Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 15:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Když otevřeš lahev povol jí nadoraz. Stávalo se mě hlavně u starší lahve, že utíkalo co2 kolem osy uzavíracího ventilu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 15:33 Muž Roman.Kl [27] Re: vaclav
Vy oba to těsnění měníte při každém plnění?
Těsnost jsem zkoušel (po naplnění) jen jarovou vodou a jak je tady uvedenou, není to ideální.
Pak jsem zkoušel ponořit "vršek" do lavoru s vodou, ale bál jsem ponořit měřáky do vody... nějak jsem se toho obával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 15:04 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Roman.Kl
Teflonová páska použít lze a co se týče dotažení spojů, nejlépe je vycházet ze zkoušky těsnosti. Obvykle nanášením holící pěny, u malých lahví to dělám tak, že je otočím dnem vzhůru a ventily ponořím do kbelíku s vodou. :)
A jak píše Václav - těsnění je základ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2021 15:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roman.Kl
Teflonová páska ti není nic platná pořiď si pořádné těsnění a dotahuji dost na fest. :-) www.svarecky-kukly.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2021 13:04 Muž Roman.Kl [27] – netěsnost redukční ventil - láhev
Ahoj všem, přes mnoho dotazů a názorů tady, zeptám se konkrétně: lze použít teflonovou pásku pro zlepšení těsnosti redukční ventil - láhev?
A případně, jak moc převlečnou matku dotahovat?

Mám od ledna set s 2l láhví. Po prvním smontování mi láhev vydržela 45 dnů. Potom naplnění a druhé smontování a láhev vydržela 14 dnů při stejném bublání. Při tom po naplnění měla láhev 60 bar, stejně jako když byla nová.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 17:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stepos
Nic se nestane. Voda a pár kapek testu na pH :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 16:52 stepos – denerle indikator vytekl do akvarijni vody
Ahoj, nevíte prosím někdo složení co2 trvalého testu? Špatně jsem to zavřel a vytekl mi v akvarku do vody. Jak moc je to toxické? Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2020 13:03 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaclav
Tak po dvoch týždňoch si trúfnem na zhrnutie.
Nebolo to ani sódou, ani pH testom. Nepomohol ani nový roztok sódy, ani funglnový test, čo som ešte našiel. Vždy po 2-3 dňoch šla farba do žlta. A trúfnem si tvrdiť, že rovnako by šla i s origo testom.
To, čo pomohlo, bolo totiž presunúť dropchecker spod hladiny úplne dole 3-4cm nad piesok. Už vyše týždňa ukazuje pekne.

Myslím si, že príčinou je to, že reaktor je po novom na hadici od filtra, takže z rozstrekovacej rampy strieľa každú chvíľu cez celé akvárium pekné guľôčky COčka a tie hodnú chvíľu v ňom poletujú (600ka filter na 50l akváriu). Myslím si, že sa pekne vybublali a hromadili v dropcheckri a teda neplatilo, že COčko v ňom je výsledkom čistej difúzie. A teda ukazoval správne, že je v ňom príšerne veľa COčka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 22:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Já bych neřekl že špatný není roztok sody, ten Ph test na to prostě není dělaný aby dlouho vydržel a brzo degraduje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 20:39 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku Áno, čerstvý dropchecker je zľahka zelený. Aby bol modrý, znamenalo by to obsah COčka pod 5mg/l a to je tuším už pod rovnovážnou hodnotou pre KH=4.

Tak som spravil čerstvý roztok, hodil som ho do akva a uvidíme ráno.
Voda má pH=7 a KH=5, môžem pokojne spať. spim
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 19:55 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvku Tak farba sa ani po šiestich hodinách nevrátila.
Prilial som skusmo KH4 roztok a hneď je zelená.

Takže zdá sa, že pH test je v poriadku a falíruje tam KH 4 roztok. Idem namiešať čerstvý a uvidíme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 16:12 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Magic
Pravda, namíchat indikační kapalinu, ("test CO2"), zas taková věda není. Pár let jsem akvaveřejnost, zejména prostřednictvím akvaburz, DYI roztokem zásoboval.
Časem jsem dospěl k závěru, že "obchodovat s deštěm" mne už dál nebaví... :)
Víc než na dropčekr spoléhám na "intuici"; sleduji, jak se daří rostlinám, co rybky ap.
(Při mé "intuici" si ale nechávám "našeptávat" od důvěryhodného pH metru a testu KNK... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 14:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Tak já jsem došel k opačnému závěru, skladováním se roztok neznehodnocuje a dá se říci že měří stále stejně. Pokud ano tak to samé platí i u tebe. Že máš modrou barvu v tvrdé vodě věřím ale v destilované vodě + soda a ph kapky jsem toho nedocílil a barva byla tmavě zelená. nebo si sežeň Modř bromthymolová také jsem o tom uvažoval ale odradilo mě prodávané množství. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 14:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Sid
Obišiel, ale v tej fľaštičke je to isté, bromtymolová modrá a nejaký hydrogenuhličitan. Žiadna veda.
Hlavne teraz sa nikam nedostanem, zákaz vychádzania nepustí.

