Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 19:22 Vojtas Re: Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku určitě tady jsou
je možné že akvo není dostatečně zarostlé a mají málo schovek ale ze začátku byli klidné všechny plavali spolu takže nevím co jim najednou je a proč se tak rozdělili :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 19:12 Králík Re: Vojtas
Hodilo by se foto jak ryb tak celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2020 19:10 Vojtas – Akara Hnědá
Zdravím lidi pořídil jsem do svého 240l akva 4 Akary hnědé bohužel nepoznám kolik mám samců nebo samic každopádně dvě akary jsou furt spolu a jsou pořád naježený a mají dva černé pruhy a prohání ty zbylé dvě akary které jsou úplně klidné nejsou naježené a mají zbarvení jeden černý pruh a vzadu černou tečku nevíte co jim může být a proč je prohání furt po celém akvariu ? Ještě když krmím tak ty dvě jsou úplně nepříčetné a nenechají nažrat skoro nikoho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 13:26 Narval2008 – mecovka mexicka
mam dva týdny mečovky mexické samce a samici. už si zvykli na nové prostředí ale samice nahání samce a samec se pořád schovává. poradíte prosím. předem dekuji :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.02.2020 12:46 Muž Libor [527] Re: cicoriedka
Měl jsem jich deset kusů v zarostlém akváriu a přesto měly ostatní ryby (zvláště neonky) okousané ploutve. Nakonec jsem je dal pryč (do zverimexu) a byl pokoj. Od té doby je ve společném akvárku nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2020 13:44 R Muž Anthrax [4756] Re: cicaoriedka
Zní to možná zvláštně ale může pomoct přidat víc krvavek. Ony se pak zbaví víc mezi sebou a ta agresivita těch nezvedenců se rozloží na víc ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2020 12:56 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: cicaoriedka
Hypesobrycon Calistus tohle nekdy dělají. Ve tvem případě můžeš zlepšit jedině to, že dáš vice rostlin. Jinak některé obzvláště nezvedené jedince to vyloženě baví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 11:32 Muž cicoriedka [0] – Agresívna Tetra krvavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,
mam akva 112L. Málo až stredne osadene rastlinami. Ryby: tetra krvavá 6ks , tetra ozdobna 6ks, gara rufa 3ks , prísanvýk jednopruhý 4ks. tetry a gary maju skoro všetky okusané plutvy okrem dvoch tetier krvavých kotre su trocha vačšie, cca 3,5 cm, ostatné rybky maju max 3cm, tieto dve tetry sa aj navzájom nahanaju dost často , podozrievam ich z tejto sabotáže na osatných rybkach(možno ich okusuje len jedna z nich ale neviem ktora si tak agresívne chráni uzemie) viete mi poradiť čo robyť aby som tie rybky nemusel davať preč, pripadne aby som nemusel prerábať layout akvária.
Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.02.2020 22:21 Muž vlka [3444] – regenerace.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, Tetře se uzdravuje ocasní ploutvička.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.02.2020 00:57 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
ctibum napsal: Jak si má udržet odstup, když tam není k hnutí... hmm :) potlesk
Na 1 dm2 máš 1,5 ryby,když připočteš osázenou plochu,tak to omezení v prostoru je daleko větší,navíc v devíti nesourodých druzích nemají možnost pro nerušené přirozené chování.
Pokud se živočich cítí ohrožen,tak si může hrát na mrtvého brouka,nebo jít do protiútoku,ale většina se snaží zmizet za jakoukoliv cenu s dosahu ohrožení.Tetřička se lekne větší ryby,instinktivně vyrazí a náhodně se zaklíní v rohu,nebo mezi stěnou akvária a rostlinami,dostane šok s znehybnění,než se třepetáním uvolní,tak se ji všichni spolubydlící snaží ochutnat,jde jen o to jaké podmínky si v akvu vytvoříš.Máš hezké fotky z přírody,ale v ní soužití funguje trošku jinak. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2020 22:30 Muž vlka [3444] Re: Tojsouvěci
Omlouvám se a dikec za reakci, mám jich jen 5 a včera byly všechny bez újmy na ocase, takže zatim nevím. A vítám samozřejmě každý názor a připomínku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.02.2020 22:29 R Muž ctibum [6902] Re: Tojsouvěci
