Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 86 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 14:55 Muž kristian [80]
bogo napsal: ahojte ..ja len tolko ze budik je na to aby ti zredukoval tlak ktorý mas vo flaske a je tam tlak riadny...to by ziadny ihlovy ventil bez ujmy nevydržal a hadičky??tie by praskali jedna radosť...na budiku si nastavis vychodzi tlak na napr 1 bar s ktorym potom pracujes a upravujes ho ihlakom a vypinas elmagnetakom.... ;-)

Od toho neni budik, ale redukcni ventil pod nim, Budik je jen luxus diky kteremu ten tlak muzes merit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 13:57 Usine – Re: bogo
Co jsi nám tím chtěl zdělit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 13:28 bogo
vaclav napsal: A jsme zase na začátku. Já si na redukčním ventilu nastavím zhruba 10 - 15 bublin /10 vteřin. Jehlovým ventilem to snížím na 8/10 to používám 24hodin denně, pokud do tohohle okruhu vřadím magnet ventil, nebude mě to fungovat? Já bych řekl že ano. Na co potom potřebuji budík? :-)

ahojte ..ja len tolko ze budik je na to aby ti zredukoval tlak ktorý mas vo flaske a je tam tlak riadny...to by ziadny ihlovy ventil bez ujmy nevydržal a hadičky??tie by praskali jedna radosť...na budiku si nastavis vychodzi tlak na napr 1 bar s ktorym potom pracujes a upravujes ho ihlakom a vypinas elmagnetakom.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 23:22 Usine – Re: filipsi
Já jsem si s ním naopak hrál hodně. Původně jsem totiž z bomby plnil zásobník vlepený do rohu akva.
Seřídit to celé aby nešly bubliny přes okraj byl poměrně nadlidský úkol. Proto jsem po pár letech úmorného snažení přešel na tento na seřízení podstatně jednoduší a účinější systém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:43 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
To Ti ale udela uplne to same, i kdyz to bude opacne. Kdyz teda nepocitam pripad, ze mezi ventily vlozis misto par cm hadicky nejakou vetsi tlakovou nadobu.
I ne vsechny male ventily jdou tak hezky jemne regulovat. Mam seramic, a nejde (treba to jen neumim a nehral jsem si s nim dost). Ale do akvarka mi nic "nehrkne".
(edit - ale uz si asi rozumime, tak z me strany staci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:25 Usine – Re: filipsi
Tak a teď jsme u toho problému když si pořídíš větší redukční ventil (na kterém jdou nízké tlaky nastavit špatně), takže musíš mít tlak větší a máš magnetický ventil až za jehlovým stane se ti to že přes noc se tlaky za ventilem vyrovnají a ráno při otevření ventilu ti ten zvýšený tlak pěkně zahučí do akva. Nedej bože aby redukčák trochu podcházel. www.akvarista.cz/…= :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:07 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Pokud mas tak dobry (vhodny) redukcni ventil, ktery dokaze nastavit a hlavne udrzet takovy nizky tlak, tak to pak jo, to gratuluju. Ne kazdy to umi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 20:56 Usine – Re: filipsi
A jsme zase na začátku. Já si na redukčním ventilu nastavím zhruba 10 - 15 bublin /10 vteřin. Jehlovým ventilem to snížím na 8/10 to používám 24hodin denně, pokud do tohohle okruhu vřadím magnet ventil, nebude mě to fungovat? Já bych řekl že ano. Na co potom potřebuji budík? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 20:34 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Ne, u mag. ventilu se jedna o maximalni pracovni tlak.
Ale i tak to je uplne jedno. Pred/za otevrenym magnetickym ventilem neni zadna tlakova diference, at je umisteny kdekoli. Po uzavreni ventilu je take jedno, zda je pred nebo za jehlovym, na strane k bombe bude tlak nastaveny na redukcnim ventilu, na strane k akvarku nejaky minimalni pretlak, tlak atmosfericky, nebo dokonce v mem pripade podtlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 19:00 Usine – Re: filipsi
Sám píšeš že potřebuješ větší tlak, aby magnet ventil neucházel. Může se ti stát že ti to co bude za jehlovým ventilem, nebude stačit k uzavření a magnet ventil bude podcházet. Pokud se uzavře, tlak za ním vzroste a jakmile ho otevřeš máš ho také v akváriu. :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 18:45 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Tak to jo, ja myslel, ze mluvis obecne, o jakemkoli co2 zarizeni, ne primo o tom konkretnim, kde elmag. chybi.

