Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědnutí listů rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hnědnutí listů rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2024 13:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Elektronikar
Rozsivky v nově založeném akváriu běžná věc. Další možnost je málo světla, nebo vysoký obsah křemičitanů ve vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2024 13:43 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a Rastliny – Hnednutie listov
Fotka k příspěvku Viete mi poradiť prečo hnednú listy Hygrophily polyspermy vo Veľkom akváriu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2023 19:29 Muž Freedlo [222] Re: Cejmar
Jak dlouho mate zalozene akvarium? Pokud kratce, muze jit o rozsivku, ale pridam se ke kolegum: zalozte prezentaci s maximem informaci a fotek. Zabere vam to 5min a usetrime tim hodku ci dve v diskuzi, ktera nebude moc plodna : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2023 19:10 Muž Sha [500] Re: Cejmar
Kolega měl na mysli vyplněnou prezentaci. Ďábel je ukryt v detailu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2023 18:43 Muž Cejmar [0] Re: jab63
Akváriu měním vodu každých 14 dnů cca 1/3. Doplňují tekutý uhlík, svítím 8 hodin LED panely SINKOR, jeden RGB a dva obyčejné. Akvárium cca 750l a filtrace 250l. Filtrace kartáče a houby. Mám UV lampu a dávám do akvária čistící bakterie. Rostliny mám v Japonském substrátu od Invitalu.

Ten povlak na rostlinách jde setřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2023 18:26 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Cejmar
Málo informací, hodně možností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2023 15:28 Muž Cejmar [0] – Hnědý povlak na rostlinách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, víte někdo, co je tento hnědý povlak na květinách ??? Je to hnědá řasa ???? Nedusí to květiny ??? Co mám dělat, abych se toho zbavil ??? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 20:29 Muž Lojza007 [1201] Re: Rovano
Tak pokud dají do testu předraženou Tropicu a Seachem, tak jasně budou vítězem testu. Dost to na mě působí jako záměr, aby hnojivo vypadalo jako levnější, než ve skutečnosti je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 19:58 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Xklop
Asi došlo k nedorozumění. Nevychvaluji žádného výrobce. Jen říkám obecný popis přístupnosti některých prvků vůči Ph. Reklamu jsem ani nečetl. Napadlo mě to, že se dělají vítězem třeba cenou přepočtenou na údajný obsah prvků v hnojivu. A právě můžou být třeba jimi použité formy hůře přístupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 19:39 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Rybar
Tak jestli to stačí tak ok. Já mám třeba u masožravek 10W Led. Je to mimo vodu:-), asi 30 cm nad substrátem a stejně se některé táhnou za světlem. Tak mě 4W u vodního sloupce přišlo málo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 18:49 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Rovano
Nesouhlasím. Pouze nafouklá reklama. Použitá forma chelátů FE DTPA se rozpadá v pH už nad 7,2. To za mě možná splňuje použití v neutrálním prostředí, ale ne rozhodně vyšším pH jak hlásí reklama a to ještě v kontextu že je to super oproti ostatním. V akváriích bez sycením plynným CO2 se pH pohybuje mnohem výše než 7,2. A když už tedy koukám na složení tak 0,25mg/l železa týdně mě přijde docela hodně.....v kombinaci s tím doporučovaným invital Makro, které obsahuje i fosfor,. kterého je většinou v nádržích dost...docela přímá cesta k problémům s řasama. Ale jak jsem opakovaně napsal hnojiva Invital Ferrox a Macro neznám a nepoužívám. Jen poukazuji na vlastní samochválu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 07:31 Muž Rybar [-29] Re: Xklop
Nad 45l akvárky mám ledky 2,5w 4000k a stačí to . Ta doba svícení je dlouhá . Pokoj mám na východ svítím od 13-20h . S čerpadlem s tímto dnem mám špatné zkušenosti. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 00:13 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lucie28
K Xklopovi jen dodám, že vítěz ceny může být díky tomu, že má některé prvky třeba v jinak přístupné formě pro rostlinky(levnější výroba) vůči Ph. Ale to tě trápit asi zatím nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2023 19:56 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Lucie28
Hnědé řasy/rosivky jsou po založení akvária (jestli platí ten leden 2023) zcela normální a také po několika týdnech zmizí. Doba svícení na začátku má být kratší, 10 hodin je strašně moc. První měsíc klidně stačí 6 hodin pak postupně přidávat. Na druhou stranu v prezentaci je uveden u světla výkon 4W. A to je hodně málo. Důležitá je jak délka, tak současně i intenzita světla.
Pravidelná výměna vody je dobrá. Jestli teda nemáte extra špatnou vstupní vodu.
Hnojení je též třeba, ale zde je někdy méně více. Invital hnojiva neznám, ale invital Macro obsahuje krom dusíku a draslíku i fosfor a je určen do silně zarostlých akvárií a to tohle akvárium rozhodně není. Invital Carbo není hnojivo, ale desinfekce, která se prodává jako zdroj uhlíku.... reklamní trik, žádný uhlík do akvária nedodává.... možná trochu potlačuje růst řas, ale rostlinám nic nedá. Ten Invital Ferrox je dle výrobce zdrojem mikro prvků. Dle doporučeného dávkování je tam strašně železa....