Jak si má udržet odstup, když tam není k hnutí. hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2020 22:22 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Opravuji šikovné slovíčkaření.Nebyla tetra ve stresu? Ryby v kondici reagují na okolní prostředí a od potencionálního agresora si udržují odstup,čudla ny snímku opakovaně nereagovala na udržení odstupové (únikové vzdálenosti).Dalších komentářů se z důvodu nešikovnosti raději vzdávám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2020 22:08 R Muž Anthrax [4756] Re: vlka
Můj táta je má (mečovky a krvavky) pospolu už celkem dlouho a bez problémů. Netvrdím, že to nemohly být mečovky. Ale asi se tam sešlo víc faktorů najednou.
Edit: Možná to tam máš prostě a jednoduše moc nahuštěný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 22:05 Muž vlka [3444] Re: Tojsouvěci
Ptáš se celkem nešikovně, teď už asi ve stresu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 21:58 Muž vlka [3444] Re: RAP
Skaláry už nemám, ale myslím, že to Roger trefil, budou to ti červení samci rodu Xiphophorus hellerii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 21:51 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Není náhodou ryba na snímku ve stresu? Ten by mohl být spouštěčem vnitro i mimodruhových ataků od ostatního osazenstva nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2020 21:34 Muž RAP [1553] Re: Roger, vlka
Mezi námy, ony ty krvavky nejsou žádní andílci, patří k agresivnějším tetrám. Své si mohly "říct" i skaláry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2020 20:57 Muž Roger [1873] Re: vlka
Když jsem měl ještě sos akvárium a v něm jednu červenou mečovku, byl jsem osobně svědkem toho jak chňapla danio pruhované (zavojnatá forma) a několikrát sním zaškubala jako pes s hadrem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2020 20:52 Muž vlka [3444] – Tetra krvavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, nevím jestli sem patří můj problém mojí Tetry, ale marně pátrám po tom, kdo jí okousal ocas. nejdivočejší jsou samci Mečovky a občas po rybičkách vyjede některá z ,,čokoládek,,.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.01.2020 07:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaclav
vaclav napsal: Zbav se jich a pořiď si při tření méně agresivní ryby, nebo větší akvárium. :-)
A jaké z toho plyne poučení? Nemíchejte ryby z různých kontinentů, do tak malého akvária to platí ještě víc! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 22:10 Muž vlka [3444] Re: Karek87
Přidej víc rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.01.2020 22:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Karek87
Zbav se jich a pořiď si při tření méně agresivní ryby, nebo větší akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 21:48 Muž Karek87 [0] – Agresivita u čichavců
Zdravím,
mám problém s čichavci zlatými. Po vytření ve společenském akva 120l jsou agresivní vůči ostatním rybám. V akva s nimi jsou pancéřníčci, ancistrusy, tetry růžové a parmičky siamské. Už jejich řádění stálo jednu tetru život. Poradíte někdo co s nimi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 09:02 Felly Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Snažím se je vyfotit, ale furt lítají, takže je to skoro nemožné. Tady je to trošku vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 08:55 R Muž Anthrax [4756] Re: Felly
Tetry krvavé se mezi sebou „pošťuchují“ celkem běžně. Takže tomu bych takovou váhu nepřikládal. Fotka těch ryb se změněnou barvou by možná prozradila více. Jestli ryby ztmavly, tak se třeba jen vybarvili samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 08:41 Felly Re: Felly
Felly napsal: Ahoj, mám menší problem. Mám 250l naldrž, měl jsem tam 5 black molly, ty jsem odlovil a místo nich pořídil hejno teter krvavých. Dále mám v nádrži 4 otocintuse a 2 ancistrusy a jednu bettu. Problém mám ale s Ballon Molly. Mám 2 samičky a jednoho samečka. Ten od té doby co jsem vyměnil black molly za tetry je agresivni na jednu samičku. Furt ji proháni a kouše do bříška. Nějak si s tím nevím rady. Vyměnil jsem jim vodu, napadlo mě že by to mohlo být z dusitanů, ale prohání ji furt. Měl bych těch samiček pořídit víc? Bojím se, že ji uštve. Díky. sad

