Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 13:10 Muž Yirka [9118] Re: bobik
Síťka je vlhká a tudíž by jim ublížit neměla. Výjimka se může přihodit třeba při vypouštění krunýřovců, když se zachytí štětinkami na ploutvích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:57 Muž bobik [15] Re: petulinakk
říkal jsem si,že když budu vylevat rybky rovnou do sítky,tak bych jim mohl ublížit,ta síťka je přeci dost hrubá..... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:40 Žena petulinakk [2016] Re: bobik
Pokud to chceš dělat takto, stačí vylévat do té vaničky přes síťku, a ze sítky rovnou do akva, odpadne tak jedna manipulace.
Jinak jsem si jednou vezla z akvaristiky borarasky a jednoho samečka gupky, dali mi je také do jednoho pytlíku, a gupák borarasky dost terorizoval, od vypuštění už nikdy. Bude to určitě stresem ze změn a stísněného prostoru.

EDIT: Yirka byl rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:39 Muž Yirka [9118] Re: bobik
Daleko jednodušší je ponořit pytlík s rybkami do nádrže kvůli vyrovnání teplot, pak jej pře síťku vylít a rybky ze síťky vpustit do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: bobik
Mohl to být ten stres. Nic jiného mě nenapadá. Když si donesu domů ryby, tak je rovnou z pytlíku leju do akvárka a nikdy se mi nic nepokakalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:33 Muž bobik [15] Re: Zoidik
rovnou do akva je nedávám,protože si nechci vylívat "cizí" vodu do akva.jo a bylo jich 10ks neonek + 8 ks pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 12:32 Muž bobik [15] Re: Zoidik
no spíše malinký lavor,cca 5 litrů veliký,připadá mi to takto šetrnější pro rybky,obsah pytliku vyleju i s rybkami ,poté co jsem do pytliku naleval po dobu cca 30 minut vodu z akva,do té vaničky,a pak je fajfkou šetrně naberu a dám do akva.vše trvá jen chvilku.karantenu bohužel mít nemohu z prostorových důvodů,další akva navíc se prostě nevejde :-( původně jsem rybky lovil fajfkou přímo v pytliku,ale poslední dobou dávají na rybky čím dál menší pytličky,to se pak bojím,že rybkám ublížím a budu je stresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: bobik
Do malé vaničky? Čemu říkáš mamlá vanička? Proč nešly rovnou do akvárka, nebo nějaké karenténí nádrže? Kolik jich bylo? Neonky a paví oka mi žijí v nádrž v pohodě pospolu. Mohly být vystredované, to je fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 11:07 Muž bobik [15] – paví očka a neonky
ahoj,kupoval jsem nové rybky.neonky a paví očka.když jsem je z pytliku nalil do malé vaničky,abych je mohl nabrat síťkou,koukám,že samečci pavích oček velmi agresivně a vytrvale koušou chudáky neonky.Vím,že to je malý prostor a ten asi zvyšuje agresivitu,ale trochu mě to překvapilo,místo toho ,aby byla paví očka vyjukaná z pro ně nového prostředí,tak oni koušou.po nalití do akva je to už o.k.je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2012 00:21 Muž soubi [32] Re: šutřík
dostala červenou bez žlutý... :-D zvětšit to hejno a bude klid X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2012 21:53 Muž SanelOne [5] - TetryRe: šutřík
Zvrhlý jedinec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 19:04 šutřík – agresivní neonka černá
Fotka k příspěvku ještě pokus o detail, jinak jsem přikoupila rostlinky na hladinu a trošku jsem to ztmavila, ono akva mám od vánoc, tak snad ty rostlinky ještě porostou a nebude to takové prosvětlené, po odchytu se akva zcela uklidnilo, panuje klid a mír, asi je budu někomu muset věnovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 19:03 šutřík – agresivní neonka černá
Fotka k příspěvku tak jsem dneska musela ty černuch odchytnout , napadyly jednu parmičku tak dlouho, až se jí udělal červený flek u tlamičky, nevím jesli to má z toho nebo jestli se jí z toho stresu chytla nějaká nemoc, přikládám foto, budu ráda za radu, díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 10:57 Muž soubi [32] Re: šutřík
jsou dvě možnosti co se stane když je hejnovek v akvárku málo. Buď jsou hodně plaché a skoro je tam nevidíš, nebo jsou z nich "hajzlíci". Dokup ty neonky ať jich je v hejnu minimálně 8-10 nebo víc a uvidíš že se uklidní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 10:32 R Muž romant [27982] Re: šutřík
