Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 14:07 Thomas29
Ahoj.Začínám se zajímat o problematiku co2 v akváriu.Teď jsem u toho jak ho do té vody nejlépe dostat.Narazil jsem na CO2 reaktor BlackJet
www.aquato.cz/… .Jestli to dobře chápu tak je to napojené na výpust z vnějšího filtru , smíchá se tam v tom voda s co2 a do akva už jde obohacená voda?
Je to tedy dost peněz , ale vypadá to celkem efektivně a v akva nepřekáží další technika. Nebo máte nějakej typ na něco levnějšího , ale podobnej princip??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 19:35 Muž milosak [66] - Rostliny
Mám půlkilovku od Rataje a zkouším hledat někoho z Prahy, nebo středních Čech kdo již má někde vyzkoušené
bezproblémové plněn ?? :-)
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 17:46 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Technicke CO2 by se melo od potravinarskeho lisit poute tim, ze muze obsahovat vyssi % necistot. Jinak to jsou naprosto stejne plyny a pro akvaristiku to technicke bohate staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:52 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
ok - díky za pomoc - už jsem začal předběžně hledat plnírnu v Pze, tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:43 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
jeste neco jsem nasel an strankach Linde-"necistotami se rozumi vlhkost a kyslik v zadnem pripade se nejedna o skodlive necistoty nebo chemikalie"
asi na tom neco bude protoze mi i v púlnirne rekli ze je dobre po nekolikerem napusteni otocit flasku a "upsouknout" srazenou vodu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:29 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
to jsou nazory odborniku .Dej si to do Google sou tam i odkazy primo na Linde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:16 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
ok - ale zkus se stejně ještě poptat - zajímal by mě názor odborníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 13:12 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
tak jsem trosku Googloval a nejak sem si potvrdil svou teorii.Rozdil je v tom ze kdyz plni potravinarsky castecne napusti a vypusti lahev a tim ji "vyplachnou" na potravinarsky je papir aby te nekdo nenapadl ze tvou vinou treba onemocnel nicmene nikde jsem nenasel ze yb to rybickam melo ublizit.Dokonce i na zahranicnich stranka to reili a plno lidi psalo ze pouzivaji technicky.Jinak do hasicaku se dava technicky a plno lidi ho primo pouziva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:56 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
tak to pak určitě napiš - třeba i do profilu, aby mi to ve fóru neuteklo - dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:47 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
dyt ti pisu je to to same i do hospod se plni technickej protoze potrevinarskej je drazsi:-)) asi by se to inspekci nelibilo ale nezjisti to.Myslim ze ten potravinarskej bude rozdilnej jen ze bude mit nakej atest kdyby se nekomu neco stalo ale zas tak odbornik na CO nejsem to jen vyvozuji z toho co se kde pise ale koncem tydne pojedu plnit bombu ke svarecce zeptam se.Kazdopadne je jiste ze svaret de i s potravinarskym to mam vyzkousene
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:35 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
pročetl jsem zde hodně témat a jsou zde i příspěvky že pouští co2 z origo náplně hasičáku, tudíž v tom nebude nejaký extra rozdíl, určitě by napsal kdyby to způsobilo nějakou katastrofu takže bych se naplnění u hasičů nejspíš nebál nebo se pletu ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:16 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
čéče a jak mám třeba v hasičkských potřebách vysvětlovat, že potřebuju potravinářský co2? nerad bych ryby otrávil - rozumíme si - mám sice bombu plnou, ale radši to řeším dřív než pozdě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:12 Muž Lada2 [11] – Re: arnošt
jo je jen na svarovani technicke a pak je potravinarske a je to dle mne skoro stejne to na svarovani plni i v hospodach do bomb:-))) je levnejsi:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:06 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Lada2
ceóčko na svařování je stejné jako do akva? možná blbá otázka, ale to mě nenapadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 12:03 Muž Lada2 [11] – Re: Martin
myslim ze na netu si dohledas plnirny vetsinou je plni tam kde i propan a oastatni.Jinak nejlepsi je kdyz ti ji naplni na pockani a vidis co ti daj.Ja si an to vzdy pockam cca 5 minut zvazi ji na zacatku spocita kolik do ni musi dat a prepousti.Kdyz uz to nejde samo zapne pumpu a ta prepusti zbytek.A kdyz vidim kolik toho s ni nasvarim u akva by se musel ten plyn zkazit kdyby to slo:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Martin
Rostlinky mi chátraj. Dojel jsem láhev a jsem prázdný.
