Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 17:27 Muž chicko [124]
rybicky.net/nemoc/vodnatelnost podívej se na tohle pls
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 17:24 Muž chicko [124] – Re: Elí
No tak na odstátý šupiny pozor.... jo jinak opět přeji hodně štěstí do dalšího boje palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 17:22 Elí
Tak neonky už nejsou tone a jedna plata taky ne... zítra letím pro tu Eshu a zkusim ještě to, snad zachráním zbytek... ostatním holkám totiž už taky začínají vyskakovat tečky :-( a jednomu ancí trochu odstávají šupiny - tak doufam, že mam jen velký oči a že se mi to jen zdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 18:23 Muž chicko [124] – Re: Elí
Jo jsou to poměrně dost odolné rybky, ale jako všechny potřebují dobrou péči ;-) ,hlavně čistou vodu palec
Ať se daří a s pozdravem Jan Menčík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 18:19 Elí – Re: chicko
Právě že vím, jak skoro každý začíná... a měla jsem to udělat taky :-) ale rozhodně je zkusim sehnat od někoho, tipla bych, že budou odolnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 18:15 Muž chicko [124] – Re: Elí
škoda že bydlíš tak daleko mohl bych ti náký paví očka dodat mám přemnoženo . Sou to nádherný rybky a jsou vděčný za péči....a to že někdo řiká, že jsou pro hlupáky, tak se ho zeptej s čim začínal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 17:52 Elí – Re: Kamekh
Klid :-) mně teda taky není do smíchu, za odpoledne jsem vyhodila tři neonky :-( ale jednou už se mi nezadařilo (za jiných okolností) a tedka už to nevzdám! Když se nepovedou neonky, zkusím teda ty paví očka, sice prej rybky pro hlupáky, ale jsou stejně tak krásný... a aspon budu mít pro začátek radost, pokud alespon ty mi budou prospívat ;-) voda se snad vyčistí, kytky přežijou a ancíci jsou zatím taky docela spokojený, tak proč to vzdávat... je to hloupý mluvit takhle o živých tvorečkách, ale nějak se to člověk naučit musí... tak snad se poučím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 15:25 Kamekh – Omluva všem
Všem ,kdo četli můj příspěvek se velice omlouvám. Smazat to nešlo, tak jsem text alespoň změnil. Neříkám, že jsem z té věci měl radost, ale konal jsem dle dostupných informací. Bohužel EXIT není teď u nás k sehnání a jiné léky, než na bázi Arciflavinu jsem nesehnal. Ještě jednou se všem moc omlouvám. Samozřejmě především rybičkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 15:06 Muž chicko [124]
ANTI-MYKOTIN obsahuje Arciflavin,který je k léčbě krupičky doporučován (je to na obalu i na TĚCHTO stránkách). Mimochodem solná lázeň byla provedena taktéž dle návodu z těchto stránek.
Jo, ale proč si nekoupit něco na krupičku.....???? ne ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 15:05 Muž chicko [124]
No používat na krupičku přípravek proti plísni to je jako na bolest hlavy používat Prostenal a když si pořádně pohledáš tak toho tady najdeš opravdu hodně a na krupici doporučuji Exit od Eshy(nemusíš měnit vodu ani zvyšovat teplotu), ale pozor aby si to nesmýchal dohromady ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 15:02 Kamekh – Chickovi
ANTI-MYKOTIN obsahuje Arciflavin,který je k léčbě krupičky doporučován (je to na obalu i na TĚCHTO stránkách). Mimochodem solná lázeň byla provedena taktéž dle návodu z těchto stránek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:57 Kamekh – Myslíte, že opravdu dělám chybu ?
Pokud ano, poraďte, co mám dělat? Jelikož rejpat umí každý, ale proč teda nepíšete, jak nato?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:54 Muž chicko [124]
hold komu není rady tomu ani chemie nepomůže :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:52 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kamekh
mě to připomíná laboratoř. :-( ještě zkusit k té soli vařit a přidat papryku a dílo hotovo. ne
p.s. bez ryb nebudete mít ani krupička, takže......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:49 Muž chicko [124]
Později....