Ja som práve naopak 3 roky šiel s vlastným roztokom bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 13:59 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Magic
Podobně jako Václav jsem taky zkoušel DYI náplně do dropčekru s nevalným výsledkem.
Realita byla někde jinde, než signalizoval dropčekr.
Bez téhle "pomůcky", (která vás může citelně mást), byste se neobešel? :-)
Stejně by bylo zajímavé zjistit, kolik akvaristů přidává do nádrží CO2, aniž by "měřili" jeho koncentraci touto vychytávkou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 13:34 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku Nemám problém z neho dostať modrú, stačí zmerať z vodovodu, tu je tvrdá viac než dosť.

Myslím si, že práve kúpiť hotovú náplň, a potom ju skladovať celé mesiace, je horšia varianta. Neverím, že po roku bude v nej roztok stále 4°dKH.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 12:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Tak kdysi jsem to také zkoušel ale nikdy nebyl modrý, ono z toho ph testu ani modrá barva snad dostat nejde ale tmavě zelená. Nevydrží to dlouho a měří to blbě tak jsem radši přešel na www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 11:33 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Sid
Po namiešaní bol správne modrý.
A keď som ho vybral, už sa myslím nevrátil. Overím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 11:28 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Magic
Zbarvení roztoku po namíchání je jaké? Modré nebo tmavozelené?
Zkuste dropčekr vyndat z akvária, nechat jej na vzduchu a sledovat, zda nebo za jak dlouho se vrátí k původnímu zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 11:21 Muž Magic [879] - RostlinyRe: 4Sima
Nie únik nie je a hlavne keď premeriam vodu v akváriu, tak rozhodne tak vysoký obsah CO2 nemá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 10:47 Muž 4Sima [1894] Re: Magic
Zkus origo náplň, jestli nebude rozdíl. Únik CO2 z láhve nepozoruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 10:41 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku Ryby nekapú, rastliny bublinkujú podľa očakávania.
DYI znamená, že si to namiešam sám z pH testu, sódy bikarbóny a destilky.
(Áno, nechcelo sa mi písať :) )

Edit. Medzičasom je už zas úplne žltý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 09:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
A co na to rostliny? Co to znamená že náplň je dyi? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 07:17 Muž Magic [879] - Rostliny – Dropchecker furt žltý
Fotka k příspěvku Vymenil som náplň dropcheckera a po dvoch dňoch je žltý. Už je to tretíkrát, prvýkrát som nekontroloval a proste vymenil, druhýkrát to bolo po necelom týždni, teraz je žltý po dvoch dňoch. Podľa pH a KH je vo vode ale len 23mg/l. (Áno, môžem si dovoliť merať Tillmanovou tabuľkou, žiadne divokosti vo vode nie sú.)

Náplň je dyi, JBL pH test 6,0-7,6 a roztok NaHCO3 v destilke. Na teste dátum nevidím, ale bude mať max rok, roztok je starý už zo dva roky, ale zas HCO3 sa nerozkladá. Samozrejme dolievam destilku a kontrolujem KH=4, za tú dobu sa už nejaká voda odparila.

Zmena v tom období bola len výmena COčka zo sódy za set z Invitalu a výmena lipového drievka za reaktor na hadici.

Napadá niekomu dôvod? Nezažil to už niekto?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2020 11:07 Sunka Re: Markusenka
Jojo navlékl dva týdny to šlo dobře a najednou to za šlo pouštět bubliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2020 09:16 Muž Markusenka [89] Re: Sunka
Ahoj.
Jest-li je to tenhle: www.rataj-spk.cz/… , nebo www.rataj-spk.cz/…, tak se jenom zeptám, zda si kolem té membrány, kolečka skrze které má CO² procházet a rozmělňovat se na mikrobublinky, navlékl pryžové těsnění co je v balení. Je to takový O kroužek, do kterého se membrána navlíkne a usadí do plastového těla difuzoru a utahne se vrchním, černým, plastovým dílem. Ve druhém odkaze na obrázku je vidět dobře membrána, říkají tomu také tableta, s navlečeným kroužkem.
Mára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2020 08:52 Sunka – Difuzor
Netěsní mi plastový difuzor od Rataje na bocích mi utíkají bubliny?Dá se to nějak vyspravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2020 16:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Noxx
Já bych rampy určitě nedělal tohle mám už za sebou měl jsem jich několik a není to ono. Teď mám vývod z filtru a sání vlevo vzadu a vpravo vepředu cirkulační čerpadlo a je to úplně o něčem jiném než rampa na ní rostou jen řasy a pohled do akvária kazí prostě roura. Ve filtru mám reaktor protože nemám rád mlhu CO2 v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 13:51 Muž Jarry [1437] Re: Noxx
Já mám profiplants reaktor poháněný samostatným čerpadlem, vše běží u skleněného filtru (viz diskuze o filtru). Nevalím tam toho moc, cca 15mg/l, používám reaktor, co jsem měl u menšího akvária, když použiješ větší reaktor a dostatečně silné čerpadlo, bude to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:45 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: vaclav
Nejde mi asi o dávkování, jako spíše distribuci. Dávkování bude řízeno pH controllerem se sondou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:44 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: jarovo
Ještě není, zatím je nádrž v přípravě, ale důraz bude spíše na rostlintvo, než na rybí osádku. Prodění je věc druhá - jako nejlepší řešení se mi zatím jeví dva fitry na každou stranu akvária s rampami naproti sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Noxx
CO2 počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech : 50 To je bezpečný začátek a pak bych přidával podle drop checkeru. předpokládám že pojedeš nonstop u tak velkého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 11:56 Muž jarovo [1695] Re: Noxx
Záleží ako je nádrž zarastená a ako je vyriešenie prúdenie vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 11:46 Muž Noxx [14] - Rostliny – CO2 do 1000l
Ahoj, mohl bych poprosit o doporučení, jak se poprat s dávkováním CO2 do nádrže 235cm dlouhé? Cca 1000l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 16:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: .verca.
Spíš by jsi měla říci jaké rostliny si představuješ protože těch kategorií je více nejsou jen náročné a nenáročné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2020 15:59 Muž daren [408] Re: .verca.
Odpovim trochu jinak nez kolegove - podle meho zalezi na tom, jak moc budes svitit. Spotreba/potreba CO2 se ridi primarne rychlosti fotosyntezy, a ta se odviji od mnozstvi svetla.

