Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 87 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 09:06 Muž Pete [10] – Re: darka
Mam difuzer na opačné straně akva a je to tak asi nejidealnější stav. V difuzeru jsou malé boční otvory, kterýma proudí voda a ta omýva bubliny. Než bublina dosáhne vrchu difuzeru, je tak malá, že ji nejde skoro vidět. Takže na opačnou stranu filtru, tam je nej stav proudění vody. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 09:05 Muž filipsi [1295] – Re: Ninco
Jasne. Jenze to, ze je ve vode co2, neznamena, ze tam je mene, nebo zadny, o2.
Druha vec je Ph, ale to nas moc zajimat nemusi, bude +- stejne, at co2 aplikujeme ve filtru, akva, nebo difuzeru v hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 09:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Jen rikam to co jsem se vetsinou docetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 08:58 Muž filipsi [1295] – Re: Ninco
No vidis to, a ja ho poustim primo do externiho filtru. Zatim si zadna bakterie nestezovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 08:39 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Pod filtr bych to nedaval. Bude ti CO2 nasavat do filtru a ve filtru maj ty filtracni bakterie radsi kyslik nez CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:11 Fogi – Re: darka
hod tam míso tý nádoby vzduchovací kamínek hodně jemnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:09 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: darka
Jestli voda proudí nejvíc pod filtrem, tak ke dnu pod filtr. Často je ale největší proudění na opačné straně akvária (to budete nejlépe vědět sama). Čím větší proudění, tím lépe se bude CO2 rozpouštět, takže to tím můžete i částečně regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:04 Žena darka [520] – Re: ezechiel
Mám filtr Fluval 2+,voda proudí jen na hladině,mám ho dát pod filtr,kde nasává nebo úplně do jiného koutu? Za difuzér to ještě nemám odvahu vyměnit,než se to rozjede a uvidím,co to dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:58 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: darka
Ideálně tam, kde proudí voda, ale zase ne tak, aby CO2 z nádobky vyplavovala po velkých bublinách. Možná ještě lepší bude nádobku vyměnit za difuzér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 19:49 Žena darka [520] – CO2
Koupila jsem si tento výrobek www.zoo-hobby.cz/… a nevím,kde mám v akva umístit tu obrácenou nádobku,kde se bude hromadit CO2 a následně uvolňovat do vody(asi se tomu říká zásobník?).Píšou tam, že v tmavém místě v akva, takové tam nemám :) , mám ho umístit pod filtr?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:49 Muž Eff [417] - Rostliny
Tím se to ovšem vysvětluje. Každopádně doporučuju všem zvážit lahev před a po naplnění. Člověk tak po dvou třech naplněních získá hezkou představu jak dlouho mu plyn vydrží a jestli mu to někde nepšouká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:45 Muž filipsi [1295] – Re: Eff
Ne-e, samozrejme na tesnosti spoju po instalaci lahve, nasroubovani ventilu. Moje kriticke misto, kde to trochu utikalo, bylo nasroubovani ventilu na lahev prevlecnou matici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:38 Muž Eff [417] - Rostliny
a dal si zvlast pozor na tesnosti spoju
Těsnosti spojů při plnění? Pokud to při plnění trochu fičí bokem, není to až takový problém, lahev jde slušně naplnit i tak. Pokud jde o těsnost samotné lahve, to se po naplnění dá lehce zkontrolovat jejím ponořením do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:34 Muž filipsi [1295] – Re: filipsi
Pridam jeste update meho puvodniho dotazu - podruhe jsem lahve naplnil jinde, a dal si zvlast pozor na tesnosti spoju. Nakonec to asi byla bud kombinace obojiho, trochu mene naplnena lahev + netesnosti, co me o co2 v prvnim pripade rychle pripravily. A mozna jsem i krivdil puvodnimu plneni, a za vse mohly jen me netesnosti. Bohuzel doma mam na vazeni vahy prilis male.

Vodnik - Primo hasici plni malokdy. Prodejny pozarni techniky a servisy temer vzdy, ale nekdy ne na miste, a vozi to jinam. Nejlepe najit servis, kde na pockani plni, ceny byvaji (pro me) prekvapive nizke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:27 Muž Eff [417] - Rostliny
Záleží jakým způsobem se lahev plní.