Takže nedostatečné světlo, přidávány fosfor a příliš železa může být příčinou stávajícího stavu.

Zkusil bych změnit to světlo za silnější, výměnu vody bych zachoval, Invital Macro úplně vypustil, to Carbo třeba zachovat v poloviční doporučené dávce, Ferrox také v poloviční dávce (ale toto hnojivo neznám, a když koukám na stránky invitalu a jejich test hnojiv, kde ostatní výrobky kritizují a prohlašují se za vítěze, tak bych si od nich nekoupil ani destilovanou vodu www.rostlinna-akvaria.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 08:05 Muž jisyko [48] Re: GeXeS
Hnědnutí listů naznačuje, že je málo světla, hnojíte a jaké druhy ryb jsou v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2023 15:13 Žena Lucie28 [0] Re: vlka
Aha děkuji za upozornění. Hledala jsem nenáročné rostliny ale asi jsem se do toho trochu zamotala. A v prezentaci taky trochu plavu, nevím proč se mi uzavřela. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2023 19:35 Muž GeXeS [67] Re: Lucie28
Možná o něco zkrátit dobu svícení? Chce to otestovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2023 19:15 Muž vlka [3444] Re: Lucie28
Prezentaci máš zrušenou, takže v podstatě žádné info o tvé nádrži nemáme. Jen pár fotek. Dohromady mi to přijde jako ,,nevhodné rostlinky pro tvé akvárium,, A je jich málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2023 17:44 Žena Lucie28 [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, začali mi hnědnout rostliny. Měla jsem v akváriu hnědou rasu ale té mě zbavili šneci. Rostlinám dávkuji macro, carbon, ferox. Svitim 10-12 hodin denně. Co víc mohu rostlinám poskytnout aby byli zase krásné. :-( :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 20:40 Muž Lojza007 [1201] Re: Vivien
Doporučuju nastudovat: www.rataj-spk.cz/…
Aquagrower je v podstatě "hightech" hnojivo. Určitě s tím půjde hnojit, ale chce to znát minimálně koncentrace všech NPK prvků a to v průběhu týdne, před výměnou i po výměně vody, jinak to skončí přehnojením, což podle mě už začíná (proto ta řasa).
Jenom pro představu, 120L hrubých, Twinstar 60B na 100% a denně hnojím necelý 2ml, rostliny středně náročný, rychle rostoucí a hlavně přidávám CO2. Takže si myslím, že lowtech nádrž bude s 1ml strašně přehnojená a bude to možná srážet ta častá výměna vody.
Případně bych zvážil pořídit light verzi, půjde líp dávkovat, ale pokud akvárium zůstane lowtech (nenáročné rostliny bez CO2), tak bych doporučil změnit hnojivo a způsob hnojení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 20:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vivien
Ten substrát by měl výrazněji snižovat pH i KH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 20:20 Žena Vivien [0] Re: Rovano
Je a jo ja uplne zapomnela, ano pridavala jsem, protože puvodni vallisneria celá odesla, konce zhnedly a rozpadly se, stejne tennelus, dala jsem novy. Ale jaky vliv by to melo na ty hnědé fleky? Na skle ty povlaky mam delsi dobu. Mela bych treba vycstit filtr? Nebo radeji ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 20:17 Žena Vivien [0] Re: zervajs
Hnojim takto na rady zkusenejsich akvaristu. Provadela jsem ted castejsi vymenu vody - 2x tydne kvuli staghornu, ale co jsem nainstalovala rampu, tato rasa zmizela. Mam testy od sery kapkove. No2-0, amoniak-0,1, No3-10, Kh-3, Gh-7, Ph 7,5. Fe a po4 jsem ted nemerila, ale mam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 20:15 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Vivien
Ale v datech máte potom přidány ještě Vallisnerky a Helanthinum... nechcu působit jako hnidopich, ale snažíme se v tom zorientovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 20:06 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vivien
Vím, že nepřidáváte CO2, já píšu, že může rostlinám chybět...
Když ale čtu čím vším hnojíte,a ještě kapsle ve dně... může to být i tím vrtáním ve dně při sázení rostlin...
Každá nádrž se chová jinak při přehnojování, většinou tím, že toho čeho je nejvíc je nejméně dostupné rostlinám.
Co vše měříte v akváriu?
Edit: Na rozsivky nasaďte okružáky ( pokud máte možnost )
A sehnal bych nějakou plovoučku ( rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes )
Oni "hnědé" mají rády amoniak, a plovoučkami přistíníte, odeberete z vody amoniak a "zabijete dvě mouchy jednou ranou" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 19:57 Žena Vivien [0] Re: Rovano
Pridala jsem akorát tu sagitarii a to uz bude mesic. Nevim presne, kdy zacaly tyto problemy s hnednutim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 19:51 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Vivien
A nezhoršilo se to až po nasázení nových rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 19:30 Žena Vivien [0] Re: zervajs
Fotka k příspěvku Vodarny uvadeji 50mg/l a 8,3mg/l horciku. Pridavam 4ml horciku coz je 0,8mg v jedne davce. Co2 nedavam a poridila jsem rozstrikovaci rampu, aby vse proudilo rovnomerne.

