Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 19:38 Rak – Rak
Raci rodu Procambarus jsou americkými raky ,v Kanadě se normálně nevyskytují( jen kdyby tam byly zavlečeny).
Škoda, že fotka je tak malá ,usoudil jsem z ní, že se jedná o Procambarus clarkii - modrý. Procambarus alleni má výraznější modrou než je na fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 18:37 honky – raci
podle mě je to procambarus clarkii. ale nevim, v rakach se ještě moc neviznám. jestli tedy někdy pojedete s rodičema kolem, tak se můžeš stavit, a já ti ty ráčata dám. viděl si i ty červený clarkii? Hezký, co? X-) A ty máš doma jenom raky, nebo i ryby???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 17:48 pinki – raci
díky ale ja bydlím na Náchodsku což je dost daleko.S chovem začínám a potřeboval bych si ověřit co mám za raka ,protože ten pán co mi je prodal říkal-že by to měl být rak kanadský(procambarus alleni) ale podle fotek na těchto stránkách by to měl být procambarus clarkii mam jeho fotku na svém profilu čauky
rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 17:46 pinki – dekuji šamane
díky ale ja bydlím na Náchodsku což je dost daleko.S chovem začínám a potřeboval bych si ověřit co mám za raka ,protože ten pán co mi je prodal říkal-že by to měl být rak kanadský(procambarus alleni) ale podle fotek na těchto stránkách by to měl být procambarus clarkii mam jeho fotku na svém profilu čauky
rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 17:23 honky – to pinki (Jéé! topinky)
ahoj pinki, ty taky začínáš s chovem raků??? A nechtěl bys p.fallaxe? mam jich 42, tak bych ti nakyho dal. musel by sis ale pro něj zaject - bydlím na Klatovsku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2007 16:19 Rak – Rak
Raci se svlékají celý život , v mládí je to častěji a čím je rak starší, tím je svlékání delší( mladí raci se svlékají asi tak jednou za měsíc, čerstvě vylíhlí se svlékají tak do 1 týdne od vylíhnutí, starý rak se svléká tak 1 za rok.
Račice, která už měla ráčata, může mít další tak za měsíc, ale záleží na druhu raka ( některé druhy mají mladé jednou za rok).
S pozdravem Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 17:06 honky – slečka
slékají raci kůži, i když jsou již dospělí? roste s jejich velikostí počet mladých resp. vajíček? ten muj jich ma na poprve 42. Nevite jeste za jak dlouho po opusteni mladat racice bude mit racice znovu mlade?Mohu nechat mlade u raka? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 12:55 pinki
ma asi 1m na 30 cm
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 10:49 pinki
Fotka k příspěvku toto je mů p.alleni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 10:17 Rak – Rak
Bylo by lepší chovat je jednotlivě ( 40l je tak pro jednoho)nebo pro mláďata.
Rak
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 09:58 pinki – procambarus alleni
děkuji a mohu mít v tam malém akvariju dva raky(samička je menší asi o jedno svlékání)
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 08:49 Rak – Rak
Já kupuji artemiji již mraženou,tak nevím kolik stojí vajíčka, ale stačí se podívat na některé obchody s akvaristickým zbožím.
Napadání raků po sleku je normální věc( potřeboval by samec odělit aby měl klid- cca 7 dní),jinak se může stát že o něj příjdete.Slečka se jim tam má nechávat z důvodu aby si doplnili potřebné látky( když je ale pořád napadán tak nemá potřebný klid na ukládání stavebních látek,a ztuhnutí nové kuže ). V přírodě rak zaleze někam do ustraní a tam přečká dobu slékání ( od sleku až po ztuhnutí nové kuže)jinak se může stát potravou pro ostatní živočichy ( on se totiž nemuže po sleku nějak bránit - je měkký a tím velice zranitelný)
S pozdravem Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 22:29 PINKI – procambarus alleni
já mám doma dva procambaruse alleni a am je asi ve 40 l akvárku a sameček nedávno svlíkal kůži.samička ho pořád napadá,je tam asi 2 dny mám s nima jávský mech.ale kůže nežere, aspon myslím nebo jsem ji měl nechat? :-O coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 22:29 PINKI – procambarus alleni
já mám doma dva procambaruse alleni a am je asi ve 40 l akvárku a sameček nedávno svlíkal kůži.samička ho pořád napadá,je tam asi 2 dny mám s nima jávský mech.ale kůže nežere, aspon myslím nebo jsem ji měl nechat? :-O coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 20:16 honky – dekuji.
