Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 28 Žádná další stránka   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2005 17:27 TWANG – rak
Jestli myslíš klasickýho říčního tak asi ne protože je to podle mě chráněnej živočich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2005 17:24 pmm – rak
Může rak do akvárka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2005 09:16 Lukáš – není to zabiják
Měl jsem 2 bílé raky...často jedí a když nedostanou potravu, začnou sekat rostliny...rybky nechali být, pouze slabší rybky (období nemoci) sežraly. Ano, jí opravdu vše. Teď mám raka červeného v samostatném akvárku...dal jsem k němu paví očko a za tři minuty si ho ulovil a sežral. Jí patentky, sušené, ale velice si pochutnává na hrášku (kupte klasický mražený), kterého sní klidně i 6 kuliček denně. Krunýřek ze svlékání nechte v akváriu, většinou ho do 2 dnů sní sám. Menší rak se svlíká přibližně 1 za 14dní pak se se interval zvýší asi na 1svlek za měsíc. Chov je poměrně jednoduchý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2005 21:58 mano – rak
S rakom v akváriu sú vždy problémy, ale samostatne sa dá v pohode chovať. Citujem odborníka:"Malo by platiť pravidlo: čím lepšie kŕmený, tým častejšie sa zvlieka(kým je mladý)".V brachovom 54l akváriu zbaštil všetky rastliny a rybky si nevšímal, len rýpal a rýpal...a zvliekal sa tiež asi dva razy mesačne(pancier vždy zožral).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2005 18:25 FUFNIK – RAK V AKVÁRIU
tak sem mu tam nechala"kabatek" a on ho zbaštil sam.dočetla sem se že doroste 20-25CM.baští vše hlavně nitěnky,snědl i mouchu která se tam utopila.roste přímo před očima.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2005 20:05 Rex – Svlékání
Svlékání raků je obvyklá záležitost. Krunýř můžeš odlovit, ale nic se nestane, když ho tam necháš. Slouží třeba šnekům jako zdroj vápníku.
Více o krabech (racích) na rybicky.net/rady.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2005 14:01 Michal – Rak
Mám obdobný problém, rak zneškodnil vše živé a jedenou se svlékl. Mám ten svlečený "kabátek" vylovit a vyhodit, nebo ho tam mám nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2005 13:22 FUFNIK – Rak v akváriu
V OBŘÍM AKVÁRIU V HRADCI JSEM SI KOUPILA RAKA.MÁM HO ASI MĚSÍC A UŽ 2*SE "SVLÍKNUL" Z KRUNÝŘE.MĚLA SEM HO U RYBIČEK A VŠECHNY MĚ JE ZLIKVIDOVAL.TED JE VE SVÉM AKVÁRKU.JE TO NORMÁLNÍ ŽE SE TAK ČASTO "SVLÍKÁ"???A JAK ASI BUDE VELKEJ??? :-O :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 27 ...... [28]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29977x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=1351