Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:06 Muž AlQuds [161] – Re: Jack
To akvarium je evidentne prerybneno a v tom zrejme bude hlavni problem. Asi nejlepsi bude zacit se silnou redukci osadky na nejakou rozumnou miru. Zkontroluj si tady v atlase, jake jsou pozadavky tech rybek co mas, na objem nadrze. Na 1cm delky rybky by mel byt odhadem 1l prostoru v nadrzi, ale rozhoduje i rada dalsich faktoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jack
Tohle je uplne jasne, neni moc co resit. Nacpal jsi akvarium spoustou ryb, ted si zavazi a vadi si, snazi se udelat si prostor a nemaji jak. Skalary do 60l nepatri ani nahodou... pripada mi to jako vydatna rybi polevka, a ne akvarium.

Klasicka chyba zacatecnika. Je potreba nejpreve cist a ptat se, az pak kupovat, akvaristika neni az takova jednoducha legrace, jako si koupit krecka a pak se zeptat, co zere.

Ale jsme zvykli, takze jestli chces, zaloz si prezentaci akvaria a my Ti tam pomuzeme uklidit - bez rozdavani rybek se to nejspis neobejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:00 R Muž romant [27987] – Re: Jack
Kolik těch rybek v tom akvárku máš celkem?
EDIT: rybicky.net/vyrobky/323-tetra-easy-balance
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 11:58 Muž Jack [7] – Celková rada
Ahoj. Mám akvárium (60l), a řeším problém. Nenašel sem téma, které by to řešilo. Jde o to, že rybičky a to všechny se mezi sebou navzájem nahání, a když teda jedna nějakou dožene tak ji zle klovne. Ze začátku to bylo jedno dominantní danio, které si trouflo i na skaláru. Po týdnu se to začalo nahánět všechno. Při krmení se nažerou jenom dania, skaláry čichavci. Zbytek nemá šanci,(neonky, tetry, živorodky) okamžitě jsou zahnány do kouta. Kdyby vám něco zajímalo, rád odpovím.
A ještě, k čemu je Tetra EasyBalance?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 19:53 Žena basa1313 [18] - Parmičky
caute .... mozno som to zadavala do zleho fora ... takze teraz tu...
mam akvarium 210 litrov a v nom 4x mrenka nadherna a dokupila som 3x mrenka trpaslicia....
jedna z tych trpaslicich je agresivna a hryzie nielen vlastny druh ale ja nadherne... neviete co by jej pomohlo aby sa ukludnila alebo svoju pozornost preorientovala na nieco ine?
nadherne su moji milacikovia a ta potvora ich prehana stale.... rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 09:19 pardalin – Re: VVV111KKK
tak to nakonec moc nedopadlo; pridal jsem na hladinu nekolik plovoucich rostlin, ale efekt byl zcela opacny; parek se vytrel a stara samicka byla vuci nove jeste agresivnejsi; musel jsem ji odlovit (tu novou) a nakonec jsem ji vratil zpet do obchodu; ted uz se v akvarku rozhostil opet klid... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:32 Muž VVV111KKK [61]
Pokud je akva hodně zarostlé, je to dobře. Zkusil bych ještě v akva udělat zásadnější změny, které odvedou pozornost starousedlíků. Např. přidat plovoucí rostliny na povrch hladiny růžkatec, densu atd. Na povrch by se dala dát napuštěná Pet láhev, která by mohla opět rozdělit prostor. Dát do akva novou dekoraci - třeba obyčejný květináč. Vyzkoušel bych i zrdcádko, ale to opatrně, aby to nemělo opačný dráždící efekt.
Tím by se mohli starousedlíci rozptýlit a než se vytvoří nový klovací pořádek, mohli by dát nové rybě pokoj a ta by se tak mohla do stávajícího osazenstva lépe včlenit.
Snad se podaří. X-)

