Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skaláry - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Skaláry - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:39 Muž Yirka [9118] – Re: popelnik
Pro snížení zaplísnění je dobré alespoň pár kapek preventinu. Bílé jikry odsát pipetou-brčkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 15:25 Muž Martex42 [20] - Tetry
To nikdo neporadí co je lepší záleží na tobě! Záleží taky na tom jak je ta pára zkušená. Já většinou když chci udělat větší množství skalár tak třeba první tři výtěry jim seberu a poslední výtěr jim nechám až do rozplavání, ale myslím si že když jim to nechám tak jich je vždycky více. Cca za 10 dní se vytřou znovu tak můžeš jim to zkusit nechat.Dej tam určitě něco proti plísni? A jakou máš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 15:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: popelnik
Nejhorsi co hrozi, je plisen. Zacnou plesnivet jikry ktere zbelaji a pak to plesnivi vsechno, s rodici se to nedeje. Ale co se u Skalar doporucuje proti plesniveni jiker, jestli vubec neco, na to ja odpovedet neznam.

Edit: ale koukam, ze romant uz na to upozornoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 15:12 popelnik – Re: Yirka
Omlovám se za svůj chatrný pravopis, ale bylo to ve spěchu. Jinak už jsem rodiče odlovil a dal jsem pod jikry vzduchovací kamen s co nejmenšími pory kvůli jemnosti vzduchu. Jikry jsem nechal v akvariu kde byli nakladeny nechci s nimi moc manipulovat. Ted už jen čekám, co z toho bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 13:29 R Muž romant [27982] – Re: popelnik
Ta pravěpodobnost, že se Ti je povede odchovat s rodiči je menší než když je přendáš do jinýho akva a zavedeš jim tam vzduchování aby je ovívalo. Dobrý je přidat něco proti zaplísnění jiker a uvidíš. Ovšem nechat je společně taky můžeš, je to jenom na Tobě jaký máš možnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2011 13:27 Muž Yirka [9118] – Re: popelnik
Obě možnosti jsou možné a plnohodnotné. Příště, prosím, piš s oddělovacími znaménky, takhle je to tak nějak tatarsky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   13.01.2011 13:22 popelnik – Re: tmnt
čau denska se mi zrovan vytřeli postup nechal jsem zaplnit samici jikrama pár jsem dal do samotnýho akvarka 40v 40d 30š(tak at mi nikdo tady neříká že je to zoufalství) je to už po druhé co se mi v něm vytřeli poprvé jikry zplesnivěli voda má 28 ted žadám o radu nějaké zkušené akvaristy ne (humanisty) jestli ty jikry mám odebrat nebo to nechat s rodičema????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 14:56 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: tmnt
Chlape, pokud bys rád "pářil" skaláry v tom svém akvárku o objemu 54 l, tak k tomu by skaláry potřebovaly jen jediné: nejvyšší možnou míru zoufalství...
Sorry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 14:53 R Muž romant [27982] – Re: tmnt
Podívej se třeba sem a nezakládej zbytečně nová témata. Chce to hledat, informací je tady dost adost. ;-)
rybicky.net/forum/3703…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 14:49 tmnt – Co potřebují mít skaláry v akváriu,aby se pářily?
Prosim vás,poraďte mi jaké prostředí potřebují mít skaláry v akváriu,aby se pářily.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:34 R Muž romant [27982] – Re: Markus
To Ti nepomůže. Pokud chceš odchovávat, tak buď tomu nechat volnej průběh a nebo jim ty jikry odebrat a umístit do nějakýho malýho akva se stejnou vodou jako v původním, dát k nim vzduchování a udržovat stejnou teplotu jako v původním akva a ta úspěšnost, že se Ti potěr vylíhne se výrazně zvýší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:31 Markus – Žravé skaláry
Jak mám ochránit jikry když ostatní skaláry je žerou?