dekuji. a mohl by ste mi prosim rict kolik stoji jeji vajicka? a mohu krmit racata patentkami a moucnymi cervy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:47 Rak – Ráčata
Dobrý den,
ráčata se krmí stejně jako dospělci jen s tím rozdílem,že se potrava dává v menších dávkách a častěji. Jeden z nejlepších druhů potravy pro ráčata je žábronoška ( já jí dávám ráčatům od opuštění račiče).Jinak je velmi důležité, aby měli co nejpestřejší potravu. Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 13:12 honky – racata
poradili by jste mi prosim cim krmit mala racata???? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 21:10 Rak – rak
Jak tady čtu, tak Váš chov je pro mě velice zajímavý.Nemáte náhodou některé druhy k prodeji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 11:42 Muž [] – rak
Zdravim , este ma napada otazka , ci Ch. Quadricarinatus aj odchovavate? Zaujima ma obdobie parenia , pokial sa to da takto ponat aj v akva podmienkach. Ak ano , cim sa krmia mlade? Primaju mrazeny plankton? Vopred dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 16:10 honky – pardon
prominte ze sem nepsal, ale byl sem u prarodicu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 11:02 Muž j_j [18] – njn
díky,v 80l máme 4 čichavce perleťový...ale rájovec dlouhoploutvej se mi líbí víc-je asi i dravější než čichavec,ale kupovat ho zatim nebudu-rájovec by totiž mohl útočit i na čichavce...moc se v rybách nevyznám,protože mám stejně radši raky.. ano ;-) :) a zevšeho nejvíc pr.clarkii,kterej by s rybama zatočil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 10:53 rak – Rak
Ryby, které fallaxe udrží v mezích, jsou všechny větší ( platy,skalár,rájovec,čichavec, atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 10:42 Muž [] – rak
Dakujem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 21:16 Muž j_j [18] – to rak
jinak ty ryby co regulujou fallaxe můžou bejt třeba rájovci? hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 21:07 Rak – rak
Raci rodu Cherax se mi jeví jako mírní .Potrava je u mě stejná jako u jiných chovaných raků.Jedině co je zatím velký problém je, že prodávaní raci jsou asi dosti promoření nemocemi ( nebo se může jednat i o stres), dosti jich uhyne.Ale už se začíná blýskat na lepší časy ,jsou už i u nás odchovaná mláďata, která by měla být po zdravotní stránce v pořádku. V každém případě je lepší chov raků samostatně ( raci všeobecně jsou samotáři).
S pozdravem Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 20:24 Muž [] – Rak
Zdravim , chcem vas poziadat o malu radu , vo vasom zozname chovancov mate cherax quadricarinatus , mozte mi prosim poradit cim ich krmite a ci su navzajom na seba agresivne? Maju nejake specificke poziadavky? Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 16:02 Muž j_j [18] – to rak
v 80l jsou čihavci,neonky,2 ancistrusy,2 pancéřníčci-v rybách se vůbec nevyznám,ale myslim že to nejsou "zlý" ryby,který by mohly fallaxe sežrat,ale projistotu mu tam dost úkrytů udělám.
Jaké ryby chováte s raky vy? zejména mě zajímají ty,které regulují populaci fallaxů :)
kdyby se fallaxy moc přemnožily tak bych je mohl dát clarkiimu jako krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 15:41 rak – rak
Raci falax také žerou rostliny, ale nejsou tak žraví jako clarkii.Já to řeším tím, že v nádržích mám rostliny né drahé a rychle rostoucí ( nejlepší je jávský mech - ten ani clarkii nedokáže zničit).