PS: U mě párek malých ca 6 cm rájovců do dvou po nasazení do akva zlikvidoval samce Betty a řádně dal zabrat samci pavího očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:01 pardalin
taky mne to napadlo, ale aby to pak nebylo zase opačně...? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 20:00 pardalin – Re: JJaanca
taky mne to napadlo, ale aby to pak nebylo zase opačně...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 10:33 Žena JJaanca [67] – Re: pardalin
Zkus tu starou na pár dní odlovit, ta mladší se zabydlí a když tam po pár dnech vrátíš tu starou, tak už tam bude "nová" ona.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:16 pardalin – Re: Inky
a myslíš si, že se to časem uklidní (že si vybudují nějakou hierarchii?), nebo to musí nevyhnutelně končit smrtí jedné ze sokyň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:53 Žena stetinka [270] – Re: pardalin
velmi malé na rájovce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 18:56 JagerMaister
mne sa to stavalo pri bojovniciach ja si myslim ze si proste musia sadnut samicky u mna bojovnica jednu samicu zabila a s druhou vychadza v pohode :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:09 pardalin – agresivní samičky rájovců
zdravim, prikoupil jsem k párku rájovců dlouhoploutvých druhou samičku (celkem 1 sameček + 2 samičky)a ta stará samička je vůči té nové velmi agresivní; okamžitě jak jí vidí zaujíma výhružny postoj a velmi intenzivně ji prohání, mám strach aby ji neutloukla; obě jsou asi stejně velké (6cm); chtel bych se zeptat, proč (jsou na sebe samicky tak agresivní) a zda je to normální; všude čtu, že je nejlepší 1 sameček a 2-3 samičky, tak jsem si myslel, ze samicky jsou vůči sobě navzajem v pohodě, ale tyto na sebe neustále útočí; sameček lehce prohání obě a hlavně se před oběmy naparuje; mam akvarko 60*30*35cm, huste zarostlé; díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 11:01 JagerMaister
ASI coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 10:46 R Muž romant [27987] – Re: Inky
Podle toho jak to popisuješ, ta bych řekl, že jsi si na položenou otázku i odpověděl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 10:43 JagerMaister – Re: romant
jak som ich teraz pozoroval tak zebry sa medzi sebou predvádzajú a rozťahujú plutvy ale ak sa k nim priblíži nejaký mramor hneď na ňho všetci traja útočia možno sa aj zebry vytrú nwm :-| ale je sranda že zebry majú ľavý roh akvárka a mramory pravý . Asi len bojujú o územie tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 10:35 R Muž romant [27987] – Re: Inky
To že se skaláry prohánějí je naprosto normální. Pokud napadají jenom sebe, tak bych je nechal. Můžeš je samozřejmě skusit odlovit, jak píšeš a různě kombinovat počty samců a samic. Mezi těma zebrama se bude zřejmě jednat o dva dominantní samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 10:20 JagerMaister – Agresivita.
Ahoj mám 212 litrové akvárium biotop južná amerika a v ňom 6 skalárov 3x zebra z toho 2 samci a samica a 3x mramor z toho 1 samec a 2 samice . Ale tieto 3 zebry sa vždy držia spolu a neustále naháňajú mramorových po akváriu :-( čo mám robiť mám zredukovať počet ? poradte :-) vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 13:09 Neinka – Re: Inky
Diky vyzkousim a uvidim jestli to bude mit nejaky efekt.

Nejsem jista jestli je velikost ten pravy duvod protoze mezi tim bichirem co vyskocil a tim co mi zbyl byl priblizne stejny velikostni rozdil jako mezi tim starym a tim co jsem koupila. Beztak jsem si jen vybrala nejakou cholerickou introvertni rybu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 08:30 JagerMaister
Možno ho napáda lebo je väčší ja by som trošku prehádzal akvárium a pridal nejaké nové dekorácie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 01:36 Neinka – Agresivní chování nového bichira
Zdravim,
mela jsem doma 2 Bichiry senegalske asi 6 let a vsechno bylo v klidu dokud jsem neodjela na dovolenou a akvarium jsem na starost sverila babiccke. Ta nechala posunute viko a mensi z bichiru musel vyskocit. Po tom co jsem prijela domu a zjistila co se stalo jsem se rozhodla poridit zbylemu bichirovi spolecnost. Dalsi den jsem si prinesla ze zverimexu dalsiho.Je trosku vetsi nez muj ale nemyslela jsem so ze by to nejak vadilo. Den byl klid ale ted jsou to tri dny a novy bichir napada stareho jen co na nej v akvariu narazi. Netusim jesli si proste nepadli do oka nebo je v tom jiny problem. Ten mensi co umrel nemel s mym starym bichirem zadny konflikt naopak vecne byli nalepeni na sobe.
Jinak vsechno to jsou samecci.
Akvarium mam 100l a jsou v nem jen ti dva bichiri a parecek ancistrusu. Ma hodne skrysi a rostlinek kde by se mohli rybky schovat kdyby se nutne nepotrebovali videt :)

