Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2018 09:55 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tommendl
Každý svého štěstí strůjcem. V tomhle osazenstvu to nemůže dlouhodobě fungovat. Rady máš v prezentaci i zde. Jen bych k nim dodal, hlavně už nekupuj žádné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.05.2018 06:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tommendl
Kdyby sis přečetl něco o jednotlivých rybách zjistil by sis, že parmička černopruhá dorůstá délky až 15 cm. Pro ni je těch 40 litrů žalostně málo. A předpokládám, že to je 40 litrů hrubého objemu, takže vody je tam tak 32 litrů. Takže máš nevhodnou obsádku, přerybněno a navíc v tak malém prostoru se bojovnice před samcem nemá kde schovat. Vzhledem k tomu, že jsi nedodal ani fotku nádrže, tak ani nevíme, jak je hustě akvárium zarostlé - další problém. Nejlepší bude založit prezentaci a pak se dá něco poradit. Takhle je to věštění z křišťálové koule a to Ti nikdo z místních odborníků neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 06:33 Tommendl
Cca 40 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 21:51 R Muž ctibum [6870] Re: Tommendl
V jak velké nádrži tuhle podivnou partičku máš? Celkové foto nádrže by nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2018 21:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tommendl
Hodně špatná kombinace ryb. Moc druhů v malých počtech. Udělat to mohl teoreticky kdokoliv, ale podezříval bych hlavně druhou bojovnici a tetru krvavou. Otevři si pivo/víno/..., sedni si k akváriu a pozoruj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 21:40 Tommendl – Bojovnice
Ahoj ahoj :-),chtěl jsem se zeptat mam v akvariu samičku a smečka bojovnice pak tam mam 2 tetry citronove ,1tetru krvavou ,2parmicky duhove a 1 parmicku černopruhou. Dlouho byly všechy ryby v pořádku ale dneska jsem si vsiml ze ma samicka bojovnice docela dost okousame ploutve. Tak se nekoho z vas ptam , jestli nevi jaká ryba by ji to mohla udelat.
Dekuji za jakoukoliv odpověd.(omlouvam se za chyby) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2018 17:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
RAP napsal: LiborSprysl napsal: Wanderer napsal: ... Dvě ryby se mezi sebou vždycky nějak srovnají.
To je veliký omyl.Mnohem pravděpodobnější je, že ta silnější slabší ubije... :-|

Pokud přijdou obě ryby naráz, případně slabší první utvoří si sociální vazbu. Respektivě mluvím o skalárech. Např u kančíků se častěji vyskytuje agresivní jedinec, kterého je nutné vyřadit z dalšího chovu.
Ovšem nikdo mi nevymluví, že v 99,9% nese vinu vlastník či rozmnožovatel ryb. :-|

:-) Pokud vezmu v úvahu tvé tvrzení do důsledku, tak máš pravdu v tom, že jen velmi málo nádrží dává dost prostoru k tomu, aby si ryby mohly nastavit útěkovou vzdálenost. Tím pádem je na vině vlastník či rozmnožovatel ryb, který dvě ryby nutí vedle sebe žít bez možnosti volby. Sociální vazbu si vytvoří takovou, že je třeba být někde zalezlý, protože jen vystrčí čumák, tak přes něj dostane... Prostě dvě ryby jsou vždycky větší či menší problém. To si my dva nemusíme říkat. :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2018 21:45 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Wanderer napsal: ... Dvě ryby se mezi sebou vždycky nějak srovnají.
To je veliký omyl.Mnohem pravděpodobnější je, že ta silnější slabší ubije... :-|

Pokud přijdou obě ryby naráz, případně slabší první utvoří si sociální vazbu. Respektivě mluvím o skalárech. Např u kančíků se častěji vyskytuje agresivní jedinec, kterého je nutné vyřadit z dalšího chovu.
Ovšem nikdo mi nevymluví, že v 99,9% nese vinu vlastník či rozmnožovatel ryb. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 21:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: LiborSprysl
A to je ta moje odpověď celá natolik špatná, že nafasuju -3 palce? hmm

