Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2016 18:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dhandars
Jop, červenoocasé mají velkou vnitrodruhovou agresivitu. Zkus jednu někomu věnovat.
V atlase se píše, že jich jde chovat více pohromadě (agresivita se pak rozprostře), ale podle mě to není úplně dobrý nápad. A ty máš 2, což je nejhorší možný počet a ta slabší bude vždy bita.

rybicky.net/atlasryb/parmicka_cervenoocasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 18:21 dhandars
Ahoj.
Nevíte někdo jestli vadí,když mám jen dvě parmičky červenoocase v akvariu 450l ?
Ta jedna po druhé pořád vyjíždí(jen ta jedna...)
Nebude lepší ji odstranit a nechat jen jednu?Nechi jich více,když vím jak vyrostou a v akvariu mám i další rybky ..
Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 00:57 Muž Sagittariusi [19] Re: ludvik
Aspoň vyskúšam :-) za to nikdy nič nedám :-) ešte raz ti ďakujem za reakcie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 00:42 Muž ludvik [1082] Re: Sagittariusi
Což o to ... třeba u chovu skalár s neonkama se přesně tohle radí. Neonky musí být už "pány" akvária a skaláry tam musí jít jako mladé a hlavně jako druhé. Pak to většinou funguje (co jsem tak četl). Ale jestli to zabere s dospělými bettami netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 00:39 Muž Sagittariusi [19] Re: ludvik, DaveLister
ďakujem vám za reakcie...uvidíme ako sa to bude vyvíjať....ak to neprestane tak bettám vybavím nový domov....samec je na ne príliš pomalý a neohrabaný ale tie samice sú poriadne prehnané, preto som myslel či by im nepomohlo odlovenie aspoň na týždeň aby sa necítili v nádrži tak dominantne. Samozrejme asi hovorím ale nezmysli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2016 00:30 Muž ludvik [1082] Re: Sagittariusi
Troufám si tvrdit, že údaj o dvou centimetrech uvedený v atlase se týká jen v přírodě žijících ... Podle mě jsem nikdy o moc větší než ten centimetr neměl. I když uznávám, měří se to špatně a odhaduje ještě hůř. A lovit je kvůli tomu nebudu.

Tyhle rybky asi není vhodné míchat s žádným jiným rodem. A větším už vůbec ne. Výjimky se sice najdou (troufl bych si pancéřníčky, menší krunýřovce), ale i tak.

Neznám ovšem vše ... ani betty. Nechci vynést soud, jestli je to přestane bavit. Tipl bych si, že ne. Spíš se razborky s tím naučí žít a schovávat se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 00:18 Muž DaveLister [478] Re: ludvik
I dva centrimetry je dvakrát tolik. Ale jestli to bude proti bettě stačit, to nevím :). Když si vzpomenu, jak mi vrčivky trpasličí likvidovaly krevetky, které nebyly o moc menší než ony...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 00:16 Muž Sagittariusi [19] Re: ludvik
ahoj za upresnenie názvu sa ospravedlňujem ale pôjde pravdepodobne o rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 00:12 Muž ludvik [1082] Re: DaveLister
Sice neřekl, jaké razborky ... ale jestli název nespletl, tak by se možná docela načekal. Do těch max dvou centimetrů porostou celý život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2016 00:07 Muž DaveLister [478] Re: Sagittariusi
1 cm? To se nedivím, to je žrádlo :) Odlov je, dokud trošku nevyrostou :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 00:05 Muž Sagittariusi [19] – Betta vs. Razborka
Ahojte, dnes som si domov doniesol 40ks razboriek cca 1cm. Mám o ne strach pretože betty na nich útočia (1x samec, 2x samica). Dá sa tým niečo spraviť? Mám na nejaký čas betty vyloviť aby a razborky rozkukali alebo si myslíte že ich to časom prestane baviť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:16 R Muž romant [27987] Re: Andy
Měnit, registrovat, zřídit tu prezentaci. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:06 Andy Re: romant
30litru, zalozeno 3ti mesic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:05 R Muž afc1886 [14681] Re: Andy
Opravdu udělej tu prezentaci,takhle nikdo nic o tvém akva neví.Jaký je filtr,dno,jak dlouho je nádrž založena,jak velké akva vlastně je atd. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:04 R Muž romant [27987] Re: Andy
Poslední otázka, jak je to akvo velký a jak dlouho je založený, tedy ptám se na to, co bych se normálka dočet v té prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:01 Andy Re: romant