Jeste proc "Kdo dává elmag. ventil za jehlový tak je blázen"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 17:34 Usine – Re: filipsi
Ty o koze já o voze. Ty na tom obrázku vidíš nějaký magnetický ventil. Proto jsem reagoval na něj. V tomto případě je budík úplně zbytečný. Nepotřebuješ žádný tlak pro magnet ventil a redukčákem stačí nastavit jen o málo větší, než skutečně potřebuješ. U téhle mini redukčních ventilů to jde poměrně dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 15:31 Muž filipsi [1295]
vaclav napsal: Kdo dává elmag. ventil za jehlový tak je blázen. ...
Pokud je jehlový ventil až za elmag. tak na něm při vypnutém stavu nesmí být tlak žádný. To by jsi jinak přeci bublal. :-)


Proc?? Dokonce nektere vyrobky to takto maji primo dane.

Ano, ale ja mluvim pouze o tlaku na elmag. ventilu. Ja reagoval na Tve "redukcni ventil zcela bez meraku". Elmag ventil ma nejaky predepsany pracovni tlak. Pri jeho prekroceni nemusi tesnit, nemusi se otevrit ... Jen jsem se ptal, jak bez meraku zajistis neprekroceni tohoto pracovniho tlaku. To je jeden z problemu, ktere vidim u redukcniho bez meraku (pokud to tedy nebude napevno nastaveny automat). Navic mnoho redukcnich (asi vetsina pouzivanych) neumi drzet vystupni tlak stejny nezavisle na tlaku vstupnim, tak vetsinou pri vyprazdnovani lahve, jak v ni klesa tlak, stoupa tlak na vystupu z redukcniho, t.j. pocet bublinek.
Tohle je ale prast jako uhod, ja pritom rovnam vystupnim na stejnou hodnotu, varianta skrtit vice jehlovy a pocitat bubliny vyjde stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 15:09 Usine – Re: filipsi
Kdo dává elmag. ventil za jehlový tak je blázen. Pokud je jehlový ventil až za elmag. tak na něm při vypnutém stavu nesmí být tlak žádný. To by jsi jinak přeci bublal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 14:51 Muž jung [24] – CO2
Polyfene. Mám ji 3 měsíce. Občas fouknu i kytkám. Jede, krom noci, furt.No, aj kdyby ještě měsíc či dva, tak se to oplatí. Burčák byl OK, ale cukr a kvasnice zadarmo nejsou. Tady naplnění říkali, myslím do 100-ky. Ale fouknu i kytkám.Tuhle jsem četl, že to borci používají na kytky... :-), jaký si domyslíš. Já na normální okrasný domácí (to pro soudruha plukovníka). Musím říct, že přes zimu vždy byly takový vybledlejší.Teď svěží, zelený. Ani se těm borcům nedivím... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 14:49 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
To neni pravda, Pokud je soustava redukcni ventil - jehlovy - elmag, je pri zavrenem elmag na nem tlak stejny jako nastaveny na redukcnim. Pokud opacne, redukcni - elmag - jehlovy, je to to same.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 14:42 Usine – Re: filipsi
Nastavuje se zhruba počet bublinek, takže ti je budík na nic. Jehlovým ventilem jen doladíš přesně požadovaný počet. Potom máš za redukčním ventilem jen minimální tlak a CO2 se lehko utěsní i plastovými hadičkami. El ventil nemám a osobně si myslím že vypínání se světlem je nesmysl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 13:31 Polyfenes – Re: jung
A jak dlouho ti dvoukilovka vydrží? Celkem mě to zajímá, mám to tam kousek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 11:48 Muž Eff [417] - Rostliny
jung napsal: Mimochodem,používám CO2 z láhve ještě k hnojení rostlin v květináčích.Dlouhá dutá jehla a pouštím to 1x týdně ke kořenům.


