Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 22:40 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Mám otázočky :-) ktorý je najväčší akvarijný rak? a ten modrý má akú velkosť v dospelosti? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 18:03 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jaro2846
Možná nosí vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 16:44 Jaro2846 – RAK nevylieza zo skrýše
Ahojte, potrebujem pomoc :) môj rak mramorový už vyše týždna nevychádza z nádrže je cca v 3/4 vzlekuc a už sa vyše mesiace nevzliekol, len zjedol pred týždnom a dačo svojho kamaráta ktorý bol v 2 vzleku :-D .. ale spať k otázke, čo sa deje rakovi že nechodí vôbec von? inokedy "behal" po akvárku...ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 17:35 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: sony14
Všeobecně každý šnek je schopen sníst jakékoliv korýše. :-( A to v době kdy se svleče.A to platí i o rybách a dalších tvorech co jsou v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 15:57 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – vajíčka a helena ?
Ahojte

Ako tak čítam tak Clea Helena si pochutná aj na krevetke coze i keď zrejme len výnimočne ...
avšak môj ráčik , teda račica :) má vajíčka, je riziko napadnutia helenou keď sa vykľujú malí ráčkovia ? taktiež tam mám prísavníka (cca 6cm) ktorý je agresor tak asi by mal ísť aj ten preč... , vaše názory ?

ďakujem vopred X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:51 Muž logrus [0] – Rak modrý Procambarus alleni
Ahoj..
Tak další dotaz ohledně mých ráčků.
Podle máho se mají moji dva raci dobře, jen občas některý zaleze pod skálu, převrátí se na boka leží třeba půl hodiny a vypadá jak mrtví.Pak se najednou probere a začne se chovat normálně.Jednou mně ležel za skálou i na zádech. Tak jestli nevíte čím to je??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 12:52 - Re: Jaro2846
Čím starší o to menej často sa zvlieka.Dospelé už len 1-2x do roka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 11:38 Jaro2846 – Nevzliekanie RAKA
Ahojte, jeden rak má 3 cm a druhý 5 cm, už cca 2 týždne sa ani jeden z nich nevzliekol a ani nerastú, doteraz bolo všetko ok, každý týžden sa jeden z nich vzliekol..kuk moje poznámky v denniku...je to normálne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 14:29 Muž logrus [0] Re: rak
Rak už vypadá v pohodě,tak jsi měl pravdu že asi čekal až mu ztvrdne kruníř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 20:41 - Re: logrus
Odporúčam prelúskať i túto tému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 19:43 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: logrus
To ano ,ale každá firma má jiné složení tak je potřeba i tablety kombinovat.Jinak velice dobré je rakům podávat i rybí maso s kostmi( i kůže).Jinak doporučuji zakoupit knihu Sladkovodní raci od ing.Patoky je tam i popsané složení krmení raků.Nebo moje stránky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 18:45 Muž logrus [0] Re: prasan
No nedávám,ale ty tablety pro raky by měli snad obasahovat všechno co potřebujou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 17:47 - Re: logrus
Čaká na vytvrdnutie panciera,predpokladám.Pozrel som tvoju prezentáciu.Dávaš okrem tabliet rakom aj niečo iné? Môže mať problém s tvrdnutím,preto to chovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 17:11 Muž logrus [0] – rak je divný.
Předevčírem se mně rak svláknul a od té doby je nějak divý.. Moc se nehýbe. vždy se někam vyleze a tam je třeba 2 hodiny a ani se nehne. Třeba i hlavou dolů. Prostě nějaký apatický..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 14:46 - Re: rak
Určite si kúpim,dík za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 11:24 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Kniha
právě vyšla kniha Sladkovodní raci od Jiřího Patoky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 15:27 - Re: logrus
Asi nie.Staršie su dosť zalezlejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 08:05 Muž logrus [0] Re: rak
Ty raci Procambarus alleni mně zatím přes den chodí ven hodně,tak si je zatím dost uživám..
