecer aj granulkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 12:33 Skalárka – Re: Barney
Mám tam 1 pár akar hnědých a 2 ks. kančíků šikmopruhých a několik ancíků a několik pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 23:47 Muž matrix069 [79] – Re: Romy
S tou teplotou s Tebou súhlasím. Ja mám skúsenosť,že sa mi vytierajú skôr po výmene vody za čerstvú,ktorá je o niečo chladnejšia+súhlasím s kŕmením živou alebo mrazenou stravou. Páry sa mi vytierajú pravidelne mesačne,zriedkavo aj dva krát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 23:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Barney
Proč zvyšovat teplotu? V přírodě dochází ke tření v období dešťů,kdy přijde doba hojnosti,no a v té době teplota vody KLESÁ !V akváriu,je nejlepší stimulace vyměnit 30% vody za čerstvou a chladnější a začít krmit živou potravou.
Teplotu zvyšujeme při léčení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 23:12 Muž LangMaster [24]
No mě se třou každych asi 10 dni teplota stala 28 a krmivo jen mražené a granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:36 Muž Barney [61] – Re: Skalárka
100 litrů mám taky, kdysi sem je choval a vytřeli se mi asi tak 8x, ale pokaždé jim to Ancistrus sežral, šmejd, jaké tam máš ryby ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:29 Skalárka – xxx
Akva mám 100 litrů.
Vytřeli se v akvaristice asi před cca. měsícem.
Co myslíty, mohlo by být další tření v blízké době?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:18 Muž Barney [61] – Re: Vééna
Tak tak, Skaláry jsou Cichllidy a ty se vytřou skoro v jakékoli akváriu. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:17 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Skalárka
Taky zkus třeba živý nebo mražený krmení palec Záleží na věku, většinou se třou, ale uplně sami ani nepotřebujou nějakou zvlášťní péči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:15 Vééna
Částečně je to pravda. Popohnat je můžete např.zvednutím teploty v akváriu až ke 30°C. Další z možností jsou přípravky jako rašelinový výluh a jiné speciality od výrobců, s těmi ovšem zkušenosti nemám..A pokud mohu mluvit za sebe. Nechte to přece jenom na samotném páru ;-). Až budou připraveni, určitě se jiker dočkáte X-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:12 Muž Barney [61] – Re: Skalárka
Klasicky jako u každých Cichlidy, zvyš teplotu a máš to. :-D X-)
Jak velké máš akvárko ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 22:00 Skalárka – Množení skalár
Dobrý večer, nedávno jsem někde slyšel že prý mohu skaláry "vyprovokovat" ke tření.
Je to pravda? Pokud ano, tak jak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 09:37 jirkaa – Re: Vééna
to je celkem běžné,pár bezvadně funguje ale pak se jako by zničeho do sebe pustí.může to být např.přemístěním nebo i tím že samice prostě nechce...prostě se nepohodly.každopádně je dej od sebe.jestli to samice přežije(jestli nežere tak pochybuju)tak ji vykurýruj a pak zkus dát dohromady,většinou se srovnaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 23:38 Vééna – páreček skalár - agresivita
Zdravím,
využiju toto téma a taky přidám jeden vlastní dotaz.

Do nově založeného 200L akvária jsem asi před týdnem přidal 2 páry skalár, které jsem již asi rok choval v menší nádrži.
A ted k problému. První pár je naprosto v klidu, žádná agresivita, ba naopak, oba jedinci se k sobě chovají opravdu perfektně, nemají žádné zdravotní problémy, žrádlo přijímají s chutí, prostě vše tak jak má být.
Problém je ale s druhým párem. Cca po 2 dnech od přemístění se samec se samicí začali mezi sebou neskutečně řezat. Již dříve se jedinci z obou párů v určitých chvílích poštuchovali, ale vždy v mezích..Dnes se už možná 3.den v kuse řežou a to doslova. Oba jsou odření, potlučení od nárazů do skla a dnes se navíc začal u obou objevovat i rozpad ploutví a u samice navíc něco jako částečný zákal levého oka :(. Samice už také druhý den nepřijímá potravu...Podotýkám že druhý pár je úplně v pořádku a zbytek ryb také (čichavci + ancitrusi)!!

Může to být způsobené např. stresem po přelovení?? Proč ale ten zákal a rozpad ploutví?? Proč to nechutenství k jídlu?? Na rozpad ploutví bych u skalár očekával nekvalitní vodu, ale hodnoty byly v pořádku : dGH 3°, NO2 0, NO3 15-20, jediné pH lehce nad normálem mezi 7,0 a 7,2..Začínám se o ně opravdu bát, hlavně o samici sad !! Žádnou chemii nepřidávám, CO2 zatím nepoužívám, hnojiva také ne...
Bude mít nějaký význam odlovení samce např.na den či dva na samotku?? Nebo to po vrácení začne nanovo??