Tak Ferdík už se umoudřil, a samičky začaly rodit maličké. Takže šlo asi opravdu o "něco jiného" potlesk

Nicméně teď jsem si všiml že 2 z 9 Teter krvavých začínají trošku tmavnout. :-( Jakoby přecházejí z červené barvy na vyšedlou. Přeměřil jsem NO2 a mám 0 koncentraci. Přijímají potravu normálně (krmím mraženými koretrami), hezky se o ně perou, žádná nechuť. Ráno ještě před krmením jsem si všiml, že ty 2 pomalu tmavnoucí tetry se neustále prohánějí s ostatními... no Mohlo by to být způsobené například CO2, které jsem přidal minulý týden? Dropchecker i rybky kontroluji neustále, a nic nevykazuje zvláštní aktivitu. hmm Pak mě ještě napadlo, že mi minulý týden bohužel uhynula jedna Tetra (zachytla se mezi filtraci a sklo) sad Nemohla nějak ta mrtvá rybička kontaminovat vodu? Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2019 22:20 Maq Re: pavel1234
pavel1234 napsal: rozhodně si nemyslím, že pravidlem pro chov skalár je mít půl kubíkové akvárium... Jak jsi říkal - nic není na 100%. I v malém prostoru se dá co chovat a může jim být dobře.
Cítit se dobře a "dobře" je rozdíl, který nemusí být hned zřejmý. Že se běžné cichlidy třou, to moc silný argument není. Víc se pozná až dlouhodobě, až když ryby v kondici prodělají celý životní cyklus - tzn. mají se dobře už jako potěři, dorostou ve zcela zdravé jedince, zřídkakdy trpí nemocemi, žijí dlouho...
Máš vícero akvárek, evidentně to nemáš jenom jako dekoraci, o cosi se snažíš. V takovém případě by Ti nemělo stačit, že "rybičky spokojeně plavou". Aktivní akvarista se snaží poskytnout svým rybám co možná nejlepší, nadstandardní podmínky. A to i tehdy, kdy neplánuje odchov.
Nejsem na skaláry, ale co vím, praštění agresivní jedinci se občas vyskytnou. I to se ale líp vsákne, když jsou podmínky výborné. Já si takové podmínky představuji tak, jak psal Wanderer - malé hejno v půlkubíku vody. Kdyby to byla typicky párová ryba, jako např. akara hnědá, tak by to ve dvěstěpadesátce snad šlo. Ale skaláry jsou jiné, takže bez toho půlkubíku si prostě nechám zajít chuť.
Totéž bych doporučil i Tobě.
P.S.: Z Tvých údajů nemám jistotu, že Tvá voda je "dobrá". Z vodovodu Ti teče opravdu fajn voda a měníš ji často. Ale chyb se dá udělat spousta i tak. Takže se nesměj zvysoka, pokud někdo nadhodí možnost, že voda ve Tvých akvárkách není ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 22:05 Žena Sára73 [68] Re: pavel1234
Mám skalára, který jakmile trochu povyrostl šel po ostatních jak magor, netroufl si akorát na dva dospělé samce....opravdu celý boží den nedělal nic jiného než, že napadal ostatní. Strávil defakto několik měsíců v izolaci, bohužel při každém pokusu o vrácení do nádrže se situace opakovala...už i o utracení jsem uvažovala. Nakonec jsem udělala poslední pokus a mlaďocha vrátila do nádrže, když se vytřel dominantní pár dost nešťastně uprostřed nádrže, kde nebyl moc klid a hlavně samec byl teda na ostatní dost ostrej....mlaďoch dostal párkrát na budku, což se mu nikdy předtím nestalo a je klid...sem tam se po někom ožene, ale jinak funguje v rámci hejna normálně.
Ono se skalárama je to někdy těžký. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 21:46 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Pavle, díky za odpověď. Myslím si, že to je s tou rychlou radou zkušeného akvaristy trochu jinak, ale to je tvoje věc, to musíš vědět sám.

