Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědnutí listů rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Hnědnutí listů rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 10:15 Muž fido16 [631]
A mas zkusenosti s nejakym hnojivem ktere neuskodi rybam az je tam nasadim? Rostlinky mam od aqua daho. A myslel jsem ze chcipnou jak jsou hnede ale kdyz pises ze to tak mam nechat a vydrzet ze se vzpamatujou tak udelam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   22.03.2011 10:07 Muž Ragdas [4] Re: fido16
Jo to je normální. Chvíli to ještě vydrž. Rostlinky teď opadají a pak by se měly vzchopit. Možná by se ale nějaké hnojivo hodilo a také bublat CO2, to ti pak poroste parádně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 10:04 Muž Ragdas [4] – Hnědnutí rostlinek
Jen se chci podělit s mojí zkušeností hnědnutí rostlinek. Můj filtr nemá regulaci průtoku a tak jsem se snažil nějak snížit průtok, ale po nějaké době se filtr ucpal a tak se rapidně zvýšila úroveň dusičnanů. Všiml jsem si, že voda trochu zežloutla a všechny kytky začali hnědnout. Udělal jsem test a dusičnany byly na maximu. Samozřejmě jsem vyčistil filtr a vyměnil část vody. Po několika dnech bylo zase vše v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:42 Muž fido16 [631]
Cauky nastartoval jsem nove akva je to pet dni zpatky. A nektere rostliny mi zacnou hnednout. Nehnojim nepridavam nic. Hnede listy vzdy posbiram a necham tak nevite cim by to mohlo byt nebo co k rostlinam pridat kdyz je to nove akva aby to pak nezabilo ryby diky. Porad doufam ze se ty rostliny nejak zbrchaji kdyz se to akva zajizdi. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 12:51 Muž Váza [6]
Díky za rady. Zářivky mám opravdu už asi 2,5 roku staré a chystám se koupit nové. Asi za měsíc budu měnit zase po roce komplet celou nádrž včetně písku. Tak rovnou nasadím nové zářivky a možná snad i nové kytky.
Také chci vyměnit starý filtr (Filtr Fluval 3 Plus) přijde mi, že dělá moc velký proud i přesto, že je na minimum. Tam kam proudí se dělá nejvíc řasy... Chtěl bych koupit Eheim AQUABALL 2210. Má ho kámoš, nedělá mu takový proud a proud se dá směrovat do více stran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 11:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Yirka
Vychází nejspíš z projevu chlorózy. Ale ta může mít jiné příčiny...
(Člověk by musel to akva poznat "důvěrněji", aby bylo možné blíž tipovat. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 23:17 Muž Yirka [9123] Re: funtommas
Jsi génius, jaks to poznal? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:46 Muž funtommas [0] Re: Monika
noo a ještě bych tomu přidal mangan, určitě chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 18:41 Žena Monika [1] Re: Sid
Díky, teď mi romant doporučil udělat dvouhodinovou pauzu ve svícení a nerýt dno při odkalování, kdyby vás ještě něco napadlo, tak napište.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 18:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Monika
Nejlepší opatření proti rozsivkám je obdobné, jako proti ostatním řasám = vytvořit vhodné podmínky pro vyšší rostliny.
Zvýšení intenzity, resp. kvality osvětlení mezi tato opatření zhusta patří. Takže pro začátek jste toho udělala proti rozsivkám nejspíš dost. Pokud by se jim přesto i nadále dařilo, můžete přistoupit k dalším krokům. Zatím vydržte a uvidíte.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 17:37 Žena Monika [1] Re: romant
Není protože jsem to vyházela, ale mám strach, že pokud nevyřeším příčinu, jak píše Sid, tak se zase rosivka začne objevovat :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 17:18 R Muž romant [27987] Re: Monika
Takže teď už není? Zřejmě po výměně toho osvětlení a přidání těch reflektorů, že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 17:15 Žena Monika [1] Re: romant
Bylo to úplně všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 17:14 R Muž romant [27987] Re: Monika
Je ta řasa(rozsivka) na všech rostlinách v akva, nebo je nejvíce zasažen jenom ten anubias?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 17:02 Žena Monika [1] Re: Monika
P.S. : A ještě jsem po přečtení nějakého příspěvku přestala vzduchovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:48 Žena Monika [1]
Fotka k příspěvku Mám v akvárku to stejné, tedy rosivky (jak konstatoval Sid). Už jsem o tom psala ve foru "Černá řasa". Bylo mi doporučeno koupit nové zářivky a tím víc svítit, rostliny omýt v savu a následně v namočit do čisté vody, po vyprchání sava znovu vrátit. Takže bojuji : dala jsem Osram 830,840,plus nalepila na víko reflexní diamantovou folii (growshop), vyhodila postižené levné rostliny a hlavně kořen (to jsem se tady taky dočetla), jednu vyčistila,vrátila a dokoupila další rostliny.
