Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 00:05 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: roboko
Díky za tip, mrknu se jestli ji mám:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 23:07 roboko – odpověd na dotaz o chovu skalar
Zajimate-li se intenzívně chovem skalár doporučoval bych Vám pořídit si knížku od pana Jana Buzranovského Dobrodružství s amazonskými anděli.zde je o skalárach všechno od A do Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 15:40 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Baterka39
Ahoj, no já dávám něco preventivního od Dajany a ze cca 300 jiker mi zaplesniví okolo 3-7ks, rybky se vykulí a rozplavou ale po rozplavání mi během čtyř dnů uhynuly všechny, je možné že jsem to ubil tím velkým kamínkem a silným vzduchováním tak teď to zkouším znova, rodiče se třou každých 6-8 dní a už zase mám vykulené jikry, předpokládám že dnes večer se začnou rozplavávat. Dost vydatně jsem to krmil takže je možné že kvalita vody výrazně klesla, uvidíme jak to půjde, kdysi jsem měl křížený pár který se vytřel a vyrostlo asi 70% rybek bez jakýchkoliv problémů, inu každý pár je jiný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 14:13 Muž Baterka39 [3] – Re: skalárka
Ahoj, já dal mycopur od Sery za 139,- a vždy bez problému(5 kapek na 10 litrů). :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:27 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: host
To že odchovávám terčovce neznamená že skaláry půjdou taky, kdysi jsem měl křížený pár ze zlaté a mramorové formy a třeli se každých 10 dní a nebyl žádný problém s odchovem, tito co je mám teď se třou cca 7 dní a jelikož jsou mladí a teprve teď se podařilo úspěšně rozplavat cca 90% jiker tak zatím nemám zkušenosti...u terčovců se o první zakrmení postarají rodiče, není to tedy to samé jako skaláry. Každopádně díky za rady, skaláry jsem odchovával artemiemi a když jsem začínal s akvaristikou podařilo se mi jich pár odchovat i na nadrceném vločkovém krmivu, není to ale moc úspěšné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:22 host – Re: Opteron
Vy, který na sousedním webu úspěšně odchováváte terčovce se ptáte na takovou maličkost?
Ale budiž, vyhoďte 15cm šutr (potěr akorát ubijete), dejte malý kamínek a jemně vzduchujte. Poté vemte planktonku, v rybníku nalovte vířníka či nauplie a s citem krmte. Pokud tato možnost není, naložte artemii a krmte artemií, opět s citem. Denní obměna, s odkalením zbytků krmení, decky či dvou vody také není na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:02 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Mrtvé rybky po 4 dnech rozplavání
Tak se mi po dlouhé době vytvořil pár skalár, vylíhnutí a rozplavání bylo bezproblémové s asi 90% úspěšností cca 200 rybek, začal jsem tedy krmit 3x denně krmivem pro potěr od JBL "JBL NobilFluid Artemia 50ml" 10-15kapek, bohužel asi 4 dny kdy už rybky plavaly jsem začal nalézat uhynulé rybky a trvalo to asi 3 dny a celé akvárko bylo mrtvé, mám podezření že jsem je až moc krmil, ale chtěl bych se raději poradit s ostatními čím by to mohlo být, vzduchoval jsem jim intenzivně přes 15cm kámen takže kyslíku by měli mít dost, možná to vzduchování ale zahýbalo s pH.
Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:16 reddriver
tak dobrý, všechny se rozplavaly;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 18:20 reddriver
jinak s tou teplotou, druhej den tam měly 21°C ocáskama přestaly úplně mávat, tak jsem tam dal topení na 28°C a hle..začly se všechny hejbat ocázkama ale v leže..jinak zatím nekrmím, čekám do rozplavání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 18:18 reddriver
jinak jak pokračuji: u rodičů jsem nechal cca 20 jedinců..ti všechny už plavou ve společenském akva..stále to rodiče hlídají..postupně jim je ale beru..ty co jsem vzal hned po vykulení tak mi leži ve výchovným na zádech ale mávaj ocázky, ti co byly u rodičů už plavou...myslíte, že to rozhejbou i ti ostatní? hold je vidět že rodiče jim asi hodně pomohli;) otázkou je zda by je uhlídali i tak všechny tedka jich tam maj ještě cca 10 tak jsem zvědav
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:32 Muž discus [127]
reddriver napsal: artemie vím co je ale o cyklopu jsem neslyšel, může někdo objastnit? Tu je jeden odkaz na cyklop www.sazp.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:30 Muž discus [127]
Najlepšia je artemia. Od tej choroby nedonesieš a dobre ti poter porastie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:55 reddriver
jo aha no tak to jsem párkrát chytal na rybníku, ale od tý doby co jsem si přitáhl pár něčeho co hrozně v noci cvrkalo no prostě šílený:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:34 R Muž Silent [5949] – Re: reddriver
Cyklop jsou buchanky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:34 R Muž romant [27982] – Re: reddriver
Je to v podstatě plankton který se dá nalovit na rybnících v přírodě, ale pokud vím, tak se prodává i mraženej, ovšem živá potrava je živá potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:25 reddriver
artemie vím co je ale o cyklopu jsem neslyšel, může někdo objastnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2010 17:53 Muž discus [127]
Treba ich každopádne dať do iného akvária. Stačí aj 10 litrová elementka na rozplávanie. Prvé dni ich treba kŕmiť vyliahnutou artémiou. Môže byť aj cyklop. Skrátka živou potravou, inak s nich nebude nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 17:15 rriki – Re: romant
bublat jo topit ne ,můžeš dát mikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 16:51 R Muž romant [27982] – Re: reddriver
Pokud je výchozí voda ze který je bereš těch 23, tak bych se tím topením netrápil, ostatně myslím, že v těchto dnech by to bez topení neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 16:38 reddriver
co s tím topením musí být? nejspíš bez topení neudržim teplotu nad 23°C
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 16:35 R Muž romant [27982] – Re: reddriver
Jako možná náhrada je vařenej žloutek, rozemnout mezi prsty, no a pak by bylo ideální nějaký živý prachový krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 16:21 reddriver
pozřou něco jiného než artemii? já mám jen zkušební vzorek a nechce se mi objednávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 16:20 reddriver
kdyz nezapnu bublání a topení budou velké ztráty? topení bych jim tam dal ale bojim se že se o něj spálí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 16:01 rriki – Re: reddriver
Určitě,oni je neuhlíhají a sežerou je,přelov je do vytíračky jemně bublej za 4 dny budou plavat.Pak jemnou artemku a máš skalárky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 12:16 reddriver
ahoj tak se mi to konečně povedlo skaláry se vytřely, před dvěma dny z jiker začaly mávat ocásky malé skalárky, rodiče je ve dne v noci hlídají..bojím se že je neuhlídají před ostatními obyvateli akva ( 6 dalších skalár + 5 samiček pavích oček ) mám je odlovit do jiného akva se stejnou vodou + stejnou teplotou nebo nechat ve společenském? krmit až když budou samostatně plavat artemií? děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:51 Mark – Re: Martex42
Teplota 26°C, ale zvyšuju na 28°C, 6,6pH, 2°dGh. Minbule jsem tam přidal eSHa 2000, teď jsem tam přidal Dajana FMC, je to taky proti plísním, tak jsem tam trošku přidal, ale ne normální dávku abych to nespálil...Ono je divné že samice ovívá jikry a samec si toho moc nevšímá i když je poblíž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 22:37 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já bych tam určitě přidal ten acriflavin. A jaký máš hodnoty vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 21:22 Mark – Re: Bob66
No jedině že by byl samec moc mladý, už se třeli asi po šesté co vím a jiker je celkem dost, mi ty jikry zplesnivěly až asi za 24 hodin poté co je nakladli, myslím že neoplodněné jikry by zplesnivěly dříve ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 21:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Mark
Nemusí být oplodněné nebo špatné hodnoty vody X-) Je dobré kápnout pár kapek acriflavinu proti zaplísnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 20:54 Mark – Jikry plesniví - mladý pár?
