Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 22:01 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Pauí
Stačí si přečíst vlákno, trvá to tak 20 - 30 dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 20:27 Pauí – vylíhnutí
chtěla bych se zeptat jak dlouho trvá vylíhnutí mramorových raků když už má pod ocasem vajíčka? když to bude možné odpovezte na mail: mailto:motylek.001@seznam.cz děkuju moc =)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 02:55 - Re: jitka
Jedna z najdôležitejších súčastí stravy je vláknina.Pozor na prílišné množstvo bielkovín a aj šalátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 02:53 - Re: rak
Pozerám,že sa tu celkom rozbehla téma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:24 jitka Re: rak
děkuju za radu, nějaké jim tam pořídím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:31 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jitka
Měly být součástí jejich potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:22 Jitka Re: rak
Vodního šneka jsem tam měla jednoho velkého kterého zrovna dneska zabili a snědli,víc jich tam už nemám, myslíte že jsou pro ně důležití?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jitka
Mě ve Vašem seznamu chybí např.vodní šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:14 Jitka Re: rak
Ok, děkuji za radu, zkusím jim vodu vyměnit,stravu mají dost pestrou,dávám jim račí krmení a hodně zeleniny a taky syrové ryby (+ si něco uloví v akva) ale to jejich zranění při svlékání mi dělá starost , nevypadá to vůbec dobře a jeden mi posledně i zahynul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:07 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jitka
Já bych spíše vyměnil vodu v nádrži( já také používám Pražskou vodu),a spíše bych se zaměřil na co nejpestřejší potravu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 20:59 Jitka Re: rak
Bydlím v Praze v Kobylisích tak tuhle vodu používám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 20:57 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jitka
A jakou vodu používáte(např.Praha)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 20:42 Jitka – Tvrdost vody
Ahojte, pořebuju poradit, chovám raky mramorové a poslední dobou mám problém s jejich svlékáním, když se svlečou tak mají na zadečku vyčnívající kus masa, který není ukryt pod krunýřem, četla jsem že to může být tvrdostí vody která má být optimální - dKH 10-12°N a dGH 18-22°N , po měření mi vyšlo dKH 4°N a dGH 28°N , tudíž jedna hodnota je mín a druhá více,nevím tedy jestli se mám pokusit vodu změkčit nebo naopak je měkká příliš? Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 18:07 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Michaela
Záleží na tom kdy se svlékl a jeho věku ( velikostí čím je starší tím to trvá déle).Pozor aby jste dodržela stejné parametry vody ( nejlépe když odeberete vodu z původní nádrže).Také je potřeba aby měl úkryt( možné je k úkrytu mu dávat potravu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 17:03 Michaela
děkuji za odpověď, jen ještě jednu otázku, myslíte že je vhodné ho přestěhovat a začít krmit hned, nebo mu máme dát klid, než "ztvrdne" ? máme strach aby mu neupadlo ještě něco dalšího :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2012 14:41 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Michaela
Podle mé zkušenosti moc šancí mu nedávám,záleží na tom až mu ztvrdne kůže jak se zachová a jestli začne jíst.V každém případě bych ho dal do malé nádrže, aby nemusel moc se namáhat se sháněním potravy.Co nejpestřejší potravu ( rostlinná ,živočišná i průmyslová, tak aby opět se svlékl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 11:12 Michaela – svlékání kraba
Dobrý den, svlékl se nám již podruhé krab. Poprvé vše v pořádku, ale nyní nevím proč u toho vylezl, převrátil se na záda a tím vším pohybem mu zbyly pouze po jedné nožičce na každé straně a jedno klepýtko :-( Myslíte, že s tímto vydržía přežije až do dalšího svlékání? Za vaše názory a zkušenosti předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 19:18 - Re: Katka S.
Neonky v žiadnom prípade!Kančíky ti budú zas žrať malé raky!(ak si ich necháš)Mrenky som neskúšal,ale ani tie nedoporučujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 18:13 Katka S. – Re: prasan
No né? :-D to budu mít takové macky no tak to poťěž mám objednaný ještě jeden pár ale mám 260 cm dlouhé a 50 cm široké akvárko takže jim to musí stačit a můžu knim dát třeba neonky nebo parmičky?Protože s kančíky už nemám nervy no a myslím si že do tak velkého akvárka by byly vhodnější i na údržbu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:50 - Re: Katka S.
Nakoľko netuším o akého raka ide,na toto ti nemôžem relevantne odpovedať.Ak sa jedná o spomenutého P.clarkii tak dorastá cca 20cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 15:59 Katka S. Re: prasan
Je to on dožívá se dlouho?A jak moc mi ještě může vyrůst?Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 15:55 Katka S.
Boužel foto nemám.Je mi divné že se jakoby vzájemně napadají ale jestlipak nejde o samotné námluvy to nevím, už by si dávno pourvavali klepetka ne?Dneska jsem si všimla že jeden rak má na posledním páru noh dírku a druhý ne takže to asi bude samec a samice že? potlesk A kdyby to tak bylo ,trvá dlouho než budou mít vajíčka? hop předem díky za kladné odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 19:57 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Katka S.
