Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristice

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristice
Facebooková skupina, kde je možné řešit použití Arduina v akvaristice: www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 20:36 R Muž Mrakoplash [1776] Re: NHKG
C++ to nebude spíš jen C :-) ale to se dost těžko rozlišuje :-D
Každopádně už to není pro každého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 14:49 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Programování
Můžu se na něco zeptat?
Jak se to programuje, to se dělá přes C++ nebo něco podobného? K tomu není žádný grafický program? Protože naprogramovat průmyslové PLC je docela hračka pro technicky zdatného člověka, programy k tomu jsou zdarma. Navíc jsou spolehlivé, akorát ta cena je trošku vyšší.
@Spiike: Pro nás jsou jiné PLCčka, ale cena tak od 4000Kč za jednotku s 2 analogovými vstupy, dvěmi analogovými výstupy, čtyřmi reléovými výstupy a čtyřmi digitálními vstupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 13:23 josef
Serial.end nevolam nidke v kodu. je to prakticky nahrana verze od ppet36 v prvni variante, akorat jsem tam pozmenil pocet hodin, a upravil na muj display. zadna jina uprava se nekonala. co se tyce hodin tak tipuju ze tam bude problem uvnitr. kdyz matne zpominam tak jsem si nechal vypisovat cas na display kdyz jsem si to poprve poridil a kazdy den se mi to zastavilo na stejnem case -> bezelo jen arduino a lcd. zadny kod navic. takze objedname nejaky dobry casovy obvod a bude to. mate nekdo typ na ebay na ozkouseny obvod ? nerad bych objednal to same jeste jednou :-)

Teoreticky jsem uvazoval z for ze by mohl byt vadny krystal, ale to by se zastavovaly hodiny po urcitem case a ne v urcity cas. tudiz chyba hardware, nebo softwarovE knihovny ? mam stazenou z www.ladyada.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 19:31 Muž Spiike [63]
TVL když vas tak sleduju tak tohle bude pro mě asi vyšší dívčí, asi od arduina zase upustím i když by se mi to mooc líbilo. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 08:22 Muž ppet36 [82] Re: Strojek
Pocetne to na to opravdu vypada :) Ale podle kodu ne; unsigned long stejne jako uint32_t by melo byt neco pres 4 miliardy (2^32 - 1).
2josef: nevolas tam na konci toho setup() Serial.end()? Jinak by ti mel vypis na serialu fungovat porad. Rekl bych, ze ten vypis jsi dal nekam, kde to nejde; nikdy se mi nestalo, ze by to nefungovalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 11:40 Muž Strojek [141] Re: josef
nevim jak to mas nakonfigurovane ale asi mas ty vteriny typu iteger(max cislo 32768)a 9:06:09 hodin ti to pretece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 10:49 josef Re: ppet36
To jsem zkusil ale nic mi to nezachytilo, respektive vypis fungoval pri setup, ale jakmile jsem chtel vypsat cokoli v loop tak nic. hodil jsem to na lcd vypisovani a rekneme ze cas prevedeny na sekundy (hodiny*3600+minuty*..) to spocitalo spravne, ale uderem 9:06:07 to vyhodilo nekolikanasobne vyssi hodnoty- hodiny se zastavily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 15:34 Muž ppet36 [82] Re: josef
To je divne. Kazdopadne si tam zkus dat nejaky vypisy do toho nowRtc() pres Serial.print. Potom lze v IDE Arduina (kdyz je Arduino spojeno s PC) spustit "Serial monitor" a tam ti to bude vypisovat ... hodi se to, kdyz neco hledas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 18:03 josef Re: ppet36
cele hodiny mam podle tebe, zkokušim si s tim hrat, a kdyz nastavim pres menu hodiny na 9:05:00 -> vyjedu z menu -> 9:06:07 se hodiny zastaví :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 11:34 Muž ppet36 [82] Re: josef
Tu pulnoc bych celkem pochopil; o pulnoci je totiz v newTime a puvTime rozdil celeho dne, takze ti to zacne vracet porad stejny - puvodni cas a jevi se to, jako by se hodiny zastavily (zvlast kdyz tam volas to adjust - tak se i zastavi). Dalsi problem muze nastat, pokud nevolas metodu nowRtc() dele nez 100 sekund; treba kdyz jsi v menu nebo v nejake jine smycce (kalibrace PH atd.); v tech je potreba metodu pravidelne volat, aby se zvetsovalo lastRtcTime a nedoslo tam k vetsimu rozdilu nez je onech 100 sekund. Kazdopadne ja tam mam taky takovou pojistku, ale ta je kvuli obcasnemu ruseni vlivem spinani LED osvetleni a to mam takto:


