Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristice

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Vývojová deska Arduino Uno a její využití v akvaristice
Facebooková skupina, kde je možné řešit použití Arduina v akvaristice: www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 08:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: slavko
Chyba je u mě s tím neúplným zhasnutím v použití 10-bit PWM podle arduino.stackexchange.com/…
Pokud tam nastavím standardní 8-bit přes analogWrite tak to zhasíná do úplné tmy.

Je to přesně to co se stává když člověk použije kus kódu u kterého úplně přesně neví co a proč se tam dělá (bohužel moje nedostatečná aj mě to nedovolila řádně nastudovat). Nedělám to rád, ale tady jsem jiné řešení nenašel.

Zkusím tedy na doporučení Kadlika knihovnu <TimerOne.h> ta vypadá jednoduše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 20:30 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: lhajek
Fotka k příspěvku Tak ste ma primäli, aby som vyskúšal simulovať PWM (prosté analogWrite()) pomocou SimulAVR s výstupom do VCD. Úprimne, nečakal som, že to bude fungovať, pretože sa nedá zvoliť trasovanie výstupného registra/príznaku PWM, ale pekne mi to ukázalo stav vývodu (skúšal som vývod 9, ktorý je napojený na časovač 1, ak sa teda nepletiem). Časť výsledku pripájam ako obrázok, možno si to nájde aj honcka (dostať VCD zo SimAVR z Arduina asi nepôjde a prekračuje to moje znalosti C/C++).

Na obrázku vidno vývod 8 (PB0), ktorý len prosto prepínam 0/1 po cca 100 ms a vývod 9 (PB1), ktorý pri každom prepnutí PB0 pridáva PWM po 25, plus tam sú všetky dostupné registre časovača 1, ktoré možno trasovať. Takže ak chcete, môžete to skúsiť sám alebo mi pošlite súbor .elf a ja Vám súbor VCD urobím. Len neviem v čom si to pozriete (predpokladám, že ste na Windows), ja používam GTKWave.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2016 12:49 Kadlik Re: lhajek
Ahoj, doporučím ti to řešit knihovnou <TimerOne.h>
Timer1.initialize(5000); // initialize timer1, 5000 microseconds (200hz)
Timer1.pwm(led, (nastav 0 až 1023));

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 09:49 Muž honcka [39] Re: lhajek
Me leta v IT pri troubleshootingu nejakej pokrocilejsich veci naucili, vzdy problem zjednodusovat a zacit tim uplnym zakladem, tj bych zacal, jestli funguje vychozi zapojeni pres 8bit pin, pokud ano, tak bych vyskousel pres 16bit, pokud ne, tak bych skusil jiny arduino, pak 16bit pin a pak bych skusil zjednodusit to na 10 bit, coz me prijde akorat vlozit do algoritmu, aby ti to nechodilo po 1 kroce, ale po 64 krocich a 64*0 je porad 0.

BTW nevite, jestli jde hodnota PWM, ktery poslu na urcitej pin zase precist zpet a treba vypsat na display?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 09:12 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: lhajek
Presne nad tým som teraz uvažoval :-). Skúste to otestovať cez digitalWrite(), ak to pomôže, tak si jednoducho do programu pridajte logiku, ktorá pri 0 vypne PWM a surovo nastaví 0. Do detailov mám naštudované len PWM na ATtiny85, ale bude to veľmi podobné.

Tá atina má v dokumentácii popísané špeciálne správanie pri 0 (i pri 255), vtedy sa výstup na krátky čas vždy najprv prepne do 1 a až potom skočí na 0, tj. plných 0 % nie je možných a výsledkom je, povedzme 0,1 % a možno to tomu LDD stačí. Ono, presne práve preto to Arduino rieši interne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 08:55 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: karci17
karci17 napsal:Power OFF : DIM ~ -Vin < 0.8VDC or short
Tu môže byť jadro problému, v rýchlosti som našiel learn.sparkfun.com/… , kde píšu, že log. 0 na výstupe ATmega328 je 0 -- 0,9 V. Pri troške smoly dáva toto jedno Arduino trošku viac napätia, ako je vhodné... Skúsil by som dať medzi to nejaký kvalitnejší tranzistor ako spínač, ktorý by mohol toto napätie stiahnuť pod 0,8 V, prípadne nejaký bufer 74HCTxy (číslo z hlavy neviem), ktorý by vystupoval ako brána medzi napätiami logických úrovní.