Uvidíme až budou starší jestli jim to vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 17:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: logrus
Hlavně si musíte uvědomit že všichni raci jsou soumrační tvorové.Tak když jim nebudete moct svítit( tlumené osvětlení) tak se budou normálně pohybovat po nádrži přes den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 16:08 - Re: logrus
P.clarkii lezie von i cez deň a často ;-) Sú aj modré či trojfarebné formy predávané ako var.Blue a Ghost.
P.alleni je citlivejší na kvalitu vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 09:36 Muž logrus [0] Re: prasan
Procambarus fallax určitě nechci. Barevně pro mně není moc zajímavý a hlavně jak se sám rozmnožuje,tak nevím co bych dělal s mladýmy ráčky.
O Procambarus alleni jsem uvažoval pro to že píšou že se hodně přes den pohybuje venku u toho Procambarus clarkii Nevím jak to je a byl bych nerad,kdyby byl celý den zalezlý a vylezál ven jen v noci. To bych pak s toho nic neměl.. To by jsi mně třeba dokázal říct ty Jak moc vylézá přes den ven? A v čem jen ten Procambarus alleni náročnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:22 - Re: logrus
No je to na tebe.Podľa akva a podmienok čo si schopný ponúknuť.Nenáročné sú Procambarus clarkii či fallax a asi aj najdostupnejšie.Procambarus alleni (floridský modrý) je o trošku z môjho pohľadu náročnejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 09:16 Muž logrus [0] Re: prasan
No teda ty tam toho máš a jaký by jsi doporučil chovat raky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 09:14 Muž logrus [0] Re: rak
A myslíte že se se párek (Raka modrého floridského) v akvárku 60x35x40 snese a nepozabíjejí se navzájem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:54 - Re: rak
Pekne spracované.No a konečne viem,že si Petr Difko. ;-) (oprav si tú chybičku v kontakte ;-) ) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:53 - Re: logrus
Fotky mám i v prezentácii,no nie všetky.Chovám Procambarus clarkii var.orange/ Procambarus clarkii var.pink/ Procambarus clarkii var.red/ Procambarus fallax/ Cambarellus patzcuarensis var.orange/ Paracambarus sp./ Cherax quadricarinatus/ Cherax holthuisi var.Black Scorpions/ onoho času Astacus astacus-pravdepodobne sa k nim vrátim-pracujem na tom. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 16:56 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: logrus
Já je v chovu mám.Jinak se můžete podívat na moje stránky .
akva-tera.webnode.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 16:36 Muž logrus [0] Re: prasan
A jaký raky chováš??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 15:16 - Re: Tom25
Nemala by rakovi v malom množstve uškodiť,ale nepreháňaj to.(osobne som neskúsil)
Dospelému sa asi bichír vyhne.Nebude sa pasovať.Inak mladého by vedel zožrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 15:11 - Re: logrus
Nie konkrétne tieto,ale raky chovám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 13:10 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Pomoc pls :-)
Dobrý den potřebu ju se zeptat na maličkost koupil jsem si nový druh raka a jen bych potřeboval vědít vadil by mu přírpavek co se dává k rybám proti krupici Esha 2000 a Esha Exit před měsícem sem ho tam dával právě jak sem míval tu krupici tak se chci jen zeptat a myslíte ,že by bichír senegalský dokázal zabít raka je opravdu velkýten rak je to druh cherax quadricarinatus. Co myslíte i s tim přírpavkem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 10:32 Muž logrus [0] – Procambarus alleni - Modrý floridský rak
Pořídil jsem si páreček těchto krasavců do akvárka 60x35x40. Po 14 dnech mně samec chcípnul. Samička taky chvíli vypadala nějak divně, ale už je v pořádku. Podle prodejce se asi rakovi nepovedlo svléknout. Dokoupil jsem samečka nového a zatím vypadá vše v pořádku.
