Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 20:14 Leomil – Totální změna chování ryb - plachost
Už je to asi měsíc, co jsem šel kolem akvária, ryby se začaly hrozně plašit, jezdily rychle po akváriu, do všeho vrážely, a nakonec skončily schované na místě, kde jsou nejméně vidět. To se do té doby nikdy nestalo, zařízené akva a ryby v něm jsou od letních prázdnin. Do té doby se neplašili ani když jsem se v akváriu hrabal rukama, normálně plavaly v celém prostoru, prostě předtím byli úplně klidný...resp. nebojácný, zvědavý, odrzlý.
Jedná se o 160 l nádrž, bohatě osázenou, osazenstvo čichavci, viz má prezentace nádrže.
Od té doby se to trochu zlepšilo, ryby už jsou vidět, ale stejně se občas, když jdu kolem, splašeně plavou schovat. Rád bych ale, aby to přestalo úplně, protože 1) na akva není tak pěkný pohled jako dřív 2) občas vytrhnou svejma divokýma pohybama nějakou stonkovku 3) určitě to rybám samotným neprospívá, takové stresování 4) zanedbávám kvůli tomu údržbu, abych to rybám ještě nezhoršoval.
Co mě napadlo: začalo to po razantnějším protrhání rostlin a vyčištění filtru, tak jsem si myslel, že ryby plaší přílišná intenzita světla a silnější proud vody. Od té doby ale rostlinky narostly, stínu a úkrytů je v akva dost, proud vody taky nění větší než obvykle. A další nápad byl, že samičky mají možná sklony ke tření (zdá se mi, že mají větší břicha), horší ale je, že se plaší i samci.
Nějaké nápady, zkušenosti...? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:51 Žena Melisa [2] – Re: katterinecka
:-) Asi jo, jsme ale z Kohoutek a autem to teď nejde, tak to musí ještě chvíli vydržet. Byla jsem jenom tady po okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Melisa
ve sklorexu je určitě mají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 19:30 Žena Melisa [2] – Parmička stále v depresi :-)
Parmičky v Brně nejsou k dostání, ta naše stále čučí v koutě. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 15:55 Žena osicmi [1]
Právě že ani ne.... ona zas nahání teho samečka, a on si jí vůbec nevšímá :-D Má oči jen pro závojnatku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 23:35 Žena Chalybda [55] – Re: osicmi
Asi dělá fóry... ! (ta samička)smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 23:03 Žena osicmi [1]
:-D oni sou taky oba samci :) a přitom tam má samičku, které si vůbec nevšímá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 22:59 Žena Chalybda [55] – Re: osicmi
:-D Já mám zas přihřátý paví očka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 22:21 Žena osicmi [1]
Ahoj. Mám asi divnou rybu.... mola se zamilovala do závojnatky :) Už asi 3. den plave vedle ní a snaží se ji oplodnit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:20 Muž filipsi [1295] – Re: Melisa
Treba nechce on? Treba bys mela pridat dalsiho mecovaka? (pockej, jen co povyroste, chtit zacne on a ptat se moc nebude)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 20:50 Žena Melisa [2] – Re: filipsi
Navíc máme ještě sexuálně frustrovaného mečováka, protože ho žádná nechce... :-) V akvárku se dějou věci!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2010 20:22 Muž filipsi [1295] – Re: Melisa
Jezismarja, parmicka v depresi, co potrebuje kamaradku :-D .
Tak to budu muset akva propatrat, jestli se mi tam taky nepotuluje nejaka ryba v depresi ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 20:15 Žena Melisa [2] – Re: stetinka
Je velká asi 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:59 Žena Melisa [2] – Re: Deathbull
Myslím, že nemám, tak jo. Máme ještě tři mečovky dospělý a jednoho výrostka. Dík a krásný večer!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:55 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Melisa
Klidně dokup v malé velikosti další 2, pokud nemáš přerybněno. Prodávájí se většinou 3-5 cm, než se přestěhuješ tak jim to malé nebude.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:48 Žena stetinka [270] – Re: Melisa
jak je teď velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:30 Žena Melisa [2] – Parmička v depresi
Ahoj, poradíte, co vám přijde jako menší zlo?
Máme jednu parmičku černopruhou (byly dvě, ale jedna umřela) a ještě jsem vyčetla, že máme na ní malé akvárko. Do měsíce, maximálně dvou (stěhování) chci založit větší (100-120 l) a určitě koupit ještě jednu až dvě parmičky, ale co teď? Přikoupit druhou do menšího akvárka (50l), nebo ji nechat zatím ten měsíc dva ještě samotnou a dát je až pak do většího?