DateTime nowRtc() {
DateTime result = rtc.now();

uint32_t newTime = result.unixtime();
uint32_t puvTime = lastRtcTime.unixtime();

if (newTime - puvTime < 120L) {
lastRtcTime = result;
return result;
} else {
return lastRtcTime;
}
}
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 08:25 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Lucky005
Souhlas, některý prodejce s tím nemá problém, zvlášť, pokud je to za pár dolarů, kupuji i dražší věci. A už se mi stalo, že jsem měl reklamaci, poslal jsem zpět, ale poštovné stálo asi 150,-. Prostě je to riziko za nízkou cenu. Jinak naši obchodníci se mohou jen učit od těch asijských... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 17:57 Muž Lucky005 [197] Re: PetrP2B
Ono se stalo ze kolega mel nejak problem s tim co zakoupil. poslal mu nejake fotky jako dukaz a dotycny ani nechtel posilat z5, proste se omluvil a poslal zbovu, uz nevim co to presne bylo, ale nejaka elektronika, samozrejme je to vzdy otazka ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 10:10 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: Lucky005
Osobně si myslím, že posílat zpět neco za pár desítek až stovek se nevyplatí, při ceně "naší" drahé pošty. Jinak samo reklamace není problém. Ale opravdu jen myslím, že se to většinou nevyplatí. Koupit něco za 10dolarů a dát pak 100,- za poštu zpět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 10:03 josef – ds1307
Panove, mam drobny problem, stava se mi pravidelne ze ds1307 prestane bezet v noci ve 23:59:59 a take rano v cca 9:06.
Kod jsem naivne obohatil o formuli zda hodiny bezi a zda je rozdilny cas tak nastavi puvodni. Ale proste pojistka nejede :(.


DateTime nowRtc() {
if (!rtc.isrunning()) rtc.begin();
DateTime result = rtc.now();

unsigned long newTime = (result.hour() * 3600) + (result.minute() * 60) + result.second();
unsigned long puvTime = (lastRtcTime.hour() * 3600) + (lastRtcTime.minute() * 60) + lastRtcTime.second();

if (abs (newTime - puvTime) > 100UL) { //10UL puvodni hodnota
rtc.adjust(lastRtcTime);
return lastRtcTime;
} else {
lastRtcTime = result;
return result;
}
}


Diky za kazdy napad :-)

Jo premyslel jsem nad nejakym rusenim treba nocni proud .. ale nocni proud nemame
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 15:59 josef Re: Lucky005
souhlasim, ochota a pristup je na ebay perfektni !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 18:27 Muž Lucky005 [197] Re: PetrP2B
jak s nemoznosti reklamace? i na ebay neni problem, stalo se mi ze neco deslo, ikdy podle cisla zasilky to fakt bylo na ceste, klidne bez dalsich poplatku poslal vec znovu, kdyz nedosla. Kolega i reklamoval nejakou zavadu a taky poslal znovu, je to jenom o komunikaci a musim uznat ze byla vdycky lepsi nez na aukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 07:41 Muž PetrP2B [33] - Rostliny
Arduino a jakékoliv komponenty na elektroniku objednávám z eBay a vždy bez problémů. Samo za tu cenu musí člověk počítat s nemožností reklamace, ale nikdy se mi nestalo, že by něco nešlo a těch nákupů už tam mám možná přes dvě sta. Normální součástky nakupuji zde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:11 Muž Tony2013 [228] Re: Spiike
JO jo je to tak.Jen na zkousku jsem to obednal.Slo to z ciny a bohuzel prisla nefunkcni.Po zkoumani cim to je (reklamovat to nema cenu) jsme odpajely procesor a nahradily novym (v praci pouzivame do desek na ovladani kotlu).Samozrejme vse bylo delano profi ne doma na kolene.No a kamos do dnes jesdi s vlackama na te desce a ok.Asi teda spatnej kus ale za ty prachy.
Byla to smd verze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 18:40 Muž Spiike [63]
Tak teď sem se pobavil. Čistě náhodou jsem kliknul na ebay a objevila se mi tam ta samá deska arduina "uno" co mi leží na stole. A docela mě to zamrzelo. cena za kterou jsem jí koupil já 680 kč, cena na ebay po přepočtu dle aktuálního kurzu 190 kč + doprava zdarma. No neni to k vsteku??

