Divné chování ryb
0 13.11.2011 13:33 zdenanek – leží u dna
chci se jen zeptat jestli to nemuze byt měchýř jak jsem psal leží u dna a otevira pusu jako kdyz hlta vodu
0 13.11.2011 11:07 zdenanek – leží u dna
ahoj ma pirane a jedna uz dva dny leží u dna a hlta obcas vystrely a pak zase lehne nevim co to je prosim poradte
Starší reakce
mozno ma rad sodovku
Tak mám doma feťáka. Je to krásný samec Čichavce zlatého (foto v prezentaci). Po zavedení CO2 se přesunul nad místo, kde na hladinu vycházely bublinky z difusoru, postavil si hnízdo a vytřel se. To jsem bral. Potěr už byl dávno sežraný a on tam byl stále, celý obalený bublinkami a občas poupravil hnízdo. Dnes jsem nad difusor umístil zvon. A co se nestalo. Čichavec přestal upravovat hnízdo a umístil se přímo pod zvon! Tam tráví většinu doby v bublinkové lázni, jen se jde občas nadechnout na hladinu.
PS: na krmení také vylézá, ale samičky už ho tolik nezajímají
Starší reakce
Kdyby ty rybičky naučil stát na ocasu tak by jich tam mohl jěště pár přidat
Ikdyž ono je to spíš k pláči...
já si myslím,že on vůbec nestojí o radu.Prostě jen provokuje a pak se baví nad reakcema a rozhořčením ostatních..asi bych na něj vůbec už nereagovala
0 29.08.2011 21:04 Deathbull [1928] - Cichlidy ryby můžou v akvárku přežívat dlouho, ale nedá se mluvit o tom že by se měly nějak dobře. Pak už se může stát opravdu cokoli, začnou chcípat, kytkám se nebude dařit, budou tam řasy, to pak není nic neobvyklého. Opravdu se chceš dívat na ryby v nevhodném prostředí co můžou ze dne na den chcípnout? Ve velkém akvárku to vydrží o něco dýl, protože je o něco víc stabilní, změny se neprojevují tak rychle
jasně, spíš jsem měl na mysli to, že to vůbec žije, než to, že je to tak dobře
No každopádně i kdyby tam měl zasazenou pannu orleánskou tak 30-50 skálár na 100 litrů + živorodky, to je skutečně příšerný.
Rozhodně ale muselo být dlouho založené, s dobrou stabilitou, kvalitní filtrací a odbornou údržbou. Nemluvím o osázení rostlinami a dalších rozdílech.
0 29.08.2011 19:56 mag10 – ale
chovny nebylo bylo okrasny je to znamej taty!!!
Jo...jenže to byla odchovná, přerybněná nádrž a ten pán to uměl udržet, čili o akvaristice něco věděl. Což se o tobě říct nedá.
0 29.08.2011 19:51 mag10 – info
cetl sem o vsech svych rybach ale ten pan co mi je dal za darmo tak mel 100 l akvárko a mel jich tam asi 30-50 a mezitim zivorodky tak mi to vysvetly!!!!
Však já už končím, definitivně potvrzeno, co jsem si myslel, bohužel, bude se s tazatelem snažit zase někdo jiný.
(OT)
docela ti závidím tvou trpělivost
0 29.08.2011 19:41 mag10 – doba
3 dny
Mlhavá je proto, že to akvárko nefunguje tak jak má, jinými slovy nemáš tam dostatečně utvořenou, nebo silně narušenou biologickou rovnováhu. Jak dlouho je to akvárko založený?
0 29.08.2011 19:38 mag10 – ale
nadrz je stejne velka!!
0 29.08.2011 19:37 mag10 – ale
ale v druhym akvarku vodu nemenim a mam tam 3 skalary amazonsky 1 cichavce perletovy 1 cichavec mramorovy mecovka videnska a 3 prisavky a voda je cista a ja ji mam ted po 1 dnu provozu takovou mlhavou
Měnit, měnit a zase měnit. To je ten nejlepší recept na zlepšení kvality vody v takto přerybněný nádrži.
0 29.08.2011 19:27 mag10 – shrnutí
Tak pokud je skutečně pravda, že je v 29 litrovým akváriu takováto skladba, tak to je jistota úhynů.
