Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 12:33 Kvítko – rak
No, fakt budu ráda, když se ho ujmeš...u mě spíš přežívá, nerozumím mu... :-( Rostliny nežere, jen je z nudy(a prý z nedostatku jídla-ale v tý době měl jídlo...) stříhá. Zadej si do gooogle: rak v akva, a máš to..Vyleze cosi od i-fauny a pak ještě z aquapage.cz. Však uvidíš. Jo, někdo tam psal, že je má i ve 20l a kašle na čistotu vody a raci nejevěj známky starostí...ale myslím, že větším nic nezkazíš! Kdybys chtěl, pracuju ve zveráku v Čelákovicích- kousek vlakem od Phy..máme tam i akvárka hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 12:21 j_j 19 – fallax
takže zhruba 30-40l akvárko,teplota okolo 20¨C-nebo teplejší? žere nítěnky,krmivo pro sumce,filé a bohužel i rostliny...nebo čím si ho krmila? takže už ho doopravdy nechceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 11:57 Kvítko – ,
Je v 34l. No, je pořád zalezlej a nějak jsem zezačátku neměla čas ho sledovat při krmení, teď je pořád zalezlej za kameny a ani nevím jestli má dost jídla... nějak nejsem na raky...a to jsem štír,--takže příbuznej, že..? Prostě mě neupoutal, asi ani nechtěl. Budu ráda když se dostane do láskyplných rukou. Jo, zezačátku byl vídán, jak z nudy zastřihuje rostlinky. Pak si vyhrabal díru pod šutrem a už nevylejzal..asi v tom měli prsty ty mláďata co měl pod ocasem...Teď jsem mu to nově zřídila. Včera byl ještě na procházce, ale dneska vše při starým-Schovanej za kameny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 11:04 j_j 19 – fallax
a proč z něj nemáš potěšení? ;-)
hele v jak velkym si ho měla akvárku? musim si ho zařídit,tak právě nevim jak velký mám koupit(jinak rostliny už mám z rodinýho akvárka a filtr nějakej taky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 10:33 Kvítko – velký
Popravdě... myslela jsem, že bych se ráda zbavila toho velkýho... Ujala jsem se ho aby ho chlapík nesplách do záchodu, ale nějak z něj nemám to pravý potěšení... Chtěl bys ho? Jen nevím, jak se domluvit na tom srazu..., aby se ti to hodilo... :-( ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 10:25 j_j 19 – fallax
a máš ještě ty mladý? myslíš že by se mi je podařilo odchovat? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 09:07 Kvítko – rak
to nadtím je samozřejmě ode mě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 09:06 k – množí se
No, právě se mi vesele rozmnožil.. ne , mám ale pocit, že mimča...ŽERE! S tím latinským...myslím, že když jsem hledala co je zač, tak by to měl být on..! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 21:23 Sigi – KRAB
Chtel bych se zeptat na co nejvic podrobnosti o chovu krabů poustevníčků predem dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 17:24 j_j 19 – rak
Kvítko-na kolik si raka ceníš?je to fallax(rozmnožil se ti)?

Jinak díky za radu Akva tera forum si určo koupim.

:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 13:40 Muž [] – 19
No nějaký raky maj pokaždý na burzách,ale nepoznám je.Není to moje parketa.Ale určitě si přečti článek o chovu raků v posledním čísle Akva tera fórum.Je tam i adresa toho chovatele ,se kterým je uvedený rozhovor.Prý je ochoten zodpovědět dotazy vážných zájemců o chov sladkovodních raků.A asi není problém i nějaké druhy odkoupit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 11:50 Kvítko – rak
Chceš raka? Mám ho velkýho tak5cm-nemám moc odhad... Mám v plánu jet příš týden v po či út do Phy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 17:33 j_j 19 – KDE V PRAZE KOUPIT RAKA ???
Nevíte kde v Praze by se dal sehnat rak( Procambarus fallax ) ? nikde sem ho zatím v akvaristice neviděl.díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 16:56 j_j 19 – kde koupit?