Kdyby byla fotka tak se dá přibližně určit druh ( nebo alespoň rod).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 19:29 - Re: Katka S.
Najskôr to bude Procambarus clarkii.Treba sa naň pozrieť zo spodu.Samec má dva páry pohl.orgánov a samica na treťom páre pohlavné otvory.Všetko to tu v téme je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 19:07 Katka S.
A ještě se zeptám co je k tomu mojimu rakovi vhodné za rybky a nebo jestli ho můžu mít třeba s uplně jinymi tvory například kraby nebo žabky,želvy atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 19:05 Katka S.
prosím nějakého znalce aby mi poradil jak rozeznat samici od samce.Před měsícem jsem si koupila raka asi mexického hmm jenže nemá takové oči jako na obrázcích ale čistě černé.Každý týden se mi svlíknul a neměla jsem snim žádné problémy co se týče rostlin nebo ryb spíše ryby chtěly sežrat jeho (Kančíky)i přesto že jsem mu z lávového kamene nadělala kaskádovité ukryty aby se tam ryby nedostaly měla jsem strach.Tak jsem ho dala do menšího akvárka a koupila mu ještě kamaráda/ku nevím, co to je ale chtěla bych chov rozšířit.A ještě jsem se chtěla zeptat jestli to opravdu bude rak mexický když všude píšou že dorůstá max 5cm a já už ho mám skoro 10cm tedy jednou tolik díky za radu ahoj a akvaristice zdar! X-) palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 22:55 - Re: kahua
Ráčik by ti skôr či neskôr pojedol i rastlinky.I keď tieto sú trocha miernejšie.Krevetky sú lepšia voľba. ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 20:27 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: prasan
Díky, ono to bylo původně na krevetky, jen se mi líbili i ráčci, tak jsem si řekla, že se zeptám....ale půjdou tam krevetky ano děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 20:11 - Re: kahua
Do 30L minička ešte tak krevetky.Ak ráčika tak max.1-2 Cambarellus patzcuarenzis CPO.Skôr by som šiel na tie krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 19:12 Žena kahua [223] - Miniakvária
Zdravím všechny :-) Pořídila jsem si 30l nano a chtěla bych do něj ráčka? Je to možné? Popř. jakého, kolik a s čím? Děkuji :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 20:03 - Re: Karnal
Americké raky (až na pár) znášajú teploty v širokom spektre.V albume je uvádzaná, odporúčaná v naj rozmedzí.Tolerujú,ba množia sa pri 15C - i menej.(vtedy neprekrmujeme)Naopak dokážu znášať i cez 30C.V takomto prípade je dôležité vzduchovanie(ak je rak celoročne v nádrži a nemá možnosť ísť nad vodu).Napr.austrálske znášajú ešte vyššie teploty.Samozrejme najideálnejšie je držať sa v stredných hodnotách.Pri vysokej teplote je u raka rýchlejší metabolizmus a vzhľadom na to aj rýchlejšie rastie(dospieva) - čo ma za následok kratší život.Asi tvoj prípad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 19:07 Žena Karnal [196] – Rak texaský
Zdravím ve spolek.
Má někdo zkušenosti s chovem raka texaského, hlavně co se týče snášenlivosti vyšších teplot? Měla jsem dřív raky mexické, ale vydrželi mi jen necelý rok a půl, nejspíš právě kvůli vysoké teplotě.
V akváriu mám většinou stabilně okolo 25 stupňů, což pro raky mexické je dost nahraně. Hledám tedy ráčka, který by takové teplo snášel lépe, je-li vůbec takový - podle atlasu by to měli být právě ty texasani. Chci se ale raději nejdřív ujistit, jestli je to pravda.
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2012 06:19 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Záleží odkud je.Snad bych jednoho alana mohl postrádat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:43 - Re: rak
Ponúkol si jej dákeho? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 16:11 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Olča
Podívejte se do osobních vzkazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 15:03 Žena Olča [29] Re: prasan
Určitě dám ;-) .Zatím pořídíme akvárko s rybičkama (pochybuju že by malá od vysvědčení vydržela čekat až někdy do konce září hmm ) A pokud se sežene tak bude samostatné s tímto krasavcem hop .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 09:45 - Re: Olča
Až sa k nemu dostaneš,potom daj info ako sa drží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 22:24 Žena Olča [29]
Děkuji moooc vám všem :-) .Ale asi to prozatím vzdám a počkám na nějakou tu burzu, nebo časem zkusím nějakého solidního chovatele někde pohledat. Možná prozatím pořídíme akvárko jen s nějakou rybkou. Ještě jednou děkujiiiiii ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:40 - Re: prasan
prasan napsal: Sú aj takéto jedince ktoré nie sú ani divo ani modro sfarbené.
www.petfish.net/…
Oba, Procambarus alleni aj Procambarus fallax sú významné v ekosystéme národného parku Everglades.Nie je vylúčené,že ak tam spolu žijú tak sa aj nekrížia.