Vodu jsem menila pred 4mi dny. Muze to byt tim,ze jsou dve z jednoho a dve z jineho druhu? Agresivni je jen ten jeden druh. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 16:49 R Muž romant [27987] Re: Andy
To co napsala kolegyně je klasický nápis do kamenu vytesán. ano Já jenom na první dobrou doporučím vyměnit polovinu vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 16:47 Žena Turbínka [2558] Re: Andy
V jakých je máš podmínkách, jaké jsou parametry vody, další ryby, atd... Jinými slovy se zaregistruj, udělej prezentaci a pak nebudeme vařit z vody a hádat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 16:42 Andy – Agresivni pavi ocko
Dobry den, mam 4 samce pavich ocek z toho dva jsou znacne agresivni vuci ostatnim. Mate s tim nekdo zkusenosti? Ve zverimexu mi rekli, ze se s tim jeste nesetkali a chovatel mi rekl, ze se bit urcite nebudou hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 22:18 Muž TRULY [164]
tak nakoniec som samca parmičky musel utratiť, už to bolo pre ostatné ryby neunosne navyše další samec bol totalne vyčerpaný pre uhynom na filtry. Ryby všetky natlačené v jednom rohu a agresor robí križiacke výpravy zo svojej džungle smerom na pohraničníkov pravidelne :-D
Takže som ho utratil... Odvtedy je v akva pokoj, ryby su čulejšie su viac v priestore aj ked to este celkom nepostrehli ale už niesu na 20cm stvorcových.
Zaujímave je že jeden samec zaujal jeho miesto, teda nie agrestivitou ale jemne si privlastnil pozíciu medzi rastlinami a sem tam obženie nejakú samicu, aje ked to ma od agresivity na míle daleko. Tak hadam mu neprepne ako predchodcovi
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 14:32 Muž TRULY [164] Re: NHKG
presne to nechcem. Dam ho niekomu druhemu a ... Skusim dokupit parmicky nakolko sa mi pacia a uvidime. Ak to nepomoze tak jedine ho ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:46 Muž Legioix [574] Re: TRULY
A co ho někomu darovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 12:06 Muž TRULY [164]
takze dnes -1 samica parmicky duhovej. Urcite ustvana samcom ako som pisal takze jedine humanne ho.... Navrhujete nieco ine? Dokupit samice alebo ja neviem uz fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2015 23:32 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Vodnar
To je ok ano Jak chlapi na zábavě pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2015 22:57 RAP Re: Vodnar
Patrně půjde o samce, kteří spolu soutěží o nejlepší místo ke tření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 11:53 Muž Vodnar [10] – agresivita ryb
Ahoj, mam obavy o moje tetry neonove, mam 18ks a asi 4ks su voci sebe stale agresivne, narazaju do seba a nahanaju sa, stres vplyv nema, skusal som castejsie vymeny vody, denne odkalovanie dna a nic sa nezmenilo. Ostatné ryby plavu normalne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 20:35 Muž TRULY [164] Re: romant
vodu menim pravidelne a veskera udrzba sa prevadza tak isto pravidelne. On si proste nasiel svoju rastlinu a nijto sa tam do polovice akva priblizit nemoze. Tak asi mu tu jeho skrysu rozmiestnim alebo ho necham vytriet mozno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 20:20 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Na první dobrou, když se všeobecně vyskytne obdobný problém bych se zaměřil na kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 20:18 Muž TRULY [164] Re: grunda
tak ja neviem co mu preplo. Nijdy problem nebok tak neviem co mu zrazu vadia ostatne ryby. Minule uz blackmolly pretiekol pohar trpezlivosti a to bol utek ked ho zacala nahanat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2015 20:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: TRULY
nudí se, buď chovat pár, nebo pořádné hejno
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 20:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Zbav se ho, bude to nejjednodušší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 19:54 Muž TRULY [164]
srandičky hej? :-D
No momentalne mam 4 samcov a 2 samice. Nieje oroblem kupit dalsie dve samice. Ale odla mna to neriesi to preco napada aj ine ryby aj samcov svojho druhu a zo 70% aj vlastne samice.