Ano, uznávám, vyjel jsem na tebe trochu ostřeji, ale to je dáno tím, že jsem tohle řešil už několikrát ve zprávách. Měl jsem snahu ti pomoct, resp. tvým rybám. Nepřijde mi to ani tak, že jsi napsal o radu, ale spíš pro potvrzení vlastní pravdy, jak se tu často stává.

Vzhledem k tomu, že už reaguješ dost agresivně a podsouváš mi věci, co jsem vůbec nepsal, tak už tu snahu pomoct nějak ztrácím a reagovat už nebudu. Navíc, myslím, naše debata přestává být přínosná pro ostatní čtenáře a ve zprávách to opravdu znovu řešit nechci, byť jsem blokaci zrušil. Přeju tvým rybám co nejvhodnější životní podmínky.

Vážně by mě zajímal názor, místních zkušených členů, co ti poradí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 21:26 pavel1234 Re: Wanderer
Přečti si znovu to, co jsem napsal. Je to ten dlouhý článek. Nebo víš co? Napíšu to znovu. Napsal jsem, že NE VŽDYCKY všemu rozumíš. A ne, že ničemu nerozumíš a musíš se všechno podrobněji naučit. Poradil mi jednu věc a to tu - nic neprodávat a zatím neutracovat. Mám koupit nejlépe 6 skalár zlatých a šoupnout k tomu i ty moje dva. Pokavaď bude i nadále ten samec otravovat a okousávat ploutve, není jiná cesta, než ho utratit. Na prkýnko nebo podle mého - do studené vody. Důvod, proč ho nechci prodávat jsem napsal dole a už to nehodlám znovu psát. Zeptal jsem se, jestli bude vadit, když tam budou dvě barvy. Jedna barva - zlatá a druhá - klasická skalára. Řekl mi, že lepší by bylo mít 8 zlatých, ale ze dvou barev se nestřílí a mělo by to být v pohodě. Jsme u toho znovu - nic není na 100%. Ano, jsem si toho vědom. Tato odpověď stačí nebo chceš něco přidat a celý to zkazit a říct, že je vše v nepořádku? Už rovnou můžeš napsat, ať s tím skončím, ale to tě stejně neposlechnu, protože nemám proč končit s rybama, když mám jen jeden vadnej kus, za který já nemohu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 21:16 Silviebaris Re: pavel1234
Zvykaj jako lidi,ty taky každej den dýcháš jinej vzduch...ty je tím přesunováním degeneruješ,ztrácí na kvalitě a délce života...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2019 20:43 MikiG Re: pavel1234
Asi nejde o podmínky nádrž 1 a nádrž 2,ale celkově jakékoliv přesuny jsou pro ryby dost stresující faktor a pokud budeš do jejich životního prostoru neustále zasahovat, tak se to někde projeví,třeba
i agresivitou u některých jedinců(protože tobě do držky dát nemohou, tak jí obrátí jinde).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
A co ti poradil? Mě by to docela zajímalo.