Dnes se mi opět po týdnu vytřely skaláry které jsou mladé, minulý týden mi to zplesnivělo i kdyz jsem vedle jiker položil 15cm kamínek a vzduchoval co to šlo a stejně to zplesnivělo, čím to může být???
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 16:52 Muž Baterka39 [3] – Re: Bob66
Děkuji za radu, ale jak jsem tedy měl postupovat?I nyní mě plavou stále u dna a připadá mi, že to krmení nežerou a se žábronožkou solnou nemá zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 15:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Baterka39
Chyby bylo to přelovení hned po rozplavání X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 14:40 Muž Baterka39 [3] – Úhyn potěru skalár
Prosím Vás o radu?Skaláry se mi vytřeli ve společném AQ na list, poté jsem list odebral do výtěrky, přidal jsem vzduchování, mycopur proti zaplísnění a zhruba za 60 hodin se mi vykulili mladé.Po rozplavání jsem je dal do většího(asi 50 litrů,větší se už dělá)AQ a stále plavají na dně a mám velké úhyny.Krmím JBL Nobil Fluid artemia a připadá mi, že to nežerou?!Poraďte mi prosím, kde dělám chybu, mám potěr poprvé a je mi jich líto, že tak umírají, je jich tam asi už jen 50, předem děkuji za každou radu.Petr ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 11:07 Muž Baterka39 [3] – Umírají mi rozplavané skaláry
Prosím Vás o radu?Skaláry se mi vytřeli ve společném AQ na list, poté jsem list odebral do výtěrky, přidal jsem vzduchování, mycopur proti zaplísnění a zhruba za 60 hodin se mi vykulili mladé.Po rozplavání jsem je dal do většího(asi 50 litrů,větší se už dělá)AQ a stále plavají na dně a mám velké úhyny.Krmím JBL Nobil Fluid artemia a připadá mi, že to nežerou?!Poraďte mi prosím, kde dělám chybu, mám potěr poprvé a je mi jich líto, že tak umírají, předem děkuji za každou radu.Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 16:38 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Martex42
Protože jsem je odchoval z jednoho páru který se mi vytvořil....z toho logicky vyplývá, že jsem se s něčím podobným jako jsem dnes psal ještě nesetkal...stačí nad tím trošku pouvažovat....a taky jsem se ptal na jiné věci než velikost nádrže...je mi jasné že platí čím větší tím lepší, ale vím že v 65l to jde...stačí když se vytřou na pravítko nebo list, ten pak dáme do stejné vody do cca 20l akva a vzduchujeme a odstranujeme pripadne plesnive jikry aby ostatni nezaplesnively taky...jakmile se poter vykuli a rozplave, staci krmiut artemiemi a postupem casu zvetsovat akvária do velikosti 80l a oddelovat ryby podle velikosti a pak uz jen rozdavat ev. prodavat...tre se to kazdych 10 dni kdyz jsou sami v akvariu...
takze jeste jednou: vytřeli se skaláři na list, některé jikry na listu nedrží, je to jejich první výtěr, je možné že sameček ještě není plodný nebo špatně očistili list (má tedy smysl je vytírat dále nebo ne?)...
dále: samec plave někdy jakoby neudrzel rovnováhu těla ve svislé poloze, čím je to způsobeno???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.05.2010 16:27 Muž Martex42 [20] - Tetry
Opteron napsal: Ahoj, mám v 65l akva 6 sklaár, 5 menších a jednu opravdu velkou, vytřely se mi dvě menší ale samičce jikry na listu moc nedrží(vybrala si list na který klade jikry zaspodu) a padají jí dolů a ona je požírá, samečka odhání. Je možné že sameček je neplodný? Občas totiž plave nějak divně po boku jakoby neudržel svislou polohu, nevím čím to je zapříčiněno. Vypadá to že se třeli poprvé za život, je možné očekávat další výtěr s nějakou úspěšností???
