Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 18:20 ShakurAmaru – Vzduchování pro raka
Fotka k příspěvku Ahoj potřebuji poradit,mam ráčka měl by to být rak oranžový,americký to mi bylo řečeno na burze,nevím jestli potřebuje vzduchování na burze pán řekl ne v knize je psano že raci potřebují mnohém více vzduchu než ryby mužete někdo poradit děkuji:) Hezký den.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 20:25 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Raci z akvárka k jídlu
Dnes mi slunce mého života přineslo ochutnat dva uvařený raky z akce ve firmě Ikea.
Jak to že jsem si nedal? Hele nevíte někdo co s těmi klepety ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 15:09 Alegrato – Nemoc?
A ještě jednu radu prosím:
Cherax v poslední době chodí občas nahrbený, odpočívá na boku, teď jsem ho dokonce našla ležet na zádech. Vodu má čistou, jinak je OK, ale tohle mě děsí, dřív to nedělal. Nohy ve vzduchu a vypadá, jak mrtvý. A pak se probere a zase šmejdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 09:16 Alegrato – Raci
Zdravím a prosím o pár rad....

1. Po vyčištění se mi raci snaží zdrhat z akvárka. Cherax quadricarinatus a procambarus alleni. Vyměním cca 1/4 vody za 2 dny odstátou, se shodnou teplotou a následující 1-2 dny se škrabou po skle a čemkoli k hladině. Pak se to zase uklidní. Do dalšího čištění. Voda z kohoutku, pražská Želivka, bez chemie.

2. Je nějaká snadno sehnatelná kytka, která jim nechutná a nechají ji být? Vyjma cladophory. Cherax si občas uštípne kousek Egerie, které tam má chumel, ale procambarus sešrotuje cokoli a v jakémkoli množství...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 16:44 Aneta Re: jasanek29
to je skoda :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 16:13 jasanek29 Re: Aneta
Ahoj,mam raka mravorového,ale jsem z ústí nad labem,.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 15:12 Aneta – rak
Ahoj chtela bych se zeptat zda neni nekdo ze zlinskeho kraje ,kdo chová raky a ma jich par navic a prodal by je začínající chovatelce se skusenostma.jsem z Holesova :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:28 Muž Yirka [9126] – Re: Schneewi
Rak by měl žít bez rybí přítomnosti a i živé rostliny mu budou sloužit na konzumaci a kontrolu ostrosti klepýtek. Lidský faktor žádný čistič nenahradí, prostě když je něco doma, musí se to obstarat. Je to agresivní potvůrka - i když překrásná.
rybicky.net/atlasostatnich/rak_modry
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:53 Schneewi
krista+ Schneewi= meme 30l akvarium, na dne je sterk, skalka z bridlice, keramicka jeskyne, ziva i umela kytka a filtr. Svelto neni... Sla by tedy k rakovi dat nejaka ryba cistic? popr. jina pro kterou jsou idealni tyto podminky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:07 Muž Yirka [9126] – Re: Schneewi
Milá Kristo Schneewi, rak "snese" každou rybku s radostí. ;-)
Při formulování dotazu je třeba v případě neprezentování nádrže uvést více informací, protože na takto formulované se fakt nedá kloudně odpovědět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:00 Schneewi
zdravim... chci se zeptat na nazev nejakych rybek co cisti akvarko,ktere by snesl rak modry? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:35 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
Asi tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2011 08:13 Muž Yirka [9126] – Re: Krista
Zeptej se ho co by se mu více líbilo. To vyjde nastejno jako když se zeptáš tady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:54 Krista
Když čistím rakovi akvárium, mám mu to předělat nebo mu to mám nechat tak jak je zvyklý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:20 Muž vlacek [402] – Re: janmacu
Do 10litru bych nedal ani miniracka (4cm), mozna jen docasne. Zalezi samozrejme na tvaru akvarka, cim vetsi plocha dna tim lepsi. Pokud lese rak ven, tak se mu asi voda nelibi a je urcite neco spatne, coz se ve 2l neni cemu divit. To ti asi brzy usne navzdy. V malem akvarku urcite filtraci, ktera bude zaroven okyslicovat (staci cerenim hladiny). A urcite skryse, treba z kameni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 11:44 Muž janmacu [18] – Re: Jasta
