Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:58 Plato
Hmm tak něčeho podobného jsem se obával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 18:54 Žena ustavprochore [567] – Re: Plato
Asi se vám ten názor nebude úplně líbit, ale já navrhuju tyhle 2 rybky vrátit do akvaristiky a začít znovu. Předtím si pečlivě prostudovat tohle:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

Důvod? Špatný začátek celkově, špatný dno (drcenej mramor, to se kytičkám moc líbit nebude), chybí rostlinky, nevhodný výběr rybek, to světlo vypadá hodně provizorně, nevidím topítko, což pro mollyny pravděpodobně bude potřeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:30 Plato
tak rozměry akvárka jsou délka:45 výška:32 šířka:29 cm což je 41L(teda pokud dobře počítám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:29 Žena Hatomi [27] – Re: Plato
a ještě mi nepřijde zrovna ideální dávat rybky 2 dny po založení. až tvoje přítelkyně bude v akvaristice pro ty testy,tak ať nakoupí ještě pár rostlinek. Doporučovala bych i nějaké plavoucí-pomáhají z vody odebírat dusíkaté látky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:21 Žena Hatomi [27] – Re: Plato
testy akvarijní vody,mají je v každém akvaristickém obchodě (je u nich i návod na měření takže to není těžké :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:15 Plato
už se na tom pracuje-tedy na rozměrech Ph a ostatní věci nevím jak měřit. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:13 Muž lukes [1]
tak ji napis at to zmeri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:12 Plato
ne nejsem doma-doma je přítelkyně(Omlouvám se že některé mé reakce jsou delší).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:09 Muž lukes [1]
ty nejsi doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:08 Plato
Akvárko bez rybek bylo 2 dny. rozměry přeměřuju(akvárko je na druhé straně republiky než zrovna já). Ph a NO2 nevím jak změřit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:55 HaZetka – Re: Plato
Určitě si tam přidej rostlinky a tu jednu co tam máš vyndej z toho květináče a vsaď ji do písku!!!!!! Mřenku dej časem určitě pryč. Přeměř akvárko a vypočítej přesnou velikost. Jak dlouho po tom co jsi akvárko založil jsi tam dal rybky? Jaké jsou hodnoty vody? (ph, NO2,...) Takhle ti nikdo neporadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 17:55 Muž lukes [1] – akva
to bych se divil napis rozmery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:53 Plato
no 15L nemá-padli tam 3 a kus 10l kýble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:52 Plato
akvárko je zaběhlé 7dní. Zarostlé-až na jednu rostlinku nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2009 17:51 Muž lukes [1] – akva
to jestli je 40L tak ja mam 200L to je tak 15L podle me
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:51 Plato – foto
Fotka k příspěvku foto mřenky. To že by mřenka měla být ve větším akvárku jsem se dozvěděl až z netu- prodavačka v obchodě mi řekla, že malé jí nevadí :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:49 Plato
Fotka k příspěvku Foto akvárka-není nic moc rozlišení,ale lepší momentálně nepořídím.Ten teploměr je tam dodán až po příznacích(v obchodě jim došli)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:42 HaZetka – Re: Plato
Jak dlouho je akvárko zaběhlé? Jak zarostlé? Proč máš proboha mřenku v tak melém akvárku? Ta by měla pokud vím mít aspoň 200l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:11 Raider – Re: Plato
myslím že až vyfotíš svoje AQ tak ti poradíme líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 16:23 Plato – rybka na dně
Zdravím všechny žábromilné,
Mám problém a potřebuji s ním pomoci.Mám menší akvárko(asi40L) a v něm dvě rybky(zatím) Black molly a mřenku (asi mramorovou nebo pákistánskou).jsem úplný začátečník a po několika dnech se rybky začali chovat dost podivně: Black molly leží pořád u dna pod filtrem a mřenka zalezla pod kámen, jediné co je vyburcuje k pohybu je krmení, obě baští jak pominuté.Nevím co se s nimi děje a dost mě to trápí.Předem děkuji za odpovědi a rady.@
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 12:25 Vocko88 – Re: Imii
snad to nějak zvládneme...Díky moc za radu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 12:20 Žena Imii [45] – Re: Vocko88
Jistě ... ale prostě mě žerou jen vlhké krmení potvůrky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 12:18 Vocko88 – Re: Imii
No mám v akvárku i molly, takže to bohužel změknout nestačí :-P Krmím patentky, Rataj Univerzal a Dajana Colour...Nebo mu to můžu rozmočit v misce...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 09:25 Žena Imii [45] – Re: Vocko88
Můj bettak to dela taky .. krmim vločkama ... nasypu mu to tam a on to vždy sežere až je to trochu měkké (až si to natáhne vodu) a ty kousky by neměly být větší než jeho tlama =)

čím krmíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 09:14 Vocko88 – proč nejí?
