Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědnutí listů rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Hnědnutí listů rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:06 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Miracz
kolikrát už jsi hnojil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 20:54 Miracz – Hnědnutí středu akvária.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Mám záložene nové akvárium, ale po 3 týdnech mi začal hnědnout střed akvária. Hnědne na středu jak štěrk, tak květiny. Na krajích akvária jsou krásné zelené a na středu vše hnědne a umírá. Mám světlo Aquael sunny 8w. Může být problém moc světla na středu? Mám 60l akvario, filtr Eheim 250 běží asi na půlku. Také je teď v létě dost teplejší voda asi 28. Mám ještě světlo sinkor 20 lištu která svítí více po celém akváriu ale asi ještě víc. Prosím o radu. Děkuju.
Foto 1 štěrk kraj, 2 štěrk střed, 3 kytka střed, 4 kytka kraj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 19:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tref
Profiplants Advance Free - Kompletní silně koncentrované hnojivo pro akvarijní rostliny bez dusičnanů a fosfátů s přírodními fytohormony, které výrazně zlepšují růst akvarijních rostlin. Dno máš inertní tak ti možná bude scházet dusík a fosfor ale možná to má za následek i tvrdá voda. Poznat co rostlině je bývá dost obtížné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 19:13 Muž Tref [20] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zkusil jsem to lépe vyfotit. Vyrostou nové, krásně čevené lístky, ty zhnědnou a odpadnou a zůstane jen stonek...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 16:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tref
Listy ti červenají můžou mít různou barvu od hnědé, hnědočervené až po rudou. Je to obrana proti silnému světlu a celkem normální věc. Nic jiného tam nevidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 15:31 Muž Tref [20] – Ludwigia
Fotka k příspěvku Ahoj, neví prosím někdo, co by mohlo být přičinou takového hnědnutí nových listů? Většina stonků je ok, ale pár vypadá takto. Díky moc
Edit: Podle toho co jsem načetl to vypadá jako nedostatek bóru, projevuje se to hlavně na rašících listech. Vzhledem k tomu že jsem v krasové oblasti s vodou bohatou na Ca, ten údajně způsobuje špatné vstřebávání bóru. Je to ono? Jak na to?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2019 16:36 Maq Re: karelk
K tomu co píše Smetany (zcela souhlasím) dodávám: Zjisti si, jaká Ti teče z kohoutku voda. To Ti hodně napoví při rozhodování, jaké rybky v akváriu mít. Např. tetry a tlamovci, to jsou dva neslučitelné světy. (Plus samozřejmě limitace prostorem...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 11:27 karelk Re: Smetany
diky ,zkusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2019 19:14 Muž Smetany [1226] Re: karelk
Jen z toho co jsi vypsal. Máš moc ryb a navic některé se k sobě nehodí.(tlamovci) Výrazně bych omezil krmení zvýšil frekvenci vyměň vody a přemýšlel kam udám část ryb. Taky přestaň hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 19:03 karelk Re: Anthrax
tak jsem to podle svych schopnosti vypsal....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 18:00 R Muž Anthrax [4762] Re: karelk
To těžko říct, když nevíme co máš za vodu, co máš za ryby a kolik jich je. A nevíme ani co máš za osvětlení. Neznámé ani objem tvé nádrže a další důležité informace (filtrace, údržba, délka svícení, krmení). Doporučuji založit prezentaci nádrže.
rybicky.net/nadrze/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 17:56 karelk Re: Maq
Dík, a co vidiš jako přičinu?
Moc ryb, nebo špatné světlo, nebo špatna voda?
Prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 16:35 Maq Re: karelk
Řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 12:40 karelk – Hnědnuti listů rostlin
Fotka k příspěvku Prosim, poraďte. Rostlinky pěkně zeleně obráží, ale po nějakém čase začnou listy na koncich černat ,nebo i cele hnědnout.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 09:16 Maq Re: Socrates
Tak s mírou. Co je zelené, to ještě rostlina využívá a potřebuje. Co je hnědé, to sviní vodu. Takže bych ušmikl tak zhruba v polovině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 09:12 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: Smetany
Uf, tak to jsi mě potěšil ... a listy nechat být nebo je nějak ufiknout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2019 23:47 Muž Smetany [1226] Re: Socrates
rostliny se zbavují emerzních listů. Žádná tragédie vyrostou nové které už budou přizpůsobené životu pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 23:33 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Echinodorus grandiflorus 'Argentinensis'
Fotka k příspěvku Ahoj. U čerstvě založeného akvária mi během chvíle začaly takto hnědnout okraje listů a zhoršuje se to celkem rapidně. Diskuzi jsem nepročítal moc do hloubky, tušíte někdo problém, máte zkušenost?
Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 22:05 Muž Biglees [4] - AsieRe: Zip
Děkuji, uvidím, jak se to vyvrbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 21:26 Muž Zip [277] Re: Biglees
Papírkové testy bohužel jsem hodně orientační, ještě více než kapkové. Ano je to možné, že tak NO3 klesne, pokud se začně rostlinám dařit. Pokud se nedělá řasa na nových listech, viděl bych to jako pozitivní směr. To kroucení může být více faktorů, nejspíše nedostatek nějakého prvku. Je na to tabulka projevy nedostatku prvků na rostlinách, ale i ta se musí brát s rezervou. Třeba poradí ještě nekdo jiný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 20:09 Muž Biglees [4] - AsieRe: Zip
Je to dnes aktualizované. Doufejme že bych měl co nejdřív testy na PO4. Ale papírkový test na NO3 mi ukazoval 40mg dost dlouhou dobu, ale to bylo ,když rostliny nerostly, jakmile začaly růst, je to 20mg/l, tak nevím, jestli je možné, aby to tak rychle kleslo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 20:06 Muž Zip [277] Re: Biglees
Ta ruducha se mi zdála na té fotce tmavého rohu v prezentaci, ale pokud ji tam nevidíš, tak to je dobře. Ta hlavní fotka je teď aktuální? To je celkem dobře zarostlé. Co měření NO3, PO4? V prezentaci se o tom zmiňuješ, ale nevím jak je to teď aktuálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 18:31 Muž Biglees [4] - Asie
Tak, vše mám aktualizováno. Jinak ty řasy budou tak, jak jste napsal, jen ta ruducha? Vždyť je to černá štětičková řasa. Tu tam nějak nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 17:43 Muž Zip [277] Re: Biglees
Osobně tam vidím rozsivky, ruduchu, sinici a nějakou zelenou přisedlou.
V prezentaci nevidím aktuální celkovouu fotku, ta by také ledacos řekla. Také by bylo fajn doplnit osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 15:37 Muž Biglees [4] - Asie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zde jsou ještě ty plovoučky (limnobium a pistia)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 15:35 Muž Biglees [4] - Asie – Hnědnutí Hydrophil
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám takový dotaz ohledně Hydrophil a Lilaopsiss, protože jim hnědnou listy, resp. staré listy,které jsou u země hnědnou a mladé listy se zase kroutí.. Ale v akváriu jsou podmínky dobré (jedná se o RIO 125 - v prezentaci), ryby mají dost kyslíku, odpadní látky jsou filtrovány.. Je to trochu estetiký problém - také některé listy šednou a děraví, jako kdyby se jim ztenčovalo pletivo. Na druhou stranu Hydrophily vyrostly dohromady asi 40m za 5 dní a lilaopsis pořád vyhání výhonky. Jinak přidávám CO2 a hnojím.. A ještě jsem si všim, že plovoučky občas chytí takový zelený povlak + jim trochu hnědnou kořeny.. Ode všeho přikládám fotky. Jinak ta řasa na obrázku, je to staghorn? A poslední věc - když mám kvůli cirkulaci vody v plánu přidat rozstřikovací rampu, pomohlo by to, nebo mám počkat? Předem děkuji :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 18:22 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: MikiG
Je to v jiném akvárku, prezentaci nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 18:19 MikiG Re: Zetor
Teď mě trochu mateš, kde tam máš kořen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 18:09 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: MikiG, Planorbella
Je na kořeni a daří se ji, jen sem tam zhnědne nějaký ten list
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 17:24 MikiG Re: Zetor
Můžeš si ji taky navázat na tu břidlici to by mohlo časem vypadat zajímavě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 17:16 Muž Planorbella [643] Re: Zetor
Vyndej ji ze substrátu, nech ji ať se vžnáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:53 Muž Planorbella [643] Re: Zetor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 16:28 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Microsorum pteropus windelow
Hnědnou mi listy microsorium windelow, ale na koncích listů vyháí dceřinné rostlinky a normálně roste. Včera jsem to otrhal a nenapadlo ně to vyfotit :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 21:23 Denisska – Hnednuti listu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den. Chci se zeptat zda-li nekdo nevite proc by mi mohli v akvarku hnednout listy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 14:20 Muž MichalV [327] Re: Provpe
Filter ti ide naplno alebo ho máš naškrtený? Už si ho čistil?
