Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 19:50 Muž j_j [18] – Re: Vesa
ted mu vařim krupicovou... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 17:43 Vesa – Re: LEO.t
Ahoj ,, pravděpodobně buď kupuješ nemocný , nebo nějak stresovaný kraby , a nebo máš moooc špinavou vodu. Jinak krab je teritoriální ,to znamená že ten jeden může hájit ůzemí a likvidovat ty ostatní.
Jinak když mu upadnou klepeta , tak umírá od hladu , ale můžeš ho krmit kašičkama. A jak se svlíkne tak by mu dorostli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2008 08:06 Muž j_j [18] – Re: 5tifm45t3r
Fotka k příspěvku guru ne e,mám raky 2 roky,ale snažim se poradit. ;-) guru je pan Petr Difko,kterému tímto ještě jednou děkuji za spolupráci na internetových stránkách o racích.
1.) viz. fotka
2.) lepší by bylo nechat raka v klidu,ale asi 2x jsem raka čekajícího vajíčka přelovil a nic se nestalo...hodně lidem se ale stalo,že když rak čekal vajíčka poprvý tak snůšku sežral,ikdyž měl ideální podmínky. :-O

raci.kvalitne.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 02:08 5tifm45t3r
Hele j_j beru tě jako rakovýho guru:-)tak mám dvě otázky. Jak poznáš že rak bude sundávat krunýř? Když mramorák nosí vajíčka můžu ho vodlovit do samostaný nádrže, aniž by pustil vajíčka? Tyhle dvě otázky mi vrtaj hlavou :-D předem díky za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 20:09 Muž j_j [18] – Re: irwolf
kdyby fakt umřel tak se ozvi. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 18:45 irwolf – sakra
Hmmm jak tak koukam asi chcipnul,necham ho tam do rana a uvividim. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 16:27 Muž j_j [18] – Re: irwolf
nemůže jít o otravu?
rakům dorůstají všechni končetiny(jen místo oka jim naroste "anténa"-kde má také důležité receptory,dokonce při ztrátě končetin zkracují intervaly svlékání,tím rychleji jim končetina doroste.

PS:kdyby ti nedejbože chcípnul,můži ti darovat novýho (3,5cm) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 13:54 irwolf – Problem s rakem
Memu rakovi ukosla klepeto rybka,Kdyz sem cistil rakarium tak sem ho soupl nachvilku do druheho akva!slysel sem ze jim dorustaji koncetiny,ale stejne sem se chtěl radsi zeptat,Je to mlady rak mramoravy.prosim rychlou odpoved.Jo a jeste jak mu ukosla to klepeto tak se obratil na zada a lezel tak asi pul hodiny,ted se obratil zpatky ale nechodi jenom obcas se pohne o par cm.Prosim help :-O sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 13:21 filo
a ještě česky! Dorn A.: Oranžový říční rak zakrslý Cambarellus patzcuarensis "orange" tuším že AKVÁRIUM ŽIVĚ 2004...
viz google (www.google.com/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 12:49 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: filo
jojo díky to sem si uz prosel ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 10:32 filo – Re: Mrakoplash a Cambarellus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 13:09 Žena darley [12]
aoel napsal: Fotka č. 2 tentokráte bok
Som myslela, že alleni, ale údajne je to mramorový. modrá varianta... no ale je pekný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:27 Muž Horác [3942] – Re: rokec66
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:44 rokec66
Ahoj všem. Mám raky mramorové. Moc o nich zatím nevím, dostal jsem tři od kamráda a teprve jsem začal s jejich chovem. Jeden asi bude mít mladý, protože je pořád schovaný a pod zadečkem má nejspíš jikry. Vůbec nežere a nikam nevylézá už asi 14 dní. Nemůže zajít hlady ? Dík za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 16:02 R Muž Mrakoplash [1776]
vite nekdo neco o druhu cambarellus ?