Nevíte kde v Praze by se dal sehnat rak( Procambarus fallax ) ? nikde sem ho zatím v akvaristice neviděl.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2006 11:33 Lenka – rak v akvariu
Děkuji za vysvětlení.Opravdu nejspíš utekl po topení a i když máme akvarium s krytem,tak se trefil zrovna do otvoru na kabely.Stejně mi není jasné proč utekl zrovna když měl mladé,nikdy dřív to neudělal.A mimochodem to chudák nepřežil asi byl venku moc dlouho,po vrácení do vody byl celkem v pohodě,ale dneska ráno bylo po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 14:10 filo – rak
U raka mramoroveho exituji jen samice, takze se ti to bude doma stale lihnout. Proc ti utekl? Raci neumi plavat, tak se ti musel dostat k hladine jedine po topeni, teplomeru, filtru, korenu nebo vzduchovaci hadicce. Kdyz akv. zakryjes, tak by ti uz nemel nikdo utikat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2006 12:54 Lenka – rak v akváriu
Prosim někoho,kdo ví jak se množí rak mramorový,at mně vysvětlí jak je možné že se nám vylíhli malí ráčci,když máme jenom jednoho.A taky proč nám utekl z akvária a chodil po bytě.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2006 21:15 filo – website
Zdravim, nevite o nejake strance o racich? mozna i o krabech. at nedelam zbytecnej web. tone diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 20:51 zabka – rak
dik za radu,ja nevim jakej to je primo rak,je cernej ma cerny kulicky tak nevim.Jeste neco mam ho nechat mimo akvarka at mi rybky nesnedi mali raky?Dik.14 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 17:57 R Muž Mrakoplash [1776] – jak dlouho
je to o kousek niz /vys ve starsich prispevcich " Záleží na druhu. Jestli se jedná o raka rodu Procambarus, tak je to 20-30 dnů. "
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 16:45 zabka – rak
mam prozbu,dostala jsem raka ,ma pod ocaskem kulicky.potrebuji vedet jak dlouho to trva nez se narodi rak??Moc dekuji. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 17:17 Štěpán – .
A kdo se krmí úhořem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 17:08 Pepek – Chov Raků
Čau mam, doma párek Reků modrých, jsem v jejich chovu začátečník. Mám 120litrové akvarko, raci se mi rozmnožily, zatím jsou velcí cca 3mm. V akvarku mam i paví očka, danio pruhované, čichavce zakrského a pár ancitrusů. Semtam si dají paví očko, ale to neva, nám jich hodně. Rostlinky mi zatím nelikvidujou a molitanovej filtr je v pohodě. Krmím je nitěnkama, kuřecím srdcem (mraženým) a sem tam špenátem. Mám se obávat postupné likvidace?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 16:53 Promelie – Rak akvarijní
No kéž by jsi měl pravdu. Bojím se o něj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 16:49 Vodník – .
Ten článek byl spíš varování, že ti pak sežere ryby. Tuším že raci žijou jen ve velmi čistých vodách, tak zkus testy vody(NO2, PH, NO3, tvrdost) a měnit často vodu. Ale třeba je jen vyplašenej jak psal rosík a po týdnu si zvykne a bude tě při odkalování štípat do prstu :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 16:44 Sid – To Vodník
Aniž bych četl, nekritizuji. Rosík naní Vodník! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 16:41 Promelie – vodnik
Dekuji moc, ale i toto jsem četla. Bohužel ten článek je o tom, že jeho rak likvidoval vše na co přišel. Ten můj se ani nehne (a hýbal se :) ), natož aby něco likvidoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 16:27 Vodník – Rak
Tohle si přečti, asi se nemá rád s rybičkama. Snad nebude mít sid kecy, dávám sem zkušenosti někoho jiného.