Ahoj, mám doma beťáka 3. den a když krmím, tak nežere. Ne, že by byl divnej, ale prostě to sežere a vyplivne. Může to být furt tím stresem ze změny(ačkoliv jinak se mi zda v poho) nebo, že mu to nechutná? :-) a to dávám už 3.druh krmení... :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 16:33 Eivlis
ahoj u mojeho samečka se mi v oblasti bříška oběvila skvrna co mají samičky taky polehává qale když mu sasypu žrádlo hned po nim jde a nepustí k sobe žádny ostatní ryby myslíte že jde o parazity??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 09:20 Kruel1 – ležící bojovnice
taky mám taková problém pořád mi leží u dna a přijde mi že je jakoby těžká a nežere mi už měsíc a jen leží a čučí a občas jí chytne záchvat a začne po akvárku lítat jak blázen. :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:35 lipli – Re: Tonda
Tak si ty samičky objednej přes internet, není to problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 15:54 Vojta – beta
Ahoj chci se zeptat okousal mi ancistrus betu a furt žije má jen ploutve okousané rychle jsme ho dali do jiného akvária poradte prosim dekuji a este dorostou ty ploutve?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:42 Muž Yirka [9126] – Re: arnošt
Otírání nemusí mít parazitický původ. Zkusil bych změřit základní parametry vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:26 Muž arnošt [37] - Rostliny
jen obnovuju diskuzi - rybičky jsou zatím v pohodě - žádná neodešla do věčných lovišť, ale cca po týdnu, kdy bylo vše v naprostém pořádku, se mi začaly rybky zase otírat o kameny(břidlici) - začali to dělat i nově koupení pancéřníčci a jeden z nich, zdá se mi, má trochu rozpadlou hřbetní ploutev - zatím mi nikdo nenapsal, co by to mohlo být za parazita nebo co to je a jak na to... díky za rady... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 12:10 Žena datura [104]
hmm, máš jich tam fakt tak akorát - a hodně živorodek. takže musíš počítat s tím, že živorodky vyžadují zvýšenou údržbu. nabouchaný akvárko je potenciálním zdrojem nákazy pro citlivější druhy ryb. asi by to chtělo častěji odkalovat a čistit filtr, aby ses vyhnul dalším nepříjemnýmm zážitkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 12:29 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: datura
oka mušle vyndám, ale asi trochu zkomplikuju život potěru, protože se pod něj docela schovává - no budou si muset najít něco jiného - je toho tam dost...
co se týká počtu rybek, tak se mi to trochu zkomplikovalo - dostal jsem nějaký nový a mám jich tam fakt dost - sice si nemyslím, že by nějak strádaly, ale už je to asi na hraně - během dneška nebo zítřka ještě doplním seznam rybek a kytek - teprve nádrž na těchto stránkách zakládám, takže tam nemám ještě zdaleka vše...ale dík za reakci - taky sem si myslel, že bude rozmný ještě s předěláváním akva počkat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 08:14 Žena datura [104]
mimochodem arnošte, kolik máš v nádrži ryb?
a vyndej z vody (pokud jsi tak už neudělal) ty mušle, uvolňují uhličitany a zvyšují alkalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2008 08:10 Žena datura [104] – Re: arnošt
já bych s předěláváním akva ještě počkala. je to docela anabáze, kam dáš mezitím rybičky a kytky víš? počítáš s měsícem na další zaběhnutí? počítáš s tím, že rybám přiděláš další stres navíc a budou oslabené?
podívej, je to jednoduché. jestli máš vážně v akvárku nějakou velmi infekční nemoc, mají jí teď s velkou pravděpodobností už všechny nebo většina ryb. takže je jedno, kdy to celý založíš znova, a můžeš tudíž počkat, zdali se příznaky projeví i u ostatních.
