Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:13 Muž chicko [124]
proč myslíš, že se pije teplej čaj a leží? ;-), víš=), leží se proto, aby se nezvyšoval krevní tlak a tím i teplota(tzv být v klidu) a horkej čaj se pije proto, že studenej by mohl podpořit třeba nachlazení a taky by mi asi moc nechutnal :-D :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:10 Muž chicko [124]
proč myslíš, že se pije teplej čaj a leží? ;-) , krom toho některá chemije má na návodu napsáno "zvýšit teplotu" atd. to kožovec nemá rád, víš=)
No kožovec tu zvýšenou teplotu má rád, teplota se zvyšuje aby se urychlil vývoj kožovce chytráku :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:10 Muž chicko [124]
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 09:49 Elí – Re: Markii
Tím spíš se lidi znovu a znovu ptají - když je tu tolik rozdílných názorů na jednu věc, jak tomu máme my začínající rozumět? To si máme jen tak vybrat a čekat, jestli rybičky přežijou? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 09:29 Žena Markii [10] – Rybky
Tohle tema je to každý druhý týden. Polehavající rybičky.A pokažde se jim dostane jiných rad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 09:28 Elí – Pereme se dál...
Tak máme 29°C, vzduchujeme ostošest a nefiltrujeme... krupička zdá se pomalu mizí, ale neonky výrazně blednou a možná i začínají tak nějak apaticky plavat sad a voda se trošku kalí, ale to bude nejspíš kvůli tomu (ne)filtrování... krmím jen trošku, páč rybičky mi ryjou ve dně a hladově baští všechno, na co narazí, včetně svých vlastních hovínek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 08:54 Muž Turok [18]
u mě exit tak dobře nefungoval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 00:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: chicko
proč myslíš, že se pije teplej čaj a leží? ;-) , krom toho některá chemije má na návodu napsáno "zvýšit teplotu" atd. to kožovec nemá rád, víš=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 21:14 Muž chicko [124]
Na krupici nejlépe učinkuje EXIT od Eshy, funguje na 95% a nemusí se solit ani zvyšovat teplota....stále nechápu jak to takhle někdo řeší, to je jako by vás někdo při horečce dal do sauny rozzureny rozzureny rozzureny , tady je chemie výjimečně namístě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:58 Elí – a co tohle?
Ještě mě napadá - nemůžou ty platy takhle blbnout kvůli teplotě? Kvůli krupici jsem zvedla teplotu a myslím, že ryby začaly takhle polehávat zhruba od tý doby... ? Dokud mělo akvárko normální teplotu, tak se chovaly normálně - ale zase mi na krupici nic nezabíralo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:59 Muž chicko [124]
a o tom to právě je hned nazačátek hodně ryb.....nechápu, proč nedat pár pavích oček (sou dost citlivý na kvalitu vody)na zkoušku a za tejden máte jasno ne. Naprostý souhlas s alofogem, který/á se alospon poučil/a......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:56 Alofok – Re: Elí
Hlavně ted rybky nekrm!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:55 Alofok – Re: Alofok
To jsem ještě měla docela štěstí-dala jsem tam rybičky strašně brzy... :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 18:52 Alofok – --------
Já bych taky nechtěla strašit,ale měla jsem 3 a dva se mi začali chovat stejně -ke konci už nevyplavávali pro žrádlo a potom......... rozzureny
Otrávili se-nejspíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 17:56 Muž chicko [124]
Dost krátká doba na zaběhnutí filtrace, ale mělo bz to i tak probíhat normálně,proto se ptám nepřekrmuješ, máš dostatek rostlin, dobrý fitr.Nejlepší by byla prezentace nebo alespon fotka pls ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:59 Elí – pro Chicko
Akvárko mám od 1.12. a rybičky od 21.12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 13:16 Aja
Já jsem měla 4 platy pestré a před třemi dny mi jedna samička taky začla polehávat u dna. Druhej den jsem jí našla mrtvou. Ostatní byli v pořádku, ale teď jsou pořád někde schovaný. Samci ani moc ne, ale ta poslední samička je taková jakoby vystrašená. Ta mrtvá se tak před tím taky chovala. V akva žádnou nemoc nemám, alespoň se zatím neprojevily žádný příznaky. To je snad nějaká akvarijní epidemie. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 13:06 Muž chicko [124]
bude to asi otrava, že tz si tam dala rzbičkz moc brzo a ještě máš přerzbněno ne,???? tady to človět musí řikat snad tisíckrát než se někdo poučí a počká tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 12:38 Elí – A ještě tohle!