Samozřejmě, že nemusí fungovat vůbec nic z popsaného jsou to prostě skaláry, ale že bych tolik mystifikoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2018 08:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wanderer
Wanderer napsal: ... Dvě ryby se mezi sebou vždycky nějak srovnají.
To je veliký omyl.Mnohem pravděpodobnější je, že ta silnější slabší ubije... :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   13.04.2018 21:02 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pavel
Ještě může pomoct, dát starý zabydlený pár na čas do separace. Nový se rozkouká, zabydlí a starý se dostane do role nováčků. Ale vůbec to fungovat nemusí, jak jsou to skaláry, budou se řezat pořád, pár nepár. A klidně se budou nahánět tak dlouho, než ten slabší chcípne a přestane překážet.
Na to, aby tyhle jednokusové a jednopárové půtky přestaly funguje opravdu větší množství ryb. A nebo tam mít jen jeden pár. Dvě ryby se mezi sebou vždycky nějak srovnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 20:57 Muž Trucker [0]
Mam 300l nadrz,osazenstvo 9 modrych cichavcu,2 zlate a 2 perletove. Poslednich 14 dni jse zpozoroval ze ty dve zlate samice napadaji modre a okusuji jim ploutve. Nevi nekdo kde je chyba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2018 18:58 R Muž romant [27981] Re: Pavel
Je úplně jedno jestli tolik a tolik kluků a holek, bude to vždy o nových sociálních vazbách a na to je vždy daleko lepší větší parta. Jak zde zaznělo, chtělo by to informačně posílit, ale radu o sledování a event. okamžitým zásahu bych v tomto momentě vyzdvihl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2018 17:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pavel
Jak velké je to akvárium? Foto by pomohlo. Ale nic moc s tím neuděláš. Pozoruj co se děje a pokud by šlo rybám o život, musíš je dát do jiného akvária nebo někomu prodat/věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2018 17:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel
To je vždycky problém když přidáš nové ryby. Budou se rvát buď je vrať nebo musíš přidat další. rybicky.net/clanky/1585-par-postrehu-neboli-dva-z-chovu-skalaru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 17:50 Pavel – Agresivita skalárů
Dobrý den. Dnes jsem ke 2 skalárům amazonským zlatým dal další 2 skaláry amazonský. Zdá se, že tam jsou 2 samice a 2 samci. Problém mám v tom že samec skalára amazonského zlatého napadává samici a i samce normálních amazonských skalárů. Bojím se aby se mi neporvali až k smrti. Mám doma ještě další tři akvária ale ani do jednoho se nehodí... Poradíte prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:58 R Muž romant [27981] Re: V
Klid, žádný zbytečný sebeobviňování, zkus tu vodoléčbu a budeš vidět, ono je to o tom trénovanějším oku, který si nejen touto situací vytváříš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:48 V Re: romant
Vyzkouším, ale v neděli jsem 15L (skoro třetinu) měnil. Starám se o to jak nejlépe umím, minulý čtvrtek jsem po smrti ryby pro jistotu vyměnil i dalších cca 7L v průběhu týdne. Snažím se hygienu držet na maximu, četl jsem, že častější péče by už rozhazovala rovnováhu v akváriu ... Filtr, světlo, počet ryb, rostliny i údržbu se snažím mít co nejlepší podle toho co jsem (především na tomhle foru) vyčetl a už moc nevím, co udělat lépe ... Napadá mě jen přestat krmit mražené, pro případ, že je něco v tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2018 19:38 V Re: Pepan
Prezentaci jsem přidal, snad jsem na nic podstatného nezapomněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2018 19:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: V
Tohle je u pavích ok celkem běžné že mají trochu plíseň na ploutvích a třepí se jim. Chce to zvýšit hygienu v nádrži. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: V
Jaká tetra? Mezi tetrovité patří neonka i piraňa. Fakt by pomohla prezentace. Takhle je to věštění z koule a vzhledem k tomu, že nikdo z účastníků tohoto fóra není jasnovidec (teda aspoň o tom nevím), rady se mohou míjet účinkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: V
-přisoudit by se to samozřejmě dalo ,ale klidně se tak může jednat o zcela jinou problematiku související s akváriem (dekorace ,hodnoty vody)
-náhled do prezentace o akváriu by napověděl třeba více ,bohužel není založena ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:00 R Muž romant [27981] Re: V
To není okus od ryb, ale z kvality vody. Měň 3x týdně min. 30% vody a mělo by se to zcelit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 18:48 V Re: V
Fotka k příspěvku Díky všem za rady. Když jsem ve čtvrtek přišel domů. našel jsem jednoho samečka živorodky mrtvého. Všiml jsem si, že jedna tetra úplně vyšiluje, honila vše co potkala a nedala pokoj. Tak jsem ji prozatimně přestěhoval na samotku do karantény. Od té doby v akváriu zavládl klid, i tetry se sklidnily a začaly víc plavat po akváriu, živorodky bez problémů mezi nimi. Tak jsem se radoval, že bude klid, i tetra v izolaci po pár dnech přestala magořit a sklidnila se.

