Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědnutí listů rostliny

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Hnědnutí listů rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 06:42 Muž surpan [173] - rostlinná akvaristikaRe: bahno71
Údaj jsem ověřoval na několika webech, včetně Rataje, draslík a mangan mají podobné projevy, u obou dochází k částečnému žloutnutí okrajů listů, u draslíku až hnědnutí. Při nedostatku manganu se listy proděraví, nedostatek draslíku dělá na listech tečky. Ověřeno na více, včetně zahraničních webech. Mělo by to být správně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 00:45 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: surpan
pěkné ale nepřesné...příznaky MN a K máš naopak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2016 23:50 Muž surpan [173] - rostlinná akvaristika – Jednoduché určení nedostatku živin
Trošku jsem si hrál a vytvořil jsem fotografii rostliny, kde si jednoduše během pár vteřin dokážete určit, co dané rostlině chybí: surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2016 23:08 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: davidd7
To je logické, méně světla = kytičky méně papají a NO3 jde nahoru a přijdou si na své méně nároční strávníci, jako řasy apod. Řešení je snížit NO3 buď rozežranějšími rychle rostoucími kytkami a omezit znečišťování nádrže a tvorbě dalšího eNka :), nebo upravit vstupní vodu.
Kytky mají jednu vcelku nepříjemnou vlastnost oproti řasám a tou je jejich rozežranost, tj. všeho musí být tak akorát, jinak neprospívají a bují řasy ... Těm stačí jedna základní složka N-P či K a frčí z vesela tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:39 Muž davidd7 [0] Re: romant
Ok zkusím uvidíme co se stane :) Děkuji za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2016 17:59 R Muž romant [27910] Re: davidd7
Pořídil bych si plovoucí rostliny a budeš mít hned několik testů v jednom, budeš vědět, jak na tom jsi právě s dusíkem(podle prosperity těchto), budeš mít hladinu přistíněnou, světlo co dopadá do akvária bude jakoby rozbitý.
Edit: Při tom přihnojování PMDD bych tu složku s KNO3 vyřadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 17:20 Muž davidd7 [0] Re: romant
Ještě bych se chtěl zeptat od té doby co jsem začal méně svítit tak dnes jsem dělal ten na NO3 a dle testu se zdá že hodnoty stoupají před tím se to pohybovala od 15 do 25 mg/l ted již zbarvená voda odpovídá téměř 50 mg/l co stím :// coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 23:08 Muž LadasBVP [1] Re: vaaclav
tak Co2 nepřidávám ale přijde stále drobný zákal v akváriu zítra čistím tak snad se ukáže jestli tam bude chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 00:01 Muž LadasBVP [1] Re: vaaclav
díky pokud toto dávkování pomůže tak dobrý jen nechci aby se to opakovalo idkyž poprvé a u velmi nenáročných roslin ono asi Co2 zajistí ryby bez přidání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 23:53 R Muž vaclav [13802] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LadasBVP
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 23:49 Muž LadasBVP [1] Re: vaaclav
takže chceš říct CO2 nepřidávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 23:47 R Muž vaclav [13802] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LadasBVP
Někdy může "tekuté CO2" rostliny poškodit je to vlastně silně zředěná desinfekce účinná hlavně proti řasám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 23:37 Muž LadasBVP [1] – opadávání
zdravím všechny chci se zeptat mám v akváriu Ceratophyllum demersum - Růžkatec ponořený volně pohozený coby volně plovoucí rostlinu ty tyčinkové listy mi z celého stvolu opadali zničeho nic přitom provádím pravidelnou údržbu akvária kdy pravidelně (neděle) při výměně vody dodávám CO2 a Bioflor od rataje asi druhý den se mi v akváriu vytvořil mírný zákal vody proto jsem vyčistil filtr a přidal sera nitrivec přitom dávám pravidelně při každé výměně přidávám sanital aloe vera od tropical co mi doporučil akvarista Dlouhý dosud s tím nebyli problémi zákal po aplikaci nitrivce zmizel druhý den a den poté mi pošel zničeho nic samec živorodky duhové těžko říct jak byl starý dosud sem s akváriem nehýbal rostlina opět roste v normálu jako ostatní nevíte někdo příčinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 17:51 Muž davidd7 [0] Re: romant