Edit: zmienku o 74HCT ignorujte, tá slúži na opačný prevod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 08:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: slavko
Ještě mě napadla reakce na toto:
slavko napsal: Ak sa nepletiem, tak knižnica Arduino rieši interne, že keď je použité analogWrite(X, 0), tak deaktivuje PWM a nastaví vývod na 0 (a obdobne pri 255). Takže chybka musí byť inde.......
Já nepoužívám klasický analogWtite, protože ten jede jen v 256 úrovních tedy 8-bit. Přišlo mě to hrubé a tak jsem šel na výstupní piny 9 a 10 kde lze použít až 16-bit, ale zredukoval jsem to jen na 10-bit - jestli jsem v tomhle ještě neudělal chybku. Jinak nezaznělo tu že to mám na arduino UNO :-)
Pro využití 10-bit jsem poupravil tento návod: arduino.stackexchange.com/…
- nastavují se tam hodnoty přímo do registrů, ale bohužel jsem to na 100% nepochopil. Dokumentace k čipu arduina je jen v angličtině a v tom plavu. Takže význam všech registrů co tam jsou a co dělají úplně nechápu.

Takže ještě také otestují co to bude dělat s klasickým analogWrite na 8-bit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 08:36 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: lhajek
Skúste to otestovať cez digitalWrite(X, 0), to sa mi javí ako dobrý spôsob privedenia 0 na vstup toho LDD ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 08:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Dominick
Děkuji všem za nápady a podněty co vyzkoušet. Neměl jsem včera čas se podívat ani sem. Uvidím jestli dneska nebo pak až po víkendu.
Abych to upřesnil tak používám LDD700HW (zcela určitě umí stmívat od 0, to samé LDD mám s jiným ovládám a tam to funguje jak má).
Země arduina a napájení LDD mám spojené.

Zkusím PWM vstup LDD uzemnit, to by mělo zajistit totální tmu, tím bude jasné jestli je chyba v LDD nebo v arduinu. Pak jedině si vezmu arduino s programem do práce a zkusím se podívat na osciloskop co z toho pinu vlastně leze když by měla být nula. Obávám se že měřit to obyč multimetrem v případě PWM nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 07:43 karci17 Re: Dominick
LDD 300H az po LDD 1500H MAJU od 0. Som si isty...
REMOTE ON/OFF:
Leave open if not use
Power ON with dimming: DIM ~ -Vin >2.5 ~ 6VDC or open circuit
Power OFF : DIM ~ -Vin < 0.8VDC or short
100 ~ 1KHz

PDF: www.mouser.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 05:30 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: karci17
si si isty ze mate rovnake LDD ? kedze nenapisal typ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 23:42 Muž honcka [39] Re: slavko
Diky moc, podivam se na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 22:59 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: honcka
Alternatívu Arduino IDE je ťažké nájsť, pretože toto "IDE" robí nekalé triky, aby skrylo komplexnosť vývoja na prostý jeden klik. Riešenia existujú, ale ich použitie nie je triviálne a často ani zdokumentované, takže bude treba použiť metódu pokus-omyl).

Existujú vývojové nástroje od Atmel, AVRStudio, či AtmelStudio, či ako sa to teraz volá (nepoužívam Windows). Netuším, či sa mu do simulátora dá dodať kompilovaný výstup z Arduina alebo dokáže simulovať a ladiť len to, čo si sám skompiluje, kdesi na nete som raz narazil na návod ako ho nastaviť, aby dokázal používať knižnice Arduina.

Používam SimAvr a/alebo SimulAvr + avr-gdb. Oba simulátory poskytujú možnosť generovania časových priebehov VCD a do oboch sa láduje súbor ELF, ktorý generuje aj IDE Arduino. Netuším však aká je funkčnosť týchto nástrojov vo Windows. SimAvr má širšiu podporu procesorov i interných funkcií, no ani jeden nemá GUI. Gdb poskytuje štandardné krokovanie a výpis ako registrov, tak premenných, či zastavenie pri zmene hodnoty, a tež nemá GUI.