No paráda :-O tak nejen dvě platy, ale koukám, že to dělají všechny... a molly už začaly taky :-( neonky mají krupici a živorodky se střídají na dně sad já už nevím... mám akvárko sotva měsíc a už se to takhle sype... co dělat?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 18:33 Muž chicko [124]
Černá Molla žije v brakické vodě, tzn. voda v akvárku se musí hodně solit, aby se rybky cítily dobře. Pokud to víš a vodu přisoluješ, pak nevím, čím by to mohlo být...
S tim solen9m....co to pro tebe znamená hodně???? Někdo by si to mohl špatně vyložit a molinám se voda solit vůbec nemusí a krásně se množí, popisovaná "nemoc" je podle mne porucha plynového měchýře=> podle mne umře :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 16:55 Elí – Platy taky!
Ahojky, mám asi podobný problém - dvě moje platy tedka začaly taky polehávat sad momentálně zápasím s krupičkou u neonek, ostatní rybky vypadají v pořádku, jen tyhle dvě ted budto plavou pořád jen vzadu dole v akvárku, nebo se krčí u dna - jedna v kytce, jedna pod kamenem... začínám s rybičkama a mám strach!!! :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 13:09 Metz
este sem se chtel zeptat moje pavi oko mi honi neonky neda jim pokoj a jedne neonce cernaji ploutve co je to? a co je mu?díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 13:13 alička – Re: Metz
jo,to jsou tui uchylni samci...mě jeden samecek pavího očka očka nakryl 1 tak větší samici a pak měli takové 4 malé mutantíky...ale později mi umřeli,asi byli tak zkřížení že nemohli žít...a samci pavích oček se snaží oplodnit další samce,proste už neví co by..ale radím ti kup si 2 samičky,protože 1 samec na 1 samici je moc,muze ji uhonit nebo se zblázní z toho že se bude furt o něco snažit...pak se ti budou rybky množit že nebudeš vědět kam dřív skočit a co s něma no :-| hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 12:33 R Muž Mrakoplash [1776]
kalusko zkus sem dat fotku, mohla by pomoct ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 11:38 Kaluska – já newim co je Betanovi
Betan má u prostřed tě něco jako plíseň ale plíseč to není z koumala jsem už vodu já veterinář a proj to neni plíse poradítemi?Za každé pomoci si hážímj.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 08:39
Černá Molla žije v brakické vodě, tzn. voda v akvárku se musí hodně solit, aby se rybky cítily dobře. Pokud to víš a vodu přisoluješ, pak nevím, čím by to mohlo být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 11:41 Pizzmen
Vážně tě nechci strašit, ale mě se takhle chovali Gold Molly asi 2 kousky a tak do dvou dnů jsem je našel mrtvé. Přisuzoval jsem to tomu, že mojím aqva prošla krupička, sice jsem napadené rybky úspěšně vyléčil, aspoň co bylo viditelné okem a do týdne jsem pak jen vytahoval mrtvé kousky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 11:10 happy85
Není jí jenom smutno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2007 10:16 Stanki
Fotka k příspěvku tu je foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2007 10:08 Stanki – Zvlastne chovani
Zdravim , mam rybku (Cierna mola) a vyzera byt volnym okom zdrava ale plave takym neprirodzeny sposobom , to jest ze ked vyplave k hladine pre potravu a prestane mavam plutvami tak ide k dnu ako kamen a tiez len polihava po dne akvarija , nevi nekdo co to muze sposobovat ?? Pretoza ja si s tim uz nevim rady :( :-O hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 21:28 Ivanka
Donesla jsem si ji z obchodu s ancistrusem. Vypadal zdravý, tak jsem ho dala rovnou do akvárka, nevím, co mě to napadlo a do dvou dnů - už měl první tečku a za chvíli to měli všichni :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 19:36 Nobody – Ivanka