Kdyby mi nekdo mohl vysvetlit/poradit co delat s agresivnim chovanim noveho bichira moc to ocenim ;) Diky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:14 Muž BarbarOSA [6]
Rexistens napsal: no je to velmi nemile. rybu uz jsem nabizel, ale nikdo ji nechce)ze znamych)
a jako zabit ji jen proto ze je argesor v moji nadrzi mi prijde fakt hrozne a udelat to nechci, ale zase drzet ji nekde v kyblu nez pojde...:(


napis do inzeratov, ze darujes, hadam sa niekto najde..
ja som sa bol vypytovat po akvaristikach, boja sa choroby..
pytal som sa kamosov a na burze slovenskej pre akvaristicke veci tiez nikto nic..

nakoniec nasiel ten parik svoju majitelku na jednom chate co nema s rybickami nic spolocne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:05 Muž Rexistens [16]
no je to velmi nemile. rybu uz jsem nabizel, ale nikdo ji nechce)ze znamych)
a jako zabit ji jen proto ze je argesor v moji nadrzi mi prijde fakt hrozne a udelat to nechci, ale zase drzet ji nekde v kyblu nez pojde...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 10:37 Muž BarbarOSA [6]
Mozno to tu uz je riesene..
Ja som mal podobny problem vyustilo to az do takej miery, ze som samca musel vyberat z akvaria lebo obhanal uplne vsetko co sa dalo..
Vratil som ho chvilu bol kludny a po case znovu, skoncilo to darovanim ryb..
Prerybnene som nemal urcite toho casu som mal v akvarku 2 skalarov, 2 guramy modre, asi 3 gupky a 2 neonky, bola to taka zmeska hocicoho, dal som ich do akva este v zabehu, nevydrzal som to, prezili na pocudovanie z tychto vsetky..
Samec zo zaciatku nahanal len samicu, myslel som si ze je to pred parenim, alebo nieco, stupnovalo sa to a nahanal aj ine ryby, a uz ked sa ho zacali skalare bat, musel ist prec..
Su to temperamentne ryby, da sa to od nich ocakavat, aj kadeco ine..
Na kludne ryby tohto druhu treba fakt len natrafit..

Este dodatok, video sa mi nedalo pozret, takze som hodnotil moj pripad..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 10:28 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Rexistens
už se to tu řešilo několikrát, na 99% to bude love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 09:51 Muž Rexistens [16]
zdravim, mam obdodný problem s cichavcem zlatym. Mam dva v 133 litrovem akvariu. Ten muj napada ale uplne cele osazenstvo nadrze. (na velikost nadrze myslim prerybneno nemam)
Co s tim? dak ho nekam jinam nemam uz kam:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 12:46 Muž Sewer [99]
Snaha o nápravu - po výplatě kupuji akvárium, minimálně 150 litrů. A tam budou ti čichavci.
Doufám, že když už to vydrželi půl roku, tak to týden ještě zvládnou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:11 Muž Yirka [9126] – Re: Sewer
Jediné rychlé řešení u tebe je prohodit obyvatele z krevetária do akvária. Mít ve 30ti litrech čichvace je opravdu nedobré a pro krevetky bude těch 30 litrů stačit. Pokud to neuděláš nebo nedáš vechny tři čichavce pryč, problémy budou jen narůstat.
A jinak: popiš ty svoje snahy o nápravu, aby ti ostatní "neubližovali". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 07:34 R Muž Silent [5949] – Re: Sewer
Budu možná za remcala, ale malý prostor v nádrži přímo souvisí s chováním čichavce. Podle tvého klipu jsou ty ryby evidentně ve stresu. Čichavci bývají v takhle malé nádrži agresivní a jsou schopni se ubít. A že se takhle začal chovat až po půl roce? Snadno. Jak rostou a dospívají potřebují prostor. Ve větší nádrži se situace stabilizuje. Ta tvoje divně plavající tetra není tetra, ale albinotická forma parmičky čtyřpruhé. Jsou to přešlechtěné ryby a občas se stane, že narazíš na jedince s vývojovou vadou. S tím ovšem nic nenaděláš a ryba s tím může žít velmi dlouho ale zrovna tak může záhy uhynout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 02:02 Muž Sewer [99] – Agresivní sameček čichavce; podivné chování tetry
Dnes jsem si všimnul, že sameček Čichavce Zlatého začal celkem agresivne napadat samičku. Proto jsem natočil video, na kterém je zároveň vidět můj druhý problém - jedna z teter velice podivně plave. Vypadá to, jakoby něco hledala na dně, ale velice divně se u toho škube. Od začátku, co jí máme má nějakou vrozenou vadu v oku (buď pigment nebo je na něj možná slepá), ale žije s tím a potravu přijímá normálně...jen jí občas takhle šibne, pozoruji to převážně večer a v noci a to i když se už ostatní ryby zklidní. Pro čichavce máme v plánu co nejrychleji zřídit velké akvárium, ale zajímalo by mě, proč po půl roce začal napadat samici.

