Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 23:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Možná by si mohl Jurásek zařídit obchod s KVASEM, hnedle po vodce to druhým všesvazovým nápojem v zemi, kde zítra znamená předpředevčírem?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 21:50 Muž filipsi [1295]
Jurasek napsal: Nedávno jsme se doma bavili o kvašení chleba a o chlebovém víně. Tak mne napadá, nešel by třeba starý chleba využít k výrobě CO2 do akvárka?

Proc ne. Ale - kvasit budou polysacharidy, kterych je v chlebu dost. Rekl bych, ze hrozi, ze to chyti kvaseni octove. Take vune nevykvysitelnych zbytku bude asi mene vabna, kdyz se zapomene vcas vymenit. Davkovani take hure pocitatelne. Zustal bych u sacharozy, nestoji to majlant, chleba nech kralikum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 21:24 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já si myslím, že tvoje skromnost není na místě.no
Snad v každém tématu kam vlezu, docela ochotně poradíš a myslím, že si hodně zkušený ve svém koníčku.ano
Navíc když chci na něco reagovat, tak ani nemohu, páč přede mnou je Mr.Sid s dostatečnou radou. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 21:17 Muž Bammaboy [0]
no zkusim ty vaše množství zítra to tam nadávkuji a budu sledovat hodnoty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 21:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: DrBolíto
Ohohooou, doktore!
Toho Mistra vygumujte, ten je tu jen jeden - božský Kája... hmm :-D
Předem děkuji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 20:50 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Na menší akvária se podle mě hodí, sehnat starou sifonovou či šlehačkovou láhev a plnit nádobu v akváriu, viz. třeba Rataj aplikátor CO2, ale domácí výroby. Samozřejmě po našprtání, Mistrem Sidem zmiňovaném uhličitanovém systému, pufrační schopnosti vody atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 20:27 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Bammaboy
Dá se přihnojovat CO2 i do tak malého akviška, ale je skutečně nutné mít jakési povědomí o uhličitanovém systému.
Pokud byste se do toho chtěl pustit, doporučil bych vám dát do 0,5l PETky 0,4l vody, 0,3ml sušených kvasnic (odměříte např. "3ml" injekční stříkačkou) a 30g cukru. A pro začátek by bylo rozumnější nedávat do akviška rybky a alespoň pár dní průběžně měřit hodnoty pH a alkality.
Jestliže bude vše podle Tilmannovy tabulky "v normě", můžete zkusit přidat rybky.
Dlouhodobě přihnojuji CO2 24 l akviško s rybkami a krevetkami a jde to.
(Musí to jít - svítím více než 2W/l... ;-) :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:56 Muž Snofrev [54] – Re: Bammaboy
to je hezké, že hodnoty jsou vysoké, ale burčák nanadávkuješ a do 12l toho není potřeba na udušení ryb mnoho
zkušenosti s tím nemám a burčáku se sám bojím, takže asi moc neporadím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:33 Muž Bammaboy [0]
KH a PH je na dost vysoke urovni takze toho se nebojím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:29 Muž Snofrev [54] – Re: Bammaboy
bublat se určitě dá, ale je nutné vědět co děláš a proč to tak děláš
nicméně já se bál dát burčák do svého 128l akva (ikdyž hlavně kvůli nízké KH) natož pak do 12l