Edit: Jeste pridam foto, jde tam videt povlak na filtru a na listech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 19:24 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vivien
Jak moc vysoký je ten vápník ve vodě, a na kolik ho upravujete poměrově k tomu hořčíku co přidáváte?

( Vypadá to na nedostatek CO2...velmi rychlé (( až zbrklé ))určení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2022 19:11 Žena Vivien [0] – Hnede listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradi nekdo proc mi takto hnednou listy? Akva je zalozene 5 mesicu. Z listu to setrit vubec nejde. Kdyby to byla hneda rasa, tak predpokladam, ze by to slo dolu. Info mam v prezentaci. Na fotce to neni tolik videt, ale cely echinodorus ma hnede skvrny. Nevim, jestli zvysit intenzitu svetla treba, ale hnede jsou i konce co jsou primo u hladiny. Jinak hneda rasa se mi dela dole na skle, houbou jde setrit a na filtru je, taky mam vnitrni.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2022 00:29 Muž geralt [11] Re: N3rla
Egeria densa, ceratophyllum demersum (růžkatec), na hladinu napr. salvinia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 23:16 Muž N3rla [0] Re: Rovano
Ok, můžeš poradit nějaké jednoduché rychlerostoucí rostliny popřípadně nějaké přípravky s kterými máš zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 19:03 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: N3rla
Doplnil bych hladinu vody až na černé plasty. Pokud to nečemu nevadí. Ta rozstřikovací rampa může být i pod vodou.

6W světlo ..těžko říct jaké tam jsou ledky. Ale podle mě asi svítíš příliš dlouho.
Kupříkladu mám 22W na 137L a svítí to až moc. Lepší je svítit delší dobu menší intenzitou. Ale co už. My si zregulujeme jen dobu svitu.

Hnojení. Moc bych tomu přípravdu nevěřil. Je někde přesné složení? A kolik toho dávkuješ?
Máš prakticky velice málo rostlinek. Doplnil bych. Přestal bych asi hnojit.

Rostliny. Přikoupil bych rychle rostoucí. Nebo si sežeň darované. Jsou tu lidi, co dávají pravidelně zdarma. Třeba budeš mít štěstí na někeho poblíž.

Chemie. Přestal bych používat ty přípravky, co jsi koupil. Pokud by nenastal kalamitní stav. To Aqua Pure bys už neměl potřebovat. To druhé teoreticky taky, ale asi to ničemu nevadí.

