Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:54 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
zdravím - tak jsem dorazil dom a ryby jsou v poho - dolil jsem nějakou vodu část vyměnil uplně abych to trochu srazil, i když je to asi trochu drastičtější než počkat až to schladne, ale aspoň jsem odkalil dno, a rybky řikaly, že je to super. trochu sem ještě zasolil a uvidíme. hop všechno vypadá dobře, tak doufám, že zítra nebudu mít rybí polívku
jinak mám ještě problémek s ancíkem - má na hřbetu nějakou ranku - vypadá to, jak když se někde odřel nebo ho něco ozobalo(je až trochu vidět růžový) - mám ho radši dát někam na uzdravení, nebo to zvládne, nebo co by to mohlo být jestli to není to co myslím...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:21 Muž Yirka [9126] – Re: Bammaboy
Mám dojem, že tu byly nějaké debaty ohledně ochlazování, zkus zadat a pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:16 Muž Bammaboy [0]
no to i podle mě jenom co stím :) včíl babo raď osvětlení je 15W na 56l akvárku ale když otevřu kryt tak je to tam jako v sauně a teplota okolí? no tak ta je tak 24C a vůbec netopíme hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:55 Muž Yirka [9126] – Re: Bammaboy
V tom případě ti asi dost pomáhá osvětlení, nebo vysoká teplota okolí. Co budeš dělat v červenci? Podle mně je ta teplota kolem 29°C příliš vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:21 Muž Bammaboy [0]
no jenže ja tu teplotu nemám takovou vysokou protože ji tak vyhřívám, u mě je topítko vypnuto a teplota se pořád drží v rozmězí 26-29C ale pri tych 29 už začínám ochlazovat :) a to mám akvárko pořád otevřený resp. kryt na krmení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 17:37 Muž Yirka [9126] – Re: Bammaboy
Psal jsem o 29°. Obecně, (pokud to druh ryb přímo nevyžaduje) čím vyšší teplota tím větší choulostivost ryb, rychlejší růst a dospívání-ale i kratší životní cyklus, pro většinu rostlin to jsou teploty na hranici zdravého vývoje. Z mé zkušenosti je ideální mít ryby v teplotách 24-26°C, opět podotýkám, mimo druhů, které přímo vyžadují vyšší teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 17:22 Muž Bammaboy [0]
Ta teplota je pro ryby a i rostliny určitě nepříjemná

coze Já mám v akváriu stále 27-28C je to škodlivý?

Promiňte že to píšu sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 15:46 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
ok - dík za radu - dám vědět, jak sem dopadl... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:59 Muž Yirka [9126] – Re: arnošt
Ta teplota je pro ryby a i rostliny určitě nepříjemná. Lepší by bylo lépe diagnostikovat nemoc a přímo zaléčit. Tu teplotu bych dal co nejdříve postupně zpět .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 23:52 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
je to teprve dva dny, takže teplotu jsem zatím nechal pořád stejnou tzn. cca 29stupňů - dneska už sem ani nepozoroval, že by se nějaká rybka nějak otírala :) jak dlouho myslíš, že to mám držet - jinak místo nemoci zas naopak sleduju, že teplota docela svědčí řasám - začaly mi oblejzat skla, ale to snad vyřeším škrabkou, hm? tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:10 Muž Yirka [9126] – Re: arnošt
Vrátil jsi tu teplotu zpět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 14:35 Muž arnošt [37] - Rostliny – NARÁŽEJÍ DO DNA A KYTEK
zdravím - mám problém - stříbrné betty na sobě měli nějaké bílé flíčky - nebyla to krupička, ale jako by rozblemcnutý flíčky krupičky - divný - jedna už to vzdala - léčil sem, zvýšil teplotu na 29 a je po nemoci - jenže asi ne tak uplně - jak všechny druhy bettek tak i dania a paví očka občas naráží do dna nebo do kytek - můžete poradit co je trápí? :-( díky moc... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 11:32 Luca – Re: Roman
ok, tak likvidace... sad
Moc díky...! ahoj
Jen co tedy s ostatními...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 11:31 Luca – Re: filipsi
Já si to myslela.... :-(
když ona je potvora jinak fakt tak čilá... hop
mno asi mi nic jiného nezbyde... sad
Jen stejně by mně zajímalo, co to je...
