Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědnutí listů rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hnědnutí listů rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 19:02 Muž Bartex [159] Re: _ucx_
Tu napravo jsem po vyfoceni jeste kousek prizdvihl, ale uz jsem mel pocit, ze vyplave nahoru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 17:38 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Bartex
Pořád to máš v substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 14:31 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Vyzkouším povytáhnout...
Edit: povytaženo. Mam pocit, ze moc nedrzi....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 14:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bartex
Tak určitě je to přechodem ale máš ho moc zasypaný, srdíčko rostliny musí být nad substrátem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 14:18 Muž Bartex [159] – Echinodorus 'Tropica' (šípatkovec 'Tropica')
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj! Po cca 2 tydnech v akva (viz prezentace) mi začaly hnednout listy. Takove flicky, rekl bych, na tech vetsich a jeden maly listek je hnedy uz skoro cely. Myslel jsem, ze to je slabym svetlem, ale po pridani dalsich LED pasku se situace neprestala zhorsovat. Ostatnim rostlinam se dari... Může to být přechodem z emerzní na submerzní formu? Nevím, jak byla rostlina pěstována.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 11:10 Dastyán – Hnědnutí machu
Ahoj potřeboval bych poradit protoze nam zacnul od spoda jakoby od korenu hnednout mech docela me to stve protoze je to moje nejoblíbenějsi kytka v akvárku poradte prosim co s tim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2020 13:00 Jarden Sk Re: Cannot
Ahoj, skontroluj si tvrdost či nie je dolu aj Kh, ak používaš tekutý uhlík /Seachem excel/tak zníž dávkovanie! Skontroluj hodnoty NPK. Doplň údaje o nádrži- o vode, svietení, hodnoty vody vstupnej-chýba kopu dôležitých info..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 22:46 Muž PetrKarvina [0] Re: Lister
No ryb tam mám dost spíše už je to na hraně hmm takže asi bude nejlepší ten PROFIPLANTS COMPLETE FREE a používám aji tablety ke kořenům TETRA Crypto-Dunger ty mám taky vysadit nebo jen ten seachem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 22:03 Lister Re: PetrKarvina
Doma používám Profiplant Complete plus (to je s dusíkem) a Complete (to je bez dusíku). pak je i verze bez fosforu - to je řada Free, ale té bych se při použití C02 vyhnul - jedině že by akvarium bylo hodně zarybněné. Co jsme tak zkoušel tak u mne bez fosforu nerostlo vůbec nic. Ještě mám Tropicu, ale ta neobsahuje vápník a myslím žer ani horčík - to mám pro jedno specifické akvarium, kde dodávam tyhle prvky jinak.

Pokud bys použil takové hnojivo, tak bych pak vysadil to, co dávaš teď.

Seachem a třeba Easy life mají jinou strategii - více hnojiv, která obsahují vždy jen některé složky - hodí se, pokud už přesně víš, kolik čeho potřebuješ a chceš víc laborovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 21:56 Muž PetrKarvina [0] Re: vaclav
Hned mrknu na ty testy a děkuji za ochotu palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 21:52 Muž PetrKarvina [0] Re: Lister
Těch hnojiv je dneska tolik že mi jde z toho hlava kolem hmm Nemáte nějaký typ? Nerad bych tam něco lel hlava nehlava..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 21:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cannot
Vypadá to na rozsivky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 21:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PetrKarvina
Tomuhle bych moc nevěřil, testy od sera nebo JBL. Počítej s tím když přihnojíš bez NO3 tak jeho spotřeba stoupne a budeš mít zase problém. Bez měření to ale nezjistíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 20:55 Cannot – Hnědnutí Kuby a mechu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych poprosit o radu nevím si rady proč mi rostliny jako Kuba a Mech začíná dělat takové hnědé fleky a proč v substrátu se dělají takové tmavě fleky. Jinak rozbor vody v pořádku železo a fosfor na minimu ale už pracuji na zvýšení. Používám veškeré hnojiva od Seachemu. Díky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2020 20:21 Muž Lister [169] Re: PetrKarvina
Dusík tam máš, ten bys nemusel přidávat. Jinak jestli ten test ukazuje dobře tak máš takovou normální vodu. pH je nad 7, ale zdrojová je podle všeho ještě mnohem zásaditější (pochopil jsem že dáváš CO2 takže to odpovídá), alkalitu kH máš dostatečnou, jen takhle podle fotky jsem úplně nepochopil, jakou máš celkovou tvrdost - jestli je voda měkká tak může chybět vápník nebo hořčík - tomu by odpovídaly ty okraje.