Mám trošku dojem, že si z náš děláš srandu, ale to je Tvůj problém, já jsem Ti svůj názor na současný a jistě i budoucí problém sdělil, rozhodně ani Tobě, ani Tvým chovancům nepřeju nic zlýho.
0 29.08.2011 17:15 JagerMaister na 29 litrov máš teda dosť rýb, bude to aj zlou kvalitou vody
0 29.08.2011 17:10 mag10 – je to dobry
Já bych si zase tak nevyskakoval, protože jestli v tom akváriu jsou společně s dalšíma rybkama, jejich počet a druhy neznáme, tak to je asi pěkná rybí polívka. Je taktéž otázkou jakého pohlaví jsou ty Pestřenci, protože pokud to jsou oba dva samci, tak bych toho zbitýho u hladiny považoval za oběť svýho soka, ale oni za to nemůžou, ta agresivita může do značný míryy pramenit z toho stresovýho prostředí ve kterým se nacházejí, ale to jenom uvažuji na hlas. Rozhodně si o nich a ostatních rybkách co tam jsou něco nastuduj, to se vždycky vyplatí. Jinak tu vodoléčbu v podobě těch doporučených výměn vody bych prováděl, jak jsem napsal.
-3 29.08.2011 16:59 mag10 – filtr
filtr mam tak dene vymenovat vodu nemusim
Vyměň alespoň polovinu vody v tom akváriu a další dny jim měň denně alespoň 20% vody a pouvažuj nad vhodností těchto ryb do akvária takovéto velikosti. Ta denní výměna vody bude nutná, protože se tím bude suplovat činnost té neexistující filtrace. S krmením to moc nepřeháněj.
0 29.08.2011 16:50 mag10 – rozpis
a mam je 3 dny tento druh ryb jinam mam jine ryby i dele
0 29.08.2011 16:49 mag10 – rozpis
vůbec nepíšeš jak dlouho je máš ani v jakém akvárku, takhle ti těžko někdo poradí
snad ti to pomuze
rybicky.net/nemoc/
priste pecliveji vol nazev vlakna
jinak udavas docela malo udaju, vic se rozepis
0 29.08.2011 14:47 mag10 – pomoc
Starší reakce
Já bych také vyskočil z plynné místnosti, kde si někdo pořádně fouknul (prdnul
) a bylo tam nedejchatelno. Jedno a totéž platí i pro kapalné prostředí. Berte to ale s rezervou
Dokonale přikryj nádrž a nevyskočí. Víc to netřeba podle mě řešit. Mi za poslení roky vyskákalo docela dost ryb, stačí nechat přes noc nezatáhnutý otvor na krmení nebo škvíru kolem kabelů do filtru. U mě to asi způsobuje stres z vibrací. Bohužel s vibracemi z projíždějících vlaků nic neudělám.
Během jednoho týdne mi vyskočily 2 ryby z akva. Jednou parmička siamská a podruhé dokonce už docela velký terčovec. Obě ryby naštěstí přežily. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Nedostatek kyslíku ve vodě? Díky za rady
Starší reakce
Interval praní filtrů může být i delší. Vždy bude záležet na souvislostech a podmínkách toho kterého akva...
Stoupající bublinky vypadají efektně, ale "nejsou podmínkou".
Rostliny mohou "fotosyntetizovat na plné koule",
přičemž stoupající bublinky se konat nemusí. Záleží na tom, jak je voda nasycena kyslíkem. Pokud je jím přesycena, pak se kyslík nestačí rozpouštět a uniká v podobě viditelných bublinek.
To je věc názoru, ale hlavně stran estetiky, která se dá vždycky řešit vhodným zamaskováním rostlinama. Co se týká efektivní biologické filtrace je toto řešení dle mého názoru jedním z nejlepších řešení vnitřní filtrace.
Takže podle mě ta reakce ryb byla na tu vyšší koncentraci volného chlóru ve vstupní vodě. Při příští výměně bych nechal vodu den předem odstát a myslím si, že nebude ani třeba použít ten Aqua safe. Zamyslel bych se nad tou filtrací, protože mě nepříjde jako nejvhodnější, když se ten filtr musí každých 14 dní čistit. Jako vhodný způsob filtrace bych viděl použít regulovatelnou čerpací hlavu s kostkou biomolitanu.
Přidat reakci
1 ...... [9] ...... 18 19
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16723x