Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědnutí listů rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Hnědnutí listů rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Fil
nožnice máme aj u nás:
www.aquario.cz/…
dobře se uhnilé listy odebíraj i tímto:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:36 Muž lojzalojzovic [327] Re: tatulda23
chtělo by to prezentaci s více informacema ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 20:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tatulda23
Kolik svítíš a jak hnojíš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 20:27 tatulda23 – rozpad rostlinek
Fotka k příspěvku Prosím o radu mám 120L akvarko mám vnitřní filtr svítím 12hodin denně hnojím co2.Najednou mi začaly žloutnout listy na některých se objevily díry a některé začaly černat a rozpadat se.Prosím o radu čím by to mohlo být.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 12:29 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Fil
Pean Ti je k ničemu,stačí i malé špičaté nůžky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 23:57 Fil Re: Miso
Dobře, v pondělí si jedu pro ten (péhán 25cm). Jeden rybář to prý má, tak mi to dá..:)díky miso palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 23:50 Muž Miso [470] Re: Fil
odkalovac do tak maleho akva je blbost, odumierajuce listy odstrihnes a dno "povysavas" malou hadickou od vduchovania (lepsie pevnejsia od CO2) pripevni ju na spaidlu alebo nejaku palicku aby si nemusel ist rukou az ku dnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 22:25 Fil – Cryptocoryne Affinis
Dobře, pinzetu koupim v nejbližší době, jinak zatim budu vybírat tim odkalovačem. Všem přítomným děkuju, jsem moc rád že se mohu přiučit znalostem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:49 Muž Miso [470] Re: Fil
alebo prikupit akvaland.sk/… akvaland.sk/… ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 20:36 R Muž romant [27981] Re: Fil
Rozpadlé, odstranit = třeba odsát odkalovačem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 18:59 Fil Re: vaaclav
Můžu to tam nechat, to rozpadnout? :-) ono se dost blbě manipuluje v tom to prostoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 18:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fil
Je to tak zvaná kryptokorynová nemoc, neboli reakce rostliny na změny v akváriu. Rozpadlé listy odstraň a rostlina znovu obrazí. Může se ti to stát i vícekrát než se prostředí v akváriu po záběhu uklidní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 18:09 Fil – Cryptocoryne Affinis
Ahoj, mam vysázeny cca 14 dní rostliny cryptocoryne affinis a začli mi hnědnou a rozpadat se viz. obrázek rybicky.net/nadrz/18176/9.jpg…
Je to normální? Vodu měnim každej 3 den..chemikálie nepoužívám, abych neotrávil krevety..Objem cca 20-23 litrů

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 15:41 tomáš – pupečník
Fotka k příspěvku zdravim, byl bych moc rad kdyby mi někdo poradil co této rostlince chybi. svetlo i ziviny by měli byt v rovnováze, ostatním rostlinkam se dari vyborne, této docela taky- rychle se rozrusta jen nektere listky zacly takto odumírat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 10:21 Muž bulawaio [92] Re: moskyt8
nutno zdůraznit, že hniloba se sama o sobě na jiné rostliny šířit nemůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 07:54 jamajcan Re: moskyt8
Svítíš 11W do 11l.Nutno vyvážit poměr hnojení:světlo:Co2.Nitrifikace při výkonu filtru 200L/H a objemu fitrační hmoty asi taky nebude fungovat tak,jak má.Pro toto pidi akva.,bych volil klasický bublifuk poháněný vduchovacím motorkem.Rozumný proud rostlinám neškodí,ba naopak v rostlinném akva.je žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 22:30 Muž moskyt8 [21] – hnědnutí a rozpad
Fotka k příspěvku Začala mi enormně hnědnou a rozpadat se bahnatka a postupně ta hnědá barva, hnijící barva přenesla i na šípatky.... chtěl bych vědět zda to může být způsobeno silným prouděním filtru.. zda by mi mohlo pomoci vyměnit jej ta slabý molitanový "bublifuk" který nevytváří tak značné proudění.. zda by se to uhnívání přestalo šířit tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.03.2013 08:10 R Muž romant [27981] Re: Louka
Bude se zřejmě jednat o přeměnu listů z emerzních na submerzní(čerstvěji zasazená rostlina) a jakmile se začnou rozpadat a pokud je neskonzumují třeba šneci, tak bych je v nádrži hnít nenechával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 07:42 Muž Louka [49]
Mohu se zeptat jak je to s lity na rostlince?Tři listy na jedné rostlince mi evidentně odumírají.Barvu mají žlutohnědou.Ostatní jsou pěkně zelené a aji nové listy jsou pěkně zelené.Ovšem ty tři mají tu divnou barvu a rozpadají se.Mám je s mojí rostlinky nějak ustřihnout?Nebo nějakým způsobem odstranit?A nebo je tam nechat?Díky za radu co stým. Nevypadá to moc hezky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 20:17 Žena Alca80 [0] Re: Toník
A co podle tebe pomůže?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 17:09 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
I skoro rok mu trvalo nez začal růst a pak byl za dva měsíce nad vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 22:57 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Mně echinodrus už 7 měsíců přelisťuje. Pravda je, že nechcípá, ale ani pořádně neroste. Dám mu ještě čas :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.03.2013 22:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: EiFFeL
To se občas stává že echinodor příliš neroste a pak se to najednou změní. Určitě to ale nebude barvou světla, spíš tím že jsi vyměnil trubice za nové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:41 Muž EiFFeL [39]
přidám svou osobní zkušenost...