- Pokud je to natlačením ze zásobníku, lahev při plnění stojí na váze a displej ukazuje rozdíl váhy při plnění - kolik bylo naplněno, tak se plní třeba hacíčáky(např 5 kg plynu) a velké lahve (např 30kg plynu).

- Pokud se plní z velké lahve se stoupací trubucí (přetékající tekutý CO2 je tlačen rozpínajícím se plynem nad hladinou ve zdrojové lahvi) záleží množství náplně na teplotě plněné lahve. Pokud má běžnou teplotu (dejme tomu 15 nebo 20C, nebo i 5C když je kosa) pak se toho do ní moc nedostane (do půlkilovky třeba 20 deka). Pokud takovou lahev předtím zmrazíš, dostaneš do ní víc než půl kila CO2(např 70 deka). Zmrazit ji můžeš v mrazáku, nebo při plnění ji naplníš částečně a průdkým vypuštění plynu lahev zmrne na výrazně nižší teplotu než -18C.

- No a pokud se plní z velké lahve která nemá stoupačku, pak do tvé lahve neproudí tekutina ale přímo plyn a ten má samozřejmě mnohem větší objem, takže naplníš nula nula nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:01 Vodník – Plnění v okolí Blanska
Kolegové z okresu Blansko kde si necháváte plnit co2 láhve? U Kauflandu mají stanoviště hasiči plní i tam neví to někdo?dik sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 18:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Petr
Jak se chovaly ty rybky před uhynutím?
A jak se chovaly ostatní rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 08:03 Petr
Tak aqa mám asi 3 roky bez starostí a problémů. Osázeno celkem dobře, tím nemyslím prales ale kytek je tam tak , že zadní stěna není vidět. druhy rostlin jsou jak stonkové , tak pár cryptocorine gigant. Písek klasická směs- střední zrnitost. osvětleno 3x zářivka třípásmová s dostatečným zářením i pro náročnější druhy zeleně. Ryby : živorodky- pavý oka, molly,xyfa celkem asi 15 ks. pancéřníček 5x Ancistrus-3x, tetry asi 8x, neonka 10x , razbora 10x. šneci jen ty co žijí v písku ty věžovitý ulity. PH dle posledního měření se trochu snížilo na 6,3-6,5. Filtrace- hlava atman- cca 6OO litrů do hodiny s biohmotou 24x12x10 (asi). přidáváno čerstvě PMDD- 5 ml/den a CO2- droždí. To je asi tak ve zkratce vše. ps: za chyby v latině a češtině se omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 20:56 Žena ustavprochore [567] – Re: petr
když nenapíšete nic o nádrži a co to CO2 udělalo s pH, těžko vám tu někdo poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 16:11 petr
Mám problém bublám CO2 týden vkuse a dávám PMDD. Během té doby uhynulo 8 ryb. Neonky a Razbory. Je to tím CO2?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 16:09 Vocko88 – Re: JirkaJirka
počítadlo nemám a ani asi nijak nedávkuju-prostě jsem to připojil podle návodu na zdejších stránkách(zatím to teda nemám ve svém akva, ale ve zkušebním bez ryb). Jemné bublinky jsou jelikož je na konci vzduch.kamínek. Připravuji to pro riccii...
Já někde četl, že jak se s tím jednou začne, tak se u toho musí zůstat, ale možná si to pletu s PMDD :-O
Každopádně díky za reakci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 14:23 Muž JirkaJirka [10] – Re: Vocko88
jak dlouho si mám představit začátek? ;-) používáš počítadlo bublin?
záleží jak CO2 do akva dávkuješ? jen probubláváš? máš hodně jemné bublinky?
pokud to jen bubláš je pravděpodobné že tak jak rychle nabubláš se CO2 z akva hned uvolní.