Začal bych aplikovat nějaké komplexni hnojivo bez nebo jen s malým množstvím dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 20:04 Muž PetrKarvina [0] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Nechci se hloupě ptát ale jak to můžu změřit? Nějaké doporučení na testy a hnojivo? Budu moc rád za každou radu :-) Z přiložené fotky asi nic nezjistíme že? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 16:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PetrKarvina
Seachem Flourish to jsou jen stopové prvky důležitější je jestli máš dost NPK to si ale musíš změřit a z toho co sem dal Xif tam toho moc není a dusík skoro žádný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 15:54 Muž PetrKarvina [0] Re: vaclav
Ahoj prihnojuji jednou týdně do vody Seachem Flourish. Á sem tam ke kořenům TETRA Crypto-Dunger a při založení jsem dal na dno JBL Aquabasis plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 15:09 Muž Xif [336] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Ahoj to myslíš tohle?
Karviná - Šance, Kružberk

K dnešnímu dni:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 14:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PetrKarvina
Tak po určité době když používáš CO2 musíš začít přihnojovat do vody to by jsi si ale měl změřit nebo minimálně získat rozbor vody od dodavatele. Předpokládám když jde o přehradu že bude voda dost měkká. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 13:52 Muž PetrKarvina [0] – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den ahoj Hnědnou mi kraje rostlin,všech jemnolistých sad najde se tu nějaký rádce? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2019 16:09 R Muž Anthrax [4739] Re: LilaLola
Je to rozsivka. V nových akváriích poměrně běžná věc.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
rybicky.net/forum/6594
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 15:57 LilaLola
Fotka k příspěvku Mám dotaz, je toto řasa ? je to asi 3 dny co jsem přešla z 8W na 13W , svítím 10h denně někdy 8-9 h. když jsem měla 8W tak rostlinám se nedařilo ,proto jsem koupila těch 13W normálně to jde z rostlin otřít, některé však otřít nejdou např růžkatec. jak tento problém řešit. děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2019 13:52 Miracz Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak výměna dna hotová, tak uvidíme co na to kytky. Snad nezačnou zase hnědnout. Akce cca 2-3 hodiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 23:05 Miracz Re: _ucx_
Ano. Nakonec jsem to nekoupil. Pročetl jsem fóra a nechci mít problémy jaké jsou popisovány. Takže zítra přijde výměna písku. Jdu číst na co si dát pozor při výměně kvůli rybkám. Děkuji všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 14:23 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Miracz
Tyhle substráty na dno nekupuj, je to akorát drahý. Sežeň si někde trochu jílu a křemičitý písek do bazénové filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2019 13:10 Žena drvi [2894] Re: Miracz
S tim výživným substrátem doporučuji velmi šetřit, opravdu je slaboučkou vrstvicku pod písek. Žulové kameny nevadí, ale neměly by být ostré. Nejlepší valouny z řeky kdyby byly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2019 22:35 Miracz Re: Jája
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem dnes byl podívat co mají jiného jinde a pročetl ten slovenský časopis. Bohužel závěr z časopisu mi jako začátečníkovi moc neřekl. Milion dat a vlastně nevím co je nejlepší jako podklad. Dnes jsem narazil na křemičitý pisek JK 0.3-1.4mm tak zvazuju jej koupit a pod to možná nějaký substrát viz foto. Ještě ale něco proctu než to koupím a vyměním. Kameny byly takové řešení z nouze, uznávám. Mám už ve vodě-jinde namočený rašelinový kořen ale stále plave už týden. Kameny jsou bohužel u nás jen pískovce které tam prý nesmí a žula. Seženu něco jiné jak radite. Chtěl jsem rybkám dopřát tunel. Děkuji za rady i kritiku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2019 18:13 DokyMichal Re: Miracz