Do 80l nádrže bych dal jednoho fallaxe ( za chvíli se rozmnoží tak tam bude raků dost).
Ale pozor na svlékání, v této době jsou raci velice zranitelní ( nedokáží se ani bránit ),proto je potřeba mít v nádrži dostatek úkrytů ( tak aby se tam nedostali ryby).
S pozdravem Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 15:18 Muž j_j [18] – šaman
myslim že by si mohl zkusit dát fallaxe zpátky do akária...ta skalára byla fakt asi nemocná,zatim všichni lidi co měli fallaxe řikali,že jim ryby nežerou...
jak je na tom fallax a rosltiny-stříhá je?
můj pr. clarkii je stříhá velmi usilovně,tak se ptám abych ty fallaxe fakt mohl do tý 80l dát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 14:53 honky – jl
ja bych tam dal tak tri, ctyry
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 14:30 Muž j_j [18] – šaman
blahopřeju ;-) koupim si co nejdřív taky fallaxe-do 80l nádrže,akorát nevim kolik kousků... hmm hmm hmm
kolik myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 14:03 honky – racata
neska se mi vylihla racata. rak je stale nosi, ale uz se vylihli potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 23:36 honky – p
opravdu dekujeme.U nas je fakt prodavaji za 40 a 60 kc. ten fallax asi vicitil ze je skalara nemocna tak ji chytil. Myslite ze ho muzu vratit do spol. nadrze k rybam???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 23:33 rak – rak
S mláďaty raků je to tak, že se všichni nedožijí dospělosti ( podle mých zkušeností je to asi tak 70-80% z narozených ).Já osobně to nechávám na přírodě ( počet raků v nádrži nijak neredukuji, k přemnožení nedochází - dalo by se říci, že čím více raků, tím méně mladých se rodí).Ve Vašem případě bych fallaxe dal klidně do toho akvaria a koupil bych tam i ryby a máte problém s počtem mladých vyřešen ( některé ryby se klidně živí mladými raky).
Chyb v radách jste se nedopustil ( alespoň ne závažných).
S pozdravem Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 23:10 Muž j_j [18] – to rak
děkujeme X-)
takže byste mi dobudoucna nedoporučil chov 2 clarkii v 80l (60x31 plocha dna?)
myslel sem si to-za ten měsíc co procambarus clarkii chovám sem vypozoroval,že je to velkej "ničitel"...
procambarus fallax do 80l se mi dávat nechce-nevěděl bych co s mláďaty.Jak to řešíte s fallaxy vy?
díky j_j X-)
PS:myslím,že jsem se velkých excesů v mých radách šamanovi nedopustil ;-) (aspon doufám) :)
PS2:ano fallaxe sem taky viděl za 30,- v Praze Strašnicích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 23:02 rak – rak
Jak tady čtu Vaší diskuzi ,tak se naskýtají otázky ohledně chovu raků .
1) rak potřebuje vzduchování a v létě vydrží i tu teplotu okolo 30°C, ale musí mít dostatečné vzduchování i v noci.
2)Raci jsou zdravotní policie ( rozeznají nemocnou rybu velice brzo),
3) Rak fallax je opravdu jeden z mála, který může být chován s rybami, aniž by jim ublížil,
4) společný chov raka červeného a fallaxe nedoporučuji ( rak červený je velký predátor a velice samotářký typ raka ),ani chov v páru není to pravé ( nejlépe se mi osvědčilo připouštění samice k samci)
5)krmit raka rybami je pro ně velice prospěšné ( já jim dávám kousky kupovaných ryb - grundle),
6) rostlinná složka je velice důležitá ( akva.rostliny ,mraž.hrášek,mrkev,atd.)