Všechno jsou to hejnový rybky, který se nejlíp cejtí ve větším hejnu svého druhu. Tak jak to máš nastavený je tam sice více druhů rybek, ale žádná z nich vpodstatě nevinikne. Zůžil bych počty druhů a rozšířil množství toho druhu který bude dominantní. To chování té neonky může být takový projev nudy a nezájmu, protože nemá k sobě společnost a tak se chová jak se chová. Přistínil bych hladinu nějakejma plovoucíma rostlinama, protože je to dno docela světlý a to se těmto rybkám taktéž nemusí moc zamlouvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 08:05 šutřík – agresivní neonka černá
Fotka k příspěvku Zdravím,
jsem začátečník a nevím si rady, mám 60l akva, v něm po "odborné poradě v prodejně " 4 neonky obecné, 2 neonky černé, 2 platy červené, 2 parmičky zlaté a 2 kominíčky, z počátku to bylo ok, rybičky si plavaly po celém akva a byl to fajn pohled, ale posledních 14 dní jedna neonka černá napadá všechny rybičky (podle vzhledu typuji samičku) kromě plat a kominičků, nejvíce je vysazená na parmičky, takže neonky a parmičky jsou celý den zalezlé v jeskyňce nebo pod filtrem a teprve až se zhasne tak se odváží ven, na žrádlo, ale připlavou všechny,nevím jestli nemám ty dvě neonky někomu věnovat, pomůže to vůbec, nebo je problém někde jinde ? Díky moc za radu. Přikládám foto akva (příšerná dekorace musí být, mám malé děti :-) .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 12:38 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Danila
bylo to myšleno tak,že když je ustálené prostředí v akva(déle založená nádrž,nepřerybněno a zarostlé rostlinami),tak by si s tím ty paví očka měla poradit.To je podle mých zkušeností.Když si u mě tetry potrhají ploutvičky,tak jim srostou bez problémů a žádnou nemoc jsem zatím neřešila.Jde to i bez chemie.
Ale tady je nejspíš nově založená nádrž.Tak to bude jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 11:02 Muž larix [1420]
Môže to spolu súvisieť v tom zmysle, že "Beťák" na zmenu prostredia zareagoval stresom a preto je taký "pokojný". Chcelo by to fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 09:14 xsuer Re: Danila
Dobre rano,

akvarko ma 54l a je nove osazene, takze rostlinky jeste nejsou moc vzrostle, nicmene ukrytu je dost ve velmi clenitem korenu.
Chemii nepouzivam vubec a chtela bych se tomu i vyhnout ;-)

Nicmene mam zajimavy objev - camomba mi po tydnu vyplavala nahoru, tak jsem ji vecer z akvarka vytahla a najednou se betak zklidnil, nechci to zakriknout, ale od vecera neutoci, jen obcas nejakou rybku prozene potlesk

Muze to spolu nejak souviset ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 23:06 Žena Danila [4489] - SumciRe: xsuer
Nepíšete, jak je akvárium velké a zda je osázené s možností úkrytů.Obávám se, že v akvaristice špatně poradili, i když existují skutečně mírné betty, obecně bych to k této sestavě nedoporučila.
To Gladiaf: ne všechny prodavačky v akvaristice jsou úplně blbé :-D
To glumča: použití preventivní chemie záleží na rovnováze v akva? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:42 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: xsuer
povaha rybek je různá jako u člověka.jedna betta může být bezproblémová,jiná naopak. taky záleží na tom,jak velké je akvárko, ve kterém jsou rybky pohromadě.pavím očkům by měly ocásky dorůst,ale obávala bych se,aby se jim nedostala infekce do ran.Určitě by to chtělo častější výměnu vody a použít asi nějakou preventivní chemii,bohužel ji nepoužívám,tak neporadím.Záleží na rovnováze v akva..
Bettu bych odlovila a buď vrátila,nebo dala do pro ni vyhovujícího akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:35 Gladilaf Re: xsuer
Zkušenost praví, že není radno poslouchat prodavačky v akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:14 xsuer – Agresivni Bojovnice
Ahoj, chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenost s agresivni bojovnici. Samecka mame tyden a uz ukousal vsem pavim ockum ocasky (takze predpokladam, ze uhynou) :-( Porad prohani vsechny rybky (black molly, platy, neonky) ackoli v akvaristice rikali, ze je to mirumilovna ryba.