nebudem řešit nějaké W/l apod, ale z praxe - svítil jsem zářivkou 830 a na echinodoru se mi neustále rozpadaly staré listy, proběhla rekonstrukce osvětlení, poměr W/l i lm/l zůstal víceméně stejný akorát svítím 830 + 865 a echinodor se začal probírat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 21:28 Muž Toník [396] Re: Alca80
Přidáním jakéhosi hnojiva ke kořenům se hnědnutí rostlin nezbavíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 19:41 Žena Alca80 [0] Re: romant
Osvětlení jsem upravila na 9.30-21.00, a právě koukám na netu na hnojivo v tabletách, které se dává ke kořenům (NPK tablety). Nějak se mi příčí líp hnojivo do sloupce vody, kde plavou rybky. Díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 19:37 R Muž romant [27981] Re: Alca80
To je velmi slušné, ale pokud se stav nelepší, tak to nestačí(uživit). Světlo je základním limitním faktorem a čím více ho je rostlinám dopřáváno, tak musí být i pamatováno na přihnojení a to buď přes krmení, potažmo ryby a nebo z vnějšku a to jak CO2, tak živiny ostatní třeba v podobě PMDD. Já osobně bych dal zásobní hnojivo pod kořeny rostlin a poladil tu dobu osvětlení, tak abych se nemusel zabývat hnojením do vodního sloupce a lehce hnojil jenom tou výměnou vody. Ovšem to je jenom můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 19:21 Žena Alca80 [0] Re: romant
Pokud jsem to tedy dobře pochopila, tak stačí pravidelná výměna vody a mělo by se to zlepšovat? Vyměňuji týdně cca 1/3 ve 200l akva, to stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 18:53 R Muž romant [27981] Re: Alca80
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 18:50 Žena Alca80 [0] Re: MichoCZ
Jo, test je Rataj Ferrin. Jako že je na nic? No co už, takže myslíš, že když budu svítit max 12hod, tak řasa zmizí? A co mám dělat s těma kytkama, když tam naleju hnojivo teď, tak budu krmit i řasu a to nechci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 18:34 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Alca80
No svítíti míň určitě a ten test je Rataj že? S tím jsem taky nic nenaměřil. Železo chybět může a nemusí. Ta řasa je potvora. Ale s míň světla by na to mohlo mít vliv. U mě ve více osvětleném akva je ji víc. Jinak je to na únosné mezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 18:08 Žena Alca80 [0] Re: MichoCZ
Tak jsem právě provedla testování, PH naměřeno 7,4, délku sovětlení jsem už upravila. Při měření Fe jsem nenaměřila nic, jelikož barevná škála začínala na 0,3 a mě se ten vzorek ani nezabarvil, zůstal bezbarvý. A navíc jse ještě zjistila, že na 2 kytkách je černá štětičková řasa, takže asi zatím hnojit nemám, že? Tak co s tím? Napadený listy černou řasou jsem ostříhala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 17:50 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichoCZ
To je ale skleník tak jen dosvěcují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:41 Žena Alca80 [0]
Tak jo, já to upravím, abych svítila míň. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.03.2013 12:37 Muž bulawaio [92] Re: Alca80
svítít 16 hodin denně ti připadá normální/přirozený v přírodě? hmm dobrý je, když je snaha o zachování tak trošku přírodních zákonů. Dle mého může být max osvit 10 hodiny denně a pak například hodinu před a po periodě snížená svítivost (např pouze na jednu zářivku) imitující východ a západ slunce. Je důležitý zachovávat přírodní zákony, tedy i to, že kytky musí odpočívat. Jedinnný, komu bude vyhovat ohromnej svit jsou řasy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:09 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Alca80
Sniž dobu osvětlení. 14 hodin max. I 12 hodin bohatě stačí. Mimochodem Ratajovi ve svojí pěstírně svítí jen 6 hodin;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 12:05 Žena Alca80 [0] Re: MichoCZ
Díky, večer naměřím a šoupnu to sem. Už mě nevím co s tím, CO2 nepřidávám a svítím od 6-22 hod. A kytkám se teda moc nedaří. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2013 10:33 Muž bulawaio [92] Re: MichoCZ
no já bych řekl, že železo potřebují především na tvorbu chlorofilu k fotosyntéze, takže tento problém bych chápal u nových listů, ale u starých mi to moc nedává smysl, ale třeba mě někdo opraví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 10:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Alca80
Testy jsou dobrá věc, já jsem sice na to barvoslepý a rozlišit co jsem naměřil moc nedokážu a pořád mi vychází, že jsem nenaměřil nic:-D Něž začneš hnojit tak změř ty hodnoty, napiš je sem - ideálně pH, tvrdost (aspoň od dodavatele vody) a roli může hrát i teplota. Podle prezentace CO2 nepřidáváš, ale myslím, že Egeria roste dobře i bez CO2. S roste samozřejmě líp, jako většina rostlin, ale není to nezbytné. Pak ti tu poradí i větší matadoři přes rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 10:02 Žena Alca80 [0] Re: MichoCZ
Díky moc, dnes mi přijdou testy na Fe, tak to zkusím a hned uvidíme. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 09:59 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: bulawaio a Alca80
Má tu prezentaci a je tam všechno napsané.