Existuje i projekt Avarice, ktorý by mal podporovať hardvérové ladenie, ale myslím, že ATmega328 také nedporuje (nemá rozgranie JTAG), no nikdy som po tom hlbšie nepátral.

Existuje projekt arduino-makefile, ktorý umožňuje použiť knižnice Arduina s bežnou sadou nástrojov avr-gcc a spol + gdb, potom je možné použiť ľubovoľné IDE. Ja používam Geany, ktoré viem, že funguje vo Windows, lenže to je univerzálne IDE, takže všetko si treba nastaviť/urobiť sám.

Osobne, keď sa hrám s Arduinom, tak mi na ladenie väčšinou vystačí sériový výstup a trošku použiteľný terminál (ten ich Sériový monitor má veľkú výhodu - neblokuje nahratie programu), a na presné časovanie spomínané VCD zo simulátora + GtkWave. Na ladenie často postačí aj prostá LED, raz blikne 2x, inokedy 3x atď, napr. podľa stavu registra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 22:53 karci17 Re: Dominick
Riadi ho frekvencia (resp. pomer 1-0) 1-0-1-0 do 5V... Po odpojeni DIM by mal LDD valit naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 22:29 karci17 Re: Dominick
LDD vie od 0 .... Ked mne dokaze arduino vypnut LED s LDD do 0 svitu, tak asi sa to da.

PS: Asi by som sa pozrel ako mas definovane pins pre LCD /istotne mas zapojene/ a na LED by som pouzil PWM vystup, ktory isto nie je priradeny LCD.
Taketo nieco : LiquidCrystal lcd(8, 9, 4, 5, 6, 7); tak pouzi pin 3 alebo 11 PWM pre LED, pretoze je mozne , ze frekvencia na pouzity pin aj pre LCD ti drzi otvoreny LDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 21:01 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: honcka
tak problem by som videl v LDD,že nevie PWM od nuly (asi aj slavko toto myslel).
Na ebayi kupis za par drobnych modul s relatkami pre arduino, tými môžeš po zotmeni PWM uplne vypnut led.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 20:27 Muž honcka [39] – Arduino IDE
Muzete mi nekdo dat tip na alternativu k arduino IDE, kde by slo kloudne debugovat, staci mi aspon jako ve starym turbopascalu (tj krokovani s vypisem hodnot promennych)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 20:09 Muž honcka [39] Re: Dominick
JJ analog out má mezi 0-5V pustil jsem to na +5 a pořád to svítilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 18:40 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: honcka
a ked privedies +5V je tma ? (neviem ake napetie ho riadi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 18:38 Muž honcka [39] Re: Dominick
Když odpojím PWM, tak mě to svítí naplno, tak to je i ve specifikaci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 18:07 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: lhajek
Ked odpojis pwm pin od LDD je tma ?(resp. privedies zem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 17:26 Muž honcka [39] Re: lhajek
Teď jsem to vyskoušel bez toho odporu a funguje to taky

#define WHITEPIN 6
ve void setup mam
pinMode(WHITEPIN, OUTPUT);
ve void loop mám
analogWrite(WHITEPIN, 0);

a mám tmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 12:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: lhajek
Ak sa nepletiem, tak knižnica Arduino rieši interne, že keď je použité analogWrite(X, 0), tak deaktivuje PWM a nastaví vývod na 0 (a obdobne pri 255). Takže chybka musí byť inde.

Ja by som sa zameral: Naozaj ovládač zvláda PWM od nuly? Naozaj je nula i na vstupe toho ovládača? Sú kompatibilné logické úrovne (ono logická 0 nemusí byť 0 V)? Sú prepojené zeme?