Děkuji za rady a remcálky prosím - zdržte se řečí okolo toho, že je nádrž malá a přerybněná. O tom jsem si toho již vyslechl dost a snažím se svou začátečnickou chybu napravit.

Zde je video - www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:57 gringo – Re: peetr15
Na videu vypadají skoro stejně rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:35 Muž voko [9] - Živorodky
No jestli počítám správně tak 24l není moc, takže bych doporučoval max ještě pár, ale nevyznám se. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:31 peetr15
ahá tak uvidime no :-) kolik si tech teter mužu dat do akvarka když mám akvarko 40 cm x 30 cm x 20 cm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:17 Muž frantisek [0] - Živorodky
todle dělaj i moje paví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:14 chlade – Re: peetr15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:13 peetr15 – Re: gringo
ale na jednu sedí popis samičky a ta druah tetra je menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:11 peetr15 – Re: chlade
ahá tak uvidime no :-) kolik si tech teter mužu dat do akvarka když mám akvarko 40 cm x 30 cm x 20 cm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:10 gringo – Re: chlade
Vypadají na dva samečky, samička je větší "placka" a mohutnější, sameček je menší, štíhlejší, kdyby to byl pár, byl by ten rozdíl vidět. A to najíždění? Jistě souboj. Toť můj názor ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:08 chlade – Re: peetr15
to netvrdím stoprocentně, ale mě tohle samečci dělají stejně jako na tom videu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:04 peetr15 – Re: chlade
ahá takže mám 2 samce no super :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:00 chlade – Re: peetr15
tohle samé mi taky dělají tetry , jak už někdo psal v předchozím příspěvku dělají to samci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:57 peetr15 – Re: marek21
no a takže to jsou sva samci?:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:53 Muž marek21 [16]
aj moje mecune a parmicky siamske toto robia a aj neonky ....teda vlastne skoror vsetke ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:51 Muž cc355 [1]
To samé mi dělají tetry krvavé. Dočetl jsem se, že se tak mohou chovat samci, kterí mezi sebou soupeří. Teter mám 6 a zatím bych řekl, že jsou teritoriální, i když je to podle atlasu blbost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 15:46 peetr15 – video - ryby naražeji do sebe
podařilo semi nahraj kousek videa jak dvě tetry černe do sebe naražejí co to je? ani pohlavi mi neni pořadně známý poradte :-) www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:40 Pepan Re: havex77
Jednou se mi osvědčila tabulka plexi, kterou jsem se chránil při manipulaci v akvárku. Jenže tam byl dostatek volného prostoru a jednalo se o piraně. Nevím, jak máte hustě zarostlé akvárko a jaký je tam manipulační prostor. Rukavici z ježka bych ani na ty kančíky nebral. Oni jsou v tom akvárku doma a Vy se jim tam bez dovolení nastěhujete. No to je hnus, velebnosti. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:04 havex77 Re: Wrata
Oni útočí absolutně na všechno,včetně síťky a odkalovací trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 23:11 Muž Wrata [21] Re: havex77
JO to znam, kdyz jsem stehoval akva, tak se mi zrovna vytreli kancici pod kamen. Samice byla neustale zalezla pod nim,tak jsem ho chtel zvednout, vyjela s pod nej a jak pirana z filmu se mi zahryzla do prstu a klepala telem jako kdyz mne chce vyrvat kus masa:)) Vic jsem se lek, nez to bolelo,ale malem vyletela s tou rukou ven z nadrze..:) Chvilku sem se rozhlizel kde vlastne je.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:20 havex77 Re: Yirka
Mám kance s potěrem a samec je silně teritoriální.Momentálně mám tři kytky na hladině a nemám absolutně žádnou šanci tam mít ruku déle jak 5s.Zkoušel jsem ho odlákat druhou rukou,jenomže on je chytřejší než sem si myslel.Snad je nebudu muset přelovit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb?od=451