Myslím, že tam bude nedostatek nějakých živin. Pokud ti neroste někde řasa nebo se voda nekalí tak bych se nebál tam kápnout nějaké hnojivo. Většinou pokud listy žloutnou, případně hnědnou tak to bývá nedostatek železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 09:49 Muž bulawaio [92] Re: Alca80
no z tvého málo informujícího příspěvku se k odpoědi nedoberem snad. Nicméně základem bývá, že pokud byla rostlina zdravá a najednou odumírá, tak příčínou bývá nedostatek nějakých základních živin. Světlo (obvykle to nebývá příčina). Živiny (o nich se nezmiňuješ, tak to nikdo nepozná, neznáme CO2, NO3, P, Fe...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 09:34 Žena Alca80 [0] – Prosím o pomoc-radu
Fotka k příspěvku Ahoj, mám na Vás prosbu, mám problémy s egeriou, růst se zastavil a spodní částí rostliny zhnědly. Mám akva 200l, 100x40x50, dvě zářivky po 30W - 840 a 865. Mimo egerie mám dalších cca 20 rostlin. Ryb je v akva cca 40. Je pravda, že i ostatní rosliny nic moc, ale tato egeria je asi nejhorší. Stav dle foto. Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 18:57 hanzys Re: sixkiller
Mám uplně stejnej problém tak radíte čekat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 00:22 Muž sixkiller [-6] Re: Maurik
vůbec bych se neděsil, valisnerie to občas dělá po zasazení než se srovná. I ty nové rostlinky by se měly samy srovnat až se dostanou na světlo. Myslím, že je potřeba přidat osvětlení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 18:09 Uno – Černání listů
Fotka k příspěvku Ahoj lidi,
prosím o radu, založil jsem akvárko a teď po 3 nedělích černaj listy na kytce co přikldám fotem.
Nevím proč, předtím jsem jí měl 14 dnů v malém akvu bez živin a osvícení malou ledkou a rostla a byla krásně zelená a co jsem to dal do substrátu a ještě přidal jílovou kuličku začla černat a růst se zastavil.
Mám 100l akvo, svítím 9 hodin ve 2 ciklech 2x24W CO2 nepřidávám.

Děkuji za radu


DOVOLIM si takovou malou poznámku a předem se omlouvám, ale když člověk napíše do fora něco co se nevztahuje uplně k danému tématu, do 60minut má příspěvek okomentovanej a OFFnutej a když člověk potřebuje poradit od zdejších odborníků tak je ticho po pěšině a týden se nic neděje. No nedá se nic dělat.......... kytička chudák lehne za vlast tone coze ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 19:45 Žena Beastie [314] Re: romant
oki, děkuji, nemám s tímhle zkušenost, sázela jsem zatím jen valisnerie, anubiasy a kryptokoryny, ani jedno listy neshazovalo. CO mě překvapilo, ostříhala jsem listy kalatkolisté kryptokoryně až skoro nadoraz, a přežila bez problémů a už vyhání druhý list za týden :)) některé kytky jsou holt držáci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 19:42 R Muž romant [27981] Re: Beastie
To, že je rostlina již převedena do submerzní formy, ještě neznamená, že po změně prostředí nějaký listy neschodí a šneci moc dobře vědí, který listy jsou určeny k odumření, asi tak bych si to vysvětloval a tudíž bych jí dal čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 19:40 Žena Beastie [314] – echinodorus
Fotka k příspěvku Před týdnem jsem sázela doma echinodorus, bylo mi řečeno, že má za sebou už fázi shazování listů, i v akvaristice ho měli v akváriu a krásně zelený. Hned druhý den ale na něm sedělo dost šneků ( snad všichni co mám v akva, zas tolik to není), a teď po týdnu je hrozně okousaný. Nezasadila jsem ho špatně? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 14:25 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: Barbara
Fotka k příspěvku sad a ještě jsem na mechu našla něco plavat asi nějaký parazit :/ je to hodně malé, tak nevím, jestli to třeba neni jen kousek kořínku, ale...je možný,že se to dostalo do akva z koupených rostlinek?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 22388x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15527-hnednuti-listu-rostliny?od=301