Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 09:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Yirka napsal: Každopádně je ta rybka v docela špatném stavu. V nádrži je něco špatně.

V nádrži je hlavně špatně to, že jsou tam rybky dvě... jen dvě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2017 13:34 Muž Yirka [9126] Re: Radovan
Každopádně je ta rybka v docela špatném stavu. V nádrži je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 11:43 R Muž romant [27987] Re: Radovan
Máš dvě možnosti a to buď dokoupit dalších 10 kousků a nebo je vrátit, ale u toho dokupování to chce zohlednit i další osádku, aby se z akvária nestala žumpička. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 11:40 Radovan Re: NHKG
Dakujem za odpoved.ja mam 54L akvarium a mam v nom dva kusky take.horsie na tom je ze predavajuci casto vedia menej ako nakupujuci.moc sa tu neviem orientovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2017 11:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radovan
Ideální by se bylo zaregistrovat a udělat prezentaci.
Možné to samozřejmě je, ale bez bližších informací ti nikdo neporadí co s tím.
Parmička čtyřpruhá (mechová). Minimální počet chovaných ryb se doporučuje 10, jinak často dochází k tomu co popisuješ. Samozřejmě chce to pro ně taky odpovídající velikost akvária.
EDIT: Tu máš link na informace o rybě. Osobně bych jí do akvária pod 100 litrů nedal: rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 11:29 Radovan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte mozte mi poradit mam dve rybky ale neviem ich nazov ale jedna nahana stale druhu je to pekny pohlad lebo idu krasne za sebou ako stihacky co su zohrane ale vsimol som si ze ta mensia co uteka pred nou ma trosku dokusane plutvy co s tym mam robyt?mozu to byt dva samceky?poradte dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 14:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: BlackieSirrah
Možná je hlavní problém v tom, že u plat je pouze jedno pohlaví. Mám v nádrži hejno plat, které je mnohonásobně větší a agresivitu u samců vůbec nevidím. Občas "obtěžují" samičky, ale v hodně mírné formě a jiné druhy neobtěžují vůbec. A jak napsal Anthrax, pancéřníčci jsou v hodně nevhodném počtu, protože to jsou hejnovité ryby. Asi bych trochu ujednotil rybí obsádku a hlavně udělal tu prezentaci, protože je docela možné, že problém je i v něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 14:17 R Muž Anthrax [4787] Re: BlackieSirrah
Kvalita vody hraje roli v agresivním chování ryb. Se shoršujícími se podmínkami agresivita může stoupat. Takže i s těma výměnama vody to může souviset. Ale tvůj problém bude opravdu spíš v tom, že máš pánaský klub. A pánové se mezi sebou nemusí.

Ať kolega ten super měřák někam schová a dlouze se zahledí do akvárka. Načež ať se chvilku zamyslí, co je špatně. Nebude velký problém vydedukovat co je za problém. Případně když ho nic nenapadne, tak ať tady založí prezentaci a ono už se něco vymyslí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 12:43 BlackieSirrah Re: Anthrax
Kdyz se zadari tak vodu menim i 2x tydne, ale nemohu to zarucit. Ale predpokladam ze to problem s platama nevyresi :-( .

Dekuji za odkaz zkusim nekoho spolehliveho najit. V okoli par akvaristu mam ,ale vim ze by rybicky sli do horsiho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2017 12:22 R Muž Anthrax [4787] Re: BlackieSirrah
BlackieSirrah napsala:kolegovi co leje z kouhoutku s pomoci chemie umiraji rybky po vymene jak na bezicim pasu

To se mi nechce věřit. Tam bude problém někde jinde než v chlóru. Možná v té chemii proti němu. Kdy bydlíš? Stačí přiblížně ;-)

Není přece problém výměnu opakovat třeba dvakrát týdně po té 1/3 vody.

Ryby můžeš darovat nebo vyměnit rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 12:07 BlackieSirrah Re: Anthrax
Ja vim ze vsechno je spatne. Proste jsem to nechala na priteli ktery je "zkuseny akvarista" a az potom se zdesila.

Vodu u nas hodne chloruji (kolegovi co leje z kouhoutku s pomoci chemie umiraji rybky po vymene jak na bezicim pasu) tak musim pouzivat odstatou a vic jak dva kbeliky pred kontaminaci synem neschovam.

Kdybych mela komu rozdat rybky tak to udelam. Tetry a pancernicci se zdaji celkem spokojeni(vim ze je jich malo), jen ty platy bez holek jsou jak utrzeni z retezu.