akva od 10 litru a víc,pro tebe čím vetší tím lepší,rakem to začne a pak jak tě to začne bavit začneš přikupovat jiné živočichy smich ,rostlinky jedině rychle rostoucí,malou skrýš,žere vše,a vem si od někoho ,kdo má akvarko šneky,nejlépe okružáky,rychle se množí ,mý raci je zbožňují :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 09:44 Jasta – Re: Dejv
No mi to povídej, já ho tam nedal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 09:42 Dejv – Re: Jasta
2 litry? to je jak dve krabice mleka, chudák .. aspon 10 L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 09:35 Jasta – Dostal jsem Raka a nevím si rady
Nazdar lidi. Dostal jsem k narozeninám raka mramorového. Má asi 9 cm a je cca ve 2 litrovém akváriu. Což se mi zdá teda dost malé a proto se ptám jaké by mělo být minimální akvárium pro raka? Dále by mě zajímalo jak má být akvárium upraveno. Co všechno by mělo obsahovat? Potřebuje rak okysličovat vodu? tráví dost času na hladině. Vyleze si na kámen a jako by spal a dýchal je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 12:06 Žena stetinka [270] – Re: Werunka93
nech to tam, sežere to
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 11:30 Werunka93 – Svlíkání raka- sežere to po sobě?
Dobrý den, dnes se nám svlékl rak....mámm mu tam to co ze sebe svlékl nechat??? Třeba krevetky to po sobě spořádají. Je to tak i u raka?? Díky za rychlou odpověď všem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 10:59 jose – Re: Krista
Môže to byť aj pohlavím, mám cambarellusy - samičky sú viac zalezené, samčeky behajú po akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 23:11 Krista
To si me moc nepotesil... :-( A ja se pritom tak moc snazim... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 14:14 S Muž invalida [3881]
Když bude mít podmínky poleze..když se cejtit nebude schová se :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 10:24 R Muž Silent [5949] – Re: Krista
Raky sice nechovám, ale podle mně je to naprosto přirozené chování. Prostě hledá úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 10:21 Krista
Nejaka rada, jak zabranit rakovi v podhrabavani kamenu? Chtela bych aby normalne lozil, nebot znamemu tak lozi, dokonce i po umelych kytkach a ten muj si podhrabava kameny a je zalezly. Jak to mohu zmenit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 13:16 Muž honzales [8] - Živorodky
cim vic budes mit ukrytu tim lip pro raka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 17:47 Krista
Nebo je nejaka rada co bych jeste ted mela udelat, abych zmirnila jeho strach a stres?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 17:46 Krista
To ze se tak rychle svlekne jsem opravdu necekala...Do toho noveho pristresku nechtel jit.. tak si zalezl do rohu a ja mu ten pristresek prisunula a otocila vchodem k nemu. Ted uz je ve vnitr schovany... Tak snad to zvladne fesak muj... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 17:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: rak
Může dojít i k uhynu - stres( rak když se vslékne tak potřebuje mít klid a někde se ukrýt).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:52 Krista
Jo a tu bridlice jsem tam hned nevratila, protoze je plocha a bala jsem se, ze bych ho nejak priskripla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:50 Krista
Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, koupila jsem si modreho raka a mam ho doma 3dny. Prvni den a pul byl aktivni a hrabal si pod bridlici ukryt. Pak se ani neukazal. Navic ma v akvarku jenom tu bridlici tak jsem mu tam chtela dokoupit jeste nejaky domecek a jednu rostlinku at si ma s cim hrat. No ale kdyz jsem zvedla tu bridlici, ukazalo se, ze se svlekal... ten kamen jsem dala pryc a dala novy pristresek. Myslite, ze jsem mu tim mohla nejak ublizit nebo tak neco? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:31 S Muž invalida [3881]