Otrávení nebudou.To by Vám spíš padly neonky než pancéřníčci. :-)
Jak jste si zanesla krupičku do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:39 Ivanka
Doufám...jeden z nich je dnes docela aktivní, ten druhý tam stále je zelezlý. Mám strach i proto, že jsem nedávno musela přeléčit akvárko na krupici, ale když jsou ostatní i ancíci ok, tak snad nebudou otrávení hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 07:16 Muž AmorFati [37] - Amerika
Můžou být jenom přežraní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 22:56 Ivanka
Mám tam ještě dva ancíky ( jeden je už dost velký ), dvě skaláry a 10 neonek. akvárko je 180l. Ještě do včerejška byly všechny rybky ok. teď jeden z toho páru vylezl a hrabe ve dně s ostatníma, ale ten druhý tam pořád leží :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 21:27 Nobody – Ivanka
Co máte za rybky v akváriu kromě pancéřů?
Asi by bylo lepší mít 8 ks pancéřů od jednoho druhu,než po dvou od různých druhů.Pancéři se cítí dobře v menším hejnku stejného druhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 21:23 Nobody – Rebie
K hladině mohou lítat klidně,i když mají vzduchu dost.Hlavně po výměně většího množství vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 20:52 Ivanka
jsou tam pořád.divný je, že oba dva a ostatní druhy pancíků a ancistrusové jsou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 20:10 Žena Rebbie [71]
Mno, mě když jeden začne polehávat víc než ostatní, tak o něj do dvou dnů přijdu :-( čímž nechci říct, že to je ten případ Ivanky ....teda doufam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 20:03 Žena Myrka [15] - Afrika
Já nevím,mojí pancíci to taky dělají,počkají až se všichni nažerou a pak čistí,někdy se jim prostě nechce :-O ale pak se vždycky rozhýbou....už ti žerou normálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 20:02 Baru – -
Já jen,že mě se tak jeden taky chová a přidala jsem vzduch a je o něco lepší........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 19:58 Žena Rebbie [71]
Mno, Baru, to mi nepříde jako moc fundovaná rada teda.... Bo aji já, nezkušená, vim, že kdyby měli málo vzduchu, tak naopak budou lítat k hladině si slopnout vzduchu, maj přece střevní dýchání X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 17:45 Baru – -----------------------------
Zkus přidat vzduch......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 17:28 Ivanka – divné chování pancéřníčků
Pomoc, pomoc. Moji pancéřníčci se chovají divně. Mám jich 8, vždy 2 od stejného druhu. Dnes jsem zjistila, že si jeden párek zalezl pod kořen a nechtějí vylézt ani na krmení, jen když jsem jim strčila patentky až pod vousy, tak je zďobli, ale jinak vůbec nechtěj ven. Co s nima je? Ostatní ryby se chovají normálně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 11:29 140bpm
ja mam 3 samcekov a 2 samicky v 80L akva su v pohode. zatial sa u mna neboli stazovat :)
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 07:38 Šarulka
kup mu tak 3-5 samiček,je to lepší.jednu by utahal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 14:04 Metz
dík ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 14:03 Muž Diego [72]
kup si samici,ale za chvili tam budes mít mlady. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 13:59 Metz
mam tu samici teda koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 13:58 Muž Diego [72]
Mě zase samec gupky (samic gupek má dost) pořad plave za samicí mečovky,tak je to asi normalní. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [17] 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16709x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931?od=801