Sid ale někde na foru psal(bohužel už nevím kde, protože to pořád studuji), že je potřeba řešit příčinu. Že to osvětlení nestačí. Můžete mi poradit, co ještě můžu udělat? Díky všem love
P.S.fotka, kterou přikládám je stará
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Váza
Rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:14 Muž Váza [6] – Hnědnutí rostlin
Fotka k příspěvku Hnědnutí rostlin - obrázek 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:14 Muž tomas3000 [15]
Dal jsem pod tuto rostlinu hřebík...to by ale hnědnutí listu zapříčinit nemělo, ne? Rostliny by si měli z takového železa vzít jen tehdy, když potřebují, že ano? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 16:12 Muž Váza [6] – Hnědnutí rostlin
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám podobný problém. Hrozně rychle mi hnědnou rostliny a dokonce i kameny. Na kamenech, které jsou pak i takové kluzké - slizké.
Akvárko mám 112 l a jednou za 3 týdny měním cca. 40 litrů vody a čistím filtr (ve vodě z akvárka).
Zkusil jsem ty hnědé listy pucovat kartáčkem a na chvilku to pomohlo. Pak začali zase hnědnout.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 13:38 Muž tomas3000 [15]
Fotka k příspěvku takto vypadala, když jsem ji dostal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 13:37 Muž tomas3000 [15]
Fotka k příspěvku Dobrý den...pozoruji u této rostliny Hygrophyla difformis(nejsem si jistej, jestli je to správné jméno, kdyžtak mě prosím opravte aby nedošlo k záměně)hnědnutí listů. Dostal jsem ji od známého, byla krásně zelená a teď začala hnědnout...její starší listy...v té době, co jsem ji dostal jsem svítil jen 2x18W a nepřidával CO2 a hnojil 3ml Biofloru denně. Nějak v tomto období se začala takto projevovat. Nové šlahouny jsou krásně zelené. Teď už svítím 3x18W a reflektory a staré listy jdou pořád hnědé. Začal jsem hnojit CO2 a bioflor 3 ml přidávám skoro denně. Čím to může být? Napadlo mě buď nedostatek světla z minulého období a do toho hnojeni nebo se mi na rostlině udělala hnědá řasa..neco podobného pozoruji i na pár listech Hygrophyly polyspermě u které se mimo jiné dělají i dírky v listech, ale to může být občasnými nočními nájezdy okružáků. poradí někdo? díky...první fotka je s těmi nahnědlími listy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 20:01 R Muž romant [27987] – Re: Zeppelin33
Jasně, je to kapradina a roste velmi pomalu. Dlouho jí trvá než se adaptuje na podmínky v akva, ale potom, už jede svým stabilním pomalým, ale jistým tempem. Dej jí čas, to je u Hnědovek to nejpodstatnější. Na ten průtok vody filtrem, potažmo cirkulaci vody v akva jsem se ptal proto, že mám osobně odzkoušený, že když jí ve svým akva umístím na jiný stanoviště, tak si pár měsíců zvyký na nový podmínky ve stále stejným akva, tak ta výměna filtrů na ni může takto působit, ale jak jsem již naopsal, rozhodně to chce čas. Ještě poznámka k těm starejm a novejm listům. Pokud mají ty starý výrazněji tmavší barvu než ty nový(i potom co vyrostou), tak je to známka toho, že ta rostlina co jsi koupil byla pěstována emerzně a teprve ty nový listy jsou submerzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:52 Zeppelin33 – Re: romant
Vymena rovnaka, filter som vymenil naraz, stary som musel hned vyhodit a to som mal eheim, od kedy sa eheimy vyrabaju v cine, su to smejdi - NEKUPOVAT. S tym prietokom som si neni isty ci je taky isty ako pred tym, predsa je to iny filter aj co sa tyka velkosti prietoku za hodinu (tento novy ma vacsi prietok ako stary), ale nejde na plny vykon. Hnojenie je tiez nezmenene, korene vypadaju v poriadku. Ale inak najnovsie listy, ktore zacinaju vyrastat sa javia zdravo. Takze mozno ked odumru stare listz, tak nove uz budu v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:43 R Muž romant [27987] – Re: Zeppelin33
Co hnojení? Údržba kva probíhá pravidelně, odkalování, výměna vody, mění se stejný množství? Ta výměna filtrů proběhla kontinuálně(nejdřív běželi oba v akva společně) a nebo to bylo ze dne na den? Je proudění vody v akva stále stejný, jak ze starýho, tak z novýho filtru? Jaký má kořeny? Jsou takový chlupatý, neno jako režná nit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:38 Zeppelin33 – Re: romant
Asi pol roka a je stale na jednom mieste. V podstate hnednu listz, ktore uz vyrastli v mojom akvariu , tie stare su este syte zelene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:05 R Muž romant [27987] – Re: Zeppelin33
jak dlouho tam tu rostlinu máš? Nezměnila v poslední době stanoviště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 18:54 Zeppelin33 – microsorium pteropus
Pred niekolkymi dnami mi z nicoho nic zacali hnednut listy na microsoriach, najskor fliaciky a tera su uplne odumrete hnede, su to submerzne listy. Podmienky v akvariu su asi pol roka konstantne, nijako som neupravoval vodu ani svetlo ani teplotu. Ale pred dvoma tyzdnami som vymenil filter eheim za filter jbl. Zeby to bolo sposobene tym? hm :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 05:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: benkova
