Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 20:17 Nobody Re: RAP
Možná jde o to,že po přidání té modré zářivky se se dost výrazně změní spektrum světla.Netuším na kolik může modrá zářivka ovlivnit barvu ryb pod vodou.Možná,že ji ovlivní natolik,že to tomu samci připadá,že má kolem sebe samé soky,kteří mají agresivní barvy,a tvrdě brání teritórium.Nebo naopak ho provokuje zbarvení samic v tom světle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 18:37 RAP Re: LiborSprysl
Jde o to, že kamárád svítí běžnýma zářivkama, ale když chce fotit nebo si vychutnat perleťový lesk ryb(jak on říká), rozsvítí si ještě modrou zářivku určenou spíše nad mořská akvária. Po chvíly ovšem začne jindy relativně mírný samec řádit jak černá ruka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 18:30 RAP Re: Nobody
Jedná se zejména o samce Vieja synspila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 05:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Světlo to Vlastíku nebývá, většinou jen chemismus vody. V rybárně toho mnoho nenasvítím :-), ale pamatuji si při domácím chovu, že na změnu světla reagovaly i tak mírné ryby jako jsou festivy. Měnil jsem běžnou zářivku za výbojky, protože jsme tenkrát dělai akvárium otevřené a závěs od stropu. Ale pak se to uklidnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 23:12 Nobody Re: RAP
O jaké ryby se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 16:01 RAP – agresivita vs. změna osvětlení
Může změna osvětlení, respektivě přidání modrého spektra, zvýšit agresivitu ryb?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 18:27 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: 18radovan18
mam zkusenost s bettkama v 30l akvariu, ale je to pouze max 1 samec a dve samice, min samic bych nedaval a vic taky ne. stejne jak neonky, ty bych tam taky uz nedal.
Dulezite je, aby na sebe bettky moc nevideli, rostlinmy az k hladine a plovoucky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:57 Muž 18radovan18 [0]
a ešte neviem či máte skusenosti s tým že asi tak 30l akvarko párik bojovníc a asi tak 6 neoniek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:42 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: 18radovan18
to se muze stat, starsi samice nemusi mladsiho prijmout, at uz kvuli veku, neci povaze ci kvuli barve atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:37 Muž 18radovan18 [0]
lebo tá samička čo je na fotke je stará kobila nový samček je tak mladásek ešte. Teraz sa v akvárku sprajú normálne ani nevedia o sebe sa dá povedať lebo ked samček zbadá samičku tak sa našuchorý a pláva okolo nej
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: 18radovan18
No to určitě, samec by měl mít "navrch"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:31 Muž 18radovan18 [0]
No a nemohlo to byť tým že je samička asi raz taká ako samček ?? lebo už mám nového toto je skoro rok stará fotka. Dal som k nemu manšiu samičku a vobec nič samček okolo nej chodil našuchoril sa a plával okolo nej tak myslím že je to v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: 18radovan18
Asi se té holčině kluk nelíbí, opravdu to vypadá na samici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 14:54 Muž 18radovan18 [0]
Fotka k příspěvku šak práve že to mi je čudné že som aj pozeral že mala pruhi aj zvislé aj vodorovné tak neviem. To by mala byť samička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 14:52 Muž 18radovan18 [0] Re: 18radovan18
Fotka k příspěvku a toto je samcek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:11 Muž 18radovan18 [0]
to akože čo som si pol roka myslel že je samička môže byť samec no šak aj samičku som tam dal a tiež to isté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:10 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: 18radovan18
souhlasim s tvrzenim, ze se jedna o maskovaneho samecka, ja sam koupil nekolik samic a az po napadeni samce jsem je prohlidl a byl to samec, ktery mel kratke ploutve.