Takže pro všechny další zájemce o arduino. Proklikejte si ebay vychází to podstatně levněji.

Já za tu cenu co sem zaplatil tady v čechách bych přes ebay měl dvě arduina mega. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 15:11 Muž Spiike [63] Re: ppet36
No on ten display má mít slot na SD kartu, ale nevím ještě ho nemam v ruce. I když je fakt že nevím zda by zrovna SD kartou šla paměť rozšířit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 07:00 Muž ppet36 [82] Re: Spiike
S tim nemam zkusenosti, nicmene Google ti nepochybne pomuze. Jednoduchy dotaz "arduino touch display" ti najde hromady odkazu.
Mam ale takovy pocit, ze to uz bude spis na neco vetsiho nez je Arduino Uno; pokud tam chces nejaky graficky udelatka sel bych spis do Arduino Mega. Na Unu se ti soft za chvili nevejde do pameti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 14:42 Muž Spiike [63] Re: ppet36
Díky mrknu na to. Ještě mam dotaz. Jak moc složité je připojit a zprovoznit na arduinu barevný lcd dispay s dotykovou vrstvou na ovládání?? Kamarád mi jeden dones že prý se mu válel doma a nevěděl co s ním. A prý by mel být i kompatibilní k arduinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 18:02 Muž ppet36 [82] Re: Spiike
Arduino ma PWM vystupy, ktere umoznuji pusne sirkovou modulaci v rozsahu 0-255. S pomoci takoveho vystupu a nejakeho vykonoveho spinaciho prvku (MOSFET) je regulace osvetleni hrackou. Nakonec i ja to tak mam udelane - od te doby co mam LED osvetleni.
Nahral jsem sem rybicky.net/soubory/80.zip verzi softu, kterou aktualne pouzivam. Je tam navic ovladani LED osvetleni s plynulym rozsvecenim a zhasinanim, ovladani chlazeni a par dalsich vylepseni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:51 Muž Strojek [141]
Já mám předeřadník ovládaný 0-10V a řídím si to s atmega 16 a spokojenost při plynulém rozsvícení i zhasnutí ...určítě by to šlo i s ARDUINO.. www.osram.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:39 Muž Spiike [63] Re: Spiike
Pač se mi nelíbí skokový rozsvěcení jako že se postupně spínají větve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:38 Muž Spiike [63] Re: ppet36
No pokud to bereš jen jako regulaci světel tak jo ale já to myslel jako regulaci přes arduino. pač samotná regulace mě celkem nezajímá pač je to tak triviální záležitost že to snad ani nemá smysl řešit. spíš mě zajímá jakým stylem to navočkovat na arduino. což teda z předchozího příspěvku nebylo moc patrné, za což se omlouvám. já jen prostě chci aby se ty světla rozsvěcela pozvolně jako by se otáčelo potenciometrem a aby se o to staralo arduino. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 06:25 Muž ppet36 [82] Re: Spiike
Rekl bych, ze dotaz patri spis sem rybicky.net/forum/4030-led-osvetleni-do-akvaria . Rekl bych, ze se o tom tam uz diskutovalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 21:39 Muž Spiike [63]
Lidičky, nezkoušeli jste někdo regulovat světla za pomoci digitálních odporů a proudových regulátorů??? Pojmem světla myslím LED diody nebo pásky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 09:40 Muž ppet36 [82] Re: josef
Fotka k příspěvku Z hlediska minimalizace zasahu bych vypajel stavajici 7805 stabilizator z napajeci desky a koupil bych za tech 80Kc ten 5V/1A adapter. Zem adapteru bych pripojil na prostredni pin vypajeneho stabilizatoru a +5V adapteru na pravy (z celniho pohledu) pin vypajeneho stabilizatoru. Viz. obrazek tve desky.
Napajeci deska tak zustane v tvem pripade pouze pro PH a 5V hladina bude posilena tim adapterem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 09:21 Muž ppet36 [82] Re: josef
Fotka k příspěvku Ano, Arduino ma vyvedeno na dutince i VIN, ktere je spojeno s tim jackem, ale o tom jsem nepsal. Mam na mysli 5V a GND - na obrazku - cervena, zelena.
Takze napajeni se da pripojit na VIN a GND, ale potom musis mit vic nez 7V. Da se ale pripojit i na 5V a GND, pokud mas stabilizovanych 5V k dispozici. Na desce Arduina je normalni stabilizator (zlute), ten je ovsem zbytecne pouzivat, kdyz mas napajeci zdroj 5V jiz stabilizovany.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 18:52 josef Re: josef
Takže toroidní trafo má luxusních cca 4A na 12V větvi.
Nabízí se dvě možnosti, překopat stávající na toroidní a kvůli rušení ho dát bokem. Nebo udělat z toroidního další trafo a živit jím pouze led a relé.
Nevím si rady, co bude lepší nechám si poradit!