Neúplné zhasnutie nerieši rezistorom (hoci i ten môže pomôcť). V podstate ide o to, aká je interná logika -- dnes už asi bude postavená na MOSFET. MOSFET sa nemusí úplne uzavrieť, ak na jeho gate nie je privedené požadované napätie (hodnota podľa typu kanála MOSFET) a tento stav nastáva v prípade mikroradičov v dobe od zapnutia mikroradiča (privedenie napájania) po nastavenie vývodu do režimu výstup -- počas tejto doby sú (v prípade ATmega328 v Arduine) vývody v 3. stave (vstup s vysokou impedanciou) a nedodávajú žiadne napätie, čo môže mať za následok nakrátko (1-ky, ale skôr 10-ky mikrosekúnd) nežiadúci stav ovládaného MOSFETU. Vtedy sa používa zdvíhací alebo znižujúci (k plus alebo k 0) rezistor, ktorý zaistí definovanie nejakého napätia, a teda definovanie stavu MOSFETU v tejto dobe. Po nastavení vývodu na výstup už tento rezistor príliš veľkú úlohu neplní (v podstate len kazí tvar impulzu pri rýchlom PWM).

Na presnú identifikáciu by to chcelo jednak schému a jednak presnú špecifikáciu vstupu ovládača. Nepoužívam PWM na ovládanie LED, len na motory, takže tie ovládače LED nepoznám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 07:19 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: dogmatix
Pohrávám si s řízením LED přes LDD pomocí PWM z arduina a funguje mě to skoro podle mých představ. Jen jsem narazil na jeden problém. Ve chvíli kdy se PWM výstup dostane na nulu tak diody stále nepatrně svítí. Není to prakticky nic, ale že nejsou úplně zhasnuté je patrné. Sice ještě znovu chci projít program jestli v něm nemám nějakou drobnou chybku a PWM ve skutečnosti není na nule, ale už jsem to jednou kontroloval a chybu jsem nenašel. Pak už zbývá jen zapojení.
tady jsem se dočetl o tomto zapojení (zkusil jsem to a je to pravda) ale to neřeší ten můj problém.
dogmatix napsal: Je velmi vhodne, na PWM vystup z controlleru (co vede do LDD-DIMM vstupu) pridat rezistor (cca 10k vuci zemi).

Zamezi se tak rozsviceni (bliknuti) LED na 100% po zapnuti napajeni (nez se inicializuje ovladaci program controlleru, je PWM vystup "otevren" a proudovy zdroj to chape jako 100% vykon).

A nyní ve vlákně o LED čipech se honcka zmínil že přímo mezi výstupem z arduina a PWM vstupem LDD má 10k rezistor. Proč ten se tam dává a není to právě pro ten můj případ neúplného zhasnutí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 18:33 Marthinius Re: XX
Tak vidím, že jdu pozdě... :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 16:26 Muž Vrzy [23] Re: karci17
Ok. Mockrát děkuju za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2016 16:15 karci17 Re: Vrzy
to je ok. Plus to LDD. Ale dal by som max LDD100H. neni dobre zhavit ten chip na maximum 1500mA. A tatotema je o arduine, tak veci ohladom chipov uz smeruj do temy o cree.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 16:08 Muž Vrzy [23] Re: karci17
vybral jsem tyhle 2, můžou být ?

http://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-well-s-100f-48#product-detail
http://www.gme.cz/spinany-zdroj-mean-well-lpv-100-48

nebo by se našlo i něco levnějšího ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 15:37 Muž Vrzy [23] Re: karci17
aha, takže všechno špatně. Potřebuju nový napěťový zdroj i nové LDD. Díky za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2016 15:28 karci17 Re: Vrzy
Tak zabudni na 12V/30W zdroj .... Potrebujes napatovy zdroj 48V / 2A + LDD1500H alebo 36V /1,5A + LDD 1000H(700H). Aspon si myslim :)
A hlavne skus si precitat sekciu - temu o Cree cipoch. Vyhnes sa takymto problemom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 15:21 Muž Vrzy [23] Re: karci17
nemám cree čipy. Mám jeden 50W COB čip. 27-38V, 1500mA ±5%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 15:13 karci17 Re: Vrzy
Ano, pred LDD ale max 3 diody XML2 (do 9 - 9,5V).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 15:09 Muž Vrzy [23]
ten zdroj mi přišel i s čipem z Ebay. LDD jsem pořídil až potom právě kvůli jednoduchému stmívání z arduina. Neuvědomil jsem si problém s 2 proudovými zdroji za sebou a spojení těch zemí. Našel jsem tu zdroj pro Led pásky 12V, 2.5A, 30W. Ten bych asi mohl použít jak pro Arduino tak i pro LDD že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2016 14:51 karci17 Re: Vrzy
MNO, nesedi mi ze pripajas spolocne gnd prudoveho zdroja s napatovym zdrojom USB. Tam by som sa asi zameral. To mas 2 prudove zdroje za sebou ???? Arduino tusim ide pwm aj bez spojenia GND akurat to blikne na zaciatku a na konci - nie som si isty.
A naco potom mas LDD ked mas prudovy zdroj 27V 1.5A ?????? A navyse prudove zdroje byvaju ovladane ak maju pwm 1-10V nie 5V. (NEMYSLIM TYM LDD , tie maju 5V ale tie MW priamo prudove zdroje 36V atd)

