Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristice

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristice
Facebooková skupina, kde je možné řešit použití Arduina v akvaristice: www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 12:22 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: balljirdos
Ještě dodám, asi by nebyl problém snímat teplotu přes sklo, akorát švába namazat teplovodivou pastou, aby byl zaručen dostatečný tepelný přechod. Možná o maličko dokalibrovat, kdyby rozdíl teploty při měření v akva byl nějak dramaticky velký, oproti měření přes sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 12:20 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: balljirdos
Čidlo je zalité do epoxidu a náslědně trošku ubroušeno, aby nebyla moc silná vrstva epoxidu mezi švábem a vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 10:34 balljirdos
Jak řešíte vodotěsnost čidla? zalitím vývodů do silikonu? nebo jak snímáte teplotu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 07:31 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: drateník
Video nemám, nejsem příznivcem videí na trubce, kde autor půl hodiny kecá co a jak a pak je záběr na displej, že to něco dělá :-) Řízení zatím není doděláno do koncevé podoby, tzn. mám to funkčně propojené na stole v práci, až na měření pH vše funguje. Neměl jsem doteď vhodnou klávesnici, tak jsem se nebabral s ovládáním - vše se programuje přes PC, teď ale na tom začnu dělat. Skoro bych řekl, že než fotka, tak by bylo lepší hodit na papír schéma a případně program ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 21:49 drateník Re: PetrP2B
nemáš nějaký fotky a nebo video jak to v reálu funguje? Jinak já začal a zároveň skončil u takovýho blábolu, kterej mám v desce pod nádrží. V každým případě, chtěl bych to Adruino drobet posunout dál a začít to využívat na něco co bude mít hlavu a patu.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 14:48 Muž RadekCX [219] Re: PetrP2B
vsechna tyhle digitalni cidla vesmes meri velmi presne JEN mivaji absolutni chybu - pokud je tedy treba zajistit absolutne presnou teplotu tak je treba provest kalibraci - a zjistit jaky maji offset
ja v meteostanicich www.jakjevenku.info pouzivam cidla od Sensirionu (meri teplotu a rel.vlhkost - jsou osazena na stanicich Bukova a CB), ktera se delaji ruznych presnostech - pokud se ale zkalibruje i ta nejmene presna rada tak to meri na setiny - tyhle cidla ale na mereni vody nejdou pouzit a take nejsou levna

PetrP2B napsal: Pro měření teploty používám DS1621, je to I2C čidlo, zatím testuji jakou má přesnost, ale vzhledem k přesnosti bi-metalové regulace topení si myslím, že jsem na tom lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 09:02 Muž PetrP2B [33] - Rostliny
Ještě k tomu projektu, mozek je Arduino, přes I2C mám připojen displej, klávesnici, hodiny reálného času(DS1307) a měření teploty(DS1621). Dále je připojeno ovládání předřadníků, tzn. dvě relé a analogový výstup 0-10V pro stmívatelný předřadník. Noční stmívatelné osvětlení je řešeno přes PWM a výkonový stupeň. Veškerá nastavení jsou zálohována v RTC DS1307.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 08:48 Muž PetrP2B [33] - Rostliny
Pro měření teploty používám DS1621, je to I2C čidlo, zatím testuji jakou má přesnost, ale vzhledem k přesnosti bi-metalové regulace topení si myslím, že jsem na tom lépe. Pár kousků už jsem někam dával, dokonce jeden měří teplotu v kapalině a zdá se, že v pohodě. Pokud by byla potřebná větší přesnost, tak se dají sehnat jiná I2C čidla, ale těchto mám doma dost :-) Jinak v podstatě co může, tak jede na I2C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 22:17 Muž EiFFeL [39]
ja mam někde program pro 89c2051 s čidlem SMT-160 - což je úplně varianta za pár kč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 21:36 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: balljirdos
Taky jsem používal PT 100 a po půl roce začala ukazovat nesmysly... nevím, jestli je možné, že jí vadí voda, nebo byl problém jinde.... Druhou jsem projistotu oblemcal silikonem a ta zatím funguje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 21:17 Muž RadekCX [219] Re: balljirdos
myslim, ze PT sonda asi neni idealni cidlo na mereni akvarka - tedy ne, ze by to bylo spatne cidlo, ale prijde mi to naopak jako silenej kanon, ktery vyzaduje zbytecne slozite zapojeni na to, ze potrebujete zmerit teplotu s presnosti cca 0.1stC
staci bezna digitalni cidla treba od Dallasu na 1-wire sbernici nebo jakakoliv jina treba na I2C sbernici. Stoji par korun a nepotrebuji kolem sebe prakticky nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 20:46 balljirdos Re: PetrP2B
Bylo by možné popsat podrobněji váš projekt? Také se zabývám vývojem řídící jednotky a momentálně mě zajímá měření teploty, zakoupil jsem pt100 sondu ale nedaří se mi přesně měřit teplotu....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 10:12 Muž PetrP2B [33] - Rostliny
S Arduinem mám udělaný projekt pro řízení akvária, sice z časových důvodů mi to běží v práci na stole, ale je to celkem funkční. Potřeboval bych dodělat pár věcí, ale bez nich to zatím funguje. Zatím řízení umí ovládat dvě sekce světel, jedna stmívaná, druhá pevná a noční LED osvětlení. Dále topení v nádrži a je počítáno s dávkováním PMDD a případně měřením pH. Jinak se dá říci, že není problém cokoliv přidat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 14:08 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: drateník
Stačily by mě klasické věci, 3x ovládání světel , řízení teploty den noc, větrání, řízené přidávání CO2, pH metr, ovl. pomocného čerpadla den noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:41 drateník Re: usine
má to fakt vymakaný :) co si chtěl programovat ty? jinak kdyby se mi to povedlo, tak ti pak postup pošlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:32 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: drateník
Taky jsem na to koukal, dostalo se to do přijatelných cenových relací. Bohužel programování je pro mě španělská vesnice. Zeptej se ale Technika ten už podobného něco dělal. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:25 drateník – FOTO
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 12:25 drateník – Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristice
Fotka k příspěvku Nenašel by se tu někdo, kdo má nějaké zkušenosti? Mě se zatim jako jediné podařilo naprogramovat tzv. led scanner v čelní desce pod nádrží, ale je mi jasný, že možnosti jsou daleko větší. Chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s programováním například světel nad akvárkem, dopoušení a řízený odtok vody z nádrže, řízení CO2 systému, otevírání vrchního krytu akva a pod. Vim, že je to hodně specifické téma, ale určitě se i mezi akvaristy najde pár šikovných programátorů

 
Facebooková skupina, kde je možné řešit použití Arduina v akvaristice: www.facebook.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 14 ...... [15]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17694-vyvojova-deska-arduino-uno-a-jeji-vyuziti-v-akvaristice?od=701