Tj. pokud budes primerene svitit (zvlast nano akvarium neni problem presvitit) a pestovat nenarocne rostliny (ale ony casto i ty narocne rostou bez CO2, jen proste pomalu), pridavat CO2 by bylo zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2020 14:49 R Muž Anthrax [4762] Re: .verca.
Bez CO2 se jaksi na této planetě neobejdeš. Ale rozhodně není nutné kvůli nenáročným kytkam uměle CO2 dodávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 14:48 Muž Hopri [475] Re: .verca.
Ne, bez náročných rostlin spíš zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 14:44 .verca.
Zdravím...Je CO2 v nano akváriu bez náročných rostlin nutné?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 10:26 Tomjev – Novy ventil
Tak jsem nakonec kupoval od Rataje nový ventil bez láhve a opravdu to šlape jak hodinky je to jiný level :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2020 14:34 Jarden Sk Re: Tomjev
Určite máš špatný elektromag. ventil, používam na distrib. CO2 vnútorný atomizér a ten potrebuje vyšší tlak a bubliny do akva prestanú po pár minútach akonáhle klesne tlak.Difuzér a reaktor pracuje s nižším tlakom.Ak to trvá dve hodiny, tak to je naprd a vymeň to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2020 13:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomjev
Takže to budeš každý den tlačit pod 7 a v noci ti to vyleze k 8 pH. To není dobrá zpráva hlavně pro rostliny. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 12:52 Tomjev Re: JakubN
Tak už se to vypíná tlak klesk a v počítadle bublin už to skoro nejde takže to není elektromagnetem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 11:59 Tomjev Re: JakubN
Tak to tedy zkouším mám to v zásuvce a láhev uzavřenou v 11:30 láhev uzavřená a zatím stále bublinky jak v akva tak jak v počítadle běží dál tak uvidíme za jak dlouho se to vypne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2020 10:42 Tomjev Re: vaclav
Tady jde vidět že já to ph mám 7,8 samozřejmě bez co2 zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 23:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomjev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 22:04 Tomjev Re: JakubN
Zkusím,jako četl jsem hodně toho ohledně vypínání na noc a nebo puštěný pořád je to ruzný někdo píše to a někdo to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 22:00 Muž JakubN [60] Re: Tomjev
Jak říkám.. Zkus zavřít láhev, jestli to bude bublat +- stejně dlouhou dobu, bude jasné že tím elektroventilem to není..

Já se také divil že mi to stále bublá se zavřenou láhví.. Teď už na to prdim a nechávám to zaplí i při údržbě.. Protože v tom není rozdíl..

Nechci ti kazit radost, ale je dost možný že noční vypínání vůbec nepotřebuješ..

Určitě si udělej prezentaci a starý pardi ti určitě poradí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 21:13 Tomjev Re: JakubN
Takže když to dobře chápu elektromagnet bude v pořádku a na reklamaci to nebude?Jsem se právě divil že to bublá pří vypnutí hodin i víc jak dvě hodiny a hadička 2,5m dlouhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 16:55 Muž JakubN [60] Re: Tomjev
To záleží na tom kolik toho CO2 pouštíš.. Když budeš poušteť jednu bublinu za 2 sekundy tak se ten zbylý tlak bude vypouštět déle než když tam budeš pouštět 10 bublin za sekundu.. To reguluješ jehlovím ventilem a ten je až za nočním vypínáním..

Nech zaplé noční vypínání a zavři láhev.. Uvidíš že to bude bublat.. Protože v regulátoru bude stále tlak.. Přestane to bublat až se ten tlak sníží..
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2stalej?od=201