Rak lorentzi asi netušíte je li sehnatelnej? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:14 S Muž invalida [3881]
Ahoj.. většího raka abych moh dětem dobře popsat stavbu těla a podobně a abych jich pak neměl k neudání...poradíte? Nic drahýho nic náročnýho jen prostě tip mimo všeobecný rady..Dík Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:23 Muž honzales [8] - Živorodky
mozny je vsechno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:17 Žena Daniela [0] - Cichlidy – Re: honzales
No beztak že jo... on tam fakticky nikde není.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:04 Muž honzales [8] - Živorodky
Ona si mysli ze ji ho kancici zneskodnili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: Daniela
Proč to měla,už jsi ho našla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:00 Žena Daniela [0] - Cichlidy – Re: vlacek
Mám, (měla) Raka červeného a Kančíky příčnopruhé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 14:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: Daniela
Také jestli má nějaké úkryty,tam asi bude ukrytý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 14:44 Muž vlacek [402] – Re: Daniela
Mozne je oboji, zalezi co mas za raka a za rybicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 11:40 Žena Daniela [0] - Cichlidy
Koupila jsem si svého prvního raka, a teď se mi poprvé svlíknul. Našla jsem jeho svlečku, ale ho samotného ne. Je možné, že ho sežraly ryby, nebo že je prostě jen schovaný? Nejsem si vůbec jistá. Děkuju moc.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 07:53 Muž honzales [8] - Živorodky
Neonky ti budou asi pekne hubit ty tvy raci.znam par kamaradu co mi to rikalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 23:56 Jarda68 – Re: katterinecka
Moc děkuju za radu, no zkusím se poptat:-) Jinak, máš fakt moc krásny nádrže palec Pokud by mi někdo mohl doporučit něco konkrétního, byl bych moc vděčný! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 23:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jarda68
nevím jak to s těma rakama je ale asi bys neměl vybírat ryby co spí u dna, a neonky myslím u dna spí. Ale určitě ti poradí nějakej větší odborník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 22:44 Jarda68 – Problém společenského akvária
Ahoj, mam akvárko, ve kterém mam 4 mladý raky mramorový, neumí plavat a jejich skalky a jeskyňky nedostahují ani polovinu výšky akvárka, chtěl bych si k nim tedy pořídit ještě rybičky. Přemýšlel jsem nad neonkama. Nemáte s tím někdo zkušennosti?? Napadlo mě, že pokud by ty neonky nějak onemocněly, nemohl bych je ničím léčit, abych neotrávil raky. V takovym případě bych asi rybu vylovil, dal do karantény a každý den bych v nádrži měnil velkou část vody. Nic jiného mě nenapadá. Nevíte někdo, jak by se to dalo reálně řešit?? Díky za odpověď ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:13 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: orlynka
Raci mají tu schopnost že jim části dorůstají ,ale nikdy už nebudou tak velké jako před poraněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:03 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Dorostou rakovi končetiny?
Ahojky, dnes jsem si všimla u malých ráčků, mají asi ani ne 1cm, že jim na jedné straně chybí asi 2-3 končetiny, jednomu klepítko. Je šance, že dosrostou nebo bude mrzák?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2010 17:57 Muž vlacek [402] – Re: rak
Muzu se zeptat, od ceho se u raku odvozuje dostatecna velikost nadrze? Kdyz se rak ani nevejde do sirky nadrze (pripoctu-li klepeta, nerku-li tykadla) mi prijde jako docela tezky zalar ne Sice se vetsinou nepohybuji natazeni, ale presto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 17:39 Muž 2lizard [7]
rak napsal: Tyto raci dorůstají velikosti cca 30cm,já takhle velkého jedince mam . Tak je potřeba aby měl velikost dna cca 30x60cm.

A výška? Počítám, že to moc vysoký být nemusí.
Co to osvětlení, je nutné?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29977x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=651