S nadouvanim hrdelniho vaku(nebo jak bych to nazval) jsem se setkal u samcu, samic mezi sebou, ale u zakousavanim do tlamy jen u samcu a to v jednou pripade diky me nepozornosti. Ja bych rekl, ze docela dobra poucka jak poznat samce je skontrolovat jestli samice ma u ritniho otvoru bilou tecku, popripade jestli obcas miva svisle prouzky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 18:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: 18radovan18
Taky je možnost, že ta samička je maskovaný sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 17:56 Muž 18radovan18 [0]
lebo sa aj chytili na papule a krutia sa po akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 17:54 R Muž romant [27987] Re: 18radovan18
To ona mu dává najevo kdo má doma hlavní slovo. :) Je to projev namlouvání a dvoření se. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 17:42 Muž 18radovan18 [0]
Mohli by ste mi poradiť neviem či je to normálne, že samica bojovnici tak divno otvorí žiabre ked je pri samčekovi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 00:59 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Kischona
gibous je teritorialni, pravdepodobne si haji nejake sve uzemi. Setkal jsem se s timto jevem u obycejnych spcek i u panaku. Sice ne v tehle velikosti krunyrovcu, ale pokud bylo dostatecne mista na rozdeleni teritoria, do par dnu se to poresilo samo. Slabsi jedinec vetsinou ustoupi a teritoria se ustali. Nevim kolik tam mas mista a jestli cichlidka ustoupi. Kazdopadne 28cm je uz pomerne velka ryba a uz bude mit dost sily. Taky hraje roli i rozdeleni nadrze atd. Osobne bych to tak nechal a pockal jak se spolu rybky domluvi.
U me to bylo vzdycky vpohodne po nekolika dnech, faktem je, ze po utoceni panaku byli vsechny ryby bez zraneni, ale u spcek se objevovali sramy od trnu na zabernim mezivicku. Kazdopadne gibous umi byt dost neustupny, pokud soudim dobre tak v nadzi je dele on, tudis si narokuje nejake uzemi a podle toho nenecha dokud cichlidka neustoupi. Mas dve moznosti, bud ji tam nechas a budes doufat, ze si nakonec sednou, nebo ji das pryc, popripade gibouse.
Edit: ted jsem si vsiml, ze je to parrot a ne kakadu. Plati vlastne to same co vyse. Tedy pokud je dost mista a dobre rozcleneni, teritoria by si meli ustavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 23:36 Kischona – Krunýřovec útočí
Ahoj,
potřebovala bych poradit. Mám 400 litrové aqua a koupila jsem si Cichlidu papouščí, má svou jeskyni, kam zalézá se všemi obyvateli nádrže vychází normálně, ale po 3 dnech, co tu je, na ní začal útočit náš Pepa (krunýřovec velkoploutvý cca 28cm)pronásleduje jí, čeká před jeskyní, dnes dokonce strčil hlavu do jeskyně...mohli byste mi prosím poradit, co s tím, zda jste se s tím setkali a proč by se to mohlo dít? Jinak je klidný, mírumilovný většinu dne zalezlý za rostlinami. Ona se ho vůbec nebojí, mohli by si nějak ublížit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 20:23 jakubkofi
no jo palec nebol to zrovna naj.nápad ,no čo už človek sa ucí y vlastných chýb
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 18:29 Muž hawok [64] - Čtverzubci
ono ale u takove masozraveho vysavace muze jit i s mensima rybama chov bez problemu. Ale muze se stat, ze pry krmeni si nahodou kousne do rybky a zachutna mu. Nebo taky kdyz se odjede na dovolenou, delsi dobu se nekrmi atd. tak se muze prijevit instinkt dravce. Je to takove bud a nebo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 15:21 jakubkofi
no budem radšej dúfať že sa iba niekde zapatrošil ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2011 10:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Nevím čím to bylo, asi sem ho moc krmil. Já ty tetry dával jenom na zkoušku, jestli je nesežere a pak když je nesežral, jsem se jich složitě zbavoval. smich Dokonce i potěr Cichlid v akváriu s ním pár dní přežil. A i u známého jsem viděl pakeříčkovce s neonkami bez problémů. Ale to neznamená, že každý kus je takový mírumilovný, určitě se najdou i takové exempláře co sežerou vše, co jim vleze do huby.