Donedávna sme boli na tom,že P.fallax a P.sp.Marble sú dva rozdielne druhy.Testy DNA potvrdzujú opak.(je to ten istý druh)


Rak ma upozornil na jednú podstatnú vec za ktorú sa chcem ospravedlniť.To čo som napísal o sfarbení platí.Len mi ušlo,že na snímke v odkaze síce je písaný P.alleni no v skutočnosti ide o raka rodu Cherax.Keď som si po upozornení priblížil foto a zameral sa na rostrum (ako mi napísal Rak v ss)zistil som,že má pravdu.Ešte raz sa ospravedlňujem a Rak tebe ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 16:25 - Re: Olča
Myslím,že to je P.alleni.No na 100% to tvrdiť nemôžem.Márne hľadám na nete rostrum,aby som ti to názorne ukázal.(ja alleni nechovám,takže ani rostrum nemám)
Podľa fotky sa to ozaj pri tak podobných rakoch nedá určiť.Hlavný znak je rostrum,postorbitálne lišty a trocha tvar panciera zhora.No sú to niekedy mini hroty a pod.(ich počet,tvar,vzdialenosť)na rostre ktoré sú kľúčové.Podľa foto je určovanie strašne obtiažné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 15:14 Žena Olča [29] Re: prasan
Fotka k příspěvku ...a ještě jedna,trošku jsem jej musela zesvětlit , fotečka byla hodně tmavá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 15:08 Žena Olča [29] Re: prasan
Fotka k příspěvku Takže , že by jen to byl??
Mě naštvalo to že si tam dá fotku staženou z netu a přijde vlastně v úplně jiném vybarvení .Fakt je prodejce nesolidní, ani neuvádí že je foto jen ilustrativní . Jinak pán mi poslal novou fotku , ráčka na to vytáhli z vody. No nevím jestli to takto půjde poznat. Je to focené zhora a jak tak koukám tak většina poznávacích znaků je z boku a zespodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2012 22:40 - Re: Olča
Sú aj takéto jedince ktoré nie sú ani divo ani modro sfarbené.
www.petfish.net/…
Oba, Procambarus alleni aj Procambarus fallax sú významné v ekosystéme národného parku Everglades.Nie je vylúčené,že ak tam spolu žijú tak sa aj nekrížia.
Donedávna sme boli na tom,že P.fallax a P.sp.Marble sú dva rozdielne druhy.Testy DNA potvrdzujú opak.(je to ten istý druh)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2012 22:10 - Re: Olča
Prvotný obrázok nebol od chovateľa pretože som ho našiel tu na nete
www.animalspot.net/… Takže další dôkaz,že to nie je poctivý obchodník.Na stránke je aj foto divoko sfarbeného Procambarus alleni.Preto presné rozlíšenie bez detailného náhľadu rostra je nemožné.Nakoľko sa sfarbením na seba ponáša niekoľko druhov.
Odporúčam pozrieť toto PDF.(str.112)Je tam jasne znázornené ako sa pohľadom z dola dá P.alleni jednoznačne určiť.(ak si nevieme,či nemáme možnosť porovnať rostrum)
dpc.uba.uva.nl/…
A práve z tej druhej foto by som ja povedal,že sa jedná o P.alleni.(ale jeden nikdy nevie?!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:12 Žena Olča [29]
Bohužel i mě když jsem viděla ty fotky napadlo že to bude asi něco jiného než floridský. Pokusím poprosit pána jestli by neposlal ještě aspoň troěku lepší foténku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 19:46 Muž honzales [8] - Živorodky
taky bych to tak tipoval.mam doma uplne stejne zbarveneho do modra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2012 15:38 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Olča
Fotky jsou nekvalitní,ale podle té druhé bych řekl že se jedná o Procambarus fallax ,ta namodralá barva klepet by tomu napovídala i ta barevná struktura celého raka tomu bohužel napovídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 14:49 - Re: Olča
To,že chovateľ na otrhnuté klepeto neupozornil dopredu (i keď časom dorastie) je nezodpovedné.A podľa mňa vypovedá o chovateľovi dosť.Na fotke to hádam je on,ale je to ťažko povedať.Rovnaký je Procambarus clarkii var.blue.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 11:33 Žena Olča [29] Re: Olča
Fotka k příspěvku ...ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 11:27 Žena Olča [29] – fotečka raka
Fotka k příspěvku Takže jsem kontaktovala jednoho dřívějšího kupujícího co si u výše zmíněného prodejce na Aukru koupil Procambarus alleni . Vzal si samičku a samečka - došli v pořádku ale samička jen s jedním klepetem :-O - na dotaz kupujícího proč jim zaslal takovou "poškozenou" odpověděl že prý jinou už nemá. Takže takový přístup se mi zrovna moc asi nelíbí. Hmmm tak nevím. A poprosila jsem o fotečku , je sice nekvalitní, myslíte že se zní dá poznat co je to opravdu zač??
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=451