Namíchejte si prozatím burčák. Je to lepší, než kytky trápit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 11:37 Martin – plnění láhve CO2
Vracím se k tématu, kde naplnit v okolí Ostravy, nebo Havířova láhev CO2, protože s tím mám problém, co jsem obvolal firmy, tak buď za naplnění malé láhve 1,5 kg chtěli nekřesťanské peníze, kolem pětistovky, nebo neprovádí plnění na počkání, pouze formou výměny a jsou neochotní, když zjistí, že mi jde jen o 1,5 kg láhev pro akvaristiku, protože z toho necítí kšeft. . Nikdo mi neporadí? Rostlinky mi chátraj. Dojel jsem láhev a jsem prázdný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 09:10 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
rybicky.net/forum/7704… tu to máte vedľa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:26 Muž čichavec [0] - Živorodky
mohl bych použít jako regulátor venílek z duše místo škrtítka? a kdyžtak jak by jse t odalo udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:24 Muž karelpavel [18]
Až teď potlesk potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:22 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
Pro tebe všechno! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
potlesk potlesk potlesk drzim palecky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:19 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Ach jo, že já s tím vůbec začínala. OK, tak až bude čas, zkusím udělat nějaký nástin a ty mě doplníš nebo opravíš, co ty na to? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
a od ceho mame interfernet ne? nebo treba Uvaly.... hezky nad pivkem si to muzete nahrat a pak to nekdo prepise.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Já to mám do Budějic daleko... :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
A co kdyby jste to sepsaly spolecne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
Mně čím dál víc! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:51 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Tohle řešení se mi nelíbí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
Já mám lepší řešení - už jenom náznakem "osnovy" takového článku se jasně ukazuje, kdo by ten článek měl napsat. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 22:40 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Tak jsem si taky "početla". hmm
Teď tě možná trochu naštvu, ale když sečtu celkový čas, který tu strávíš vyvracením polopravd i úplných nesmyslů ohledně CO2, nevyšlo by tě časově lépe napsat článek o téhle problematice úplně nový? ;-) S tím, že by tam byly zmíněné i faktory jako alkalita, "platnost" Tillmanovy tabulky, rizika tolik oblíbeného občasného bublání, atd.?
:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Zkusil jsem redakci upozornit na jisté "nepřesnosti", ale nepochodil jsem... Pochopil jsem to tak, že mám to, co kritizuji, přepracovat. hmm A na to není čas. :-D
Počítadlo bublin se dá koupit za cca 30,- Kč v lékárně - odsávačka hlenů. (Použijte gúgl.)
Musím letět! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
cetl pred par mesici, ale kdyz jsou ty clanky tak blby tak proc jsou furt v sekci rady tady na strankach... (ty prvni dva odkazy jsem v rychlosti vytahl tady ze stranek-jako priklad co tu je, ten treti jsem vygooglil)

ja mam napr. pocItac bublin z malinkaty PET tusim 0,2L; uskrtit to pod cca 6bublin/min je docela fuska... dost zalezi na tlaku a je treba hlidat pH nez to odchytash, zakladem je stabilni tlak ze strany kvasnicovace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:30 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: čichavec
Doporučoval bych Vám nejprve si o CO2 v akváriu něco přečíst, abyste věděl o co jde. Mám pocit, že začínáte od konce. Je třeba teoreticky vědět, jak co funguje a proč. Počítadlo bublinek není třeba vyrábět, není tak drahé, navíc ve většině difuzérů je integrované. Jinak odpověď na tuto otázku zní: Není třeba na noc vypínat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:30 pansuu
Opravdu zkus něco pohledat, všechny tvoje otázky jsou tady zodpovězeny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:29 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Presne tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:27 Muž čichavec [0] - Živorodky
a jak se to má vypínat prez tu noc to tu hadičku vytáhnu z vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:26 Muž čichavec [0] - Živorodky
jak to tedy mám udělat protože když tam dam ten počítač bublinek tak stejně to ničim nezredukuji třeba na 2 bublinky za minutu poradte prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Tak teď jsem si přečetl i tento článek z vašeho odkazu rybicky.net/rady/clanek/247 a taky je to samá "perla"... hmm
Zkuste si je projít taky a třeba vám dojde, že není třeba začátečníkům servírovat poloviční nesmysly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Četl jste ty články, které doporučujete? Asi sotva, šmudlo! :)
Jinak byste takový blábol, jaký se skrývá v tomto odkazu rybicky.net/rady/co2-jednoduchy-zpusob-vyroby-co2-kvasnicovac jen tak bohorovně nikomu nedoporučoval. (A nebo jste jej četl, ale nepochopil, že jsou v něm nesmysly... hmm :-)
Proti Aivoshovu článku "téměř no comment" - ten ví, o čem píše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: čichavec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:42 Muž čichavec [0] - Živorodky – co2
jak vyrobyt počítač bublinek a jas se dá naštelovat díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:29 melias – Re: Emmik
chci se zeptat, za jak dlouho jsou vidět nějaké známky pozitivních reakcí rostlinek na CO2? Začal jsem včera a jsem napnutej :-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 19:49 Muž kortezhugo [983] – Re: olwy
...tak toto absolutne neries ..."Abych se jich malinko zastal - v návodu na použití mouku zmiňují."
