Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědnutí listů rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Hnědnutí listů rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 10:00 Muž lukasleibelt [84]
Můžu se vás jenom zeptat mám echinodorus marble queen a když mu vyroste nový lístek tak je do světle hnědý a potom zezelená.Je to normální? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 06:45 yenya Re: ivaha
Tak přesně tak, mi to popisoval. Říkal velký "apetit", ale už ne na řasu :-D a má jí prý dost - OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:53 yenya Re: romant
Já jen vím, že mi to kamarád vyprávěl, když jsem mu dával kytky. Asi máš pravdu, že se to řešilo, ale tam jsem se nezapojoval do diskuze, protože v tomhle jsem "mimo mísu", stejně jako s tímhle příspěvkem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:48 R Muž romant [27987] Re: yenya
Tak nějak to je. Ovšem není SAE jako SAE, nedávno se to tady řešilo(už nevím v jakým vlákně), pod tímto názvem se u nás prodává několik druhů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.08.2012 20:48 yenya Re: lukasleibelt
lukasleibelt napsal: no tak na to tam mám pomocníky ancíky a piškorky
Ancíky jsem dostal také "jako abych byl připraven" na řasu a dopadlo to tak, že jsem je musel věnovat, kvůli kytkám. Ale někomu v akváriu nedělají nic ano . Tak ještě jednou, ať se ti daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:45 yenya Re: lukasleibelt
lukasleibelt napsal: a možno dokoupit parmičky SAE potlesk
Já je neměl, ale prý řasu žerou jako mladé, pak už jí moc "nedají" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 17:11 Muž lukasleibelt [84]
a možno dokoupit parmičky SAE potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 17:11 Muž lukasleibelt [84]
no tak na to tam mám pomocníky ancíky a piškorky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2012 16:18 yenya Re: lukasleibelt
Tak ať se daří! Jestli už hnojíš, mohla by se ti ukázat nějaká ta řasa, buď vždy připraven :-D OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 12:37 Muž lukasleibelt [84]
Třeba bivoj od rataje by si mohla přidat.Já mám dobrou zkušenost taky s bioflorem od rataje.Já mám taky nově založený akva a rostliny rostou o sto šest.Mám ho založený 14 dní a u echinodorusů jsou min 3 lístečky nový potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:39 R Muž romant [27987] Re: Maky29
Zásobní hnojivo v podobě těch jílovejch kuliček to je dobrej postup, zvláštěpak jsou-li v nádrži rostliny s mohutnějším kořenovým systémem, jako jsou právě ty echinodory. Hnojení do vodního sloupce, to už vyžaduje mít trošku větší přehled a vědět co dělám a uvědomovat si souvislosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:22 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: lukasleibelt
To není o tom, že ho chci používat. Napadlo mě ale, že když se rostlinkám tak nedaří, jestli by spíš nebylo potřeba. Já do akva vůbec nic nepřidávám až na krmení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2012 10:46 Muž lukasleibelt [84]
přeji ti hodně štestí při koupi nových rostlinek a ať ti všechny rostou.Ty chceš používat hnojivo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 01:31 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: Horác
Úplně jako bych koukala na mé rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 01:29 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: usine
Jinak díky za super odkaz. Teď jsem si to celé přečetla a vzhledem k tomu, že mám v plánu v co nejbližší době akvárko pořádně osázet, tak se mi tento článek hodil. Např. jsem měla na seznamu Alternantheru rubru, ale škrtám ji :-) Takže díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 01:04 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: usine
Cca 6 týdnů. Už mi uhynulo více kytek a zůstaly mi tam jen dvě, které jsou takhle děravé. Nemají to na všech listech, ale tak na 80 procentech ano.
Napadlo mě, nemohl by to mít na starosti šnek (v těch se vůbec nevyznám). Musela jsem si je přinés už s těma rostlinkama, protože jinak nevím, jak by se tam vzali coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2012 21:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maky29
Jak dlouho jsou ty rostliny v akváriu? :-)
www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 21:04 yenya Re: Maky
romant napsal: Podezříval bych ty ancíky.
Horác napsal: Tohle mi dost připomíná rozpad emerzních listů ... viz např.
horacovoakvarium.cz/…
horacovoakvarium.cz/…