CO2 je jako hnojení, nebo by se dalo říct vylepšení podmínek takovej doping ;-) CO2 můžeš použít třeba jen při založení ale myslím že když uvidíš jak to bude fungovat nebudeš chtít přestat ;-)
také zaleží jakým rostlinám chceš přilepšit. Aby si pak třeba nesušil voní seno králíkům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 12:03 Vocko88
stane se něco, když na začátku reakce neškrtím a CO2 tam jde"naplno"? Jestli nehrozí nějaká otrava či tak. A když už CO2 jednou použiji, musím ho mít stále nebo můžu přidávat i jen někdy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 15:30 mirielll – Tip na CO2 kvasničák od Romana
potřebujeme láhev od mléka nebo velké cappy, ty mají ty veliká víčka, což je pro kutění lepší.to ni vyvrtáme malou dírku třeba nůžkama na nehty, průměr jak bylo v tom hloupém návodu opravdu na ryb.necháme menš,ale ne zase aby tam hadice nešla.jako hadičku použijeme tu dražší silikonovou.Je o malinko silnější než klasika,ale tvárnější.hadičku promáčkneme na profilu do V tvaru, aby se koneček dal protáhnout skrze tu dírku.A tedkon je na řadě nejdůležitější věc, a to je klasické Téčko na rozdvojení hadiček.doporučuji takové, u kterých jde vyjmout takovej tan bílej nasazovací camplík.Ten z téčka vyndáme, nasadíme na hadičku a celé to zpětně vzlačíme do ty dírky.Tím jak se to celé sotva vleze a hadička je jako guma, je celá sranda s těsněním vyřízená.odpádá lepení jakým koliv lepidlem.na druhý konec dáme kamínek a s přísavkama usadíme někam na dno nejlépe pod výtok z filtru.další možnost je další camplik nasadit do dírky na rozstřikovaví rampe od filtru, takže to co2 je hned smíchané s vodou.Jako plnění použijeme pouze 1/8-1/10 kostky kvasnic a k tomu 3dcl cukru.vše zalijeme vodou do 3/4 láhve.Umístíme na kryt nádrže,ale ne přímo nad zářivku, nebo do míst kde je cca 22-28*C.při tomhle dávkování vydrží bublat 2-4 týdny v závislosti na teplotě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 18:36 pavel2 – Re: filipsi
stačí bombu zvážit prázdnou a po naplnění - pokud váhový rozdíl není takový, jaký je uvedený hmotnostní objem (třeba 1.5kg CO2), tak je něco špatně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 17:21 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Myslim prave, ze ji naplnili spatne :(, plna predtim vydrzela tri mesice. No, uvidime priste, jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 15:45 Usine – Re: filipsi
Buď ti daly prázdnou, nebo ti musela dost utíkat bokem U 1,5 kg mě tak vydržela 14 dní.
Pokud jde o plnění tak mě některá lahev vydrží 3 měsíce ale i 3/4 roku.
Pozor na hlavní ventil musí být povolený na doraz, protože se mě už mockrát stalo že podcházel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 22:54 Muž filipsi [1295] – Naplneni co2 lahve
Setkali jste se uz nekdo se spatnym naplnenim lahve co2? Ted jsem si nechaval plnit pulkilovku, a samozrejme jsem duveroval, ze svoji praci umi, a nezvazil ji pred/po. Uz pri napojeni doma se mi tlak nezdal, ale myslel jsem, ze si to spatne na budiku pamatuji. Ale ne, po par dnech byla lahev prazdna, musel v ni byt opravdu jen psouk.
(p.s. nevite nekdo, jaky zavit maji sera lahve? Rad bych poridil jeste neco kolem 2kg, se stejnym zavitem)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 14:02 Muž DrSova [28] - Rostliny
re sid: Hups. Sem to fakt spatne formuloval. Staram se o 2 akva jedno na "prirodni bazi" druhe hnojim,bublam. Cryptocoryny sou v tom kde davam PMDD a co-očko.Ostatni kytky (v tom samem akva kde jsou ty zminovane cryptocoryny) jedou bez problemu. Naopak se jim vede lepe.