ale je blbost, znovuzakládat nádrž kvůli dvěma (!) rybám. to vážně není nutné. znovuzaložení nádrže je až ten nejposlednější postup v případě "velké krize", a ta u tebe v nádrži rozhodně není.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 23:57 Muž arnošt [37] - Rostliny – nevím
co to bylo za nemoc opravdu nevím myslel jsem původně, že to byla nějaká ranka, ale když se to vůbec nehojilo a ještě se to objevilo na nose, tak si myslím, že to "mechanický" poškození nebylo - prostě to bylo jako vyžraný. no ale situace se má tak, že jsem dneska musel vyhodit dania - sice ještě žil, ale plaval hodně líně - hejno ho nezajímalo a když s vypětím všech sil vyplaval tak do středního patra akva, tak padal a nakláněl se na bok... jako lidi - cso je??? blbý je, že dřív jak o víkendu, se na předělávání akva asi nedostanu... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 23:06 Nobody – Re: datura
To ano.A ví arnošt,co to bylo za chorobu,jestli postupně(v delší době)nemůže zlikvidovat ostatní rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:44 Žena datura [104] – Re: Nobody
proč? celková rekonstruce nádrže je na místě v případě závažných onemocnění typu tuberkulóza, ichytyosporidium a dalších, co napadají celou rybí osádku a rychle ji likvidují.
jeden mrtvý ancík není důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:17 Nobody – Re: arnošt
Zrekonstruovat celé akva.Dezinfikce-Savo nebo na 1litr vody - 100g octa a 100g soli a tímto roztokem důkladně vymýt nádrž a nechat působit nejméně 20 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 09:25 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Nobody
myslíš něco přímo do vody (co?) nebo uplně zrekonstruovat akva a pak dezinfikovat (čím?) dik :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 18:46 Nobody – Re: arnošt
Tak v tomto případě,jak vypadá ancík,bych uvažoval o celkové dezinfekci akva. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 14:45 Muž arnošt [37] - Rostliny – A UŽ JE PO VŠEM...
tak sem se stavil na chvíli doma a problém už je vyřešený.... ancistrusek šel pápá... sad chudinka tam ležel nataženej jak dlouhej, tak širokej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 10:29 Muž arnošt [37] - Rostliny – tak už je to horší!
Fotka k příspěvku zdravím opět. tak jsem o víkendu koupil esha 2000 - zaléčil jsem, ale přijde mi, že ancík je spíš horší než lepší. sice se začal víc pohybovat a je víc akční, ale když jsem včera viděl jeho ranku na hřbetu, tak si říkám, jestli se už fakt netrápí, protože to je díra jak do pr... přikládám fotku a zkuste poradit co s tím - léčit dál nebo poslat do věčných lovišť - je to rybka co mám skoro nejdýl, takže je mi z toho celkem smutno - díky za rady... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 20:15 Muž arnošt [37] - Rostliny
no díky za rady - zítra skočím do nuslí do akvaristiky a zkusím tam něco koupit - navíc tam třeba taky ještě poradí - je to tam super... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 19:26 R Muž Silent [5949]
Myslím, že tady toho o tom výrobku najdeš více. amagro.cz/… . Jinak je to určitě šetrnější řešení než léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 17:18 Usine – Re: arnošt
Já bych zkusil AQUAHUM. Už jsem několikrát slyšel že to na podobné rány pomáhá. Je to přírodní preparát takže žádné léčiva (jedy), které krunýřovci špatně snášejí. :-) www.aquahum.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 15:41 R Muž Silent [5949]
Já bych to zkusil s eSHa 2000. Krunýřovci to docela dobře snáší a dobře to zabírá. Hlavně začít včas, aby se tam nedala bakterka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 15:38 Muž Yirka [9126] – Re: arnošt
Pěkná rybka, bylo by škoda o ni přijít. Možná by to opravdu chtělo zkusit zaléčit, eSHa 2000 ?, Pereventin?, určitě se někdo ozve a přispěje s ještě lepší radou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 09:53 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
Fotka k příspěvku tak s ancíkem se to vůbec nelepší - ba naopak - je to možná ještě horší - ranka na hřbetu je větší a odnesla to ještě jedna "nosní záklopka", kromě líbajících čichavců snad v akvu žádnou potvoru, která by to mohla dělat, nemám. takže nejspíš nějaká nemoc, ale jaká - fakt nevim - pro lepší představu přidávám včerejší foto... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:12 Muž Yirka [9126] – Re: arnošt
To je bezva. Co se týče toho ancistruse, tak záleží jak je velká ranka a rybka. Mohla by si s tím poradit, ale uvidíš za den dva, zda se to zhojí. Kdyby byly komplikace tak bude potřeba něco proti plísní-třeba Preventin.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931?od=651