Ancík "podpořil" ten rozpad emerzních listů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2012 19:59 Muž lukasleibelt [84]
Možná ta rostlina přelistuje z emerzní na subemerzní.Mě se to dělo s echinodorus tricolor a amazonicus.Nejprve ten list udělal dírky hnědý a potom spadl.Trochu v tom mají prsty skaláry a ancíci ale teď ty nový už rostou bez skvrn ale na tý tricolorce si fakt pochutnávaj potlesk stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:18 Muž Bobies [29] Re: Horác
I já si to myslím. A to se mi děje s mou hygrophilou rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2012 19:09 Muž Horác [3942] Re: Maky29
Tohle mi dost připomíná rozpad emerzních listů ... viz např.
horacovoakvarium.cz/…
horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 18:46 Muž Bobies [29]
Ancíci to nebudou. Něco podobného (trošku možná jiného :) se mi teď stalo s nově zakoupenou Hygrophilou. Podezřívám z toho dvě věci. První - Hygrophila je bahenní rostlina, možnost růstu i emerzně, je možné, že v pěstírně byla takto pěstována a shazuje listy. Druhá - nedostatek draslíku a děravění listu. Foto mé rozpadlé hygrophily v mé složce New Layout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 18:32 R Muž romant [27987] Re: Maky29
Podezříval bych ty ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 12:54 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Maky29
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 11:55 Žena Maky29 [20] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zde je tedy foto :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 09:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Maky29
Vyfoťte to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 07:47 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Maky29
ty staré hnedé pokud jsou nahnilé tak ostříhat, vyměnit část vody, odklalit, zkontrolovat NO3, FE, dostatek CO2, PO4... dostatek světla...

pokud jsou to listy jen u nových rostlinek tak může to být tím že byly pěstované ve skleníku a následně odpadají staré listy a vyraší nové a v horším případě to nejsou vůbec akvarijni rostliny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 23:45 Žena Maky29 [20] - Živorodky
Zdravím, listy mých rostlinek (bohužel nevím co je to za druhy) začali hnědnout a děravět. Některé od prostředka a některé z krajů. Tento týden bych měla mít spoustu nových kytek, jelikož toho teď opravdu moc není :-) Tak jsem se chtěla zeptat, zda by jsem měla použít nějaké hnojivo na ty ,,nemocné,, a zároveň nové rostlinky.
Jen při sázení jsem ke každé rostlince do dna dala StarterTabs od DENNERLE.
Nejdůležitější otázka však zní, co to způsobuje a jak tomu dále předcházet?
Díky za postřehy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:46 Muž lukasleibelt [84]
dělá se mi to u všech echinodorusů.justicia schimperi a alternathera splendida,lilacina a rosefolia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:34 Muž lukasleibelt [84]
a mám tam piškvorku věžovitou a ancistruse.Rostliny jsou od rataje.Myslíte že je to změna z emerzní na subemerzní.Co2 dávám 100 bublinek na 1 hodinu.Nebo to je od šnekou.Dávám jim salát a okurku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:32 Muž lukasleibelt [84]
za týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:32 Muž lukasleibelt [84]
Dobrý den
V akvariua mám rostlinky asi týden a začali mi nějak dělat hněde tečky a ty tečky jsou děravý.Nevíte čím by to mohlo být.Dávám rataj bioflor 150 ml

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 13:15 Evul Re: jamajcan
Dobře.Moc děkuju za radu a přeju pěkný den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2012 11:48 jamajcan Re: Evul
Díval jsem se do prezentace na rostliny,které máš v akva.Viděl jsem tam nějaký Eleocharis a Cabombu?To jsou rostliny,které jsou hodně náročné na světlo a jak jsem koukal,tak svítíš 15W zářivkou a to je pro tyto rostliny málo,protože jsou náročné na světlo,proto neprosperují.Taky upřesni jakou zářivkou svítíš.Vyměn je za rostliny,které nejsou náročné na množství světla.Vodu měn každý týden a ne co 14dní,jak píšeš v prezentaci.A filtr čisti až tehdy,když už jeho výkon znatelně klesne a ne každých 14dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 11:15 Evul Re: jamajcan
Zhnědnou celé listy.Ale mám tam Anubias barteri nana na kmeni a to je jediná rostlinka v pořádku.Rodiče říkají, že je to rybama, protože žerou ty rostlinky, ale mě to příde divné, když ryby ukousnou sem tam list a rostlinka celá zhnědne.To spíš, jestli to není vodou.To mě taky napadlo, ale rači jsem se rozhodla zeptat tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:57 jamajcan Re: Evul
K tomu zhnědnutí.Zhnědnou celé listy,nebo se na rostlinách tvoří hnědý povlak,který jde mechanicky setřít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:42 Evul – Odcházejí mi rostlinky
Dobrý den.Chtěla bych poprosit o pomoc, v akvárku mi odcházejí rostlinky.Začne to tím, že jím zhnědnou listy a pak je rybky okousají a je úplně po nich (nic z nich nezbyde). sad
Předem děkuju za pomoc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 20:32 R Muž romant [27987] Re: Lososak
Bude třeba začít tak říkajíc od Adama. Začti se do těchto odkazů.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 20:27 Lososak – hnědnutí listů, zápach
Fotka k příspěvku Ahoj,

mám problém s rostlinama a asi s celým akvárkem :( Připravoval jsem se, že si pořídím akvárium, ale nakonec jsem ho nečekaně dostal darem - resp. dostal jsem akvárium 40*20*20, kytku (Limnophila sessiliflora) a bojovnici.