Nepomohlo i když jsem je překrmil a zhasnul... :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 07:36 Muž LiborSprysl [9015] – Re: LiborSprysl
Umírání potěru ovšem také třeba znamená, že například rodičovské ryby mohou být zatížené geneticky. Těch důvodů může být fakt hodně - viděl jsem, že jste se ptal na sousedním webu a moc "nepochodil". Chce si to pohrát s tou vodou, pokud nemáte přirozený zdroj kvalitní vývojovky, protože chyba je v případě skalár na 95% právě tam, nikoli v krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 07:12 Muž LiborSprysl [9015] – Re: david
Asi to nejspíš ve skutečnosti nebyla dobrá vývojová voda X-) Například nemuselo dojít k naplnění plynového měchýře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:14 tercovec5 – Re: david
U skalárek je dobře vidět,jestli mají plná bříška.Díval ses?Zbytek artemky jsi odsál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:56 david – skalar
Přeji všem dobrý večer a rád bych poprosil o radu.Vytřeli se mi skalaři,jikry jsem přendal do vývojové vody,kde se mi bez problémů vykulili,ale po rozplavání mi do dvou až tří dnů chcípli.Začal jsem krmit artemií a ani si nejsem jist,jestli ji vůbec vzali.Máte někdo s tímto problémem zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:30 RAP – Re: anulovat
Skalára amazonská nemá žádné poddruhy, pouze barevné varianty. Tedy prozatím než někdo fundovaný udělá revizi rodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:22 anulovat
hele myslíš si když ty máš skaláru ale ja mám skaláru amazonskou voni sou pod druhy nevadí to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:19 anulovat
aha to ja jsem si kupoval podobně a rikaš za 8 měsicú se ti vytrely jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:07 JagerMaister
5cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 16:19 anulovat
jak velké sis je kupoval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 16:16 JagerMaister
Fotka k příspěvku mne sa vytreli ako 8 mesačné
samec má tukový hrbol na hlave
samička má rovné čelo a dá sa to zistiť aj podľa papily , ktorá je vidieť iba pri trení keď chceš pár tak si kúp aspoň 6 jedincov a z nich sa pár vyberie môj sa vybral zo 6tich kusov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 16:12 anulovat
ahoj ja jsem se chtěl zeptat po jaké asi době se začnou skaláry vytírat: -kdy dospějí
-jak poznám semce od samice :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 15:49 Daniel – Re: romant
Ale oni sa držia ... nič im nieje ... to neni celkom male akva ved 82 litrové ... ale plánujem kupiť nové... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 15:03 R Muž romant [27982] – Re: genetikus
Spíš bych se místo přikupování dalších skalár do 54 litrovýho akvária zamyslel nad osádkou té nádrže. Něco nastuduj, zdejší atlas ryb je dostatečným vodítkem jaké druhy do jak velkých nádrží a jak se spolu snesou. Do Tvého akvária skaláry opravdu nepatří. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 23:59 genetikus – Re: romant
No tak já jsem choval ve 54L akváriu dvě skaláry a bez problémů. ;-) Bohužel po čase jedna chcípla ale to se stává i u velkýh nádrží. Ale ta jedna tam žije bez problémů, žere vydatně, je aktivní atd. ;-) A přemýšlým že ji brzy koupím kamarádku nebo kamaráda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 21:00 R Muž romant [27982] – Re: Daniel
Tak pokud máš v takhle malým akvárku dva páry skalár, tak to se nedivím, že po sobě jdou. Ta velikost akva není ani pro jeden pár, natož pro dva. Připrav se na to, že jejich projevy agresivního chování budou časté a může to skončit i nějakým úhynem. Ten prostor je pro ně malej a jak postupně rostou a dospívají, tak budou stále agresívnější. Chtělo by se to nad tou osádkou akva zamyslet a už vůbec se neptám na ostatní osazenstvo. Dlouhodobě to určitě nebude dělat dobrotu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 20:50 Daniel – Re: romant
