Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Rak - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2014 12:08 - Re: sony14
Moja jedna (z tých od teba) už zopár maličkých mala.Potom ako na potvoru zožrala samca po zvleku.Jednu samičku som podaroval známemu a tiež už nosí.Mne ostal len jeden samček tak hádam toho samice nezožerú.Zatiaľ sa držia. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 09:49 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
V pohode, kľudne sa s tým pohraj :) , ja som žiadne úpravy nerobil ale vidím že je to krajšie po úprave palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2014 09:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sony14
Fotka k příspěvku A kdyz takove fotce jeste dotahnes vyvazeni bile... Snad se nebudes zlobit, ze jsem do ni sahl. Jeste bych ji i zretusoval, ale tolik uz Ti do ni hrabat nebudu ;-) .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.07.2014 08:46 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – Pracambarus alleni Female
Fotka k příspěvku "Slečna" mi pekne zapózovala :-) (fotené s Galaxy S2 :-D )

Dlho sa zašívala (vajíčka) ,nakoniec ich zhodila (škoda no)ale je ešte mladá, neskúsená (vek: 6 mesiacov) a počítam že o chvíľu sa bude zvliekať, pretože už opäť žerie ako divá palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 12:05 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Nebo mu nevyhovuje teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 12:00 - Re: Jencek27
Raky lezú z vody bežne,je potreba mať krycie sklá.Moc časté lozenie z vody môže signalizovať zhoršenú kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 10:03 Jencek27 – utěky
Zdravím, mám raka červeného a posledních 10 dní mi neustále zdrhá z aquaria. V noci se vyšplhá po filtru a ráno ho najdu vždy v koupelně pod umyvadlem kde už radši nechávám nacákanou vodu aby neuschnul. Neví někdo z jakého důvodu to neustále dělá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 11:34 - Re: sony14
Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 10:05 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
nádhera potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 13:16 blacknwhite24 Re: Danielkosta
Ahoj, musím se připojit k rakovi a prasanovi, toho raka rozhodně do jezírka nedávej. Jak už bylo zmíněno přenáší račí mor a velmi lehko se může přenést na velkou vzdálenost. Tady se nejedná o zbytečnou buzeraci z naší strany, ale mohl bys způsobit ekologickou katastrofu. Račí mor patří mezi top 100 nejinfekčnějších patogenů a naši původní raci jsou k němu velmi náchylní a už tak jsou vytlačováni populacemi amerických raků v naší přírodě, které tam někdo zavlekl, tak prosím nebuď tím, kdo bude nešetrný k našim popoulacím původních raků, kterých už tak je v dnešní době v naší přírodě jen zlomek, než tomu bývalo třeba ve středověku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2014 22:08 - Re: Danielkosta
Okrem iného račí mor sa dokáže rozširovať nie len po prúde ale i proti toku.Spóry aktívne plávajú.O tom,že tvoj rak má račí mor ani nemusíš vedieť.Obzvlášť americké druhy, tieto spóry dokážu v sebe zapúzdriť a bez akej koľvek ujmy ďalej fungovať.Ako píše kolega,môžu sa preniesť i vtáctvom.Naozaj by som raka do jazierka v žiadnom prípade nedával.Je to pre naše pôvodné druhy až priveľké riziko.Raz sme tu takúto pohromu mali a takmer sme o naše pôvodné raky prišli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2014 18:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Danielkosta
Tady je to nebezpečí že to mohou i přenést např. vodní ptáci na peří.Když do rybníka teče potok tak také musí z něj voda někam téci ( další rybník ,další potok , řeka ).
Zkrátka tento rak patří pouze do nádrží a ne do rybníka.
Jestli to nechceš pochopit tak se radši vzdej chovu raka a nech si jen ryby .
Jsem tu dva co ti již na tvůj dotaz odpověděli stejně ( a oba víme co píšeme protože se raky zabýváme velice dlouho a máme něco načteného).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 17:48 Danielkosta Re: prasan (rak do jezírka )
Jedná se o raka červeného ,tedy není náš původnía je to přenašeč račího moru ,ale cca 4km od nás není žádná řeka ,potok nic max rybník od kterého sice vede potůček ,ale končí dá se říct v humus,jen pole podle mě se nemůže stát ,že by se zavlekl tak daleko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 17:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
ty z toho tu děláš vědecký popis z ukázkami. potlesk potlesk
doufám že to bereš jen v dobrém od kolegy rakaře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2014 17:13 -
Fotka k příspěvku Chvostová časť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2014 17:13 -
Fotka k příspěvku Klepeto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2014 17:12 -
Fotka k příspěvku Ústne ústrojenstvo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 17:12 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
krása
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.06.2014 17:11 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Raci v žádném případě do jezírek nepatří. Je to nezodpovědné k naší přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2014 17:11 -
Fotka k příspěvku Detail rostra a postorbitálnych líšt.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2014 17:10 -
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2014 17:10 -
Fotka k příspěvku Zvlek Cherax quadricarinatus.Dnes je majiteľka zvleku o dosť väčšia.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 17:08 - Re: Danielkosta
To fakt nie je dobrý nápad.Nie,že by ju pretrhol ale ak by šlo o amerického či austrálskeho raka je tu nebezpečenstvo úniku do voľnej prírody a zavlečenie račieho moru!!!