neco jineho nez video na youtube :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 19:20 delis – Re: Martina
Ked už ich ma pod chvostom tak by z ;-) toho malo niečo biť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 19:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: Martina
Ano budeš mít mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 18:14 Martina
Ahojky, mám menší problém, koupila jsem si před 2 dny malého raka a dnes jsem pozorovala, jak má pod ocasem vajíčka.Chtěla bych se zeptat, zda se mi vylíhnou malí ráčci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 17:40 aoel
Fotka k příspěvku Rak mramorový + Štikovec páskovaný jde chovat v jednom akva? Nevíte o dalších rybkách co by šly.. ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 14:37 Andrys
tak mně se svlékl 2x během 9 dnů!!! sežral v akváriu co mohl - hlavně všechny ancitrusy, dokonce sežral i dvě středně velké skaláry, teď už je na samotce, protože zlikvidoval i většinu rostlinek, mám ho bez filtru a zatím je v pohodě.. v době kdy se poprvé svlékal zabil přes noc cca 8 rybek.. :-( rozhodně jej nedoporučuji do akvária, po kterém chcete aby trochu vypadalo hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 10:07 aoel – Rak
Fotka k příspěvku Nejvíce se mu líbí pod filtrem :-d Jedná se o Raka mramorového? Má někdo zkušenosti chovem raků+ryb? Jaké rostlinky do rakárka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 18:51 aoel – Copak je to za raka..?
Fotka k příspěvku Fotka č. 2 tentokráte bok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 18:50 aoel – Copak je ten klepetáč zač..
Fotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych vědět copak je to za raka.. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 01:56 jurek
mlade raky musis chovat oddelene jinak se navzajem sezerou.svleky jim musis nechat je to zdroj vitaminu.JIK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:08 Muž j_j [18] – Re: fantomas
Je lepší mít filtr-napomáhá k vyšší kvalitě vody než kdyby akvárium bylo bez filtru. U raků je třeba koupit filtr,který raci nemohou zničit-někteří raci totiž rádi trhají molitan. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:51 fantomas
filtr není nutný,ale je nutná pravidelná výměna vody. rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 16:56 Brant
Ceny se liší i podle velikosti. A u vzácnějších druhů, jako je Cherax tenuimanus, plebejus nebo destructor, se cena může vyšplhat i k pětikilu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 18:51 Brant
Hornbach nakupuje od firmy Plaček, která sídlí ve Strašnicích. Standardně mají v sortimentu 7 - 8 druhů raků. Vím to, pracuju tam X-) Všichni raci jsou rodu Cherax (barevní australští a papuánští raci) - Cherax holthuisi, Ch. quadricarinatus, Ch. sp. Hoa Creek, Ch. albertisii, Ch. sp. Black Tiger, Ch. sp. Blue Moon, Ch. sp. Zebra, Ch. sp. Red Brick.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 18:52 Mikka
mí to přežili-akorát si mi dala dva místo tří,ale to nevadí,moc ti za ně děkuju. ;-)
čím si je krmila?

jee ty jsi chtěl 3 vlastně vid?..nojo já už v těch počtech mám zmatek tone se omlouvám..
Krmila jsem je rozmačkanýma konetrama,kuřecím a rybím masem a moc jim chutnali takové miniaturní granulky,které jim sypu na kámen, to se vždycky všichni seskupí a vemou si granulku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 15:40 Muž j_j [18]
mí to přežili-akorát si mi dala dva místo tří,ale to nevadí,moc ti za ně děkuju. ;-)
čím si je krmila?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 15:15 Mikka
Tak co raci jak to zvládli?....mám strach jestl ito přežili, byli tam chudáci dva dny :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 13:37 Muž j_j [18]
dobře,doufám,že se tam zorientuju-moc přes Florenc nejezdim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 13:00 Mikka
to by šlo...na Florenci C ?
jj přesně tam ;-) ..nevim kde třeba tam jak jso uty automaty na prodej lístk do metra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 12:50 Muž j_j [18]
to by šlo...na Florenci C ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 12:36 Mikka
mikka-neděle večer není problém.napíšu ti vzkaz s tel.číslem kdyby něco...kolik že budeš chtít těch piskořek?
tak co kolem 19 hodiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:51 Muž j_j [18]
mikka-neděle večer není problém.napíšu ti vzkaz s tel.číslem kdyby něco...kolik že budeš chtít těch piskořek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:50 Mikka
jo jo je mi jasne ze se to pozna az u vetsiho ;-) a kolik jich jeste mas?