Bez ohledu na tvoje předchozí komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:32 pavel1234 Re: pavel1234
Už jsem to vymyslel. Omlouvám se, že jsem napsal sem... Poradil jsem se s člověkem, který té akvaristice rozumí a má už nějaké zkušenosti. Ale i tak díky za ˇporadění´.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:28 pavel1234 Re: silviebaris
Proč byste mě přehazovali z Afriky do Antarktidy? :-D Bože lidi. :-D To, že dám například nějakou rybu z NO3 - 10 mg/l a s teplotou 24 stupňů třeba do vody, kde je NO3 - 15 mg/l a teplota 25 stupňů není nic hrozného. :-D :-D Neříkám, kdybych dal rybu z 18 stupňů do 32... To rovnou můžeme jít nadávat na akvaristiky, že jim kupujeme zvyklé ryby na jejich vodu a dáváme je do naší... Stejný případ... Achjooo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 20:23 Silviebaris Re: pavel1234
Myslíš,že kdyz tě budu každou chvili přehazovat z Afriky do Antarktidy že to bude fajn...Nepřehazuj a nechej tomu volnej průběh,dobrý to není,je přehazovat,pravda je ta,že v každým akvariu máš vodu jinou a těm rybam jen tím přemísťovaním škodíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2019 20:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Hele, řešil jsem to s tebou už ve zprávách a mockrát. Měl jsem snahu ti pomoct, ale je to marný. To byl důvod, proč jsem tě dal do ignorace. 3x týdně ve zprávě dotaz, co by se stalo, kdybych tyhle dal s těma a tyhle přestěhoval a co na to říkám. Když to vypadalo, že jsi dostal rozum, tak po odblokování znovu. Teď řešíš to stejné tady a jsem zvědav, jestli dostaneš lepší radu. U tebe je problém, že máš 4 nádrže vedle sebe, koukáš na ně a pořád něco vymýšlíš. Jestli něčím ty ryby trpí, tak to není ponorková nemoc, ale nevhodné podmínky.
To, že to funguje Horácovi, neznamená, že to bude fungovat tobě. Skaláry jsou nevyzpytatelné a nikdo ti dopředu neřekne, jak se budou chovat. Já jich pořídil 12, čekal jsem, že touhle dobou už jich bude minimálně polovina pryč, protože se budou rvát a ejhle, normálně fungují.

Jestli ti můžu poradit, přestaň neustále přemisťovat a kombinovat ryby. Co ses tu zaregistroval, neřešíš nic jiného, než že to pořád přelovuješ, kombinuješ, vyndáváš a dokupuješ. Nic na tom nevymyslíš. Ty nádrže jsou na skaláry a na další větší ryby prostě malé. Vytvoř jim vhodné podmínky (tj. rostliny a objem) a nech je žít. Jestli chceš chovat skaláry a myslíš to vážně, pořiď si půlkubíkové akvárium, vytvoř jim odpovídající podmínky, nech ho zaběhnout, vraž tam hejno skalár, klidně 25ks a kochej se. A nebo se na velké ryby vykašli a věnuj se malým, které se svými objemy akvárií zvládneš.

A hlavně to nech žít, pořád do toho nevrtej a dej tomu čas!

Jo a přečti si tohle:
rybicky.net/clanky/1585-par-postrehu-neboli-dva-z-chovu-skalaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2019 19:21 pavel1234 – Agresivita
Dobrý den,
někteří z Vás ví, že jsem v nejbližší době psal na 3 různá témata. Týkalo se to hlavně artémií a taky hlavně filtru. Už asi měsíc nebo dokonce měsíc a půl mám rozdělené skaláry. Trpí ponorkovou nemocí. Myslel jsem si, že až dokoupím dalších 6 zlatých skalár, že se uklidní. Zatím jsem nic nekoupil, ale akary se začaly třít a dal je do odchovny a skaláru (samce, agresora), jsem k druhé skaláře (samici, napadaná). Zprva byly skaláry v pohodě. Po 30 minutách opět samec začal dost útočit. Chci se zeptat, mám tedy dát na to, že dokoupím 6 zlatých skalár a doufat, že se ti dva nepoznají v tom ˇhejnuˇ? Mám tedy pár možností:
1. Dokoupit 6 zlatých skalár a ten můj pár dát k nim.
2. Utratit agresora, prodat samici a koupit 8 maličkých skalár.
3. Prodat oba skaláry a koupit 8 maličkých.

Říkáte si, proč utratit? Je to dost radikální řešení. Nechci totiž jednou zažít to, že prodám samce (agresora) a za pár dní mi přijde zpráva, že novému majiteli ten agresor zabil už například 2 skaláry. I tohle se může stát.