Tohle mě zajímá, má to nějaký prokazatelný efekt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 06:38 Muž jung [24]
Vážení,k mé láhvi CO2.
Zkoušel jsem jarovou vodou těsnost závitů včetné 15Kč jehl.ventilu na Váš popud,vše OK.
CO2 mi jede celý den ve velmi jemných bublinkách.K tomu mi slouží malá lipová kulička z Domácích potřeb.Levnější a menší.
Láhev mám 3měsíce.Předtím burčáky.
Ráno vstanu,opařím se... :-) ,pardon,pustím hlavní ventil a o nic jiného se nestarám.Večer ho zavřu.O tlak se nestarám,proč.Dám to podle oka třeba na třetí čárku.
Mimochodem,používám CO2 z láhve ještě k hnojení rostlin v květináčích.Dlouhá dutá jehla a pouštím to 1x týdně ke kořenům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:22 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Na vstupu celkem zbytecny je, ukazuje porad stejne az posledni cca tyden (jak u koho) klesa, ale jak bez vystupniho budiku nastavis rozumny vystupni tlak? (napr. max pracovni pro elmag. ventil)
Bez elmag. to asi jde i jen pocitove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:15 Usine – Re: Polyfenes
Je tam jen jeden budík a je to tlak výstupu (neukazuje skoro nic a je docela zbytečný). Klidně můžeš mít redukční ventil bez jakéhokoliv budíku, aspoň omezíš možnost nežádoucího úniku CO2.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 17:13 Polyfenes – Re: jung
Ahoj, koukal jsem na tu fotku - na tom redukčním ventilu máš ukazatel tlaku na vstupu i výstupu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:56 Muž tweety1 [4]
s tímhle "ventilem" mám také špatnou zkušenost, opravdu utíká kolem závitu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:11 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: jung
Tak na ten jehlový ventil za 15 kč pozor - netěsní. Plyn při vyšším tlaku uniká ven přes závit - má zkušenost. Musel jsem to dolaďovat, až jsem nakonec zvolil jinou variantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 07:59 Muž jung [24] – CO2
Oprava.Náplň je 2Kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 07:11 Muž jung [24] – CO2
Ano jak píše Jurášek.Firma REHAS je v Brně na Olomoucké ulici.Taková malá firma.Obtížně se to hledá.Je to v průjezdě.Tel:548531392.Já mám myslím 5kg-vej.Prostě za 1000-ku i s napouštěcím ventilem.S chlapma se dá výtečně domluvit.Za 2dny to máš připravené.Také to tam i plní.A hned dál směr Slatina letiště je Firma Chobola na redukčák.Jehlovej v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 23:23 Muž Jurasek [137] – Re: jajaapaja
Tipuju Olomoucká 1182/37 Brno. Aspoň podle googlu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 23:20 Muž jajaapaja [174] – Re: Jung
A kde najdu tu firmu REHAS ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 23:19 Muž jajaapaja [174] – Re: Jung
A kolik je nastaveno na tom budiku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 22:55 Jung – CO2
Mám ho nastavený na jemný průtok a už s ním nehejbu.Jen pustím hlavní a redukční.No,15 kaček - nekup to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 22:50 Jung – CO2
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 22:49 Jung – CO2
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 22:48 Jung – CO2
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 22:35 Hu.Go
jung napsal: Dobrý večer.Já jen se svoji troškou do mlýna a pro všechny brňáky.Používám hasičák+ventil+redukční ventil+jehlový.
Hasičák+ventil 1000Kč u firmy REHAS.Naplněný a nastříkaný.
Redukční 720Kč svářeč.potřeby Chobola
Jehlový 15Kč Hornbach.
Tímto samozřejmě nedělám reklamu firmám,ale chci brňákům ušetřít peníze.
Vše košér.