Celkovo ak sa nejedná o naše pôvodné druhy(tie sú však chránené),tak raky osobne do jazierok nedoporučujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 16:40 Danielkosta – Rak červený v jezírku
Chci se zeptat ,zda rak může být i v jezírku ,pokud je tam jen plachta ?? nemůže se stát že by ji protrhl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 23:53 - Re: drahoczek
A podával by som pre istotu viac vlákniny v potrave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: drahoczek
Je to určitý hendikep ,ale nic zas tak vážného to není.Jen se nebude moci bránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:27 drahoczek Re: rak
Děkuji za odpověď. A asi ho ryby při svlékání vyrušily. A ještě se zeptám jestli nebude mít bez klepítek problém s příjmem potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:22 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: drahoczek
To se totiž stává když je rak při to něčím vyrušen(stresován).Klepeta dorostou při dalším svleku ,ale již nikdy nebudou takové velikosti jako když by se to nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:14 drahoczek Re: rak
Ano, stalo se to dnes při svlékání. Ve svlečku zůstala i klepítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:10 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: drahoczek
Stalo se to při svlékání?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 21:00 drahoczek
Zdravím, poradí někdo? Mám raka bílého ve 250ce pod rybkama a teď asi po 4 svlékání mu upadla klepeta. Čím to může být? Může to být špatná strava? Dávám mu granule pro raky + sem tam uloví rybku... Dorostou mu klepeta ješte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 22:11 Jogrut
ahoj, mam dva CPO racky :-) tady na strankach jsem se docetl ze basti i cvrcky?? Zajimalo by me jak je pripravit :-D hodit zive nebo nejak usmrtit a prejit varem ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 17:41 - Re: soskmi
Základ je rôznorodá strava a kvalitná dobre fungujúca filtrácia.Nič zložité v chove rakov nie je.Treba sa pýtať konkrétne,v opačnom prípade by to bolo i viac ako na týchto stránkach.
Hlavne si treba naštudovať konkrétny druh raka ktorého chceš chovať.Kde a ako žije,čo mu vyhovuje a čo naopak nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 17:08 soskmi Re: prasan
No právě - bojím se, že tím "trochu prolistovat" znamená to projít kompletně smich. Jen jsem chtěl nějaký ucelený bazál toho, co člověk pro chov nezbytně potřebuje v ucelené formě. Ne žádný román :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 22:52 - Re: soskmi
Všetko pre zdarny chov je tu popísané,stačí troška prelistovať tieto stránky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 22:50 soskmi – rak
Zdravím, neporadil by mi někdo, co vše je třeba pro chov raka? Nějaký info už o něm mám, ale chtěl něco uceleného, co vše je pro to třeba. Předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 11:41 - Re: Katka
Bude to bakteriálneho pôvodu a pravdepodobne z vnútra oka.Asi ti moc neporadím.Raz to mal i jeden môj rak a skončilo to stratou oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 08:41 Katka – nemocné oko
Fotka k příspěvku Zdravím vás, potřebujeme poradit. Chováme 2 ráčky. Matku a dítě. Kleopatru-matku jsme dostali asi před dvěma dny. Má na oku jakýsi výrostek (řekla bych houbovitý). Přikládám foto Kley. Moc prosím, máte s tím někdo zkušenosti, jak to z ní dostat prič a čím? Sama si to strhne, ale opět ji to naroste. Moc děkuji za pomoc :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 00:37 -
Mnoho ľudí nájde pri chove rakov biely útvar a pýtajú sa čo to vlastne je.Sú to gastrolity.Rak ich má po stranách žalúdka a sú to vlastne zhromaždené látky potrebné pri zvleku.Hlavne v čase pred zvlekom dosahujú veľkosť i 1cm.Ak to však nájdete v nádrži,tak si môžte byť istý,že ten rak už nežije.Pretože ho zožral iný.Rak gastrolity neodhadzuje ako si niektorí myslia.

www.biolib.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 20:03 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ľuboš
www.akva-tera.webnode.cz tam je na mě kontakt nebo napište do vzkazů tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:19 Ľuboš Re: rak
Napísa by si mi emailovú adresu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 17:13 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ľuboš
Když se mi ozvete tak Vám poradím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 14:53 Ľuboš Re: prasan
to mi bolo jasné že tu budú skor ludia proti tomu čo by som chcel robiť-skúsim niekde inde ale aj tak dík....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2014 13:31 - Re: Ľuboš
Viem to, ale tu asi nie si v správnej sekcii ba ani stránke.My ich tu radi skôr chováme ako jeme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 12:58 Ľuboš
Dobrý deň,chcel by som sa spýtať aký druh rakov by bol najlepší na chov ale vo velkom aby som mohol raky potom dodávať reštauráciám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 21:05 amrtin Re: Irena
Fotka k příspěvku Možné to je,jen si občas rak dá nějakou tu krevetku jako moučník.Ale taky jde o to,jaký to má být rak,já mám CPO a to je v pohodě :-) ,viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:58 Irena – krevetky a raci
Dobrý den chtěla bych se jen zeptat jestli mohu chovat krevetky a raky v jednom akvariu.děkuji za odpověď:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2014 19:15 - Re: pokojové
Nerob to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 18:15 pokojové – pomozte rak-colek
pomozte mi.Mam dva čolky a chci si koupit raka ne CPO.Mohou byt spolu?Ptám se spiše jestli rak čolkum neublíží.Chovam i mexicke ale ty k čolkum nechci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:50 jaci – Rak
Díky moc :), krevetky mají odstálou vodu, já jen myslel že i odstálá z kohoutku může rakovi škodit...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29975x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/243?od=251