Teoreticky kdyby bylo toroidní zvlášť musel bych spojit kostry na jednotlivých 5 a 12 V větvích s trafem které mám nyní ? třeba pro regulaci led osvětlení mají kreslené že mají být propojené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 17:59 josef Re: ppet36
Mas pravdu, hledal jsem take datasheet a našel jsem stejnou hodnotu. Když jsem to proměřil, tak jsem se dostal na hodnoty 12V 0,8A na led osvětlení, a 0,4A na relé.

Už jsem uvažoval jak jsi hodil trafo, tak silnější cca 2A, nebo ještě večer zkusím proměřit toroidní trafo kde je vyvedené jak 2×12V, tak 15V a 5V. Ale to má rušení jako blázen, cca 5 cm od cívky jsem naměřil na nepřipojeném měřáku (krom kostry) +12V :-D to jsem viděl prvně !! coze

spise necham trafo to co mám, a přídavné na led a relé toto: www.gme.cz/…

pres konektor napojení do stávající krabicky, + 78S05 (www.gme.cz/…) na snizeni na 5V na relé. To by mohlo chodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 17:48 josef Re: ppet36
dovolím si oponovat, na arduinu je VIN a GND konektor pro přivedení proudu pokud si vzpomínám dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 15:57 Muž Spiike [63] Re: ppet36
No posuvný registry moc nechápu, ale zní to zajímavě. A jinak stále počítám s napájením ze zdroje PC takže o napětí asi nebude nouze :-D když na výstupu 5V dává až 20A. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 15:25 Muž ppet36 [82] Re: ohruska & Spiike
To je fakt; vstupu a vystupu neni nikdy dost :) V kazdem pripade to uz tady Josef prokopnul pomoci posuvneho registru a displej muze byt take seriovy a potom zabere jenom jeden vystup. V idealnim pripade se tedy releova deska a displej zaberou 3-4 vystupy.