K léčbě se chystám použít ANTI-MYKOTIN.
není náhodou tento přípravek proti plísni(Mykotin)??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:46 Muž chicko [124]
Už bych zanechal chemických pokusů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:43 Kamekh – Boj skrupičkou 3
a je to pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:39 Sidonius – Re: Kamekh
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:22 Elí – Re: Kamekh
No to je ono!!! Když vynechám to otírání, tak jsme na tom stejně! Já mám teda ještě zakalenou vodu a už to chcípá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:08 Kamekh – Boj s krupičkou 2
a je to pryč
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:53 Kamekh – Boj s krupičkou 1
a je to pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:41 Muž chicko [124] – Re: Elí
Jak řikám tohle se může stát i zkušenému akvaristovi, když třeba odjede na dovolenou nebo tak...., to že se budeš ptát ostatních tak to uděláš jedině dobře tak hodně štěstí(asi ho budeš potřebovat) a ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:38 Elí – Re: chicko
Tak aspon kytky to vypadá to přežily... platy a molly se teda občas "usadí" na dně, ale jinak taky vypadají v pořádku... ancistrusi jsou v pohodě úplně (zatím)... všem fakt moc díky, nejspíš tady ted budu každej den - hlásit změny a žádat o další rady... tak se předem omlouvám... zkazila jsem, co se dalo, ale nechci, aby tím ty ryby trpěly víc, než "je nutné"... dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:35 Muž chicko [124]
Jo a na těch už mrtvých rybičkách není ani stopa po krupici, jsou i vybarvené (zatím teda byly dvě), jen ty ocasy.. coze
Jo ty ocasy jak už sem říkal bude asi vedlejší účinek tak dlouhé léčby nebo napadení bakteriálním rozpadem ploutví, ale stim toho ted moc nenaděláš, rozhodně ti bakteriální rozpad tolik neuškodí jako ta krupice. jo a mrkni do mojí prezentace mám tam vyfocený pancéřníčky kropenatý(nejsem si jistej) s krupicí tak to zkus porovnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:32 Muž chicko [124] – Re: Elí
No regulátor klidně nemusíš pak vodu nechávat tak dlouho odstát, ale stim aktivním uhlím nevím-na jednu stranu by rychleji vymizela chemie, ale na druhou stranu by to opět nejspíš nabudilo kožovce...obě varianty jsou sázkou do loterie na kterou je špatný kurs... :-( , určitě ale uvěd teplotu do normálu, jinak se ptej navšechno určitě ti já nebo někdo jíný rád poradí, protože tohle se může stát každému :-O :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:31 Elí – Re: Elí
Jo a na těch už mrtvých rybičkách není ani stopa po krupici, jsou i vybarvené (zatím teda byly dvě), jen ty ocasy.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:28 Elí
Použít do té nové vody nějaký regulátor, nebo radči nic? (aqutan) Přidat do filtru aktivní uhlí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:20 Muž chicko [124]
Škoda a nějakého místního akvaristu neznáš??? je to docela špatná situace...., ale nevzdávej to, biologický systém už bude velice narušený, zkus hodně vzduchovat a měnit každý den trochu vody, kterou si necháš dostatečně dlouho odstát a taky už bych uvedl do normálu tu teplotu, pokud to je opravdu kožovec jeho vývoj je už opravdu dostatečně urychlen a ten jeden den léčby toho asi už moc nezmění, zkus dát rybkát trochu času bez chemie aby nabraly sílu do případného dalšího boje. jinak u těch neonek se začíná projevovat otrava jedy, které jsou v léčivech :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:14 Elí – Re: Elí
A jiný akvárko bohužel nemám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:14 Elí – Re: chicko
Louny (Ustecký kraj, od Prahy asi 60 km :-( ) a fotit nemám bohužel čím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:12 Muž chicko [124]
Exit ani Eshu nemám a je sobota - pokud na Silvestra bude otevřeno (a obávám se, že ne), tak to seženu nejdřív v pondělí, jinak až ve středu... mám tu jen věci od Sery: Bactopur, Costapur, Ectopur, Fishtamin.