Tuto chybu jsem ze začátku taky udělal, stejný tip štěrku co máš ty, ale jak píšou předemnou nečekej a zbav se ho. Ušetříš si tím dost starostí. Kord pokud se ti tam nějaká z rostlin chytí a pak se v zarostlém AQ šťourat a měnit dno to je za trest ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2019 15:14 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Miracz
Přesně jak píše Václav - to dno je vápenec. Nečekej, že ho časem možná vyměníš. Udělej to hned. To AQ není zaběhlé, takže tou výměnou ničemu neuškodíš. Použij klasický křemičitý písek, je to zaručená jistota. A kvůli rybám několikrát do týdne měň vodu. Jak již bylo razeno, pořiď hodně rostlin (to je, kromě dobře zvoleného dna, základ pro správné fungování akvária) a nech AQ v klidu, nerejpej se v tom a nehnoj. Až uvidíš, že rostliny viditelně rostou, pak teprve můžeš nepatrně přihnojovat. Ale při těch pár rostlinách bych zatím nehnojila vůbec. V začátcích se tam lecos mezi sebou "mlátí", takže i řasy bývají toho součástí, ty jsou běžnou součástí akvária - někdy ve velkém množství, někdy nejsou téměř vidět. Ty kamenné kvádry bych zrušila, vypadají nepřirozeně, takže to vzhled akvária dost ubíjí. Hlavně nepřidávej ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   31.07.2019 23:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miracz
To je v dnešní době hodně blbá výmluva. Všude to píši odpověď mám dokonce předepsanou ale je to marný, je to marný.

Substrát je jedna z nedůležitějších věcí pro funkci akvária a výborný růst rostlin. Doporučená velikost je 1 – 4 mm. Hlavní vlastnost ale je, aby neobsahoval vápenec. Doporučuji každému ho otestovat v 8% octě. Výběr barvy je podle vkusu akvaristy. Za zmínku stojí článek v internetovém časopise klub.akva.sk číslo 11, který o různých substrátech píše. Pozor na akvarijní písky, často nejsou vhodné a hlavně nekupujte oblíbenou černobílou drť.

Černobílá drť je nevhodná svou velikostí, ostrými hranami a chemickým složením.
Špatně se odkaluje a může způsobit zahnívání dna. Jeho ostré hrany můžou poškodit hlavně ryby dna. Bílé kamínky jsou krystalický vápenec a při velkém množství v akváriu bude způsobovat větší tvrdost a z tím i zvyšující se pH. Při používání CO2 se tento problém ještě zvětšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 22:30 Miracz Re: vaclav
Vedl mě k tomu jediný materiál který v místním obchodě měli. Třeba jednou vyměním. ;-) Děkuji za rady, zítra vyměním vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 22:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miracz
Co tě vedlo k tomu dát na dno tuhle černobílou drť. Nejhorší dno jaké znám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 22:09 Muž Smetany [1226] Re: Miracz
Tak měn vodu klidně 2-3x do týdne. Vzduchování taky pomůže. Ono si to časem sedne až budeš pozorovat zlepšení na rostlinách tak můžeš zvolnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:58 Miracz Re: Smetany
10 rybek, 2 šneci, 2 krunyrovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2019 21:55 Muž Roger [1873] Re: Miracz
Být tebou tak z mého laického hlediska který se mi osvědčil u všech 4 akvárií je nedělat nic krom výměn vody, řasy se ti tam budou všelijak střídat než si vše sedne a nebudeš zbytečně blbnout hnojivem, osobně nové akvárium krom npk tobolek nehnojím, být tebou tak přidám na kytkách a to dost, se světlem si hlavu nelámu, pravidelně svítit, nepřekrmovat, měnit vodu jak už tu psali a být trpělivý, nějakou dobu to trvá a není to v řádu dní ale spíše měsíců, hnojivem přiživuješ potencionální i tu faktickou řasu jelikož kytky ti ještě zdaleka nejedou jak by měli tak to nestačí spotřebovat, živiny tam jsou to se neboj, akvárium neběží ani měsíc tak netřeba chtít zázraky, prostě dělej co tu píšou, jsou tu zkušený, a nech tomu čas, zbytečně se nenervuj ;-) ale jsem taky začátečník ale v tomto se snad nepletu. Základ je hodně rychlerostoucí zeleně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:46 Muž Smetany [1226] Re: Miracz