Tak neviem. Vyriesim problem nakupom dalsich 2 samic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 19:15 R Muž romant [27987] Re: TRULY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 19:12 JoKa Re: TRULY
Souhlas s Liborem, taky vidím jen dva samce... Tak jestli to nebude tím, proč se netřou a radši nahánějí... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2015 07:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Viděl jsem dobře na tom videu, že jsou tam jen dva samci??? Pokud ano, tak si přečtěte něco o titejkách, mám dojem, že je to snad i tu v atlasu... Bude vám všechno jasné. Ale i pokud je jich tam více, myslím, že je to jediným důvodem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:12 Muž TRULY [164] Re: afc1886
ano chapem, len jeden detail ze tento problem nebol od zaciatku a nastal posledne dva tyzdne a nechaoem preco.Ostatne ryby su voci sebe tolerantne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 18:59 Muž TRULY [164]
Tak pridávam video na požiadanie, ono na videu to nieje dobre vidieť lebo sa to proste nedá hned natočiť, ale je pekne vidno kde ma na lavo teritorium a kde su všetky vyšne ryby natlačene na pravej strane pri filtry a pomedzi echinodorus. Pozeral som pre istotu či tam nemá ikry ale tak nieje tam nič a pokial dobre viem tak samec pripravený na párenie by mal byť sýtejšej farby, tak neviem fakt.

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 20:38 radim Re: TRULY
nahraj to, co jiné k tomu napsat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 14:46 Muž TRULY [164]
Napada vás niečo ohladom toho napadania? vodae vymenená a podmienky stabilizovane ale parmička nadalej terorizuje ryby dokonca aj samicu mečovky ktora je asi 8x vačšia a uteka ako by bola vo velkosti blchy... Jedine ancistrusi a panc. trindadske su oslobodene od teroru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 16:54 Muž TRULY [164] Re: TRULY
* oprava nenahana akurat 2 samice, inač utoči na všekto, fakt neviem čo snim robiť. Rybky vyplašene, všetko sa skryva, asi mu dam facku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 21:00 Muž TRULY [164] Re: grunda
16ks. Ale lredtym bol klud. Mam pocit ako eby islo o parenie. Nenahana agresivne 2 samice ina utoci na vsetko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 20:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: TRULY
a počty ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 20:32 Muž TRULY [164] Re: grunda
120l, parmicky, neonky, 2x ancisteus, 3x pancernicek a 2x mecovka nic ectra. Akva total zarastene chystam aktualizaciu prezentacie. Vsetky ryby sa skryvaju a jedine jedna parmicka ta agresivna je vidiet, fakt neviem vi ju poslat na druhy svet ci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 20:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: TRULY
důvodů může být víc, jak velké je akva, jak je zarostlé, jaké je složení ryb, jaké jsou hodnoty vody atd. věštění z koule mi moc nejde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 19:53 Muž TRULY [164]
ahojte, všímam si posledné dni že jeden samec parmičky duhovej nahana vkuse všetky podobne ryby. Teda nahana a atakuje parmičky samocov, samice, tetry neonove, mečune. Vyslovene ich vyhladava v akva a kúše.
Mám ešte jedno akva založne na odchov prisavnik cca 45l ale neviem no ako s tou rybou naložiť.
Môže byť príčinou nejaký dôvod na množenie, alebo zvýšene NO3?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 19:23 Muž mPP [4] Re: Jindras
To netuším ale pol roka nebudú mať. možno 3 alebo 4 mesiace. Uvidím v nedeľu keď budem doma či sa bude tak isto správať ktovie čo sňou je :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:56 Jindras Re: radim
Akara zelená by měla dospívat kolem 5-6 měsíce. To mne napadlo jako první,že hlídá jikry,takhle se mi chovaj A.hnědé,že útočí,ale má je mladé. Nebo-MPP-jak jsou asi staré????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:49 Muž mPP [4] Re: radim
No som doma len jeden deň dnes cestujem zasa preč prídem o týždeň nestihol som odpozorovať či príma potravu :) No samec je asi 7cm veľký ale utoči len na svoj druh aj samice aj na samca proste s toho jedného miesta pod koreňom a sem tam sa ukáže ale nevidno ju lebo je to dosť tmavé miesto. No tak mne prídu vždy ako mláďatá :-D ale uvidím keď prídem po týždni a niečo bude plávať po akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:44 radim Re: mPP
Samice tak tmavne právě v období tření ;) 4 cm samice už je schopna se třít. A ještě když agresivně hlídá jedno místo... Jak velký je ten samec?
Když jsem měl párek, tak byl samec po tření chudák jak mu dávala sady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:38 R Muž romant [27987] Re: mPP
Přijímá potravu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb?od=201