Nevypadá, chudera, vůbec vesele, válí se v rohu a neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:01 Žena stetinka [270] – Re: Ondra
tři kusy hejnových ryb e 12 litrech? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 17:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondra
pro začátek bys měl vyměnit třetinu až polovinu vody v nádrži (nejlíp za odstátou) a měnit ji tak klidně každý den, ale hlavně mezitím přemýšlet o nápravě. Zjišťovat jestli ryby nemají nějakou nemoc a pak ji vhodně léčit, nebo jestli to bylo způsobené jen špatnou kvalitou vody. Jestli máš správný filtr, živé rostliny, dost často meníš vodu, a zapřemýšlet nad osazenstvem, tyhle ryby jsou do tak malé nádrže nevhodné.
Pokud si akvárko čistil celé (vyměnil všechnu vodu, vypral písek), tak může být problém v tom, protože tohle je nevhodný postup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 15:01 švíco – Re: Ondra
jakým způsobem to akvárko čistíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 14:53 Ondra – neim
Mam 12 lit. a vni mam 1 neonku,parmicku nadhernou,parmicku 4 pruhou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:29 Žena Linduš [166] – Re: Ondra
jak velké máš akvárko a jaké/kolik ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 20:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Ondra
Kup si kapkové testy na dusitany NO2 a dusičnany NO3 v balení je i návod jak se používají X-) I když si čistil akva tak to neznamená že tam nemůže být problém, chce to víc informací o akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 20:08 Ondra – nevim
a jak mam zmerit NO2 a NO3 sem zacatecnik pls porad.Ve vode by nemel byt probem dnes sem cistil akvarko : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Ondra
Změř hodnoty NO2 a NO3 a vyměň část vody X-) Zvýšený obsah odpadních látek může být příčina a může to souviset i s tou nemocnou mečovkou X-) A nezakládej zbytečně nová témata, když můžeš pokračovat v starším se stejným názvem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 18:41 Ondra – divné chování ryb
zdravím chci se jenom zeptat mám Parmičku nádhernou a vždy byla aktivní jak ja řikám no prostě pořád plavala a chybala se a byla prostě radostná.Ale dnes my celý den tak jakoby polehhává moc se nehýbe jen se nají a zase si zaleze pod rostlinu na sobe némá krupičku nebo neco takového.Chci se zeptat jestli není nějak nemocná díky věem : )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:54 Muž Bartolomiu [17] – Mečovka
Fotka k příspěvku A nevíte někdo co by mohlo být téhle? Zdála se mi nějaká tlustá tak jsem jí dal do karantény, kde je už asi 2 měsíce. Zatím nezdechla ani neshodila. Omezil jsem jí žrádlo a ob den má dietu. Většinou se mi nafoukly a zdechly, než jsem jim omezil potravu na 1x za den a množstvi na polovinu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:18 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Bartolomiu
Není zač, povlak může to být i příčinou divného chování Čichavce - přes mastný film se nedostane na vzduch, naloká se toho sajrajtu na hladině a dusí se.
Ubrousky pokládej a vytahuj postupně jeden po druhém, ať se nestačí rozpadnout nebo potopit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:15 Muž Bartolomiu [17] – Re: Tudy
krmení jsem omezil na 1x denně a většinou to maji do minuty pryč. Ale za radu s ubrousky díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:13 Muž Bartolomiu [17] – Re: Designer
teplota pod krytem se zdá OK, ze zadu jsou 2 otvory pro kabely na opačných stranách, takže by to neměl být problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:08 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Bartolomiu
OT
Mastný povlak: povlak stáhnout papírovými ubrousky (rozložit je na hladinu a po nasáknutí hned sebrat), namířit vývod filtru k hladině (čeřit ji) a méně krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:04 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Designer
Krytem to nejspíš nebude, mám podobný a Čichavci jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2010 10:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: katterinecka/Bartolomiu
Zase na Tebe (s dovolenim) navazu, protoze mne vzdycky tak hezky nahodis. ;-) Neznam tyhle hotove kryty, neni to prilis tesne, ma se pod tim jak obmenovat vzduch? Vzduchovani jak pise neni, takze o to to z krytu ven fouka min a vymena vzduchu pod krytem nebude nic moc, i kdyby nebyl buhvi jak tesny. Jak teplo je pod tim krytem, necekal bych chladnejsi vzduch, jak moc je horky? Ja kdybych se z niceho nic nadychnul poradne horkeho vzduchu, asi bych sebou taky pekne hazel :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:55 Muž Bartolomiu [17] – Re: katterinecka