Pár kytek - jméno bohužel nevím (zkoumal jsem atlas rostlin, tak bych tu jednu přirovnal k nějakému šípatkovci (viz foto), druhá vypadá vzhledově jako běžná tráva, jsou to dlouhé ploché listy) - jsem měl již z dřívějška, kde jsem je měl v 5l sklenici společně s ampulárií obrovskou.

Kytky z 5l sklenice společně s novou kytkou jsem osadil do světlého křemičitého písku, přidal pár kamenů a kokosový ořech. Nechtěl jsem to zalévat vodou z vodovodu (je zde tvrdá voda a bojím se chlóru), takže jsem koupil v obchodě pitnou neperlivou vodu (klasika euroshoper, říkal jsem si, že ta bude nejlepší pro tento účel a nemusím se u ní bát nějakých minerálů). Vzduchování nemám (a k bojovnici ani není třeba), filtr a topítko také zatím ne. EDIT: a vlastně je zatím odkázán na denní osvětlení, subjektivně je ho dost a akvárko je dost prosvětlené.

Akvárium se zdálo být v pohodě, koncem týdne ho budu mít dva týdny. Žádná řasa se neobjevila (což je doufám úspěch). Dnes jsem si všiml, že Limnophila se trochu změnila, některé stonky (resp. listy na nich) začaly hnědnout, všiml jsem si že to se stalo hlavně u Limnophily, které ampulárie částečně vytáhla z písku. Ale i ostatní Limnophily vypadají jinak, než jak jsem je koupil - jsou takové "zvadlé". Hnědne i ta "tráva". Zatímco ten šípatkovec se zdá být v pohodě.

Zároveň, když jsem dnes vyndával ořech z vody, všiml jsem si sirovodíkového zápachu. To mě vyděsilo. Čím je to způsobeno? Může se jednat o černé výkaly, které jsou na dně?

Vím, že současný stav akvária není ideální, chci koupit vnitřní filtr a topítko, chci také vyrobit zadní stěnu z břidlice, vyměnit písek (zalíbil se mi liapor) a přidat větší počet skrýší (kořen a více kytek). Taky musím vyměnit současné kameny - zjistil jsem, že obsahují vápenec (mám více kamenů ze stejné oblasti od moře a ty, které jsem nedal do akvárka prošly octovým testem).

Jsem začátečník, proto se ptám, co nejlépe udělat, abych tu chybu napravil?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2012 22:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: lukasleibelt
Na tuhle kytku si budete muset ještě pár let počkat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 18:59 R Muž romant [27987] Re: lukasleibelt
Přečti si o jejích nárocích rybicky.net/atlasrostlin/rotala_macrandra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 17:20 Muž lukasleibelt [84] – Rotala macrandra
Fotka k příspěvku Dobrý den mám Rotalu macrandru a hnědnou mi listi rozzureny rozzureny rozzureny Hnojivo dávám sera florenetta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DavidZw
Čo dávaš na tú plieseň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 18:29 Muž DavidZw [0] Re: milan666
vody je tam míň záměrně, aby bylo víc světla, vodu měním kvůli léčení plísně každej druhej den (teď už tolik ne). Šlo mi hlavně o ty na světlo nenáročné rostliny, viz egeria a limnophila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 17:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DavidZw
Dolej vodu po vrch, rob častejšiu výmenu vody a máš tam aj rastlinky, ktoré potrebujú naozaj viac svetla. Na hladine ti tiež plávajú listy z rastlín, takže príčin je viac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 16:24 Muž DavidZw [0] Re: Drahoš .
Fotka k příspěvku Já tam nemám řasu, prostě nějak listy dobře nejdou. Tak jsem začal bublat CO2 a přidal jsem do vody železo. Uvidíme...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 00:32 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
taky se mi to dělá na rostlinách přidal jsem víc světla předtím jsem měl 60w ted mám 120w doufám že to pomůže. já jsem to sundával mechanicky ale mám samé rostliny kde můžeš si to dovolit anubias a šipatkovec. každému akvaristovy přeji at ho to nepotká ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 22:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DavidZw
Treba prečítať pomer na obale, ja moc na veci "univerzálne" neverím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 21:27 Muž DavidZw [0] Re: milan666
dal jsem tam Bivoje, to by mohlo zabrat, ne? Myslím, že tam tyhle prvky snad budou taky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 21:27 Muž DavidZw [0] Re: romant
Mám tam 2x tělesa Hailea 750 a ty maj reflektory integrovaný. Potom tam je takový prehistorický svítidlo, který by možná 2 relfektory sneslo. Momentálně je tam jen alobal. Ale je to opravdu takovej rozdíl? Přece jenom, za ty peníze, co stojí 2 reflektory mám 1 další 18w těleso Hailea.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 22391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15527-hnednuti-listu-rostliny?od=401