Máte někdo tady zkušenosti s chovem těchto raků?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 09:11 - Re: paja
Nemusí.Ale keďže rastlinky požiera a ak ich v nádrži nie je dostatok či nemeníš vodu dosť často,mohol by to byť problém.Takže ak vzduchuješ nič nepokazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 07:25 paja – r. mramorový
Musí se rakovi vzduchovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 17:21 - Re: Verimmi
Za málo,aj na budúce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 17:20 Žena Verimmi [173] Re: prasan
děkuji vše vyřídím. vážím si času, který jsi mi věnoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 17:10 - Re: Verimmi
Ak chce len jedného tak asi samička.Dorastie 4-5cm ,je väčšia ako samček.(aby ho aj videla ;-) )Áno na množenie je potrebný pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 17:00 Žena Verimmi [173] Re: prasan
co je lepší? a na množení u toho to druhu tím pádem musí být dva jestli dobře předpokládám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:56 - Re: Verimmi
Pre jedného to bude ok.(môže byť i sám,ak viac nechce) Už len sa rozhodnúť či samček alebo samička. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:51 Žena Verimmi [173] Re: prasan
no myslím, že chtěla pro začátek jen jednoho jestli se to tak prý dá chovat.
Děkuji za informace předám dále, třeba se tu jednou objeví i její prezentace, ale žije na horách bez netu takže občas je jen na mobilu na netu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:49 - Re: Verimmi
Pre 2-3 kúsky postačí i 20L.Ide to aj bez vzduchovania.V takom prípade dostatok rastlín a čerenie hladiny.Kryt by to chcelo,môžu sa dostať von i po hadičke od vzduchovania či el.prípojke filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:45 Žena Verimmi [173] Re: prasan
jo jo máš pravdu, já to brala podle té velikosti :) zatím má k dispozici prázdnou nádrž 25l tak ji chtěla něčím obsadit, ale jestli potřebují alespoň 30l tak jí řeknu at mu koupí něco většího.
akorát doufala, že to půjde bez vzduchování, jen s výmněnou vody pravidelnou, chtěla si ho dát do ložnice. a co kryt na akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:41 - Re: Verimmi
Skôr tohto rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly
Tebou uvedený sa tu tuším ešte ani nepredáva,resp.je ťažko ho zohnať.
Ak chce tieto mini ráčiky tak pozor na teplotu.Račej menej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:35 Žena Verimmi [173] Re: prasan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:31 - Re: Verimmi
1.záleží aký druh si vyberie (od 30L hore)
2.pomáha (ja odporúčam)
3.voda bez chlóru (odstáta) záleží rovnako od druhu (najčastejšie bežná izbová)
4.čokoľvek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:27 Žena Verimmi [173] – rak
můžete mi někdo říct co je třeba si všechno pořídit pro chov raka? kamarádka by chtěla si pořídit ráčka a já je nikdy nechovala, tak nevím co jí poradit.... prosím o info,1)jaké akva 2) vzduchování ANO/NE? 3)voda(teplota) 4) co na dno? prostě všechno, stačí v bodech děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:20 - Re: Jaro2846
Mladé ráčatá sa pri intenzívnom chove môžu zvliecť i 2-3 krát do mesiaca.Nie je to nič zvláštne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 15:43 Jaro2846 – Re: sony14
hej hej ešte mladé a dostavajú tak .. normálne si mysmím smich možno kus viac ;-) väčšinou VITABIN RASTLINNE KRMIVO - tablety a DAJANA CRAY FISH granutál, potom som ešte nazbieral dáždovky ale nedal som mu ich lebo čakám kým nebudú mať v sebe zeminu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 14:10 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jaro2846
hmm... zrejme to možné je ak sa to teda stalo smich

záleží aký je starý - ak je to úplne ráčatko , tak by to malo byť v pohode..
Mladé raky sa vzliekajú častejšie ... podľa mňa záleží aj na krmení... zrejme mu dávaš riadne porcie keď ti tak rýchlo rastie :-)
no som len začiatočník v tejto oblasti :)
ja mám floridských (alleni) , ešte mladých a vzliekajú sa 1 x cca za týždeň a pol až dva ( teda prvé tri vzleky takto išli).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jaro2846
No ty to taky pises uplne stejne behem jedineho dne do dvou temat, ackoli to neni bezne chovani konferujicich, tak i jini zivocichove mohou delat neobvykle veci (i kdyz o racich ja vim hoby) :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=351