A kolik je tam těch ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:39 Miracz Re: Smetany
Fotka k příspěvku Šneky tam mám ty pruhované zatím 2. A těch 20% můžu jak často?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:33 Muž Smetany [1226] Re: Miracz
Když ubereš světlo tak dáš konkurenční výhodu někomu kdo světlo nepotřebuje ale ten problém to nevyřeší. Jen se ti bude dělat "jiný bordel" a možná někde jinde. Teď je třeba ten záběh přetrpět a pomocí jak to jen jde. V tom ti pomůžou časté pravidelné výměny vody (tak 20%) může pomoci i aktivní uhlí a velcí pomocníci jsou šneci kteří skoro všechny tipy organických povlaků požírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:29 Miracz Re: afc1886
Super, zkusím vyřešit hnědou řasu. Bojím se měnit vodu jak doporučují častěji, než se ustálí bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:27 Miracz Re: Smetany
Fotka k příspěvku To světlo mám nějak řešit? Zatím jsem ho otočil na víko, aby tolik světla neslo do akvária a jde teď jen odrazem. Ale zase asi kytkam to moc nepomůže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2019 21:25 Muž Smetany [1226] Re: Miracz
No ono se tam teď děje spousta věcí. A hodně malých organismů bojuje o zdroje. Ber to tak že teď zrovna vítězí ty kterým vyhovuje víc světla za pár dní až týdnů to může být jinak. Až začnou vyhrávat rostliny tak máš napůl vyhráno i ty. Ale momentálně jim hnojením moc nepomáháš. Chtělo by to rostliny které jsou nenáročné ideálně submerzní nebo plovoucí ať mají šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 21:21 R Muž afc1886 [14655] Re: Miracz
Dívám se na fotky v telefonu, ale řekl bych rozsivky. Koukni tady a porovnej. rybicky.net/forum/6594-rozsivkypokud-ano-jak-proti-nim-bojovat…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:20 Miracz Re: Roger
Nechápu proč to děla jen střed akvária. Kdyby to bylo všude tak souhlasím. Vodu mám pramenitou domácí, bez chloru a již vyměněnou třetinu. Přidané bio nitrivec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 21:19 Muž Smetany [1226] Re: Roger
Já bych neřekl normální ale běžné. Ale máš pravdu stává se to. Když to dotyčný navíc pohnojí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 21:18 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Miracz
málo kytek na tolik hnojiva: přidej aspoň plovoucí ;-)
myslím, že "nefacha" mineralizace ( a /asi/ denitrifikace)
u těch rostlin může jít o "přechod" ( buď nové prostředí nebo emerz- submerz)
v nových akva někdy bývají rozsivky...nastuduj ( odezní samy :)
a teď ta voda ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:16 Muž Roger [1873] Re: Miracz
Jsem nováček, ale není po 3 týdnech provozu akvária hnědnutí techniky a štěrku včetně listů normální? Ještě nezajetý filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:13 Miracz Re: Planorbella
Zatím nemám rozbor vody, problém je asi 3 dny. Zkusím vzít vzorek do akvaristiky zda mi rozbor udělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:11 Miracz Re: zervajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi 3x jak hnojivo do vody tak tablety pod kytky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:10 Muž Planorbella [643] Re: Miracz
Máš možnost sem vystavit rozbor vody, kterou dodáváš do akvária?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 22388x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15527-hnednuti-listu-rostliny?od=51