to akva je dlhé 80 cm .. vysokéé 45 cm a siroké 30 cm ... 82 litrové .. ale doteraz som to u nich nevidel... :-D to bude asi o tom trení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:57 R Muž romant [27982] – Re: Daniel
Bude se jednat o obhajování svého teritoria. Jak je velký to akvárko? Se třením to může souviset, ale taky nemusí. Je to u skalár naprosto normální chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:52 Daniel
poprosím radu... : jeden pár naháńa druhy pár skálarov je to prejav trenia?? coze ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:45 Daniel – Re: romant
Aj kladielka sa im začínaju objavovať.... je to presne tak ako hovoriš 50:50 ... :-D nič ine neostáva ale len čakať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:41 R Muž romant [27982] – Re: Daniel
Je to součást rituálu. Chce to čas, ale já mám tu zkušenost, že dokud samice nezačne klást jikry tak jsou ty jejich tanečky stále jenom tanečky a pravděpodobnost výtěru je 50:50. To, že čistí nějaký místo vůvec nemusí znamenat, že se tam opravdu vytřou. Už jsem několikrát pozoroval, že si čistí list a za pár hodin jsem jikry objevil úplně někde jinde. Prostě To chce čas a zase čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:34 Daniel – Re: Inky
No teraz ich sledujem... :-D a vidím že si zase čistia plochu a stále sa nahańaju ... to nahananie je prejav trenia?? alebo sa nemajú radi??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:32 JagerMaister
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 19:27 Daniel – Re: Inky
No ked mne sa prvykrát skalare vytreli tak po 3 hodinách ikry požrali .... NO TREBA LEN ČAKAŤ,,, MOŽNO SA VYTRÚ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 17:58 JagerMaister
no odpovedí je mnoho buď sa vytreli a zo stresu ikry požrali
buď sa ešte vytrú ale chce to viac času
mono iba čistia ale na trenie niesú pripravený
prvé vytrenie mojich skalárov nastalo asi po dni od začatia čistenia no ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 17:30 Daniel
je to už 3 dni od kedy sa mojim skalárom začali objavovať kladielka a začali si čeitiť koreň na ktorý chceli nalepiť ikry.... ale dnes tam žiadne ikry nesu... trva to nejak dlho to neresenie nie?? nezadááá sa vám ??? prečo im to tak dlho trvá?? budú ma´t vobec nejake ikry?? ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:41 Daniel
Yirka napsal: Nejspolehlivějším hlediskem chuti se vytřít u skalár je čištění listů rostlin či ploch vhodných k nalepení jiker. Ruku v ruce s tím jde i vysunutí kladélka samičky a papily samečka. Nadýchání se u hladiny bude jiný problém.No áno to čistenie to som videl oni si čistia koreň... ale už si začínajú vytvárať teritórium ... odplašuju ryby... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 18:48 Muž Yirka [9118] – Re: Daniel
Nejspolehlivějším hlediskem chuti se vytřít u skalár je čištění listů rostlin či ploch vhodných k nalepení jiker. Ruku v ruce s tím jde i vysunutí kladélka samičky a papily samečka. Nadýchání se u hladiny bude jiný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 15:20 Daniel – Re: kortezhugo
Prosim poradte mi... mám taky pocit že sa mi vytru skalare lebo sa im začínaju objavova´t kladielka .... a chodia aj na hradinu nadychivat sa vzduchu... súvisi to s terním?? :-) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 18:02 Muž kortezhugo [983] – Re: Muffy
cyklop "neozije" :-) ale jeho vajcka vydrzia zmrazenie a vyliahnu sa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 15:46 Žena Muffy [55] – Re: kortezhugo
To mě zaujalo...
Rozumím tomu tedy správně, že k jikrám hodíš mražený cyklop a ten tam "ožije" a namnoží se? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 09:31 Muž kortezhugo [983] – Re: Danky
trochu popisem odchov -lepsie povedane "samoodchov" Ja