http://www.r.wz.cz/aqua.php?s=c-ostat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 15:53 vena – Rak akvarijní
Moc děkuji za odpověď. To že jsem měla počkat už teď bohužel vím, ale nikdo mě v akvaristickém obchodě neupozornil, všichni jednotně tvrdili, že stačí filtrovat 24 hodin. Uhynula mi spousta rybiček. Teď mám jen tři. Máš prosím s raky nějaké zkušenosti? Chtěla bych mu pomoci, úkryt si myslím může najít, ale problém je v tom, že nehledá :-( Prostě se nehne z místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 15:33 Muž vena [52] – rak
Tak předně jsi měla chvíli počkat se živočichy po založení se akvárium musí ustálit.A určitě bych tam tak brzo mepouštěl raka mě vytrhavali i staré rostliny natož rostliny které neměly čas pořádně zakořenit.Má tam nějaký úkryt?může to být tím, že se necítí dobře
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 13:30 Promelie – Rak akvarijní
Ahojky. Mám založené akvárium 14 dní a před 3 dny jsem si do něj pořídila raka. První den bylo vše o.k., ale od včerejška se vůbec nehýbá, jen občas pohne klepýtkem. Myslím, že ani vůbec nic nežere. Poraďte prosím někdo - co dělat ! Za každou radu moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2006 11:27 Cari_FX – Krab suchozemský
Ahoj.. zná někdo nějaký dobrý odkaz,kde by byli informace ohledně chování krabů? nebo prosím o radu... Díky Aleš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 12:07 Vodam – Michal
Kup si Erpetoichthys calabaricus je to takový vodní úhoř.Prý se krmí malými raky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 08:49 michal – rak
no teda 600 raku bych doma mit nechtel ja mam dva a staci-pancernickovy okousali zadni ploutev takze ted porad plave hlavou dolu a zacinaj mizet neonky,o kytkach ani nemluvim......sou to strasny potvory rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 20:11 zaza – rak
lidi mam tak 600 malej raku a 6 velkejchnechce ty malí někdo koupit jinak ja nevim co s nima :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 16:31 Lukáš – rak
Raky,už nechci ani vydět všechno sežerou a zničí.Vím to podle vlastní zkušenosti. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 16:24 Muž ZAJA [0] - Tetry – krevetka
To Sid noo dam na vasi radu ja bych nerad kupoval krevety na jidlo pro moje milacky ale za pokus to stoji nejakou tu vjetsi ano ano ano ano ano ano ano uvidime co se stane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 10:19 Sid – Krevetky
Vzhledem k tomu, že své miláčky krmíte m.j. pavími oky a žížalami, malé druhy krevetek (caridina, neocaridina) by váš úmysl nejspíš nepotěšil. V lepším případě by se nejspíš neustále schovávaly. Snad některý z druhů větších krevetek.
Vybírat můžete zde:
http://www.wirbellose.de/arten.html#Garnelen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2006 00:09 Muž ZAJA [0] - Tetry – KREVETKA
mohla by být krevetka s tlamovcema ??? moje akva rybicky.net/nadrz.php… poradte rad bych si ji koupil ale ne jako potravu smich ano ano ano ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 20:27 rak – teplota
Ta teplota je vzduchu, nezapomeňte na vodu ( bez chloru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 11:35 lúca – teplota
ještě k té teplotě pro gecarcinus ruricola, těch 25 °C je teplota vzduchu nebo vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 05:45 rak – Rak
Všechny raci potřebují vzduchování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 21:59 Caras – rak procambarus
Musí mít tento rak vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 18:13 rak – teplota
Teplota by se měla pohybovat 20-25°C .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 16:32 logos – no sláva
No sláva, už sem radši nechoď :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 16:27 sádlo – sbohem
voda začíná vřít mnohem dřív, už tak při těch 70, neříkám že se vaří rozzureny A už mě to tady ńeba. Čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 13:42 pirát – rak
teplota varu je 100C,nevím jak bys chtěl vařit při 68C,možná nová metoda,můžeš se pochlibit,at my blbý víme něco chytrého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 08:37 lúca – teplota
si fakt trapnej, nevim co v tomto fóru vůbec děláš rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 20:00 blek – to ryba
Rybo, ty si akvárko radši nepořizuj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 19:01 sádlo – KOLIK TEPLA
No,nejlépe asi tak 68 stupňů, hoďku povařit a máš výtečnou krabí polévku:) smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [26] 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=1251