S pískem neporadím. Jsou to nějaké porézní jílové kuličky. Nemám s tím zkušenosti.

Voda. 1x týdně aplikuješ chemii. To asi znamená, že měníš 1x týdně vodu. Prosím taky doplnit do prezentace.

PS: Jinak díky. Díky Tobě jsem tu na serveru našel seznamy chemických přípravků s recenzemi! :-D

Edit: Tu vodu tam máte nějak rozdělenou dle čehosi. Nevím nerozumím tomu.
Ale obecně mi to přijde, že máš dusičnanů 18-40mg/l.
vápniku asi 50mg/l
PH asi 7,5-8
tvrdost nevím..
Řekl bych, že máš vodu v cajku. Pokud měníš vodu, nemusíš dodávat dusičnany. Tvá voda je na ně bohatá. (má taky)

A to světlo?

Nepřekrmuješ? Zdá se mi to nad kamínky u předního skla, že tam raší moc řasy nebo to plesnivý?

Jinak shrnutí je takové, že Ti poradím, seč můžu.
A to abys přestal hnojit a používat jinou chemii. A sehnal další rostlinky. Čím víc jich bude, tím je větší šance, že to dopadne zdárně.
A vodu měň 1/3.
Jediné hnojivo, co stojí za úvahu zatím asi, je draslík a fosfor. Ovšem musíš si vyplnit ty druhy rostlinek. A v Tvém případě se nedá řídit návodem výrobce. Máš fakt málo rostlinek.

Uvidíš, co případně poradí jiní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 17:39 Muž N3rla [0] – Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny potřebuji poradit, co dělám špatně, mám Ludwigia repens. Hnojivo používám akvaflor af-7. Rostlina teda vůbec neprospívá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.03.2022 19:54 Muž Sha [500] Re: Eva.a.David
Vaše kryptokoryna na druhé fotografii mi silně připomíná microsorum. Přivázat na kořen nebo kámen. Oddenek nemá být zahrabán ve dně.
Edit: Všimněte si ostatních kořenů v kýblu! Jsou bílé kdežto rostlina v ruce je má tmavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 19:34 Žena Eva.a.David [0] – Hnesnuti kryptokoryn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den mám v akváriu takovouto kryptokorynu. Měsíc byla krásně zelená, vše se zdálo v pořádku. Ted behem pár dní zhnedla, na listech se udělala spousta dírek (šneky to není) a zda se, že dlouho nevydrží. Ostatní rostliny se zdají být v pořádku. První fotografie je rostlina v současnosti, druhá je kousek který mi zbyl a mám ho hozeny jen tak ve sklenici s vodou. Nevíte prosím co se stalo? Něco jim chybí? Vadí si s ostatními rostlinami? Velmi děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 21:16 Muž vlka [3444] Re: CHiP
,,ADA Aqua Soil Amazonia Ver. 2 na lávové drti,, je podle mě záruka měření, chemie a hnojení. A tohle všechno sladit ku prospěchu všem v AQ chvilku potrvá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2021 18:43 Muž CHiP [48] – Hnědnutí listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myriophyllum 'Guyana' (Fotka1) má nové přírůstky krásně zelené, ale od spodu od nejstarších lístků lístky postupně hnědnou a později ty hnědé od spodu začnou upadávat. Následně zhnědne i stonek a rostlina uhnije, ale přitom stále roste dál. Opadaný stonek můžu zastřihnout, zapíchnout do substrátu a rostlina stále roste a stále postupně od spodu hnědne. První asi 3 týdny po založení akvária rostlina rostla krásně a pak najednou začala hnědnout. V té době ještě v akváriu nebyly rybičky.

Limnophila sessiliflora (Fotka2) stejný problém, jen s tím rozdílem, že jsem ji do akvária pořídil jako rychle rostoucí a nenáročnou cca před měsícem kdy už v akváriu byly rybky. Opět, prvních 14 dnů rostlina celá krásně zelená, od spodu rostly nové stonky, co za týden byly až u hladiny. Po 14 dnech rostlina začala odspodu hnědnout... :-(

Fotka3 je výsledek akvarijní vody. Mám v ní více NO3, dle testu cca 50 mg/l. Bohužel výměna vody je marná, dle vodáren má u nás voda z kohoutku 46,7 mg/l a testovací proužek má u NO3 stejný odstín u vody z akvária jako u vody z kohoutku.