A hlavně jestli a jak nějak provést prevenci, kvůli ostatním... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 11:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
Co to je za hubenou fišličku???to vypadá na TBC.Hned bych to zlikvidoval, něž to chytnou další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 10:46 Muž filipsi [1295] – Re: Luca
Ja uz bych asi utratil, vypada fakt priserne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 10:39 Luca – Re: Sid
Tak co s tím...? :-( :-O sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 10:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Luca
"Barva dobrá" může být v kartách! ;-) U té gupky nejde o barvu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 10:20 Luca – Re: chicko
Fotka k příspěvku :-( Řekla bych, že barva je dobrá...zkusila jsem znovu vyfotit...
Děkuju za rady...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 16:42 Muž chicko [124] – Re: Luca
Jinak taky dodržuj higienu, tato nemoc může výjimečně(ale přeci) ohrozit i člověka-doporučuje se umít si ruce po saháí do akva v rostoku sava(nevím kolik procent, ale hned ti to najdu)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 16:35 Muž chicko [124] – Re: Luca
Nejsem si s tou tuberou tak jistý, některé příznaky mi nesedí-píšeš, že rybka žere, vypadá, že nemá zježené šupiny, na druhpu stranu je zde deformace těla a zhubnutí....chce to odborníka na tuberu. Jinak u tubery se nejčastěji vyskytuji červené skvrny po tělě tak se koukni a napiš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 15:55 Luca
Co že má...? coze
A hlavně co s tím...Hned separovat..? Zrušit..? Co ostatní...? A jak k tomu vůbec přišla...? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 13:17 Anonym – Re: Luca
ta ryba má tuberkulozu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 10:39 Luca
Fotka k příspěvku Barva bych řekla celkem dobrá...? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:15 kastanek – Re: Luca
Ale pokud jsou rybky cile a normalne zerou, tak by mely byt v pohode. A barvy maji dobre??? Pokud neblednou, tak to bude urco dobre ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:06 Luca – Re: kastanek
No, už to bude měsíc...
ale čilý jsou úplně normoš furt... hop
By dokonce bych řekla, že chvílema víc, než ostatní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:00 kastanek – Re: Luca
Asi po dvou tydnech +-. Prvni dva dny se jen tak nechala unaset, ale zrala. Pak to bylo v pohode. Tedka uz vypada k svetu.
Sice byla jedna, ktera bobek neprezila, ale co se da delat.
Jak dlouho mas problemy s temi tvymi???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:57 Luca – Re: kastanek
ještě mně napadlo a za jak dlouho byly zas Fpoho..? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:55 Luca
krmím, krmím ano ...a žerou jak vzteklý
Tak uvidím, jak zhubnou ty co porodily teď..., ale zatím se zdaj normoš...
No, jestli tyhle nebudou dřív těhu...ty samečci jsou teď po nich jak vzteklý love coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 15:40 kastanek
Me vzdycky takhle prudce zhubly samicky po porodu, taky byly totalne oslabene.
Jinak nevim, co by mohlo byt jinou pricinou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 13:41 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Luca
krmis je? oni kdyz je nekrmis tak trochu zhubnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:36 Luca
No tyhle právě vůbec těhu nebyly...
Teď nám porodily jiné...vypadají úplně jinak...
Hlavně to už trvá docela dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:27 rolandmynar – Re: Luca
Neporodily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 12:26 Luca – Divné očko
Prosím poraďte..!