Vim ze tady je kazda rada draha. Zkusim udelat prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 10:53 R Muž Anthrax [4787] Re: BlackieSirrah
Pancéřníčci v nevhodných počtech a je to na ně malé, nádrž má 40 l vody. To stejné platí o tetrách. Dal bych je pryč. No a ty u těch plat odebrat 4 samce a nasadit 2 - 3 samičky. Proč nemůžeš měnit více než 1/3 vody? Založ prezentaci takhle střílím od boku a problém může být třeba v kvalitě prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 10:48 BlackieSirrah – Agresivni platy
Akvarium klasicky set 54 l, realne lehce pres 40 litru. Uverila jsem priteli ze rybickam rozumi a dva dny po zalozeni akvaria jsme si privezli coze
5x plata skvrnita
5x tetra zhava
2x pancernicek skvrnity
1x neco co meli nazvane sumecek, nejspis pancernicek zeleny

Nastesti to kupodivu zdarne prezili uz druhy mesic.

Bohuzel vsech 5 plat skvrnitych jsou samci a dva z nich posledni dobou dost prohaneji ostatni platy. A ani kdyz se pronasledovana rybka schovava nedaji ji pokoj.
Nejaky napad? Nemohu menit vice nez 1/3 vody 1x tydne, tak pridat par samicek plat si netroufam. A stavajicich se nemam zbavit jak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 22:22 Muž Driv3r [236] Re: romant a další
Dekuji za názory,
Ted byla úprava akva.odstranil jsem prerostle limophyli.z hladiny odebral většinu pistie.v prostřední částí jsem vyndal valisnerku gig.ktera akva pulila na dvě části.
Místo ni přišel křín.hodnoty vody jsou ok.No 3 málo proto asi i ta pistie moc neroste.nebo to dela krycí sklo. Pouzivam torben.po každé výměně vody.a občas mezi.
K prerybneni počítal jsem na 1 skalaru cca 30l což dává 360l.když jsem je kupoval.
+neonky a panceřníčci,nemyslím ze je to moc,spíš sem předpokládál tu genderovou nerovnováhu.
Každopádně ještě je v plánu výměna toho slabého kořene uprostřed za větší aby dělil opet akva.křín to tak dobře neodděli.z levé strany je valisnerka gig.v které se jim náramně líbí coz potvrzuje tezi o pristineni.ta jde tak max do čtvrtky akva.Když byli menší tak ktemhle potyčkam nedocházelo.a když tak vždy jen 2 ryby.
Šlo mi jen o to jestli je tu možnost ze je to nerovnovahou osazenstva.