Mate nekdo podobnou zkusenost? Zvykl si, nebo se ho mam dat rovnou z akvaria pryc ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 23:26 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: LiborSprysl
Pane jo, to jsme ale pěkně daleko zaběhli od původního tématu, jak umravnit hejno teter krvavých, co smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 12:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Zatímco ramirézám tetry jikry i potěr celkem snadno ve společné nádrži zlikvidují, tetry naopak dorostou od "zapomenuté" jikry do velikosti pro ně bezpečné před ramirézami. Pak je celkem jasné, jak se výše zmíněné cichlidky skutečně chovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 23:08 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: romant
Tetry krvavé jsem nikdy neměl ale ramirézky po dlouhé roky ve společenských nádržích i s jinými tetrami. Kromě tření o ně ani nezavadily pohledem, šmrdolily se v dolní polovině nádrže a maximálně se šťouchaly jednotlivé páry mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:15 R Muž romant [27982] Re: Ivoš
Máš tuto variantu odzkoušenou? Mě se Ramirézy u teter krvavejch docela osvědčily a ten účel plnily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 22:12 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: romant
Ramireza jako naháněč?To je jedna z nejmírnějších rybek, co znám, těm budou nějaký tetry nad hlavou srdečně ukradený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 21:59 R Muž romant [27982] Re: MyšMaš
Ramirézy ano, nebo podobný malý cichlidky. Skalárám by mohly dělat přesně to co dělají těm živorodkám, ukusovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 21:54 Muž MyšMaš [0] – tetry krvavé
Díky všem za rady. Vidím to tedy na dvě varianty:
1) dát je jinam a už je nevracet
2) po čase je vrátit, ve větším počtu, a mít v akvárku nějakého hejnového sháněče. K téhle možnosti - fungovaly by třeba Ramirezky? Nebo skaláry? Já jsem před pár lety dostal kančíky šikmopruhé a akary potoční, a ty mi dokonale vyčistily akvárium s neonkama, parmičkama, razborama a mečovkama. Nezbylo po nich nic, proto mám z větších cichlid k menším rybám strach..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:47 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: PaDa
Jasně, tyhle parmy(extra samci) silně připomínají svým chovánám zamimdrákovaného městského policajta a nejsou vhodné do každého akvária. Ale upřímně řečeno -dokáže si někdo představit lepšího proháněče rozjívených teter??? Tetry jí ve finále vždycky zdrhnou (respektive parma rychle ztratí zájem o konkrétní rybu aby mohla buzerovat jinou). Jde o to, že všechny ryby kolem budu v pohotovosti a přestanou se vrhat na nové přírůstky protože bodou mít dost starostí s tím aby samy sobě uchránily neroztřepenou řitní ploutev.
Tyhle parmy za své výsostné teritorium považují komplet celé akvárko a z toho logicky plyne, že nemají šanci si je uhájit. (Na rozdíl od cichlid,které si vymezí terirorium odtamtaď pocamcaď a z něj dokonale dokáží vytěsnit nevítané návštěvy)
(Mimochodem -když do mého akvárka obývaného mimo jiné též i samcem červenoploutvé parmy přibyly 2 páry ramirézek, zaměřila se ta potvora především na ně ale to jim nijak nezabránilo aby se v nádrži opakovaně nevytíraly a úspěšně jí odháněly od snůšky. Nepochodily pouze u peřovců, kterým byly jejich ataky srdečně ukradené a vyluxovaly jim jikry během pár vteřin ale to už je jiný příběh...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.01.2012 11:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ivoš
Buzerovat může ale až příliš.
Měl jsem červenoocasou ve 400 litrech v zarostlém a členitém akvárku, ale stejně po rozsvícení začala tak prohánět některé druhy, že těm rázem skončila zábava. Parmičky černopruhé ležely na sobě jak hromada salámů v jednom koutě na dně, v druhém u hladiny se snažily vyskočit z akvárka dánia malabarská.
Nepochopil jsem kdy a co žere, protože při krmení se starala jen o to, aby se tyhle dva druhy nedostaly vůbec k ničemu. Lítala po celém akvárku jak policajt. V klidu všechno sežrali štikovci a mřenky, kterých si pro změnu nevšímala vůbec.
Musel jsem jí poslat do Mělníka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 10:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Ivoš
Jiným druhům právě ubližuje neustálým obtěžováním. Jaká je to "bestie" vůči vlastnímu druhu, to je jiná kapitola. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 10:21 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Sid
Však o to tady jde aby všechny okolo sebe buzerovala :-D Pokud jí měl ten člověk ve společnosti klidných ryb, tak z ní museli být všichni (ryby i akvarista) na palici protože ona opravdu bez rozílu (až na pancéřníčky, ty ignoruje )buzeruje všechny kolem sebe aniž by se zaměřovala na jednu konkrétní oběť. Buzeruje ale neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 10:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Ivoš
No, líbit se tahle ryba může, (i když výjimky by se jistě našly :)), ale já ze svého okolí vím o člověku, který musel počkat až na totální předělávku akva, aby tuhle "mrchu" (jeho výraz - já bych si takový nedovolil! :-D) odchytil a zbavil se jí.