Dnes jsem si všiml, že samečkovi chybí kus ocasní ploutve, viz foto. Může to být od tetry? Přitom jak malou mají tlamku se mi to úplně nezdá, ale kdyby útočila z boku nebo to nebylo vykouslé ale vytržené, asi by to šlo. Tak dvakrát jsem viděl, že ho nějaké tetra prohnala, ale zcela ojediněle ... Nemám s tím zkušenosti. Jestli je to od tetry, tak hned napíšu inzerát, zda o ně má někdo zájem ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2018 13:50 R Muž ctibum [6870] Re: V
49 litrů hrubého, to bude tak 40 čistého. Nic moc...
Přesně jak píšou ostatní, stěhování do většího se neboj.
Otíkům zkus dát spařený lupen z kedlubny, ti mí ho doslova žerou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 13:45 jamajcan Re: V
Prodali Ti, co jsi chtěl. Je to Žanérka/H. flammeus/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2018 13:27 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: V
Neboj se toho. Podívej se do vláken o stěhování akvárií a výměně za nové. Dá se to zvládnout. Taky jsem tím prošel a při zachování určitých pravidel nebude žádná rybka strádat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 12:47 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: V
V pořízení větší nádrže tě tu asi nikdo odrazovat nebude :) Ekosystém rozhozený mít budeš a ze začátku po výměně to bude chtít více péče. Otíci nějaký ten pátek bez řasy přežijí a mezitím je můžeš krmit tabletkami. Třeba by se tím i vyřešil problém s agresivitou, jak píše ctibum, ta agresivita by mohla být prostě jen nedostatkem prostoru a malým hejnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 11:56 V Re: ctibum
Taky mě to napadlo, to akvárium je zděděné, přes 20 let staré a má podivný rozměr: 70x20x35cm. Prezentaci můžu zkusit o víkendu, pokud to stihnu. Stolek unese až 120L, takže o výměně už dlouho dost uvažuji. Ale nevím, jestli se mi chce riskovat rozhozený ekosystém. Nemám nic dost velkého, kam dát ryby, než se nové zaběhne. A i kdybych celý obsah prostě během jednoho dne nastěhoval do nového, tak to asi nebude v ideální kondici pro ryby. Třeba řasy přenést nejdou a otíci budou hladovět než narostou nové ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 08:53 R Muž ctibum [6870] Re: V
A není jim tam těsno? 50l (hrubého?) v kombinaci s jejich malým hejnem a dalšími rybami? Ta prezentace by se hodila...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 08:12 V Re: jamajcan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky mě to napadlo, já věřil akvaristice, že mi prodali, co jsem po nich chtěl :) Hledal jsem pro jistotu fotky a vypadají úplně přesně. Přemýšlel jsem, jestli nemůžou být křížené, ale nevypadají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 16:45 jamajcan Re: V
Nemohlo dojít k záměně za Tetru krvavou? Tenhle model chování by na ni seděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2018 11:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: V
Tetry někdy mají tendence okusovat ploutve jiným rybám, gupky se k nim nehodí. A ve větším akváriu to jejich vzájemné prohánění nebude problém.
Takže u někoho jiného to můžou být bezproblémové ryby. Dej inzerát, nebo napiš do tématu Darování... Nějakého zájemce o tyto ryby snad najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2018 11:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: V
Založ si prezentaci akvária. Třeba bude problém někde jinde a ani to netušíš... ono 7ks není žádné hejno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 11:02 V – Agresivní tetry červené
Ahoj, prosím o radu: naše cca 2 roky staré tetry červené jsou postupně čím dál víc agresivní. Máme jich 7ks v 50L (původně 8ks). Navzájem se prohání, což by až tak nevadilo. Jsou v akva s dvěma otíky a třemi nedospělými živorodkami duhovými. Živorodky prohání taky, což už není ideální. Vždy to rychle vzdají, tak jsem si říkal, že to nějak snad půjde. Teď už mají navíc dvě z živorodek jako kdyby vykousnutou díru v ocase a jeden sameček tráví celé dny schovaný v kytce, takže to nějak řešit budu muset ...