Dík za rady
TAk proč se tak blbě ptáš když jsi odchovat 10 000 skalárů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.05.2010 16:26 Muž Martin [3]
Když jsi jich tolik odchoval,tak proč se tady ptáš jestli se budou třít? no hmm
Když jsi jich odchoval tisíce,tak proč se ptáš jestli se znovu vytřou !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.05.2010 15:43 Muž Martin [3] – Re: Opteron
Si děláš srandu 6skalárů do 65l AQ?!Se divím že se vůbec vytřeli,koukej jim pořídit větší nádrž!!!Zkus žít v pokoji 1x1m!! no Další výtěr s uspěšností nebude!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 20:22 Muž Martex42 [20] - Tetry
Jaký jsi měl parametry vody? A dáváš tam nějákej torumin nebo torben nějakej rašelinový výluh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:22 Mirek – Jak se mi daří vytírat skaláry
Chovám skaláry sice krátkou dobu asi tři roky ale dost jsem se naučil a poslechl rady chovatelů.
Mám rozhozené skaláry po parech v akva asi 150 litrů kde držm teplotu na 28-30 stupnů ,mám tam vložené zelené podložkové listy které se dají zakoupit v každém papírníctví.Dost pravidelně po třech týdnech se každý pár vytře na podložku kterou vyjmu a vložím do asi 80 litrového akva z připravenou a odstátou vodou stejne teploty z malým množství acriflavinu nebo preventinu ,pod jikry umístím vzduchovací kostku a po třech dnech se mi jikry vykulí,pokud jsou tam nějaké jikry bílé snažím se je vylovit ,po dalších čtyřech dnech začínám krmit artemkou ale opatrně,po dálších čtrnácti dnech začínají maličcí skaláři dostávat pořád větší apetit,tak jenom krmit ,krmit krmit a částečné odebírat kal.
To je v kostce asi vše co jsem chtěl napsat.
S Pozdravem Mirek ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 13:34 Muž Martex42 [20] - Tetry
Příště zkusím nechat jikry u rodičů a uvidím co z toho bude. Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 10:31 Muž kortezhugo [983] – Re: Martex42
...no ako pisu kolegovia sice je to lepsie nechat ich par dni "tam"...
...ale aj ak ich zoberes "hned" nemoze sa stat ze vsetky zaplesnu...ked pouzijes jemne vzduchovanie a Acriflavin X-)
..."normalne" zaplesnu len neoplodnene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 21:46 Muž Geri [29] - Skaláry
Mám velice dobré zkušenosti stím nechávat to hlídat rybama, než jim to brát, maximálně zplesnivý 2 jikry a to musí být z klidně i 600. Ale taky mam páry který to nechtěj hlídat a musí se jim to brát, pak se musí dodržet sterilita, jikry i s deskou dávám do 0,5 litrového akvárka, jemné vzduchoání které musí proudit přes jikry, ale i přesto se tam nějaké špatné jikry objevý, než ale celou desku vezmu i s jikrama do malého akvárka, tak je nechávam den u rodičů, jeden den to většinou uhlídá každý pár, málokdy mizí jikry do druhého dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 18:05 Muž Martex42 [20] - Tetry
Však to já poznám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 17:51 Muž Yirka [9118] – Re: Juggey
Pokud si to pohlídáš tak při tření jasně poznáš samici od samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 17:25 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já jsem si jist že se dvě samice netřeli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 17:20 Juggey – Re: Martex42
není možné že se třely 2 samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 16:52 Muž Yirka [9118] – Re: Martex42
Když se na to tak koukám, tak říkáš že se ti vytřeli podruhé a máš dva experimenty. Lepší by bylo nechat je 3-4 výtěry zcela napospas, aby se to naučili a pak to zkusit s rodiči a později třeba bez. Pokud není voda opravdu hodně tvrdá, skaláry by se měly dát odchovat bez větších problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 16:47 Muž jajaapaja [174] – Re: Martex42
A tvrdost.Celková
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 16:42 Muž Martex42 [20] - Tetry
Zkoušel jsem to bez rodičů vzduchování tam taky bylo!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-odchov-skalar?od=1051