Pri takom silnom svetle by mohol byť problém s makroživinami v stĺpci, hlavne keď použiješ substrát, ktorý ich z vody sťahuje, ale bez testov na NO3 a PO4 je to varenie z vody.
Môžeš to skúsiť aj naslepo: prihnojíš decentne komerčným hnojivom s kompletným zložením, t.j. aj dusík a fosfor a uvidíš reakciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 11:36 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: afc1886
je to po celem akva. a vršky kde je proud největší jsou zelené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 11:29 R Muž afc1886 [14681] Re: Provpe
Není třeba v proudu vody z filtru? Mi vždycky líp rostl, když byl na klidném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 10:53 Maq Re: Provpe
No, mohl bys si pořídit nějaké základní testy - na dusíky, fosfor, možná draslík (ten je drahý). Jinak ale to akvárko vypadá natolik dobře, že bych se určitě s nějakou změnou neunáhloval. Pokud ceratophyllum neporoste, nechal bych to být a nahradil ho třeba limnophilou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 10:33 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Maq
Zde jsou dvě videa při krmení artemkou je tam vidět dost akvarium

youtu.be/…
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 10:10 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Maq
No vsechny rostliny me ted rostou celkem obstojne voda je krasne cista kdyz delam vimwnu tak voda z kohoutku den ostata je proti tomu spina. Tak nevim co s tim. Jake info potrebujes k tomu aby jsi vedel co za hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 00:12 Maq Re: Provpe
Těžko říct, z jedné fotky. Ale celkově Tvoje akvárium vypadá zdravě. Ne jako v tolika jiných případech, kdy lidi hledají chybu v hnojení, a přitom mají v akvárku žumpu.
Ve Tvém případě si myslím, že by to možná něco chtělo. Ale neumím říct, co by to mělo být. Málo dat, málo fotek, a ceratophyllum pokládám za tak trochu záhadnou rostlinu. Čas od času někomu neroste, i mně se to stalo, a důvod mi není jasný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 23:56 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Maq
Ano zatim jo. Myslis ze by to neco chtelo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 22:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tija
Většinou je to usazený bordel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 22:40 Muž Tija [2] – video
Na některých listech Egerie mám jakási drobná zrnka jako prach. viz video u mě na profilu u nádrže, prosím o radu co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 22:25 Maq Re: Provpe
Stále ještě ničím nehnojíš? Spoléháš na Platinum Soil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 21:15 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: vaclav
Uz minimalne mesic nedavam :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 17:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Provpe
Co možnost poškození tekutým CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 16:14 Muž Provpe [8] - Rostliny – Ruzkatec
Fotka k příspěvku Ahoj hnedne me ruzkatec od spodu mistama to vypada ze odhniva :/ ma nekdo zkusenost? Jedna se o prvni akvarium
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 18:42 Muž Shaim [1]
OK, diky za rady, jdu presazovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 12:17 Angus68 Re: erwinek
Po čase ani žilky nenechá :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 22391x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15527-hnednuti-listu-rostliny?od=101