"Tak mě napadá, jestli to nemůže dělat zdroj, který mám před LDD. Je to nějaká čínská mrcha. Proudový zdroj 27-38V, 1500mA." tu bude asi problem. 2x prudovy zdroj.... unika mi vyznam 2 I zdrojov za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 14:40 Muž Vrzy [23]
Arduino napájím buď přes USB z nabíječky na telefon, nebo 12V zdrojem. LDD napájí jinej zdroj. Když odpojim arduino z dim, tak svítí naplno. Ale když ho zapojím, tak světlo bliká. Když měním hodnotu PWM tak je buď tma, bliká to, nebo svítí na 100%. Když arduino odpojím od zdroje, světlo bliká.

Tak mě napadá, jestli to nemůže dělat zdroj, který mám před LDD. Je to nějaká čínská mrcha. Proudový zdroj 27-38V, 1500mA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 14:08 karci17 Re: Vrzy
Skusim len tak laicky. Nemas prepojene GND (-) na vystupe LDD? A pises, ze aj bez arduina blika - no ale ved ked odpojis arduino z dim, tak by malo naplno svietit.
Inak k tej frekvencii je dobre info aj tu : arduino-info.wikispaces.com/…
Este ma napadlo, mas pri testoch pripojene USB (ktore je tiez ako zdroj) alebo napajas cez USB ci externym zdrojom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 13:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Vrzy
máš arduino napájené ze stejného zdroje jako je napájeno LDD?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 10:54 Muž Vrzy [23]
proč tedy světlo bliká, jakmile propojím - napájecího zdroje pro LDD s GND Arduina ? arduino nemusí být ani zapnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 10:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Vrzy
určitě máš nízkou frekvenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 10:28 Muž Vrzy [23]
ahoj, dával jsem dotaz i do sekce Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.
vhodnější to bude ale asi zde.

Trošku jsem pokročil se svým Arduino projektem k akváriu. Teď řeším stmívání světla přes PWM. Mám 50W COB čip se zdrojem 36V, 1500mA. Na radu jsem k tomu pořídil LDD1500L. Po přivedení PWM signálu na LDD mám problém. Při PWM 0 je světlo zhasnuté. Při 10-120 světlo bliká a nad 120 svítí pořád stejným jasem s tím, že LDD bzučí v rytmu blikání. Při 255 nebzučí. Hodnoty jsou orientačně. Co s tím ? Kde je problém ?
Prý by mohl být problém ve frekvenci. Nastudoval jsem změnu něco o frekvencích na PWM pinech arudina, frekvenci změnil, ale problém trvá stále. Dokáže mi tu někdo poradit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 08:08 Muž FikinD [13] – kod
Asi by se tu nenasel nekdo kdo by poskytl kod co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 19:59 XX Re: Marthinius
Napiš na sebe kontakt, ozvu se ti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 18:17 Marthinius – Arduino Iaqua controller
Zdravím,

Jak název napovídá, hledám zde na fóru uživatele, který si stavěl tzv. Iaqua controller pomocí arduina (převzato ze zahraničního fora). Také měl povedený monitoring přes webové rozhraní.

V minulosti (necelý půlrok zpět) jsem ho měl v záložkách, ale pravidla zde na fóru byla tak dobře udělána, že se mi zrušil účet a vše jsem samozřejmě ztratil...