Že roky buzerovala (tentokrát můj výraz) celou obsádku akva, to asi zdůrazňovat nemusím... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 09:59 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Sid
Nebojím se o to, že by se mu ta parma nelíbila. Jsou to "univerzálně" krásné ryby a i hodně zajímavé. Navíc je to skvělý uklízeč permanentně slídící ve všech sférách akvária po čemkoli k snědku. Svou aktivitou je se k tetrám vyloženě hodí a pokud je srovná do latě (a jako že srovná), tak bude navíc i vyloženě účelná.
Já jí kdysi "vyženil" jako nechtěnou ale musím přiznat, že na ní čučím strašně rád.
Není lepší si nějakou rybku "odpustit", než pak roky čučet na nějakou, kterou jsem ani nechtěl?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 08:53 R Muž romant [27982] Re: Sid
Mít ve 200 litrovým akváriu jenom jedno velký hejno teter, má samozřejmě svojí logiku a z estetického hlediska to bude vypadat lépe, než to tříštit hejnama dvěma, to je bez debaty(tedy alespoň pro mě). Já jsem toho hejnovýho sháněče právě u těch teter krvavejch úspěšně odzkoušel, ale chce to ten větší počet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 08:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Ivoš
...S tím hejnovým sháněčem je to taky dobrý nápad...
Není lepší si nějakou rybku "odpustit", než pak roky čučet na nějakou, kterou jsem ani nechtěl?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2012 08:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: MyšMaš
A co ty tetry krvavé vrátit (i zdarma) tam, kde jste je pořídil, a posílit např. to hejnko červených neonek? :-)
A máte klid! ;-) Vy i rybky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 00:39 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
S tím hejnovým sháněčem je to taky dobrý nápad.Pokud bys ale měl pocit, že je přerybněno anebo nehoruješ pro cichlidy, doporučuju pořídit jednoho samce parmičky červenoocasé nebo červenoploutvé -to bývají neskuteční prudiči ale přitom vážněji neublíží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2012 23:51 R Muž romant [27982] Re: MyšMaš
Ty rybky se, když je jich menší počet nudí a vymejšlej takovýhle lotroviny, který jsou jim prostě vlastní. Až je tam budeš vracet jako znovu příchozí, tak bych jich tam už vracel daleko více, ale stejně bych s podobným chováním počítal. Chtělo by to nějakýho hejnovýho sháněče, před kterým se budou mít na pozoru a více se starat samy o sebe, třeba nějaký cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 23:44 Muž MyšMaš [0] Re: Ivoš
Díky za radu, zkusím, mohlo mě to napadnout. Ještě jsem někde četl, že tetry krvavé jsou klidnější, když je jich víc, určitě nad 10 ks (ale kdyby to nepomohlo, tak co potom s něma?)Jaký má kdo na tohle názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2012 23:11 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: MyšMaš
Mohla by zabrat jednoduchá finta. Odlov ty tetry krvavé do jiné nádrže. Vypusť do akvária nově pořízené ryby a ty tetry vrať nejdříve po týdnu zpátky. Tím si ryby vymění role -nováčci už nebudou nováčky a tetry se ze starousedlíků stanou přistěhovalci, kteří nemají právo si moc vyskakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 22:03 Muž MyšMaš [0] – agresivní tetry krvavé
Ahojte, chci poprosit o radu - mám nově založené akvárium 200 l, zatím zhruba z poloviny zarybněno - 17 neonek červených, 7 teter krvavých, pancéřníčci a parmičky siamské. Mezi tetry krvavé jsem přidal jednu krvavou závojnatou a ostatní jí okamžitě doškubaly ploutve. Doteď se tedy chovaly agresivně mezi sebou, teď chci ale přidávat další ryby a krvavky po nich velmi ostře vyjíždějí. Přidal jsem 3 black molly a 3 gold molly, zpočátku to vypadalo hrůzně, teď se zdá, že už si to "vyříkaly" a je relativní příměří. Dnes jsem tam ale dal 5 menších plat a v té mele, která nastala, jsem se o ně vážně obával, takže jsem je radši zase odlovil. Je tohle normální "vyříkávání si pozic"? Jsou tetry krvavé běžně takhle agresivní? Můžu k nim dát živorodky? Prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:56 RAP Re: Nobody
To je i můj názor, dík!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 18:43 Žena petulinakk [2016] – Re: bacil
bacil napsal: a co s tim


Dobrý den..., děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.12.2011 11:27 bacil
a co s tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 10:45 R Muž romant [27982] Re: bacil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 10:29 bacil – mečovka
je těhotná co s ní
:-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 10:27 bacil – mečovka
utočí na všechny ostatní ryby rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb?od=351