Oukey děkuju za rady zkusím týden pak se ozvu jestli se něco zlepšilo zatím Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 17:39 R Muž romant [27910] Re: davidd7
Fajn, budeme tomu věřit. Já bych svítil 8 hodin a to tak, aby jsi akvo užil, když budeš doma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 17:27 Muž davidd7 [0] Re: romant
Je to test od Sera NO3 test (450 Kč) a kdy svítit v jakých hodinách od kdy do kdy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 17:17 R Muž romant [27910] Re: davidd7
Ono je taky otázka, čím měříš, jestli těch 15mg/l u dusičnanů je hodnota s vypovídající schopností. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.01.2016 17:08 R Muž vaclav [13802] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: davidd7
Já bych řekl že máš poměrně dost silné světlo a svítíš moc dlouho. To je vždycky problém. Každopádně bych zkrátil dobu osvětlení a trochu přihnojil kompletním PMDD. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 16:57 Muž davidd7 [0] Re: vaaclav
nádrž jsem byl nucen udělat znova je to cca měsíc, jelikož mi celé akvárko zarostlo řasami..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 16:38 Muž davidd7 [0] Re: vaaclav
PMDD už nehnojím mám ten na NO3 který ukazuje 15mg/l. Nehnojím ničím jen svítím cca 12-13h denně... aktualizuji nádrž
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 15:22 R Muž vaclav [13802] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: davidd7
Prezentaci máš dost starou a tak pár otázek. Jaké pmmd používáš a změnilo se něco za těch 10 měsíců co jsi neaktualizoval nádrž. Máš nějaké testy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 12:47 Muž davidd7 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
mám taky problém s hnědnutím rostlin u některých jde pouze o listy, ale u jiných hnědne i stonek moc prosím o radu děkuji. Přidám pár fotek ...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2015 16:09 R Muž vaclav [13802] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jani2204
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 16:03 jani2204
Fotka k příspěvku Zdravym. Hnednu mi listy na rastlinkach v akva. Poradte co s tym sa da robit aby to prestalo.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 19:33 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: xtrem
Neboj to se z pravý, já to taky zažil, že jsem koupil Helanthium tenellum listy byly velké až 15cm a po nějaké době postupně dost jich odešlo ale také postupně se objevovali nové listy, nejdříve sem tam a teď víc a víc. Věř co ti píšou redaktoři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 18:20 Muž xtrem [0]
tak ked chapem spravne, to ze "zhodi" listy, zacina rast a potom budu nove listy?
Toto je v novozalozenom akvariu, 10 dni. Dovtedy som v starom mal len cryptocoryny a darilo sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 18:19 Muž ercan [38] Re: xtrem
V novém akvu je to hnědnutí normální stav. To měl úplně každý. Je to přelistování z emerzních listů na subemerzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 18:15 R Muž romant [27910] Re: xtrem
Když budou mít podmínky, není se čeho bát, co jsi koupil je běžné a není to nic proti ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 18:15 R Muž vaclav [13802] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xtrem
Asi jsi mě nerozuměl to se ti prostě musí stát. Jde o to jestli rostlina začíná růst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 18:12 Muž xtrem [0] Re: vaaclav
no pekne, kupil som ich v jednom obchodnom centre, mali tam vela krasnych rastlin, všetky prosperovali.. a v mojoom akvariu toto :( Snáď sa daju dokopy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2015 18:02 R Muž vaclav [13802] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xtrem
Koupil jsi si emerzní rostlinu, listy odejdou. Měly by ale začít růst nové, tenčí a zatím asi i kratší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 17:54 Muž xtrem [0] – Helanthium tenellum
Fotka k příspěvku Ahojte, prosim vas o radu s Helanthium tenellum. Pred 10 dnami som zalozil akvarium a rastlinke hnednu listy. Co moze byt pricina? Hnojim Sera Florena a CO2 z kvasnic.