Odkud seš mohl bych ti dyštak něco přivést....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:11 Muž chicko [124]
Nechci tě nijak strašit, ale tohle už je hodně špatný.... Pokud tam máš náký zdravý ryby tak pokud máš další akva tak je tam přendej. A taky bych utratil ty co už umírají-aby se zbytečně netrápily :-O Jinak s tou teplotou to je pravdu proto aby se urychlil vývoj parazita a lék ho potom zabil..... jo a ještě nemohla by si sem dát fotky postižených ryb??? nejsem si úplně jist zda se jedná o krupičku, protože kostapur je jinak poměrně účinný :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:05 Elí – Re: rolandmynar
Exit ani Eshu nemám a je sobota - pokud na Silvestra bude otevřeno (a obávám se, že ne), tak to seženu nejdřív v pondělí, jinak až ve středu... mám tu jen věci od Sery: Bactopur, Costapur, Ectopur, Fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:58 rolandmynar – Re: Elí
Vyměň třetinu vody, filtr naplno a léky podle toho, jak rybky vypadají. To cos jim nasadila, je jen spec. proti krupici, takže rybky oslabené léčbou a léčivy neochrání proti jiným nákazám viz. ploutve neonek. Lehce a pozvolna jim sniž teplotu ale jen asi o 2 stupně a dej jim do vody eSHa 2000. Nic tím neskazíš a předejdeš tím dalším plísním apod. Ty neonky by to třeba vůbec nedostaly, ale po 9 dnech léčby jsou dost oslabené. Costapur působí jen na krupičku! Ryby ale léčba oslabuje a stávají se neimunní proti různým dalším nemocem. Proto např. s EXITem se podává současně eSHa 2000. Nic více mě nenapadá. Když jim vodu vyměníš úplně, tak protože máš dneska nový filtr, zabije to ryby ještě rychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:37 Elí – Re: rolandmynar
Nevyměnila... mám tam dál něco lít? Nějakou chemii, léky... přidat aktivní uhlí? Snížit teplotu? Jsem zoufalá... nemůžu se na to dívat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:35 rolandmynar – Re: Elí
Myslím si osobně, že to dobrý konec mít nebude, ale držím palce. Postup byl špatný hned od počátku. Přeju štěstí. Vyměnilas část vody? Zítra vyměň zase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:33 Elí – už umírají...
Už teda filtruju (jen přes molitan). Voda má hnědo-žlutý nádech. A už jsem vytáhla první rybku sad další dvě-tři už se jen vznáší ve vodě a lapou po vzduchu :-( a koukám, že těm neonkám "mizí??" ocasní ploutvičky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:59 Elí – Re: rolandmynar
Dobrý, jdu na to.... odpoledne nebo večer dám vědět, jestli je nějaká změna... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2007 10:49 rolandmynar
Bakterie žijí ve značné míře i ve vodě, takže neva, když to máš zaběhlé a vyměníš náplň filtru. Ony to dost rychle osídlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:46 Elí – Re: rolandmynar
S filtrem tu bude ještě jeden problém - nebudu se tu rozepisovat, co se stalo, ale prostě musím do filtru dát nový "vnitřek" (momentálně, když běží jen vzduchování, v něm nic není) - tzn. žádné bakterie... já vím, začala jsem dost špatně :-( ale nechci úplně skončit... s tím filtrem - patří do něj molitan, nějaká "vata" nebo co to je (prostě jakoby kousek silnější látky) a aktivní uhlí (to tam teda tedka nedám)... pomůže mi Sera Nitrivec, když ta nápln je nová a nezaběhnutá? Fakt si nevím rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:40 rolandmynar – Re: Elí
Při vypnutém filtru a bez výměny vody po 4 dnech se nedivím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:38 Elí – Re: rolandmynar
Tak voda zatím nesmrdí, ale kalí se... nevim, jak bych popsala její zabarvení, prostě už přes ní není tak dobře vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2007 10:35 rolandmynar
Pokud nepoužíváš nějakou zvláštní filtraci (biologickou) tak ten filtr zase zapni. Ten ty léky neodfiltruje. 29 stupňů a bez filtru 4 dny? To musí být už humus ne? Jo a taky jim vyměň část vody a dej čistou. Samozřejmě, že léčiva přidej jen na množství vyměněné vody!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:33 Elí – Re: rolandmynar
Jo, tedka je to čtvrtý den z těch pěti doporučených v návodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:31 rolandmynar – Re: Elí
Pořád tam máš léky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:30 Elí – Re: rolandmynar
Začala jsem s costapurem, který se má používat 5 dní, a nic... mezitím mi ryby nežraly a na dně byla trochu plísen, tak jsem po těch 5 dnech odkalila... pak jsem teprve zvedla teplotu, začala vzduchovat a vypla filtr a začala s costapurem odznova. Výsledky jsem popsala už předtím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:28 rolandmynar
Máš tam nějaké léky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:25 Elí
Hm a já do hodiny vytahnu první rybičku, ani si nejsem jistá, jestli ještě žije sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2007 10:18 rolandmynar
Teplota se zvyšuje kvůli vývoji parazitů, ale současně může zvýšení teploty znamenat značné problémy pro některé chladnomilnější druhy rybek. Proto taky používám EXIT s eSHou, kde jak chicko píše je to nepotřebné, protože ty likvidují parazity ve všech stádiích vývoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 10:17 Elí – Re: chicko
Zvýšení teploty => rychlejší vývoj kožovce, ale potom bych teda tipla, že taky: rychlejší vývoj kožovce => rychlejší smrt kožovce, alespon tak bych to pochopila...?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931?od=751