Jeste me napada, ze nepridavam hnojivo kazdy den. Vetsinou tak 2x do tydne mnozstvi-pulka vrsku od petky=> neco kolem 3ml

Priste se budu snazit lepe vyjadrovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 20:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: bigV
Osobni zkusenost: Pridaval sem CO2=>...=>experimenty s PMDD=> vse OKA...=>tydenni protrhavani, strihani, zelene sem vyhazoval=>Nechal sem dokvasit a za staleho michani vylil do haj**u, PMDD dal do supliku a jsem spokojeny muž...
PMDD v šuplíku a jste spokojený muž. hmm
...zadne prudke zmeny...PMDD je uz nekolik mesicu stejny-vazim to na mikrovahach... fakt netusim...
Tak jak? Šuplík nebo mikrováhy?! :-|
...Ted akorat me stve ze mi cryptocoryny uhnivaji(cryptocor.nemoc) nijak zvlast, ale de to videt. Newim jak a proc se to deje...
Takto se kryptokorynová nemoc neprojevuje.
I když těžko rozumět tomu, jak vlastně o své kytky pečujete, (viz. výše), pokud byste chvíli přihnojoval CO2 a PMDD a chvíli ne, podobné projevy u kryptokoryn by byly pravděpodobné.
(Mám vyzkoušeno, jak reagují kryptokoryny na střídání intenzivní péče s péčí "střídmou".)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 19:00 Muž DrSova [28] - Rostliny
re isamik: No to vim. Jenze zadne prudke zmeny,kterych bych se vedome dopoustel nejsou. PMDD je uz nekolik mesicu stejny-vazim to na mikrovahach.Vymena vody,prani filtru....stejne....nemenil sem zarivky....fakt netusim.Nastesti se to da vzdycky samo do poradku.Ale zere me to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 16:30 Muž chicko [124] – Re: Emmik
To musíš vydělit ;-) , ale o složení náplně ani tak nejde, reakce je stejně nestabilní. Jde hlavně o tu regulaci- jehlový ventil, nebo alespon škrtítko(ale tim toho moc nezreguluješ-nerad odkazuju na konkurenční strámky, ale já reguluji Co2 tímto www.akvarko.cz/… podle mne skvělé řešení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 16:25 Žena Emmik [1] – ehm ehm
no jo jenže všude píšou složení na velké akvária o objemu 200l min. a já mám o dost menší myslím, že by toho tam tolik být nemělo! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 16:24 Muž chicko [124] – Re: Emmik
Promin, ale neříkala si že to máš nastudované? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 16:22 Muž isamik [180] – Re: bigV
A nevaze se to na zmeny vody v akvarku? Pripadne nejaky rychly zmeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 16:18 Žena Emmik [1] – gdg
chci to jen vyzkoušet... koupím si na to nějaký testery a uvidím co ty moje kitky budou dělat. Tak kdybych to teda udělala kolik bych tam čeho měla dat když má AQ 63l čistých? jinak díky za reakce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 15:16 Muž DrSova [28] - Rostliny
re Horac: Asi je to prirozeny vyvoj. Ted akorat me stve ze mi cryptocoryny uhnivaji(cryptocor.nemoc) nijak zvlast,ale de to videt. Newim jak a proc se to deje. Vzdycky mi treba 1/2roku jedou,nestacim vyhazovat.Pak prask a mesic az 2 to stoji za pendrek. chjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 15:08 Muž Horác [3942] – Re: bigV
klasika palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 14:28 Muž DrSova [28] - Rostliny
Pokud ti akva funguje dobre-stale si nerekla PROC chces pridavat CO2. Pokud to chces jen vyzkouset,radim vykaslat se na to. Vidina kilogramovych prirustku zelene hmoty a bublajicí kyti jak whirpoolka :) je taky zkreslena. Osobni zkusenost: Pridaval sem CO2=> kyti rychle poskocily=>vycerpaly zivinu(ny) =>skarede listy,zastaveni rustu....=>experimenty s PMDD=> vse OKA,dobry pocit z rostoucich kyti=>tydenni protrhavani,strihani,vytrhavani,ruky furt ve vode,zelene sem vyhazoval=>Nechal sem dokvasit a za staleho michani vylil do haj**u :) PMDD dal do supliku a jsem spokojeny muž potlesk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 14:19 Muž isamik [180]