Všude jsou popisované jako mírumilovné ryby, někde jsem vyčetl, že jsou agresivní v menších hejnech. Jenže si je neplánuji nechat, takže přikupovat další mi přijde kontraproduktivní. Navíc když jsem se na ně byl nedávno podívat ve Sklorexu (odkud jsou), tak náznaky té agresivity měly i ty jejich. V nádrži jsou s živorodkami už cca rok a nějaké prohánění tam bylo vždy, ale zdaleka ne tak moc, jako teď.

Napadá někoho, jak je zklidnit? 24C, krmenní minimálně 1x denně, týdenní výměna čtvrtiny vody a úklid. Rostlin mají přiměřeně, chtěl bych více. Teď jsem přikoupil další a vyměnil světlo za silnější (s tím starým skoro nerostly). Sice se v nich hned zabydlely, ale nevypadá, že by to chování pomohlo, spíš naopak.

Jinak s radostí je někomu z Brna věnuji, jestli se to nezlepší, jsou moje varianty je utratit nebo nechat dožít v 15L karanténě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.04.2018 14:03 R Muž ctibum [6870] Re: Domi.Miky
Řekl bych, že to je to poslední, co bys měla řešit. Osobně bych všechny ryby vrátil tam, kdes je pořídila, akvárko pořádně dozaložil, tzn. zmnohonásobil počet rostlin, nechal ho řádně zaběhnout, alespoň měsíc a pak pořídil ryby vhodné do daného objemu. Z toho, co tam máš, jsou to asi jen Živorodky duhové a Platy skvrnité. Zato dát do tohoto objemu Skaláry a Závojnatky je vyslovené týrání.
V prezentaci máš seznam ryb. Každý název je odkaz do atlasu. Klikni na něj a něco si o nich přečti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2018 14:01 R Muž Anthrax [4739] Re: Domi.Miky
Ahoj, jestli je ta osádka stále aktuální, tak je to naprosto nevhodnými podmínkami v nádrži (spousta nesourodých druhů ryb, malá nádrž a nedostatek rostlin a voda tam díky závojnatkám bude asi dost znečištěná + ryby tam šly příliš brzo). Pomůže když nahraješ aktuálnější foto nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 13:43 Domi.Miky
Zdravím,
Před dvěma týdny jsem si založila společenské akvárium a mám problém s agresivitou jedné rybky. Tím problémem je plata skvrnitá, mám v akvariu čtyři, ale jedna neustále okusuje jiný rybky, před pár dny mi okousala krunýřovce zlatého a ten následně umřel a teď mi okusuje závojnatku. Prosím poraďte co s tím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 11:26 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: Tojsouvěci
Prístavniky maju svoje telo prispôsobene proti napaduje ryb neviem ci je pravne.