list som dal do 12l akva -bublifuk -ohrievac teplota 28C -2kv Generaltonic
a cakat X-) :)

spolu s listom som tam daval 1/4 kocky mr.cyklop
ten sa vyliahol a namnozil "nacas" -akurat ked uz zacali skalare plavat
tak ze zradla bolo v akva dost cely den a nemusel som ani prstom pohnut a "ciste" a "zive"
po asi 2voch tyzdnoch sa z bublifuku vyplavovalo nieco ako nitenky -biele -dlzka cca5mm
toto bol "zaklad" samoadchovu ale samozrejme ze som pouzival aj krmiva

ale nic "specialne"
zobral som keramicky maziar a v nom "zomlel" akekolvek krmivo na prach

17teho budu 2 mesiace -tie najvecsie uz maju cca 4cm a uz "zvladaju" aj posekane patentky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 23:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Danky
Video není zrovna kvalitní,jestli jsou jikry na místě,které se dá přendat,dal bych je do separátní nádrže,zavedl jemné vzduchování pod jikry,a čekal co se s jikrami bude dít dál.Záleží na parametrech vody a samci,jak,a jestli je oplodnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 20:51 Danky
Zdravim , prave se mi vytreli "Peru Altum" chtel bych je odchovat , ale v nadrzi mam 5 kusu a u jiker je jeden....bouzel nepoznam co je samec a co je samice mate nejake rady co stim ? :( jinak prikladam video agresivniho obrance jiker www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 13:17 Elf – Re: kortezhugo
Kortezhugo: Já bych chápal že se schovává, ale aby byla z ničeho nic schovaná celé dny a v noci byla venku? je to zvláštní, díky Elf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 11:38 Muž kortezhugo [983] – Re: Elf
...u mna toto pozorujem pomerne casto -teda ze skalar zalezie medzi rastliny a tam "kempuje"

nikdy som to neriesil -proste ak sa tam lepsie citi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 00:17 Elf
Zdravím vás, potřeboval bych radu.
Mám problém se skalarama, jsou v akvárku 30 litrů, vím že je to pro ně málo, ale mám to prozatím jako náhradu za prasklé, nové budu mít až kolem vánoc.
Je v něm pár skalár a jeden panceřníček. Skalary byly celou dobu, asi měsíc v pohodě a jedna z nich žrala jak najatá,nenechala skoro nic pro ostatní, narážela mi do prstu když jsem je krmil a teď, poslední asi týden jí méně a neustále se mi zdržuje v jedné ze "skrýší" , vylézá jen na jídlo a pak když večer zhasnu, jinak je je neustále zalezlá. Myslel jsem si že tam hlídá jikry ale žádné tam nejsou...Svítím jím celou dobu stejně, 18W zářivkou, teplota 26-27, vzduchování, filtr všechno pořád stejné.
Skalary jsou ještě malé, mají tak 10-12cm na výšku i s ploutvemi...
Netušíte někdo čím by to mohlo být?
Děkuju za rady Elf

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:42 pansuu Re: Nelly
Skaláry se mi vytřely několikrát. Vůbec sem netušil, že maj tak "dobrý" podmínky. Našly se samy a ty "nechtěný se držely" stranou(měl jsem celkem 4 a ty "dva" časem pošly). Jednou dokonce těsně po pravidelný údržbě, bylo jim naprosto ukradený že jsem tam odkaloval, šátral rukama, čistil sklo, stříhal listy atd... Ale ve spol.akváriu nemaj šanci snůšku uhlídat. Čichavce, neonky i ramirézky! zvládaly v pohodě, ale když na to přišly Pancéřníčci kropenatý..., vyluxovaly list a bylo po všem. Kropenáči si z hlídajícího páru nedělaly vůbec nic ne Ve spol. akváriu to dopadne asi vždycky tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:13 R Muž romant [27982] Re: Nelly
palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 41

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 38753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3703-odchov-skalar?od=951