Už jsme ho našel webcache (takže zřejmě zrušen další uživatel)

webcache.googleusercontent.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2016 12:05 Muž emppu07 [12] - RostlinyRe: KarlosS
RTC už mám připojený, je vložen mezi desku s displejem a arduino, takže na fotce není vidět.
Až budu dělat finální verzi a budu to montovat do krabičky, tak to spájím na pevno, tohle je zatím pracovní verze :-) Nechci mít nad akváriem takovou elektrárnu na pořád :-)
Teď ještě bojuji s programem. Jsem začátečník, takže se tím prokousávám fakt pomalu. Ale něco už můj program dělá, čte rtc a zobrazuje čas na displeji, a plynule spouští a vypíná světla pomocí PWM v nastavenou hodinu. Tlačítka reagují, nahoru/dolů nastavuje pwm, aktuální pwm se pak postupně zvětšuje/zmenšuje než nastavenou hodnotu nevyrovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2016 10:14 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: emppu07
tak supr. Omlouvám se tedy za mystifikaci.
Ale jen jestli mohu k tomu zapojení. K tomu arduinu si připoj ještě modul reálného času s baterií. A na výstupu těch LDD radši nepoužívej svorkovnici, je lepší to připájet natvrdo. Proudové zdroje totiž nemají rádi provoz bez zátěže, pokud by se ti to časem vypálilo nebo uvolnilo ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 22:22 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Martin
Video nebude, prosby nepomôžu.

A odvzdušnenie? To je prosté, je to zubové čerpadlo na vodu, vzduch má menšiu hustotu ako voda, takže čerpadlo po vytvorení istého podtlaku skončí, pretože vzduch prechádza medzi zubami... Avšak, po natiahnutí vody je výťah dostatočný zo zeme na vrch terárka, tj. niečo nad 120 cm a tlak parádny. Trysky to dokážu dobre zaťažiť - vidno na A-metri, naprázdno odber < 2 A, po záťaži až k 3 A. Mimochodom, motor je konštruovaný na max. 9 A, takže ešte tam je rezerva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 20:14 Martin Re: slavko
Moc prosim, neslo by nahodit video, jak vypada roseni timto cerpadylkem?
Jdu se po nem podivat, a kdyz tak ho objednam...trosku me jen udivuje to, ze se pred spustenim musi profouknout...Diky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2016 16:08 Muž emppu07 [12] - RostlinyRe: GP
Fotka k příspěvku Řešilo se tady, jestli se může připojit zdroj Meanwell ldd350 na Uzdroj 36V, když jsou na výstupu jen dva LED čipy (Cree XP-E red).
Tak jsem se konečně dostal k zapojení, na vstupu mám 36V, na výstupu jen ty dva čipy. Pwm (0-255) funguje normálně a zdroj ldd vůbec nehřeje.
Na vstupu je dle měření 36V, na výstupu 4V.
Ztrátu dohromady na zdroji a obou čipech při pwm 255 mi to ukazuje 3W.
Tak snad moje amatérská zkušenost pomohla dohadům ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 10:50 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Martin
Používam tieto trysky www.ebay.com/… ale vyskúšané mámaj tieto www.ebay.com/… Tie druhé majú jembejší strek, ale tie plastové sa jednoduchšie uchytia, keď ich je viac (mám dve).

Ako čerpadlo sa mi osvedčilo www.ebay.com/… používam ho na 5 V a berie pri záťaži (trysky) cca 3 A, ale pozor, pri rozbehu zhodí aj 20 A zdroj z PC, preto som musel pridať jednoduchý obvod na spomalenie rozbehu. Toto čerpadielko nevytiahne vodu z hĺbky viac ako asi 30 cm, preto ho treba odvzdušniť (potiahnem prvý krát ústami). Je dosť hlučné, ale spúšťa sa len 2x denne, i to len keď nemá kto striekať ručne, takže vtedy nemá komu hlučnosť vadiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 01:21 Martin – cerpadlo
Chlapi, poraďte mi prosím jake pouzit čerpadlo pro roseni terária. Chtěl bych pouzit jemnou rosici trysku a pokud možno na 12V max odběr 4A. Jedine co me napadlo je čerpadlo z ostřikovačů auta, to by par baru dat mohlo. Diky
Facebooková skupina, kde je možné řešit použití Arduina v akvaristice: www.facebook.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17694-vyvojova-deska-arduino-uno-a-jeji-vyuziti-v-akvaristice?od=151