Před 14 dny jsem ještě na hladinu vysadil jeden kelímek Salvinia natans za účelem odčerpávání NO3 (dnes už rostlina zabírá 1/3 hladiny) a do filtru jsem přidal SZAT Clear Water, který má odbourávat NO3, ale po včerejším měření NO3 stále kolem 50 mg/l.

Poradí někdo, jak rostlinkám pomoci, aby začaly pěkně růst? Děkuji :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 10:32 Safirka Re: _Rob_
Používal seachem exel... Používala sem ho již dřív (jen dávkování ručně) a pomáhalo mi to zvládat černou stetickovitou řasu... Nikdy s ním problém nebyl, zkusím snížit dávkování, děkuji za radu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2021 10:23 Muž _Rob_ [80] Re: Safirka
media0.surpanblog.cz/…

Osobně bych přestal používat ten Algumin Plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2021 10:20 Safirka – Spálené listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám takový dotaz na mém anubiasu se najednou objevili takové Spálené listy... Jediná změna je ze jsem před 14dny nainstalovala hnojitko a dávkují tam seachem Exel, flourish a vitamíny pro rybky. Exelu být moc nemůže, dávkují 2ml obden (mám 130l aq), flourise 1ml za 3dny... Vůbec si nejsem jistá co by s tím mohlo být :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2020 16:39 Muž Nick [28] Re: Nick
Mám podezření na nedostatek některých stopových prvků. Počkám, jak se to bude vyvíjet, případně zkusím použít hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2020 19:37 R Muž afc1886 [14681] Re: TheTrox
Vyhledej si rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 19:28 Muž TheTrox [0] – Hnědnutí listů
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, rád bych požádal o radu.
Po cca 1 měsíci založení akvária mi rostliny začaly hnědnout (hlavně jen dva druhy rostli, ostatní na tom nejsou tak špatně a zakládají nové listy) viz. foto.
Obsah akvária 150l, dno drť lávových kamenů pod ním staré dno, CO2 dávkuji ručně přípravkem CO2 VITAL, hnojené to je PlataMintem, odkalování a výměnu 30% vody provádím 1x týdně. Další neduh co se k tomuto objevil je mrtvá (mastná) hladina která se tvoří + na sklu se usazuje jakýsi bordel, sliz, řasa to asi nebude.
Rybám se daří dobře, žádný problém s nimi nemám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 09:20 Muž Nick [28] – Hnědé skvrny - Microsorum pteropus (hnědovka křídlatá)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Jaká je příčina? Jak postupovat při nápravě?
Tento stav trvá cca 5 měsíců.

Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2020 13:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bartex
Nesahej na ně, pozoruj hlavně jestli rostou nové listy a ty staré emerzní až budou do půlky bez barvy tak až pak je odstřihni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 13:02 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Fotka k příspěvku V patek jsem nacpal pod pisek ke korenum obou rostlinek cca 25 kulicek substratu Platinum soil - Powder. Srdíčka rostlin jsou nad úrovní písku a po víkendu se stav ještě zhoršil... Asi pujdou brzy ven...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 21:11 Muž Oldass [806] Re: vaclav
Kupodivu se mi chytla v obou nádržích a zatím vše ok. Mám jí již 6 měsíců. Na začátku také "přepeřila".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2020 19:09 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Abych pravdu rekl, koupil jsem ji jen proto, ze jsem chtel nejakou mensi rostlinku s vetsimi listky a ke konci burzy uz jich tam moc nebylo na vyber a i presto, ze pani rikala, ze je narocnejsi, tak jsem ji vzal... kdyz to nezvladne, vyzkousim holt jinou. Svetla jsem ji pridal, ale zadne dalsi zasahy kvuli jedne rozezrane rostline delat nebudu. Kdyz muzou prosperovat jine, tak bude i ona... nebo pu(o)jde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 19:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bartex
Abych pravdu řekl nemám zrovna s touhle rostlinou moc dobré zkušenosti. Měl jsem jich několik a některé vůbec nerostlx a to i s CO2. Když jsem po tom pátral tak jsem zjistil že tvrdili že některé šarže nebyly životaschopné. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 22391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15527-hnednuti-listu-rostliny?od=1