...to mas na vsetkych kv. na kolko muky su... X-) -sacok na pol kila nie??? a to maju uvedene "vsecia" vyrobcovia...a "kazdemu" to kvasi... X-)
...su na h..... -a ziadnu muku neries... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:13 Muž olwy [24] - Tetry – Re: kortezhugo
Teplotou to určitě nebylo. Chladněji možná máme (odhadem kolem 20 stupňů), ale když jsem dělal první pokus s trochou čerstvých, kvasili v pohodě, radostně - asi 14 dní. Hlavním smyslem příspěvku bylo uvést novou skutečnost (a hlavně položit značku Labeta na lopatky). Abych se jich malinko zastal - v návodu na použití mouku zmiňují. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 06:56 Muž kortezhugo [983]
Este k tim vybuchom...
...v praci som testoval 5 PET - cisto novych "nedokrcenych" - a buchlo to cca pri 15tich atmosferach - ako ktora 13-17atm.
...tie "hrubostenne" som neskusal ale da sa predpokladat min.2x tolko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 06:45 Muž kortezhugo [983] – Re: Jrk
...ta tabulka je pekna... ale pri akej teplote je robena??? - totiz to pri kvaseni je to "dvolezita" vec
a "znacne" ovplyvni celu tu tabulku...na to bacha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 06:25 Muž kortezhugo [983] – Re: olwy
...uz som vela veci videl - ale toto??? coze - to "Labeta" proste nekupuj...
...ja kupujem Tesco - 3oj balenie,to je lacne a v pohode - alebo Dr.Oetker palec
...a davam 1/3 sacku a cca 1.5 - 2dcl cukru do 2 litrovej PET...
...a ako som pisal max.1 hodinu a musi "hucat" :-) pri 30tich stupnoch - skvor...

ja som zacinal "cerstvim" to som daval 1/4 potom som presiel na susene - kvoli skladovatelnosti a susene
je v podstate stale "cerstve"

PS:to susene si nechavam poriadne rozpustit v 2dcl vody cca 30minut aj cukor a tak davam do PET a poriadne premiesam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 03:40 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Sid
Zdravím. Bylo to ve zmačkané PET-lahvi na stole, aby mě praskání láhve upozornilo na to, že začala reakce.:-) Po celkově dni se kvašení nerozběhlo. Po následném přimíchání asi lžíce mouky to teď kvasí jak o život. Fakt to chtělo mouku. (Teplota pořád stejná.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:43 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
"Přidal jsem postupně celý sáček...nic. Druhý den - druhý balíček... Vypadá to, že některým kvasnicím chybí prostě mouka!"

...tak toto tiez coze - a este 2 balicky kvasnic??? coze
tak to bud su kvasnice na ho..o
alebo... nemas tam chladno???
lebo normalne to buble za cca 30minut - max.1hodinu...
ja ale vyuzivam osvetlenie - resp.tlmivku - ta mi ohrieva flasu na cca 30stupnov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 11:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: olwy
Do 1,5 l jsem dal hrnek cukru a asi 1-2 g práškových kvasnic značky Labeta. Po hodině nic. Přidal jsem postupně celý sáček...nic. Druhý den - druhý balíček... Vypadá to, že některým kvasnicím chybí prostě mouka!
A co jste dělal s tou lahví? "Neprodyšně" zazátkoval nebo na ni napojil "udělátko" - zátku s hadičkou s difuzérem?
Pokud to druhé, pak vám jen systém netěsní - není možné, aby se kvasný proces v uzavřené láhvi nerozběhl, zatímco v hrnku s moukou ano.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2stalej?od=3301