7)ceny fallaxe jsou přemrštěny ( v Praze se nechají zakoupit za cca 30Kč)
Já sám momentálně chovám raky těchto druhů:
1) Procambarus clarkii
2) P.clarkii- modrý
3) P.clarkii-bílý
4) P.alleni
5) P.cubensis
6) Cherax guadricarinatus
7) Cherax ( tygr,a chovatelské variety )
8) P.fallax
Jestli chcete některé z mých raků vidět, tak jsou vyfoceny v časopise Akvatera forum č.10/ 06,
je tam i moje e-mailová adresa.
S pozdravem Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 22:53 honky – fg
nápodobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 22:50 Muž j_j [18] – šaman
njn...tak at se daří,měj se. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 22:39 honky – 2
mam 2 akvarka 125 l a 50 l - tam sou tlamovci. ted se mi trou pestrenci, uz sem se tu na ne taky nekde ptal.tu dvacitku na raka si koupim nejpozdejs na jare. o raky uz mam dost zajemcu, takze v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 22:36 Muž j_j [18] – šaman
táta má 80 litrů akvárko,ale až ryby dožijou budou tam raci..."Rakárium" je moje..co ty,jak seš na tom s akvárkama a co plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 22:33 honky – a
nejsem si sice jistej jestli uz predtim nebyla mrtva, ale nebyla predtim divna. Proste kdyz sem prisel jednou domu tak sedel v rohu akvaria a pozitkarsky zvejkal malou skalaru, tak sem ho radsi prendal. ty chovas jenom raky, nebo i ryby? ten muj zere normalne poter zivorodek 1 cm - nekdy ho s nim krmim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 22:19 Muž j_j [18] – šaman
jestli si viděl toho dospělýho,tak se asi požrali...tvůj fallax chytil a sežral rybu jo? :-) to je zvláštní-většinou lidi řikaj že fallaxi sou hodný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:58 honky – .
ja krmim hlavne patentkami, potom se mu snazim spestrit jidelnicek hmyzem, zizalami atd. ted jak ma ty vajicka tak ale moc nezere. tyden pred jejich nakladenim nezral vubec, myslel sem ze chcipne. tetra wafer mixem nekrmim nevedel sem ani ze to existuje. davam mu i moucny cervy. prodejce doporucoval jen patentky.}Takze spis" co dum da" :) jo a ten digital nemam ale setrim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:43 Muž j_j [18] – šaman
díky,ale je to daleko :-) můj stál 85,- měl 5cm ted má 9cm....krmíš tetra wafer mixem? nebo spíš co dům dá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:43 honky – TÝÝÝ JO!!!!
ON HO MA NORMAL U RYB!!!! A me zral ryby i fallax. A ma u nej i jiny raky - jak to ze se mu nepozerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:39 honky – malo
stal 40 malej 60 velkej. ja si koupil maliho. az se ty potvory vylihnou tak bych ti moch naky dat.Musel by sis ale pro ne prijet, bydlim na Klatovsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:36 Muž j_j [18] – šaman
já sem chtěl právě vidět jak chytá zdravou rybu-to mě zajímá....kolik tě stál fallax? toho modrýho má joseph-mrkni na to
http://rybicky.net/nadrz.php?c=689
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:31 honky – ..
ja tomu mimu davam patentky i normalne. ted mel mrazeny perloocky, ale ma raci cerstvi. nekdy kdyz mi pojde ryba a jsem si jisty ze to nebylo infekci(treba kdyz ji ostatny umlati) tak mu ji dam a smlsne si na ni taky. Pekny fotky na te strance. Obzvlast se mi libil ten modrej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:24 Muž j_j [18] – šaman
máš digitál?
asi za půl roku založim nový rakárium-80 litrů a tam se pokusim chovat 2 clarkii-raky červený,tak uvidim jak se budou chovat...
http://www.akwafoto.pl/fotoreport/rychnov2004/raki.php
koukni jak žere tu rybu....taky sem mu chtěl na Vánoce nějakou koupit,pak sem ale neměl to srdce a tak sem mu koupil jen patentky-červy... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:20 honky – .
tak to je dobry ja tomu mimu taky netopim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29977x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=1101