no asi tak 60 těžko říct kolik přesně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:28 Muž JirkaJirka [10]
jo jo je mi jasne ze se to pozna az u vetsiho ;-) a kolik jich jeste mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:20 Mikka
j_j : Tak do Prahy jedu v neděli jestli to nebude problém, čas ještě přesný nevim, ale bylo by to někdy k večeru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:18 Mikka
Jeee ze bych Celestyne poridil fesaka ;-) potlesk Mikko jeste nejake mas?
samozřejmě, že mám :-) ...., ale že to bude fešák nezaručim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 18:13 Muž JirkaJirka [10]
Jeee ze bych Celestyne poridil fesaka ;-) potlesk Mikko jeste nejake mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 16:52 Muž j_j [18]
právě takovýhle výlevy jsem měl namysli... jen jsem chtěl říct, že mi diskuze "rak" všeobecně přijde na vyšší úrovni nežli jsou průměrná témata,a myslel jsem samozřejmě z rybiček.net nikoli akvaristy,co mají ryby(tečka) Dále se k tomuto výroku již nebudu vyjadřovati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 15:11 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
to Mikkaanovše v pořádku,po vpuštěni do akva jsem je tedy ještě neviděl :-O :-D ale maji spousty úkrytů,takže určitě žijou ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 14:47 Mikka
mch.sokolov: co ráčci zvládli cestu v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:58 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
j_j tak to tedy ne!! ''který o raky a kraby maj opravdu zájem a nevměšujou se sem místní "chytráčci" z rybiček''tady to je akva web :) a vedou tu rybičky spim smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 12:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – pro Honzu
"nevměšujou se sem místní "chytráčci" z rybiček"

Zdravím chytráčky na ráčky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:33 Muž j_j [18]
máš pravdu, fotky by neměly být až zas takový problém(zejména akvartisti,kteří dělají raky.kvalitně.cz se ted dostali k zajímavým druhům raků-jde o raka říčního a raka pruhovaného,ti se v akváriích jen tak nevidí),ale nad těmi návrhy akvárií jsem přemýšlel-mohl bych je udělat,ale chtěl jsem se opřít o nějaké pěkné reálné avkárečko pro raky(aby nešlo pouze o nákresy) asi si už končně budu muset koupit rakárium 100*40*40cm :-)
děkujeme,že nás takhle propaguješ :-) oni taky jiný akvaristický český stránky věnovaný rakům myslim nejsou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:22 Mikka
raka mramorovýho bys nechtěla? ;-) určitě si viděla stránky raci.kvalitně.cz....co bys na nich zlepšila? hmm
ani ne, nemám na ně místo a moc rychle se množí smich mě by bylo líto je zabíjet. Asi bych tam přidala víc fotek smaotných rak a akvárek jak mužou vypadat..jinak pěkné - posílám je k nastudování zájemcm o raky co nemají s nima skušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:17 Muž j_j [18]
raka mramorovýho bys nechtěla? ;-) určitě si viděla stránky raci.kvalitně.cz....co bys na nich zlepšila? hmm
PS: fóra s názvem "rak" a "krab suchozemský" se mi na tadytom webu líběj nejvíc,protože na ně choděj lidi,který o raky a kraby maj opravdu zájem a nevměšujou se sem místní "chytráčci" z rybiček palec jinak zkusim vyfotim 23ku alespoń telefonem,abys viděla kam tví ráčci pocestujou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 22:45 Mikka
No zájemce už by byl, ale je to právě z Prahy a já je mám doma na Sokolovsku a nějak se mi nechce je tahat autobusem. Raději bych našla někoho tady u nás kdo by si je vzal, jde sice jen o pár ryb, ale stejně je do zverimexu dávat nechci..
Tak za prvé račice na ně utočila, za druhé má v uvozovkách ráda rostlinky a v neposlední řadě jak jde vidět v mé prezentaci prostě asi na ryby nemám ten správný cit nebo jak to říct :-O ... jsem spíš teraristka než akvaristka a raci mi jsou velmi sympatičtí palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=901