Chladnější by o moc být neměl je tam kryt. Vodu měnit nezapomínám, ale začnu měnit jednou týdně, snad to pomůže. Vodu jsem testoval na NO2 a No3 a v normě. Je fakt že se mi teď udělal na hladimě takovej jako mastnej film a nevím odkud a co s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bartolomiu
čichavci dýchají kyslík z hladiny. Nemáš na vodou chladnější vzduch? Mohl se nachladit. Nebo to může být špatnou kvalitou vody, píšeš že ji měníš jednou za dva týdny, nezapomínáš? Měnila bych ji jednou týdně, teď i častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:50 Muž Bartolomiu [17] – čichavec
Prosím o radu. Nějak se mi zbláznil čichavec. coze Jednou za čas vyletí k hladině strašně blbne, mlátí sebou a pak se zas schová pod listy. Přitom většinou palval volně v prostoru. Dnes ráno to samy a pak spadl volně ke dnu a přestal dýchat. Tak jsem ho odlovil do karantény k mečovce, dopustil trochu vody a vypadá že se probral. Mohlo by to být málo kyslíku v AQA.? Vzduchování nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 21:37 Žena Linduš [166] – Re: Janio
zkus přečíst ten název a napsat ho sem, hm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 21:33 Janio
Ma napísane... to je jasné a riadim sa podľa toho, kupoval som ju proti krupičke a ta už vymizla... Jedine čo sa zhoršilo že malo jedia, a ten samček spomínaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 21:22 Muž Yirka [9126] – Re: Janio
Snad to má nějakou nálepku a příbalový leták podle kterého to dávkuješ. Chápej léky jsou prostředky k léčení, ovšem musíš vědět jaké a na co. To není jako je mi blbě, dám si aspirin. "Modré" léky obsahují růzmné koncentrace Cu, což může být při nesprávném použití pro nádrž fatální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 21:09 Janio
Neviem presne ako sa volá, len je to taký náboda, a kvapkam takú modrú tekutinu...

zajtra to bude 8mi deň a krupičku už asi nemajú, pretože nie je na tých rybkách nič vidieť, len to ma trápi že ten samček sa zle správa a má koniec plutvy bliely, ktorá mu odpadáva...

Mimochodom je nejaká choroba, pri ktorej miesto tak zhnedne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:49 Žena stetinka [270]
že by fmc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:30 Muž Yirka [9126] – Re: Janio
O jaký lék se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Janio
Komplet najednou celou vodu není dobrý nápad, vyměň ji po částech během jednoho dvou dnů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:20 Janio
Zajtra im budem meniť komplet celú vodu, bude to stačiť ? Inak to je v tom že stoji na mieste, a pohybuje sa dopredu a dozadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 18:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Janio
Málo informací o akvárku, měřil jsi hodnoty vody? Po léčbách se stává že se objeví bakteriální rozpad ploutví, zkus minimálně jednou denně měnit část vody za čerstvou, mělo by to pomoci X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 18:24 Janio – Divne spravanie rybky
Čavte, mám 60L akvárium... a rybky dostali krupičku (neonky zomreli...)Kúpil som liek (taká modrá tekutina...) Postupne to zmizlo, na ich tele už nie je nič vidieť, no predsa sa správajú divne: 1. Málo jedia, 2. jeden samček - mečuň stoji na mieste posunie sa asi o 2 cm dopredu, a hneď naspäť do zadu, to robí celý deň, odplave iba keď ho vystraším... K tomu má ešte na zadnej plutve také biele, a trošku mu z toho odpadlo, akoby sa ta plutva trha...

Čo mám robiť ? Nikde som to nenašiel ;(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 12:12 Muž ghulek [0] - malawi – Re: stetinka
:-D to jo v tomhle akváriu se to co nevidět požere.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2010 11:58 Žena stetinka [270] – Re: OpalineLeFay
a pokud budeš dál chovat větší cichlidy s pavíma očkama, tak počítej, že z nich budou už jen paví brčka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2010 11:45 JuraS – Re: OpalineLeFay
Možná čtu špatně mezi řádky ale jaký tam máš filtr ? Nebo žádný a jen vzduchuješ ? To co popisuješ je tady 1000x omílaná klasická otázka někoho kdo do akva nasype, neleje a hodí všechno co se mu líbí a zapne elektřinu a diví se, že to nefunguje jako televize...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 07:40 Muž Krkovička [0] – Re: OpalineLeFay
Řešil jsem hodně podobný problém, když jsem nefunkční filtr vyřešil proplachem v horké vodě - hrozná blbost :(. Bohužel to u mě odneslo celé hejno tetrazon. V akva by se prostě nemělo nic uspěchat a vše si dvakrát rozmyslet. Mě výrazně pomohlo. Denně měnit pomalu polovinu vody, pár dní jsem nekrmil vůbec a pak dalších pár jen velmi střídmě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931?od=551