zkusil bych spíš poslat soukromou poštu majitelům těch akvárek ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:20 Muž Yirka [9118] – Re: Bammaboy
Mně to taky připadá jako jít s kanónem na zajíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:14 Muž Bammaboy [0]
preco? coze :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 18:56 Muž Jurasek [137] – Re: Bammaboy
Bublat do 12litrového akvárka je o rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 18:35 Muž Bammaboy [0]
Ahojte,
viem že sa to tu asi nehodí ale je dobré množstvo do 0.5l PETky
2g kvasníc
100g cukru
0.3l vody
bude to do 12l akvárka?? ;-)
Bammaboy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 17:08 Muž pakozdy [17] – Re: Jurasek
stary chleba pchat do flase = zabava. tie kvasnice za 10sk su o kus pohodlnejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 14:35 Muž Jurasek [137] – CO2 - chléb
Nedávno jsme se doma bavili o kvašení chleba a o chlebovém víně. Tak mne napadá, nešel by třeba starý chleba využít k výrobě CO2 do akvárka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:57 Muž Lorencs [6] – Re: katunka
Plně s tebou souhlasim... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 11:38 Žena bucliik [99]
no jo to je pravda, taťka taky kvasí spíš v chladu a páááne ty bublají. Děkuji udělal jsi mi radost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 11:35 Muž Eff [417] - Rostliny
Kvasnic? Určitě ne, o ty se bát nemusíš. Víš jak mi krásně bublaly kvasinky ve 200l bečáru se švestkama při 10ti slupních?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 11:34 Žena bucliik [99]
a vzpamatují se z toho přes den, neodejde jich přes noc polovina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 11:30 Muž Eff [417] - Rostliny
Re: Buclik - Bublat ti budou i při 18C a to že v noci bude chladněji, je jenom dobře, páč v noci bublat nepotřebuješ (rostliny CO2 v noci nespotřebovávají).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 11:23 Žena bucliik [99]
Ahoj, docela dlouho přemýšlím nad výrobou CO2 do 200l, ale akvárko máme v podkroví-přes noc se tady netopí, takže teplota někdy spadne i na těch 17-18 stupňů.
Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví kolik je minimum pro kvasnice aby bublaly nebo jestli je pro mě jediná možnost CO2 bomba za 10 tisíc? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 18:30 Muž vencisimo [7] – Re: Martafix
protože jelikož se kapaliny odpařují za každé teploty, rádo to kondenzuje na stěnách lahve a dokonce i v trubičce, když se podíváš do trubičky, tak sem tam uvidíš kapku a ty udělaj mastnej, hnusnej povlak, toho se jednoduše zbavíš druhou lahví, záleží hlavně na výšce vodního sloupce, ani ne tak na objemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 18:26 Muž vencisimo [7] – Re: Radka
podstatně to bublá tejden až tejden a půl, ale protože ty dáváš půlku droždí co já, tak ti to taky vydrží dvakrát tak dlouhou, nepřímá úměrnost(my sme to měli na začátku primy, 6. třída)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 18:05 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Jenom k té pojistce proti výbuchu, kup ventilek ke kolu a našroubuj ho do víčka z vrchu, aby těsnící gumička ventilku byla ven z láhve. Pokud dojde k přetlaku, ventilek odpustí přebytečný tlak a můžeš klidně spát a je to za pár kaček.

Jinak já taky bublal asi měsíc, pak jsem objevil v bazaru láhev na šlehačku za 50Kč s umělohmotným víčkem. Jako jehlový ventil jsem zvolil cenově dostupný ventil k plynové bombě cca 150Kč. Do víčka láhve jsem vyvrtal díru a našrouboval ten ventil, pokud není po ruce závitník, ventil si do plastu vyřízne sám závit a uvnitř je nutně jištěn maticí! Do láhve nacpu 2-3 sifonové bombičky a krabička bombiček 14kč mě vydrží asi 2 měsíce. (Pokud není ventil přesný a jsou potíže s nastavením, stačí rozšroubovat a jehlu pomazat silikonovým lepidlem, smontovat a jemně dotáhnout, zacelí se nerovnosti a dá se lépe regulovat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 16:46 Muž Martafix [12] - Rostliny
kvůli obevě ze zákalu sem to skusil dát k 15 litrovce uvidíme zítra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 16:34 Radka – .
Vencisimo ,tobě to buble jen týden? coze Já bublám 3 týdny i více.Dávám do 2 l petky 1/8 kostky droždí a 1,5 hrnku cukru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 16:29 Muž Martafix [12] - Rostliny
proč hnusnej mastnej povlak??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 16:15 Muž vencisimo [7]
no, u toho mýho návodu to taky můžeš dát na kamínek, ale míň se to rozpouští, jinak nechci strašit, ale podle tvojí fotky máš jen jednu lahev a tak asi zejtra budeš mít hnusnej mastnej povlak na hladině, jinak tý vody můžeš dát i víc(dýl to vydrží bublat)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 16:08 Muž Martafix [12] - Rostliny
tak sem to udělal podle návoda tady ne webu a kvasím do vzduchovacího kamínku protože do filtru když to dam tak je hrozně hlučnej příště skusím druhej recept
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 15:59 Muž vencisimo [7]
Abyste si mohli udělat srovnání