Zničehonic nám tak nějak divně pohubly 2 samičky Pavího očka... Jinak se chovají úplně zdravě, tak nevím..!?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 20:43 R Muž Silent [5949] – Re: Naďa
To jsou perfektní hodnoty vody. Jen pozor s tím nakupováním. Ať se nádrž nepřerybní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 20:37 Žena Naďa [33]
Odpoledne jsem tu nebyla, večer jsem dělala znovu testy: amoniak nula, NO2 nula, NO3 15. PH včera večer 7,25, teplota 26. Ryby nezhoršily stav vody, myslím, že nitrifikace běží jak má. Pouze budu muset dokoupit samičky plat, nebo je samci uhoní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:53 Muž Johan [4945] - Rostliny
ano, to samozřejmě vím, že v závyslosti na ph a teplotě je rozdílný procentuální zastoupení amoniaku a amoných iontů. ale já jsem se zarážel nad tvrzením:"Pokud máš v akváru PH vyšší než 7, nenaměříš žádné NO2 protože je tam místo něho čpavek". ani v tom článku, na kterej ste posíla odkaz přece nebyla žádná závislost mezi amoniakem a dusitany. (samozřejmě že je tam, ale ta se týká nitrifikace) a né že když je ph nad sedum, neděje se přeměna na dusitany, ale dusitany se změněj na čpavek...jak vyznělo od anonyma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:47 Muž filipsi [1295] – Re: johan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: filipsi
to nějak asi nechápu. jsem myslel, že při ph vyším jak sedum probíhá dobře nitrifikace, kdežto při ph pod 7je nitrifikace dost slabá. čili podle toho by mělo být, že v zásadité oblasti se čpavku rychle akva zbavuje na dusitany. ale to co říká mi příde právě opačně. nebo jak to myslíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:32 Muž filipsi [1295] – Re: johan
tak, tak. A jelikoz uz nada mela zvysene hodnoty no2, ktere klesly, je pravdepodobne, ze premena nejak funguje. pridanim ryb se to ted muze zhorsit, pokud nefunguje dostatecne, pak muze ph nad 7 zafungovat tak jak pise anonym, no2 stale 0, presto otrava cpavkem. Ale rozklad bude probihat vesele dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 14:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: anonym
jej. čili v akváriu při ph 7 a vyší neprobíhá rozklad čpavku, nebo co tím chcete říct? neznám žádný vztah mezi ph a poměrem NH3 a NO2, ale mezi NH4+ a NH3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.01.2008 14:16 Anonym – Re: Naďa
Pokud máš v akváru PH vyšší než 7, nenaměříš žádné NO2 protože je tam místo něho čpavek. Ryby se mají dávat do akvária ...... ale to je tady pořád dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 10:14 R Muž Silent [5949] – Re: Naďa
Pokud by to byla otrava tak se neprojeví jen u jedince, ale postihne většinu ryb. To vypadá na to co jsem popsal. Časem se to můžou naučit i ostatní. Tohle dělají většinou živorodky které mají vychlípitelnou tlamku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 10:07 Žena Naďa [33] – Re: fantasta
Nejdří jsem myslela, že se dusí, nebo otrava. Dělá to jen on a každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 10:06 R Muž Silent [5949]
Bublinky může považovat za baštu a to ucucávání hladiny jsem často pozoroval u black moll. Luxují hladinu protože se tam tvoří film z mikroflory a mikrofauny prostě se tím přikrmují.Možná že na to plaťák přišel taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 10:00 Žena Naďa [33] – divné chování platy
Jsem začátečník a neumím si vysvětlit divné chování samce platy. Aq viz. prezentace, ryby necelý týden, amoniak, NO2 na nule, NO3 15, teplota +- 25. Jak pustím vzduchovací kamínek, tak plaťák žere ucházející bublinky, když ho vypnu, tak vyplouvá k hladině a jakoby ucucává vzduch (to dělá ale jen odpoledne a večer). Jinak žere, od rána prohání samičky. Ostatní ryby to nedělají. Čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 18:32 Muž chicko [124] – Re: Elí
Tak tomu řikám štěstí v neštěstí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2008 18:11 Elí – výsledek
Ahoj, tak po invazi nakonec ani nevím čeho, spíš než krupice to byla směs všeho možnýho :-| zbyla 1 plata ze šesti (momentálně v karanténěm ještě není jistý, jestli přežije), 3 molly ze čtyř (a sameček začíná polehávat) a oba ancistrusi... neonky jsou kompletně pryč :-( ale co mi udělalo fakt radost, nevím jak se to povedlo, ale zničehonic plave v akvárku jedna 1cm rybička hop vypadá to na mollu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 20:10 Muž chicko [124] – Re: rolandmynar
moc díky za usměrnění, nerad bych někomu špatně poradil palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 19:55 rolandmynar – Re: chicko
Nestraš vodnatelností. Ancík má odstávající šupiny i při boji, když se necítí dobře, při námluvách apod.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931?od=701