Ja byt ve společnosti 10 chlapů a 2 ženských tak zbytek mlatim hlava nehlava smich . Články z promiskuitou skalaru jsem čet ale nijak to nevidím.stále páry.a ze mají z čeho vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2017 21:55 Muž Tudy [330] - Krevetky
Ono obecně pokud je akva silně přerybněno, klesá vnitro i mezidruhová agresivita. Každý máme možnost si toho všimnout v akvaristických obchodech, ale k ideálu má takové řešení daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 21:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: RAP
Tak to jsem v klidu, to jich ještě 20 můžu dokoupit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2017 21:24 RAP Re: romant
romant napsal: Bude to znít divně, ale zde platí, že čím více tím lépe. Skaláry jsou ryby hejnový, vysoce promiskuitní a větší parta je tedy spíše výhodou, než rádoby párových několik kusů.
rybicky.net/clanky/1585-par-postrehu-neboli-dva-z-chovu-skalaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 19:47 R Muž romant [27987] Re: Tudy
Toho jsem si samozřejmě vědom. Odpovídám na otázku položenou i na názor stran počtu a jsme ideově stále u toho jednoho tazatelova akvária, tedy Driv3r. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 19:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
Ovšem čím více tím lépe platí na prostoru který není omezen litráží akvária. Na druhou stranu souhlasím s tím, že rozbití prostoru a intenzity osvětlení akva může litráž částečně kompenzovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 19:42 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Driv3r
Mal som v podobne veľkom akváriu aj viac skalarov a nikdy žiaden problém. Praveže čim menej tým viac bitiek. Hodnoty vody sú ok? Skus to čo písal Romant menej svetla viac huminov, možno aj viac prerozdelit nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2017 19:37 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Bude to znít divně, ale zde platí, že čím více tím lépe. Skaláry jsou ryby hejnový, vysoce promiskuitní a větší parta je tedy spíše výhodou, než rádoby párových několik kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2017 19:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Driv3r
Mám ve větším akváriu jen 4 skaláry a někdy se řežou jak koně. Taky si myslím, že jich tam máš moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2017 17:20 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Nepřemýšlej nad genderovou rovností, tím nic nevyřešíš, spíš se zaměř na vzhled nádrže, tedy vnitřním uspořádáním. Působí to přesvětleně, obvykle to řeším vzrůstnou rostlinou jako jsou rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia a nebo třeba rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea a listy těchto nechám vzplývat na hladině, čímž se zajistí dvě věci a to rozbití onoho světla a vytvoří se tak klidovější místa právě pro skaláry, kteří velmi rádi v tom příjemným stínu odpočívají a celkově se jejich chování zklidní. Ovšem to co jsem napsal nemusí být jako berná mince a platné vždy ve všech nádržích a za všech okolností, nicméně je to jeden z kroků, který obvykle v akváriích se skalárama podmínkově nastavuji. Jako další věc je vhodně přidávání rašelinových a jiných výluhů, obvykle používám kombinaci listů mandlovníku mořského a olšových šištiček a z komerčních výluhů sahám po Torbenu či AQUAHumu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2017 12:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Driv3r
12 Skalár na 300 l akvárium je podle mě moc. Nech si tak 6 ryb. Skaláry jsou pořád cichlidy a soužití cichlid v akváriu bývá často problematické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 10:04 Muž Driv3r [236]
Posledni dobou pozoruji zvláštní chování skalaru. Chvilkama se řežou všechny navzájem.
Začnou 2 a pak se postupně přidávají další but se strkaji po 2,3,4.
Mám teoriji že jsou to samí samci.
Z 12 ryb jsou 2 samice.
Momentálně neni znát ze by jedna byla vic agresivní nez ostatni.ale to jse muze asi rychle změnit.
Přemýšlím nad úpravou osádky.na půl samec/samice.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 16:37 R Muž romant [27987] Re: Mitroz
Ten ještě větší rapl tam být nemusí, ale s příchodem tvýho rapla se některý ze stávajích jedinců tím ještě větším raplem může stát. :) No prostě to jsu skaláry, nikdy není nic jistýho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 16:34 Muž Mitroz [160] Re: romant
OK, díky za radu, za zkoušku nic nedám, půjde chvíli na samotku a pak ji zkusím poslat dál jako dar zn. "Daruji rapla rybu do akva kde je ještě větší rapl" ;-)
Jako poslední možnost budou bublinky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 16:05 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
U třetího majitele byl ve skupině ještě větší rapl a proto se ten tvůj umravnil. ;-) Taky se sem tam s obdobným chováním setkávám a taky mě sem tam akvárii nějaký raubíř(ka) proplave. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2017 16:01 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mitroz
Chování se nezmění. Absolvoval jsem něco podobného a až u třetího majitele se jí podařilo umravnit. Skoušel jsem léčbu šokem občas se doporučuje rybu vylovit a nějaký čas ji nechat jinde ale to nepomohlo. Takže jí někomu dej nebo jí zlikviduj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 15:37 Muž Mitroz [160] – Rapl ryba
Zdravím. Mám dotaz ohledně chování jedné skaláry. (na fotkách je to jedna z těch stříbrných) Byly přidávané jako malé k již stávající dospělé osádce třech skalár. Začlenění proběhlo v pohodě a bez větších problémů. Teď, ale když ty nové trochu povyrostly, začala se jedna z nich chovat jako rapl :-) Neustále otravuje všechny ryby v akváriu a dokonce si troufne i na ty dospělé skaláry. Až na jednoho samce, který si to nenechá líbit jsou všechny ostatní terorizované touhle potvorou tone

Dá se nějak umravnit? Samotka nebo něco takového? Může hrát roli to, že mezi skalárami je pár, který se už několikrát vytřel a připadá mi, že teď by rády znovu, protože si čistily echynáč?
Co s takovou rybou, dát ji pryč nemůžu, přece někde nenapíšu 'daruji krásnou rybku, hodnou a mírnou' když vím jaká je to potvora hmm a dát ji do bublinek nechci...