Hlavne bacha na to dimenzovani napajeni. Pokud se nebudete poustet do mereni PH, tak vystacite z dostatecne vykonnym adapterem na 5V do zasuvky napr. www.gme.cz/… za 80Kc a nemusite zapasit s napajeci deskou. Hlavne je dulezite jej potom zapojit ne do toho konektoru Arduina, ale na piny 5VDC a GND primo na desce. Pro napajeci konektor Arduina je minimum 7V, ale to uz se tu taky probiralo:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 15:14 Muž ppet36 [82] Re: Josef
No ja bych rekl, ze ty rele maji dost velkej proudovej odber. Podle datasheetu www.lemicro.cn/… ma civka typu SRD prikon 0.45W coz je pri 5V 90mA na rele. Protoze je to ale napajeny pres 7805 stabilizator, tak stejnych 90mA si to vezme i na 12V hladine. Pokud sepnou vsechny 4 rele, tak je to 360mA, coz je mimo moznosti te napajeci desky a hlavne toho trafaku.

Kazdopadne ta napajeci deska spoleha na efektivni hodnotu napeti, ktere usmernovac spolu s vyhlazovacim kondenzatorem na vstupu stabilizatoru 7812 vytvori. Pokud se to vic zatizi, tak napeti na vstupu klesne k tem 12V a to uz nestaci k tomu, aby stabilizator dal na vystupu 12V, a proto klesne i napeti z PH sondy.

Ty moje rele RAS1215 jsou napajeny 12V a odebiraji 30mA. Dovolil jsem si tam dat 2x12V trafak, protoze jsem mel predem vyzkouseny, ze to v tomto zapojeni utahne i kdyz vim, ze i u me je to na hrane. Navic se me trafak doma valel, tak jsem jej pouzil. Jedinym resenim tveho problemu je posilit napajeni. Muzes tam dat vykonnejsi trafak s vyssim napetim 2x15V ale musi to dat alespon 500mA. Treba neco takovyho www.gme.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 14:56 ohruska
Pozor na to, aby jsi měl dost výstupů z Arduina. Já když zapojím displej, tak dvě desky po čtyřech neuřídím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 14:50 Muž Spiike [63] Re: Josef
Když vidím tu cenu tak se to ani nevyplatí vyrábět. :-D díky za typ :-D hned objednávám dvě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 13:27 ohruska Re: Josef
Zdravím.
Mám podobnou desku a funguje.
Možná je problém v napájení. Pokud ho mám na PC připojeno přes USB a ladím, tak při sepnutí relátek pohasíná displej, nebo se i celé Arduino resetuje.
Pokud je Arduino připojeno na zdroj 12V 3A, tak je vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 12:58 Josef
Fotka k příspěvku Tuhle desku s relé vlastním
jakmile odpojím propojku tak to jede, ale relé necvakají.


www.ebay.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 14:51 Muž Spiike [63] Re: ppet36
jj přesně tak sem to myslel že by to napájelo i ledky. Jen na arduino a par věcí okolo by to bylo fakt zbytečně moc.

Jinak asi s tím vším budu potřebovat trochu pomoct. Programovat moc neumím :-D a elektroniku sem už taky nenavrhoval pár let. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 08:09 Muž ppet36 [82] Re: josef
To mas nejaky precitlively :) Myslim, ze by to na to ruseni nemelo byt az zas tak citlivy. Mohlo by pomoct napajet na napajeni toho LCD displeje (co nejbliz k nemu - nejlip na ten jeho konektor) kondik tak kolem 100n.
Co to mas za tu rele desku? Pripada me, ze jsou tam 5V rele; napajis to z 5V? Mi se to napeti s tema RAS1215 nehne ani kdyz je zapnutych vsech 8 rele, co tam mam ... tak je to nejaky divny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 07:53 Muž ppet36 [82] Re: Spiike
Jasny, ze by to slo. Ale je to trochu kulomet na vrabce :)
Leda ze bys tim napajel jeste neco jinyho; treba ty ledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 21:39 Muž Spiike [63]
Lidi nešlo by to celé napájet počítačovým zdrojem??? válí se mi doma dva 200W tak se mi nechce stavět další :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 21:04 josef
chyba odhalena -> prilis velky odber od led pasu, trafo ma jen 250mA, a ledky si to sosnou celé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 15:43 josef Re: ppet36
Fotka k příspěvku kdepak, spolehlivjesi to urcite neni, treba pri zapnuti zarivky na stejne zasuvce to rozhodi displej - pomuze az zajet a vyjet z menu. kazdopadne resenim pres posuvny registr mam zabrane 3 digitaly, kdezto seriovym mene...