Mate niekto skusenosti s touto rastlinkou? Dakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 18:49 Žena Bobika [1] – hnědnutí po 4týdnech malokvětka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, mám prosbu. Poslední týden mi lehce zhnědla až zprůhledněla všechna starší malokvětka. AQ jede necelý měsíc a až tento týden to začalo. Nové výhonky jsou a vylézají i ze substrátu ale stará jde do háje. Projela jsem si diskuze a mám podezření na emerzní pěstování a následný rozpad.. může to být možné? Foto přikládám a díky předem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 19:39 R Muž Silent [5948] Re: PavíholkaXXL
Výměna těchto listů je normální, protože v pěstírnách se Echinodory v naprosté většině pěstují emerzně. V akvárku si pak musí "zvyknout" na ponoření a pokud má v nádrži dobré podmínky bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2015 19:39 R Muž romant [27910] Re: PavíholkaXXL
Tak ona postupně odejde celá, ale budou narůstat nový, již podvodní listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 19:35 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Heimdall
takže je to normální výměna ? nemusím se bát toho že rostlina odejde celá ? :-D děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2015 19:16 R Muž Silent [5948] Re: PavíholkaXXL
Že by odumírání emerzních listů a jejich postupná náhrada za listy submerzní? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 19:00 Žena PavíholkaXXL [7]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,prosím Vás o radu,koupila jsem si echinodorus horemanii green a začaly mu ze začátku hnědnout lupeny a pak to začalo žloutnout,myslela jsem si že jsem ten lupen při sázená nějak poškodila,ale když se to začalo objevovat i na ostatních listech tak opravdu nevím.Co mám knížky doma tak tam nic takového nebylo.
Přidávám foto pro lepší poznání ,,nemoci,,
děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 18:22 Muž larix [1404] Re: PecaSz
Nie je to náhodou rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_caulescens ?
V tom prípade je to prirodzené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 17:51 PecaSz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu proč mi tak hnědnou listy. přikládám foto

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2015 10:24 Muž muff [1] Re: vaaclav
už se na tom pracuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 10:59 Muž muff [1] Re: Xarra
To by mohla být příčina. Mám je tam zhruba měsíc, kupoval jsem je na akvarium ruzicka a dorazily v perfektním stavu. Eleocharis parvulus, Hygrophyla corymbosa a Vallisneria asiatica. Eleocharis hnědnul a hnědnul a do 14 dnů bylo po něm. Teď zlobí i Vallisneria. Jediné mokřance se daří... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 21:50 RaSvaj Re: Xarra
Jo to přesně udělala Vallisneria i u mě, možná to bylo i mojí chybou, kdy jsem ji zasadil hluboko do substrátu (mám JBL Manado a nechtěla držet). Když skoro chcípla a chtěl jsem jí vyhodit zjistil jsem že dole jsou mladé výhonky a vypadají OK. Tak jsem všechny dlouhé průsvitné rozpadávající listy uštípal a mladé se zdají, že rostou je to cca 14 dni a už mají necelých 10 cm a vypadají zatím OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 21:41 Muž mamlon123 [8] Re: muff
U té vallisnerie mi to taky dělá, jak je v té růžici už moc listů, čas od času nějaký uhnije, ale odspoda už rostou nové, u té je to myslím normální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 21:14 Žena Xarra [3] Re: muff
Ako dlho su v akva? Pri novych rastlinach sa mi casto stava ze listy odhniju a pekne su len tie ktore vyrastli uz v mojej vode. Toto u mna urobila Vallisneria, Bacopa, Echinodorus macrophyllus, ammania bonsai... Skoro cele zhnili, ale potom zacali rast nove vyhonky a tie uz boli bezchybne. Mozno si rastlinky potrebuju zvyknut na nove podmienky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2015 19:38 R Muž vaclav [13802] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: muff
Nevypadá moc dobře, ale ty taky když je ti špatně nepošleš svojí fotku doktorovi. Musíš k němu jít aby zjistil o tobě co nejvíc informací. Takže si založ prezentaci ať je více informací a může ti někdo lépe poradit a ne jen hádat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.01.2015 18:46 Žena Turbínka [2557] Re: muff
To první je acorus, tomu se pod vodou nikdy dařit dobře nebude hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 18:42 Muž muff [1] – rozpad listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den.
Začaly se mi u vallisnerie ( a nejen u ni) pomalu, ale jistě rozpadat listy. viz foto. Poradí někdo prosím, co s tím?? Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 12:15 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mrkni ke mě do akva, roste mi v podstatě vše co zasadím, jen je třeba při vysoké teplotě dobře hnojit - CO2, světlo, makro, mikro. Při vyšších teplotách mají kytky větší spotřebu živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 10:28 R Muž vaclav [13802] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bertik40
Asi hledáš špatně stačí se podívat do atlasu např. Terčovec červený - plave v nádrži - zobrazit vše.
Nikomu neporoste vše co zasadí, takže to chce zkoušet. :-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 21371x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15527-hnednuti-listu-rostliny?od=201