PS: prosím ignorujte to že jsou skaláry druhový mix, chyba začátečníka co neví co chce stydim
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 19:04 R Muž romant [27987] Re: stanki
stanki napsal: Posledne tyzdne mam hodnoty dost nizke, takze tu isto problem nebude. No pockam a uvidimTak, tak, one ne vždy je vše co se někde napíše pravdou, už jsem zažil akvária se skalárama kde bylo dusíku přes 70mg/l a vše fungovalo k všeobecné spokojenosti, čímž zároveň neříkám, že to co napsal kolega Maq nemusí být spolupodílníkem, i když asi ne ve tvém případě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 18:41 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Posledne tyzdne mam hodnoty dost nizke, takze tu isto problem nebude. No pockam a uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 12:32 Maq Re: stanki
Ne že by to samo o sobě vyřešilo Tvůj problém, ale cichlidy jsou často klidnější, když je ve vodě míň dusíku, možná i dalších látek, které ty ryby vnímají jako znečištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 10:14 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Dal bych tomu čas. Třeba se to srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 09:23 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Malo ich neje, to je pravda. Ale bez tych dvoch su tam 10 kusky a tie sem tam do seba skocia ale funguju spolu. Tiez ukrit sa maju kde, dokonca aj predomnou :-D v zadnych castiach pod vysokymi rastlinami sa tazko hladaju :-D. Jak pisete.. skusit mozem a ked to nepomoze mozno te dve darujem. Mozno ze len ty novy nemali cas sa trocha porozhliadnut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 07:32 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky bych ty "domácí" zkusil poslat na nějaký čas na samotku. Když je máš kam dát, tak o co jde, za pokus nic nedáš.

I kdyby to nezafungovalo teď, tak se situace může změnit za čas. Ty moje se občas "řežou" na hranici svých teritorií, za nic by tam ten druhý pár nepustily. A jednoho dne si vyměnily strany bez žádných větších půtek.

Důležité je, aby se ti otloukánci měli kam schovat. Časem si vybojují místo na slunci. :-) Pošťuchovat se budou pořád.

Teď ještě koukám na tvoji prezentaci (pokud je aktuální) a osobně mi přijde 13 skalár hodně, navíc různých druhů. Teda nemám co radit, ale když vezmu, že mám podobný objem co ty, skalár jenom pět a co se jich týče, tak mi tam přijde někdy dost plno. Ale vycházím jen ze svých několika měsíčních zkušeností, jsou tady zkušenější, co to mohou posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2017 04:41 R Muž romant [27987] Re: stanki
U skalár si nemůžeš bejt jistej ničím, ale když to nezkusíš, nevíš že to nejde. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 00:03 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Dufam ze nie.. dve kusky zaparaju do ostatnych ale vsetky sa nejako brania a vedia to ustat. Akurat 2x cierne utekaju jak najvecsi bojkovia a pritom su najvecsi. Problem je len unich a su tam este len par dni. Takto dostanu cas sa trocha udomacnit a starych ked vratim zaparat asi budu ale dufam ze uz zbadam plavat vsetky bez ujmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2017 21:13 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2017 04:41 R Muž romant [27987] Re: stanki
Ano a za týden zpět, ale po jednom kousku, tak po dvou dnech po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 22:25 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Caute, daju sa nejak skrotit skalare? Dva kusky v akvariu boli uz skor a nejak sa udomacnili. Prikupil som knim dalsie a problem nastal az pri dalsich dvoch ciernych ktore su najvecsie. Su tam este len dva dni ale zaten cas ani raz neviliezli. Stale sa schovavaju. Ked som ich vyhnal od rastlin tie dve co mam najdlhsie hned zacali utocit. A tie cierne hlupe velke sa nijak nebranili. Jeden uz prestal pouzivat bocnu plutnu jednu. Inac tie dve utocia aj na ostatne ale to je take by som povedal v norme... tie sa aj brania alebo len poodijdu a su spet. Dnes som tych dvoch odlovil a cierne sa hned rozplavali a aj nazrat prisli. Prospeje tym najviac udomacnenim dvom samotka v 30l? Nech tie ciene maju sancu sa trocha udomacnit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 06:58 R Muž afc1886 [14703] Re: Jana
Ideální by bylo zřídit prezentaci akvária,takhle to je strašně moc otázek.Jako jak je velké akvárium,jaká tam je technika,jak probíhá údržba atd..Z tvého dotazu nejde vůbec poznat o jaké parmičky se jedná a ani jak velké to akvárium je.Někdy i jedna fotka dá za tisíc slov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 22:10 Jana – Agresivní parmičky
Dobrý večer, před měsícem jsem měla problém s nemocí v akváriu a odneslo to hejno ccca 2 roky starých parmiček, ze kterých to přežila jen jedna. Tady na fóru mi bylo řečeno, že sama zůstat nemůže a musím jí pořídit nové hejno. Dokoupila jsem tedy 7 mladých parmiček a po 3 týdnech v karanténě je dala do akvária. První měsíc se před nimi stará parmička schovávala a oni jsi jí nevšímali, ale teď ji vyloženě šikanují. Neustále na ni útočí, má otrhané všechny ploutve a vypadá každý den hůř. Co mám dělat? V akváriu jsou ještě neonky a čichavce šedého a s těmi není žádný problém napadají pouze starou parmičku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 18:29 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: dhandars
dhandars napsal: Ahoj.
Nevíte někdo jestli vadí,když mám jen dvě parmičky červenoocase v akvariu 450l ?
Ta jedna po druhé pořád vyjíždí(jen ta jedna...)
Nebude lepší ji odstranit a nechat jen jednu?Nechi jich více,když vím jak vyrostou a v akvariu mám i další rybky ..
Díky za radu