Vím, že nemám extra nádrž. Mám 250 litrovku - 100x50x50. Není to moc pro 8 skalár, ale je lepší je mít v hejnu. Pokaď vím, tak se chovají i v menších nádržích a ve stejným počtu. A nebo pan Horác má taktéž 250 litrovku - 100x50x50 a má tam 10 skalár a prý mu to jede, ale musí ničit jikry. 6 skalár už asi je moc málo, takže nevím. Budou tam jen ryby dna - pancíčci a krunýřovci. A mám tam sice akary, ale teď budou s mláďaty v odchovně. Rád bych, aby se o ně staraly aspoň 5 měsíců, jak se píše v atlase.

Díky za všechny odpovědi, rady. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2019 11:35 LiborSprysl Re: Felly
On ji asi tak úplně nekouše... za tím bude něco jiného... :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 21:46 RAP Re: Felly
Blackmolly a ballon molly jsou jeden druh, takže ve větším hejnu se případé agresivnější projevy samečků roztříštily na více jedinců obého pohlaví. Navíc samotný sameček nemá konkurenci a tak místo imponování nastupuje agrese.
To o nejhorším poměru 1samec a 2samice platí spíše JA cichlidky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 19:11 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Nechci aby to vypadalo jako že rýpu ale pochybuju že to pochopí. Ale souhlasím že 2 samice na jednoho samce jsou špatně buď nechat jen jednu nebo jednu dokoupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 18:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Felly
Nejhorší poměr jsou vždycky 2 kusy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:36 Králík Re: Felly
Nemyslím si, že by ji uštval. Někdy jí pokoj musí dát. Případně tam přidej ještě jednu samičku, ale myslím si, že to není potřeba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 21:46 Felly – Ballon Molly
Ahoj, mám menší problem. Mám 250l naldrž, měl jsem tam 5 black molly, ty jsem odlovil a místo nich pořídil hejno teter krvavých. Dále mám v nádrži 4 otocintuse a 2 ancistrusy a jednu bettu. Problém mám ale s Ballon Molly. Mám 2 samičky a jednoho samečka. Ten od té doby co jsem vyměnil black molly za tetry je agresivni na jednu samičku. Furt ji proháni a kouše do bříška. Nějak si s tím nevím rady. Vyměnil jsem jim vodu, napadlo mě že by to mohlo být z dusitanů, ale prohání ji furt. Měl bych těch samiček pořídit víc? Bojím se, že ji uštve. Díky. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 07:18 Muž Yirka [9123] Re: Baffi
K beťákovi by to bylo z louže pod okap. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 23:17 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Baffi
Mechovky se nudí, protože je jich málo a ocásek pavího očka je zajímavé rozptýlení. Na parmičky zatraceně malá nádrž, nejlepší by bylo je vrátit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 23:06 Baffi
Ahoj dnes sem si všimla že má samec pavího očka vyškublou velkou část ploutve. Mám tam mechovky a čichavce. Nevíte co mám dělat Můžu ho dát jenom k betťákovi ale tam má malé akvárium a musela bych tam dát odněho i samice :-( . Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2018 19:47 R Muž Anthrax [4756] Re: Míša
Ahoj, chovej jen ty ryby, které se k sobě hodí. Ostatni dej pryč. Betta a gupky nejsou moc dobrá kombinace z vícero důvodů. Jinak těžko radit, když nikdo neví o jaké nádrži se bavíme. Takže těžko říct co by šlo vylepšit. Podle tvého dotazu tam bude těch věcí víc, jako třeba ryby v nově založené nádrži. Proto ti doporučíme se zde zaregistrovat a vytvořit si prezentaci dané nádrže. Mimo to při registraci obdržíš dost užitečné odkazy o fungování akvária a o tom čemu se vyvarovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2018 18:58 Míša – Agresivita
Ahoj mám hodně druhů rybek a jednu samici bojovnice je v akváriu nová a doráží mi na paví očka hlavně na samičku ale přijde mi že se jí ostatní ryby bojí. Co mám dělat děkuji za každou radu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb?od=51