Bez aktualizované prezentaci asi těžko někdo něco poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 02:28 Žena benkova [10] - Živorodky – ahoj vážení , je mi do breku :-(
ahojky, po dlouhé době coze , jsem úpně vyřízená a mám chuť s tím seknout :-( , nedaří se, po stěhování mi kytičky dělají kaput rozzureny , hnědnou a chřadnou , a nerostou, jediné co se drží je echináč , jinak vše hnědně , ba dokonce aj valiserka, jedu furt stejně , ani kvasnicovač nezabírá , nárůst řas nemám .Jediné co se změnilo je tvrdost vody na středně tvrdou z tvrdé , upozorňuji , že jsem zakoupila i nenáročné rostlinky jako Energia a nic,odešla .Prosím o radu . Je to akva 320 l.v mém profilu asi už v archu, nemám odvahu sem vložit ani fota na aktualizaci.Aponot. jsem raději vyjmula , a dala do sklenky do komory na vegetační odpočinek, bojím se i o něj ,když mi tam odchází všechno .Moc všechny prosím o radu,hnojivo jsem dala , svítím asi 10-11 h.filtr stažený na minimum, štěrk je starý asi 1 rok, po stěhování vyjmutý ,propraný .PO testu nešumí.Kvasnicovač běží ,jen ty kytky hnědnou a odumírají , popř pozastavený růst a zčernalé listy až děrkované .Řasa není . Pomooooc stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 22:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: beowulfx
To je kytka, která hodně ocení hnojení a světlo. Její přesleny listů mohou být (i v akváriích) více jak osum cm široké atd. atd.

Spíš bych to viděl na nedostatek živin. (ať už způsobený hrubým dnem či čím kolik jiným)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:15 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: kxos
spíš přehnojeno, tato rostlina zrovna nijak zvláš přihnojovat nepotřebuje, mně nejlépe roste právě v podmínkách bez jakéhokoliv hnoječí či další chemie. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:08 kxos – Re: filipsi
Zatím jsem jí tak vysoko neměl, také mě napadlo moc světla. Ikdyž se světlem jsem nikdy problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 20:03 Muž filipsi [1295] – Re: kxos
Uz si ji nekdy mel takhle vysoko? Mozna ji jen "mucis" svetlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 19:23 R Muž romant [27987] – Re: kxos
Ne, tím to není. Spíš bych si vsadil na ty nepravidelný dávky PMDD, když už tak čím menší dávky a čím častěji, tím lépe. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 19:17 kxos – Re: romant
Dík, ale zatim to neflákám a vodu měním pravidelně i s odkalováním. Někdy si říkám, že až moc často. Třeba to je tím:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 19:06 R Muž romant [27987] – Re: kxos
Vyměnil bych to PMDD za pravidelnou týdenní výměnu vody v objemu 30% akva. Je tam docela dost živorodek, tak nepodceňovat údržbu v podobě odkalování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 18:44 kxos – bahnatka bezstopečná - hnědne (viz. obr)
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, potřeboval bych poradit s hnědnutím.
Pár informací: Akvarko 60L - 2 měsíce založené, všechny měření v normálu, osvětlení 10 hodin 30 W (15W sun, 15W aqua). Celou dobu byla krásně zelená a až ted hnědne.
Občas přidám PMDD. Dík za všechny rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 16:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 1martinek1
To neznamená, že jsou pro běžné akvárium vhodné. Nejspíš jediný důvod proč ho tam mají je ten, že ho lidé rádi kupují. Vlož pár kamínků do octa nebo třeba HCl a uvidíš sám, jestli jsou pro akvárium vhodné nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 15:56 1martinek1
jinak děkuji za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 15:54 1martinek1
ale já jsem ty kamínky kupoval v akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 14:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Johan
A nebo. :-D (Chce to po mně alespoň 20 znaků...:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 14:47 R Muž romant [27987] – Re: Sid
Mě hnědovka přelistovávala víc než rok, ale nevím jestli je to dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 14:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
A nebo nechtěj chcípnout. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 14:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Johan
Nejspíš máte dobré podmínky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Moji noví šípatkovci se jich bez úspěchu zbavují už od září. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Johan
To ano, ale u těch dvou to v dobrých podmínkách trvá dlouho a dlouho... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:59 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Každý list se jednou rozpadne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2011 11:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Johan
Já jen, že jsem se nesetkal u těchto rostlin s rozpadem emerzních listů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Že by Anubias a hnědovka? ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [12] 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 22391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15527-hnednuti-listu-rostliny?od=551