Budu rád za každý návrh, radu či poznatek z vlastní zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 18:13 Mato00
a nemas tvrdu vodu, alebo nevieco zvysene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:37 Muž LangMaster [24]
Opravdu na prach se rozpadnou jako by jsi je rozdrtil na dně je jen taková jako by mouka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:25 Mato00
Co myslis pod slovom rozpadnu? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:23 Muž LangMaster [24]
To je mě jasný že ne ale že jejich jikry vždy 3 den co se maj kulit tak zbělaj a rozpadnou se ale opravdu až třetí den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:21 Mato00
V krizeni problem nebude!Pockaj a uvidis! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:19 Muž LangMaster [24]
No podle mě už jsem pár skalárů odchoval tak je to normální tření a věrnost od té doby co jsem ho přines je to starostlivej partner brání uzemí a pomáhá.Dnes ráno jsem je dal do vytíračky a už maj list plnej jiker jsou tam samotný tak že je to jen na nich jedinej problém nemaj stejnou barevnou formu on je Koi a ona asi Mramor spíše mix.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:01 Mato00 – re:longmaster
Ty si my poradil ohladom neoniek a ja sa ty pokusim poradit ohladom skalarov!O zatvrdnuty samcov som este nepocul!Oplodnene ikry su cire a neoplodnene su biele!Este ide o to ci je par harmonicky alebo nie! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:57 Muž LangMaster [24] – Skalára zatvrdnutí
Mám dotaz může zatvrdnout samec Skaláry amazonské mám samce kterého jsem koupil jako velkého ale nějak se mě nezda že z jiker co má s moji samicí nic není.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2008 15:05 Muž LangMaster [24]
Ja malé skalary odchoval do velikosti 5kc v 56litrech bez problému ale pak už větší asi ne .http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekce=nadrz&c=4502&s=6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 22:02 Muž DonJuanKarlos [30]
Dostal jsem ďábelský nápad :-D, jak elegantně vyřešit větší akva pro mladý skaláry. Až trochu povyrostou tak je dám do 200L a naopak pár z 200ky do 70ky. Alespon na poslední měsíc, aby pěkně rostly. Jen musím počkat až povyrostou, aby je v noci nesežraly thokaráti nebo trnovci. Je to dobrý nápad? Mohlo by to fungovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 12:25 Muž Sadman [0]
nekde, kam dáš přimo pod ně vzduchování.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 08:47 fazi – fazi
nazdar mám problém s jikrama. Měl sem jikry v porodničce ve slolečném akva a všecko mně splesnivělo. KAm je nejlepší je dat?
:-) :-) :-) Dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
Jasne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:13 Muž DonJuanKarlos [30]
Fotka k příspěvku Další fotka, detail skalár. Budou asi zlaté s černým flekem, některý jsou čistě zlatý, ale našel sem několik i s černým pruhem přes zlatý základ, mohlo by to být zajímavé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:11 Muž DonJuanKarlos [30] – Dahak
Fotka k příspěvku A mají tam i nějaké rostliny?
Přidávám fotky nádrže 15L brzy pudou do 70ky:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 20:18 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
Taky burza pomerne velka je to ve skole.Prodavaj tam v podstate vsechno od tercu po neonky, anciky a tlamky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 20:09 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Dahak
Co je v Mostě :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 20:08 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
No asi se tam podivam ale tesim se hlavne na Most.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 20:06 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Dahak
Burza v DDM (Dům dětí a mládeže). Vždy každý měsíc poslední sobotu, o prázdninách ne. Maj to na svých stránkách www.ddmteplice.cz "Burza chovatelů". Chodí tam hodně lidí palec , ale ryby nic moc, spíš obyčejné živorodky (mečovky atp.), ale minule jsem tam narazil na krásné ancistruse sp. za 5Kč, zlatý za 10Kč a oranžový za 20 Kč. Oranžovej je super :) , koupil sem si jednoho. tak jsem si myslel, že bych to skalárama trochu oživil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 20:00 Muž navik [908] - Sumci – Re: DonJuanKarlos
půl jsem rozprodal po akvaristikách okolo, druhou půlku jsem vyměnil ve velkobchodu za jiné ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 19:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: DonJuanKarlos
Kde mame v Teplicich burzu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 19:51 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: navik
Koukal jsem na Vaší prezentaci, fotky máte moc pěkné palec
Prodal jste malé do zverimexu? já se rozhoduju mezi zverimexem a burzou u nás v Teplicích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 19:48 Muž navik [908] - Sumci – Re: DonJuanKarlos
Moje to berou stejně dobře jako živou, takže není důvod, proč by neměli... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-odchov-skalar?od=1601