Já mám už hodně let ve společném akváriu samce parmičky červenoploutvé (což je v bleděmodrém jako parmička červenoocasá). A ten mi prudil absolutně všechny ryby až do té doby, než jsem si pořídil 4 kousky garry gotyly.

Ty, ač jinak absolutně mírné ryby, ho srovnaly do latě a teď toho pacholka vidím už jen během krmení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 14:46 Muž martinCA [33]
ryby mi odjakziva behali popri skle, iba ked boli este nezabyvane alebo nespokojne (z vacsieho domensieho akva, zmena zlozenia vody, strata dominnantneho postavenia ci teritoria, stress, atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 10:14 dhandars
To jsem rád,že to nedělá jen mě.Bohužel byla v akvariu,kde byla sama,tak jsem ji žádného dalšího kolegu koupit nemohl a teď když vidím její aktivitu,bych chtěl opravdu jen jednu.To,že se nebojí je pravda a dokonce ikdyž jsem přestavěl polovinu akva,aby měla ukryty,tak jím vždy jen proletěla a zase dělá modelku u skla smich
V každém případě děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2016 09:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dhandars
Atlas doporučuje tyto sekavky chovat v hejnu, ale já měl taky jen jednu a nebyl s ní problém. Občas nějakou rybu odehnala, ale ani těm výrazně menším nikdy neublížila. Vůbec se nebála a ani neschovávala jak se píše v atlase. Nejčastěji plavala nahoru a dolů podél předního skla jak ta tvoje.
Dej jí čas. Snad se zabydlí a uklidní. Ale samozřejmě taky můžeš mít smůlu na kus. Stejně jako u lidí se i u ryb stejného druhu chování může kus od kusu výrazně lišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 09:45 dhandars
Tak jsem jednu parmičku dal pryč a vše je ok,celkově se uklidnila a už si nikoho nevšímá hop
Ale asi jsem si moc nepomohl,,protože jsem ji nahradil Mřenkou Pakistanskou(Botia lohachata)1ks a ta mi taky sem tam prožene rybky.Zdá se,jako by byla hyperaktivní..prostě se nezastaví a pořád lítá po skle nahoru a dolu a když už se od skla utrhne,tak prohání.Nevím jestli mám dále přikupovat,do počtu 4ks(počet co se doporučuje),nebo ji nechat,že se uklidní,třeba že se jedná o stres s přelovení,nebo tak něco hmm
No kdyby o ni někdo něco věděl a dokázal poradit,budu rád..jinak budu nadále pozorovat a dám info o vyřešení problému

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 20:07 Muž Driv3r [236] – Xifi
Ahoj vsem muj poznatek k agresivitě ryb skaláry prisli do akva poslední a obcas si sjednávání pořádek pred doternejma a vsude pritomnejma pavlína okama.ale jen obcas.takze pridat je jako posledni ma. Něco do sebe.a i u xif se mi povedlo zmírnit agresivitu samce proti samici.kdyz sem ho dal na chvilku na samotku 4dni.1samec2samice.jednu doslovně zatlouk do rohu.a ted se už jen předvádí a nikam ji nezahani.a to je o polovinu menší. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 19:03 dhandars Re: NHKG
jj,to jsem si myslel.Než jsem ji koupil jsem si o ni četl,,ale víš jak :-( Nechtěl jsem,aby tam zevlovala sama.Do měsíce budu troch přestavovat akva,tak snad do té doby někoho najdu
Díky za reakci
palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb?od=151