A proc CO2 chce pridavat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 13:47 Muž chicko [124] – Re: Emmik
Pokud máš zarostlé akva a pro Co2 zajištěnou regulaci, víš jak dávkovat a máš čím měřit, tak to můžeš zkusit, ale určitě akvárium sleduj a měřit, měřit... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 13:44 Žena Emmik [1] – Re: bigV
no to už je starší fotečka. Akvárko je teď mnohem zarostlejší dyštak udělám nové fotečky.Jinak díky oběma už jsem si pár článků přečetla, ale radši jsem se chtěla zeptat na názor ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 13:37 Muž DrSova [28] - Rostliny
Myslim ze v tvem pripade je to zbytecne. Mas hezke akva, dival sem se.Podle tech fotek bych s Co2 pockal. Neni to tak zarostle, aby rostlinky pocitily nedostatek.Nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2008 13:33 Muž chicko [124] – Re: Emmik
Nejprve doporučuji si o Co2 v akváriu něco přečíst(ne jen výrobu kvasinkovače), poté sám dokážeš zvážit jestli ano či ne. Je důležité znát pochody v akváriu a také umět Co2 správně regulovat. Při správné regulaci lze Co2 dávkovat i do poměrně malých nádrží(viz moje akvárium). Na tvé prezentaci je vidět pěkný pokrok v akvaristice, a tak zcela chápu, že chceš opět pokročit a zkusit Co2. Pokud se do toho pustíš, tak pamatuj že nejprve méně a měřit, meřit, měřit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 13:09 Žena Emmik [1] – Co2
Ahoj, chci se zeptaj jestli můžu dát do svého 63l akvária( rybicky.net/nadrze/4613 )Co2 z petláhve jak je to zde: rybicky.net/rady/co2-jednoduchy-zpusob-vyroby-co2-kvasnicovac
a jestly by nehrozila otrava ryb, jestli sim myslíte, že by to moje AQ potřebovalo? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 23:12 Žena ustavprochore [567] – živná sůl - ano či ne?
Tady v tématu se píše o živné soli pro kvasinky, chtěla bych to vyzkoušet, ale na tom pytlíčku se jaksi nepíše, kolik toho dát do řekněme 1,5 l roztoku v kvasnicovači. Máte to někdo vyzkoušené? ;-) Předem děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 15:14 Muž PentueR [256] – Re: pthonza
To je k ničemu, buď vyrobíš prudce takový přetlak, že ti flaška odlétne k sousedům, nebo bude reakce rychlá, ale vyvinutý CO2 nebude stačit na slušný tlak pro déledobé dávkování. Složky se rychle vzájemně zneutralizují... Ideální by bylo postupné přikapávání slabé kyseliny do sody, ale vzhledem k postupně vznikajícímu přetlaku by pomalé dávkování šlo vyřešit jen těžko...

Stále je burčák nejjednodušší...

EDIT: eh...o pár vteřin později než kolega..;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 15:13 Muž filipsi [1295] – Re: pthonza
To neni moc dobra metoda. Jednak je oproti "kvasnicovaci" moc draha (pokud neuvazujeme nakup sody po pytlich), ale daleko zasadnejsi je okamzita reakce, jak pak skladovat uvolnene co2 a davkovat?
Myslim, ze neni nad kvasnice (pokud neuvazujeme bombu). Levne, davkuje se to samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 14:39 pthonza – CO2
Já právě zkouším vyrábět CO2 reakcí JEDLÉ SODY a OCTA. Mám jen 60 litrové akva a namíchal jsem coctail teprve včera večer a to : Do 1,5l PET 3 sáčky sody + cca 2,5cl octa Reakce je okamžitá, ale netrvá moc dlouho je otřeba nádobu co nejrychleji uzavřít a pak jen dávkovat. Cena jednoho sáčku sody cca 2,50Kč + cvrk octa ocet je možné nahradit i kyselinou citronovou za cca 6,50Kč + H2O na rozpuštění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 14:11 Muž ezechiel [70] - Rostliny
jo, na to jsem zapomněl - živná sůl. vyzkouším, díky
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [87] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2stalej?od=4301