Zatim to neni tak hrozne, ale je sileny zmatek v kabelazi. a to me rozciluje.

dneska jsem se hrabal s postupnym rozsvicenim svetel (LED).
www.nahraj-obrazek.cz/…
Puvodni zapojeni z netu
www.nahraj-obrazek.cz/…

Ozkouseno separatne na arduino mega, funguje skvele.
pri pripojeni do akvactrl mi klesne napeti na sonde :( se z toho zblaznim. jen mimochodem kdyz pripojim rele desku, tak mi poklesne take napeti. Jakmile piny vytahnu z arduina tak napeti stoupne.
Pritom mam obe dve desky(osvetleni, rele deska z ebay) napajeny z trafa - a ne z arduina...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 06:40 Muž ppet36 [82] Re: josef
Tak to uz je dobry rozdil; s tim uz se da neco delat :) Je to 0.007 ph na dilek a to uz jde.
Po pravde receno nevim, proc chces radic na seriovy displej, kdyz uz ti to funguje pres ten posuvnej registr? Neprijde mi, ze by ten radic tomu dal nejakou pridanou hodnotu...naopak s tim posuvnym registrem to bude podle me i spolehlivejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 12:50 josef Re: ppet36
Fotka k příspěvku To se z toho ... takova blbost. Vcera jsem to jeste prekalibroval podle arduina, udelal jsem si tam servis obrazovku s zobrazenim aktualni voltaže na ph sonde. Ziskal jsem dva volty rozdíl mezi ph7 a ph4. Z bomby rucne doplnuji CO2... nez budu mit finalni bombu s redukcnim ventilem. Tuhle bombu jsem sebral ze svarecky :-D tak snad nebudu v dohledne dobe mit potrebu varit. napajeni prekopu asi vecer... stale cekam jak na smilovani radic na prekopnuti z paralelniho na seriovy display.
Jinak předělávka paralelního lcd 1602 pomocí posuvného registru na třídrát
code.google.com/…

Schema s odpory na tlacitka...
ulozobrazek.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 11:50 Muž ppet36 [82] Re: josef
Ahaaaa :) Tak to je vsechno jasny. Na ten kulatej konektor Arduina je minimalni napeti 7V - to se potom nedivim, ze to dela psi kusy (spis se divim, ze to vubec funguje); je to vedeny pres stabilizator, na kterym je taky ubytek takze odhaduji, ze to potom Arduinu zustane pod 4V a proti tomu to vztahuje analogovou referenci. Pokud tam pripojis USB, tak se to logicky zacne napajet pres USB, tak proto tam vzroste napeti posune se reference a zacne se to ukazovat neco jinyho. Proto taky nameris neco jinyho multimetrem a neco jinyho analogovym vstupem.
Napajet by se to melo pres piny 5V a GND; ten napajeci konektor muze zustat nezapojeny. Muzes to udelat ale i tak jak pises; tj. privest na nej 12V. Rekl bych, ze kdyz to tak udelas, tak budes hned nekde jinde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 09:22 josef Re: ppet36
tak jak jsem popsal tak to reaguje na tlacitka na digitalnim vstupu. analogovy vstup tlacitek jsem zrušil. je to lepší ovládání digitálem. Uvazuju jeste nad napajenim arduina, mam to vedene tim velkym kulatym jackem a privadim tam 5V. jestli nedat vyssi napeti (12V). Protoze kdyz mam zapojene napeti i z usb a hraju si s firmware, tak mi napeti na sonde klesa -> klesa i ph hodnota, jakmile odpojim usb hodnota se zvysi.. Jsem z toho jelen. Pritom zesilovac na sondu ma napajeni z externiho trafa -> tzn problem je mezi nebem a arduinem.
Facebooková skupina, kde je možné řešit použití Arduina v akvaristice: www.facebook.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17694-vyvojova-deska-arduino-uno-a-jeji-vyuziti-v-akvaristice?od=601