(Vše na mejch 200l), připravíme si droždí, cukr, 2 2l pet lahve, vzduchovací hadičku, vzduchovací kamínek, 3 spojky vzduch hadiček. Do víčka lahve vyvrtáme jednou jednu díru, do dalšího díry dvě, zastrčíme spojky a zalepíme. spojíme lahve hadičkou a do jedný dáme i ze spodní strany víčka hadičku a na ní kamínek(víčko se dvěma dírama), do této lahve příde jenom voda na filtraci mastnot z burčáku. Druhou dírou vedeme hadičku do nasávání filtru pro lepší rozpuštění CO2(na funkci filtru nemá vliv, na ní taky bude ventilek, protože by byl průser, kdyby tam natekla voda z akva). Do prázdné lahve dáme tak čtvrt až půl kostky droždí(ta půlka je fakt už hodně a musí se vzduchovat hlavně přes noc, čtvrt až třetina v pohodě, přes noc to nevadí), nasypeme půl kila cukru a dolejeme do čtyř pětin vlažnou vodou. Láhev protřepeme a uzavřeme již udělaným víčkem s dírou. Teď už jen čekáme, za dvě hodiny to začne bublat, nejbouřlivější reakce tak na první den, proto nikdy neděláme roztok večer, ale raději ráno a dopoledne. Stačí to tak na tejden. Více svítíme, protrháváme kytky a pozorujem ryby, hlavně ancistruse(na těch je to poznat dřív než na jiných rybách, že sou přiotrávený). Přdávání CO2 neni žádná nutnost, já to udělal několikrát na jaře a teď poslední měsíc to dělam, kytky rostou mnohem rychlejc, hlavně, když člověk udělá roztok, tak už lahev neotevírat, protože kvašení je děj bez přístupu vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 10:53 Muž Martafix [12] - Rostliny
Fotka k příspěvku tady je ten nákres od vencisima
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 10:44 Muž Martafix [12] - Rostliny
bajo tim lepim násadový hokejky ale což napatlal jsem tam ten email tak kdyby nedržel tak tam napatlam lepidlo na hojejky to drží zuby nehty

a chtěl bych se zeptat jestli mám použít návod co je zde nebo ten co mi poslal vencisimo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 08:53 Petr1
Nejsou ty silikony a emaily trochu složité? Na téměř vše v akva používám patex. Za 2 minuty nahřátý na tekutý stav, z pistole naleju/natlačím kam je potřeba (má to tuhost zhruba jako silikon v tubě) a v jakékoliv barvě a za minutu je to ztuhlé. A relativně pružné. A jdou tím i nečekané věci. Jednak utěsnit téměř cokoliv a když jsem třeba potřeboval koleno na hadici, vzal jsem trubku, přeřízl po úhlem 45 stupňů, dal k sobě do pravého úhlu a objel patexem. A drží to :-) Když trubky nešly spojit, nanesl jsem z patexu těsnící kroužek a taky ok ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 22:07 Muž Martafix [12] - Rostliny
já to tam skusim napatlat z venku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 22:06 Muž Martafix [12] - Rostliny
jo mělo by to bejt ono akorát že je to už smíchaný v tubě a smrdí to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:56 Muž vencisimo [7]
neni to náhodou takový to smradlavý dvousložkový, jak jedna složka je takovej bílej prášek a druhá je průzračná vodička a udělá se z toho taková bílá kaše a až to ztvrdne tak je to bílý hladký a lesklý a tvrdý jak šutr? tak to by nejspíš vydržet mělo(chemickej rozklad)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:52 Muž Martafix [12] - Rostliny
ne to se ti jenom zdá hrr jinak ten email je "po 24 hodinách tvrdý jako smalt"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:49 Muž vencisimo [7]
zkus to a uvidíš(nevim co si mam pod emailem představit, sem myslel, že to sou barvy, vanu ale akrylátem nebo laminátem či epoxidem a rozbitý talíře hážem do koše), jinak se mi zdáš moc hrrrr a když je člověk moc hrrrr, tak se věci kazí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:43 Muž Martafix [12] - Rostliny
to já vím ale lepidlo doma nemám vlastně mám ale zatvrdlý tak se ptam jestli by to nešlo emailem kterym se spravujou vany,talíře atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:41 Muž vencisimo [7] – Re: Martafix
když do toho špuntu vrazíš spojku na hadičky, tak ti stačí kapka vteřinovýho lepidla a nepovolí to ani při dalším otvírání nebo zavíraní lahve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:37 Muž Martafix [12] - Rostliny
y co ten svršek slepit emailem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:34 Muž chicko [124]
susene je nejlepsí a dýl vydrží bublat a nehnije jo a tech 3-4 g sem myslel sušené to opravdové fakt nevim ale to bude asi tak 15g
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:29 Muž Martafix [12] - Rostliny
a mě napadlo co na ten spoj dát trochu emailu na vany nádobí atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:23 Muž vencisimo [7]
mně se osvědčilo nejvíc droždí v kostce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:21 Muž Martafix [12] - Rostliny
jinak u nás se prodáva 47g droždí tak toho asi trošililinku že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:17 Muž matlala [798] - Rostliny
který druh kvasnic je teda lepší? sušené nebo kostkové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:16 Muž chicko [124]
slyšel sem že sekundák je taky velice dobrý, tak a´t se brzy uzdravíte ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:13 Muž Martafix [12] - Rostliny
Víte co já to mam tim voskem tak to odskoušim,pokud by to nefungovalo tak zajdu do kauflandu pro vteřinák za 5 kč nebo kolik a nalepim to ale zatim nemužu sem nemocný(chorý)
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2stalej?od=4401