A pri Malawi ryb su ties pisvaniky medzi sebou plavaju nic ze by sa im stalo prisavnikom.
Ci je tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2018 11:20 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Januk17
Netuším,co jedna slečna,nebo paní ,druhé povídala :-( .
Druhy prísavníkov -Loricaide: www.fishbase.org/… ,tak který z nich a v jaké velikosti byl,a které a jak velké byly ryby,které mu pomohly na druhý břeh?
Jestli mohu poradit,tak nedělej tlumočníka a po sestřičce přepošli vzkaz majitelce akvária,
ať si založí prezentaci,nebo vhodnost složení ryb konzultuje s dodavatelem,před jejich pořízením.Omlouvám se,ale bez bližší specifikace se nedá ani odhadnout z jaké příčiny k úhynu rybky došlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 10:04 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: Tojsouvěci
Chcem sa poradit o jeden druh rybičiek a to je prisavnik. Sestra my povedala ma svoju koleginu ktora ma akavrium ze nevie prečo niektorých ryb zautočily na prisavnika a potom zahynul.
Aky dôvod útočiť na prisavnika obyčajných alebo na iných podobný druh.

Ja som sestre povedal že neje možne , ohrozene prisvaniky medzi ostatnimy ryb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2018 16:44 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: DeRosa
Teoreticky by mohlo být použitelné oddělení ryb rastrem ze síťoviny a spojit je,až si na sebe zvyknou a začnou si imponovat v předvýtěrové fázi námluv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:18 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: liborass
Tak já měl pár ale přišel jsem o samce a u Rataje měli jedinýho samce.Tak sem to risknul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 16:00 Muž liborass [174] Re: DeRosa
Chybu jsi udělal hned na začátku, že jsi koupil jen jednoho samce. Většinou se pořídí skupina 8-10 ks a nechá se z nich vybrat pár, který může fungovat. Tohle, co jsi udělal, jde udělat u kančíku příčnopruhých a je mnoho malých...

Většinou se odlovuje samec a samice se nechá v akva, aby byla doma a nový byl samec můžeš zkusit přidat torben, olšové šišky nebo dubové listy a nebo pořídit víc kusů, ve supině se ta agresivita rozmělní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 15:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DeRosa
Počkej až se samec zotaví a zabydlí v novém akváriu.
U cichlid to nefunguje tak, že když dáš dohromady samečka a samičku, bude z nich automaticky pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 15:38 Muž DeRosa [12] - Cichlidy
V pátek jsem přikoupil samce Heros notatus k samici kterou jsem tam měl samotnou.Měl jsem obavy že ji bude prohánět ale dopadlo to naopak.Nedá mu pokoj dokud se někde neschová a jakmile vykoukne hned ho zmastí.Tak jsem dnes samici vylovil (byl to celkem záhul jelikož sem musel vyndat půlku kořenů) a dal ji samotnou do malého 50 L aq.Jen se vzduchováním a topítkem.Za jak dlouho bych ji měl zkusit vrátit zpátky.?Jestli vůbec.Jestli bych měl volit mezi samcem a samicí,tak bych si zatím raději nechal toho samce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 14:40 R Muž romant [27981] Re: Radovan
Tak potom vrátit do obchodu, někomu darovat, dokud je čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 14:38 Radovan Re: romant
Ano ma dokusane plutvu od tej druhej co ju stale nahana.rad by som ich mal tolko aby ich bolo dost aby nerobili jedna druhej zle ale pocet do toho akvaria nieje dobry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.01.2018 10:18 R Muž romant [27981] Re: Radovan
Tak snad na dovysvětlenou o těch počtech a okousaných ploutvích. Na tvojí první fotce je vidět rybka, která má zcela zjevně zubožený ploutve, jsou potrhaný a již začínají být "ožraný" od bakteriálního napadení k čemuž zpravidla dochází v ne zcela vhodných podmínkách a samozřejmě silná parta u tohoto druhu je opravdu základ, ale je to otázka prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 10:12 Muž Yirka [9118] Re: LiborSprysl
To bylo řečeno hned v první reakci a to je jasné.
Ovšem ty ploutvičky nejsou jen tak okousané......

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb?od=101