nechtěl bys ten jehlovej za patnáct trochu blíž popsat ? docela by mě zajímal. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 08:31 Muž Yirka [9126] – Re: kristian
Jakým způsobem si myslíš, že by CO2 mohlo unikat stěnou neporušené hadičky. To používáš gumovou? Ty by mohly časem zteřet, ale normální neporušená hadička plyn neprpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:45 Muž jajaapaja [174] – Re: zaciatocnik
Udělej si burčák to pro začátek stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:43 Muž jajaapaja [174] – Re: kristian
Jestlimi utíka co přes stěny hadičky to snad ani ne.Když mi náhodou hadička spadne do vody tak nebublá.Tak asi neutíká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:40 Muž kristian [80] – Re: zaciatocnik
Pokud jsou ty fota co mas u svych akvarek aktualni, tak myslim ani nad co2 uvazovat nemusis. Co2 je dobre pridavat pokud mas tkzv v akva vice kvitek nez ryb :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:37 Muž zaciatocnik [2]
ked chcem co2 v 10itrovke ake mam použiť cca?kolko stoji?alebo na 50litrovku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:35 Muž kristian [80] – Re: jajaapaja
ja nemyslel ve spojich, ale pres stenu hadicek. Osobne jsem tez sytil pomoci sifonova lahve. Ale mel jsem pocit ze hodne unikalo pres stenu hadicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:27 Muž jajaapaja [174] – Re: kristian
Normalní vzduchové a ne utiká mi nic, mám tam dva zpětné ventily.Ráno napojím na ventil flašku napustím oddělám flašku a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:03 Muž kristian [80] – Re: jajaapaja
jake pouzivas hadicky pro privod co2? neutika ti to co2 prevazne pres steny hadicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 21:28 Muž jajaapaja [174] – Re: darka
Já si to udělal ze šlehačkové láhve napustím do ni Co2 ráno vstanu dopustím 1/2 litrovej zvon kterej mám schovanej naproti filtru za kořenem.Voda tam asi moc neproudí ale do večera je zvon skoro prázdnej.Voda si CO2 vstřebává sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:42 Muž jung [24] – CO2
Fotka k příspěvku Dobrý večer.Já jen se svoji troškou do mlýna a pro všechny brňáky.Používám hasičák+ventil+redukční ventil+jehlový.
Hasičák+ventil 1000Kč u firmy REHAS.Naplněný a nastříkaný.
Redukční 720Kč svářeč.potřeby Chobola
Jehlový 15Kč Hornbach.
Tímto samozřejmě nedělám reklamu firmám,ale chci brňákům ušetřít peníze.
Vše košér.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 18:26 Muž filipsi [1295]
Bledule napsala: Já měla na mysli takovou tu bombičku, na které se dá vařit. Proč by to mělo explodovat?...
JSem sice "chudý muž" ale technice ni trochu nerozumím...


Protoze tyto lahve jsou navrzene a vyrobene na uplne jiny, nesrovnatelne nizsi tlak.

Na foru a netu jsou navody k dohledani, zkus to, ale radeji bud najdi nekoho, kdo tomu rozumi, nebo setri na hotove zarizeni. Burcak ti maximalne postrika koberec a zasmradi pokoj, co2 v tlakove lahvi zpusobi treba tezke omrzliny (to same co tezke popaleni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 17:53 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: Bledule
Burčák bude asi nejlepší... :-) Jde opravdu jen o bezpečnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:32 Žena Bledule [0] – Re: filipsi
Já měla na mysli takovou tu bombičku, na které se dá vařit. Proč by to mělo explodovat?
JSem sice "chudý muž" ale technice ni trochu nerozumím, tudíž pod hasičákem je myšlen skutečně hasicí přístroj? Nebo něco jinýho? jestli ano, tak kde?¨a za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:25 Muž filipsi [1295] – Re: Bledule
Odvazna holka. Burcaku se boji, a plynovou bombu by nechala explodovat. Nastesti Ti do ni nikdo co2 nenaplni ;-) .
Burcaku neni proc se bat. Pokud ale strach dosahuje neunosne hranice, nejrozumnejsi pro Bledule je zarizeni hotove, s ventily i bombou koupit. Tlak je velikansky a hracka to opravdu je nebezpecnejsi nez burcak.
Varianta "chudeho muze", ktery ale trosku technice rozumi, je plneni co2 do lahve od co2 hasicaku, + koupe redukcniho ventilu zvlast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 16:20 Žena Bledule [0] – CO2 z bomby
Má někdo zkušenost s dávkováním CO2 z bomby? Trochu se bojím burčáku z petky, napadlo mě, že bych vzala cca 5l bombu od plynu a nechala bych si ji někde naplnit. Co myslíte?
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [86] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2stalej?od=4251