Fotka jako důkaz:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 07:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Nechce se mi být nedůvěřivý, a přece se mi věřit nechce. Nevím, jak jste toho dosáhl, že jste ve svých rybách vyvolal takový odpor k dvoucentimetrovým tetrám. Ale fosilisy, stejně jako clariasy, nelze naučit tomu, aby malé ryby za potravu nepovažovali. Podle mého sežerou vše, co se jim do huby vejde, tedy i toho pancíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jakubkofi
Pokud je myšlen tento sumec: rybicky.net/atlasryb/pakerickovec_dvoupasy tak to možné je, ale velmi nepravděpodobné. Každá ryby je jiná, obzvláště právě sumci. I když druh bývá mírumilovný, tak se může najít exemplář agresivní...
Pakeříčkovci většinou nechávají na pokoji malé ryby. Můj 25cm exemplář byl s Tetrami 2cm dlouhými a úplně je ignoroval. Přetím jsem měl hejno 20cm exemplářů a ti taky nechávali na pokoji dospělé ryby, malé lovili. Velké břicho má samička pořád, to taky nic neznamená. Navíc pancéřníčci mají ostré ploutve a nejdou tak lehce sežrat jako ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:34 jakubkofi – help !!!
je to trocha od veci ale kúpil som si sumčeka Fossilis má 9 cm a tiež sumčeka trinidadského,je možné že by ten fosík zožral toho panciernika (2,5 cm) .Ten fosík má také velké bruško,dakujem ža každú odpoved ! sad sad sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jack
Hlavne klidek, vzdyt to nemusi byt vylovene za 5 minut. Vyplati se, pokud jsou ryby behem loveni v klidu, ne ze litaji jak zbesile. Sitku nechat v akvarku, pockat, pomale pohyby, hezky si na rybu najet... Jak se vyplasi, uz je to tak na to neco zranit. Proste s citem, klidem a rozvahou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:20 Muž Stenly [44] – Re: Jack
nejlíp se loví v prázdným akva bez kytek a dekorací, ale to jsi asi nechtěl slyšet.... takže trpělivost a nahánět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:11 Muž Jack [7]
tak jsem začal lovit, a jde to ztěžka, nevítee něaký rychlý způsob odlovení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:42 Muž Jack [7]
akvárium bylo založeno 6 ledna, kytky o týden později, ryby o dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:19 Muž Stenly [44]
Osobně bych si zvolil jen jeden hejnový druh... když už je neonek 10 tak bych je nechal. Ono dát hejnové ryby jen ve 2ks to je jako zavřít chlapa na opuštěný ostrov s protivnou ženskou. K nim bych nechal ancíky a třeba čichavce (mám pro ně slabost) nebo ty ramirezky.. ostatních bych se zbavil. Ale volba je na majiteli a jeho vkusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:37 Muž AlQuds [161] – Re: Jack
Jak dlouho je vubec akvarko zalozene? Pokud ne dele nez mesic, ja bych v nem ted nechal snad jen ty 2 ancistruse, gupky a parek ramirezek a az po case prikoupil jedno hejno (6-8) teter dle osobni preference.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:37 Muž Jack [7]
Jo, sekl si mi PC a nevšiml sem si toho. Každopádně akvárium pořádně pročistím od ryb. Zatím teda díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:32 R Muž romant [27987] – Re: AlQuds
Tak, tak, podle mě co je tady napsáno tazatelem, tak od odborné firmy měl v akvárku rybek 10. Ten z(nad)bytek tam, ale někdo musel dokoupit a pokud to bylo porazeno odbornou firmou, tak potom s ní na pranýř, ale co když to bylo ještě trošku jinak. ;-)
EDIT: Než jsem to dopsal, tak už je odpověď na světě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:31 Muž Jack [7]
Jo, firma akvárium pouze zakládala. Rybí obsádku nám poradil prodavač v obchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:27 Muž AlQuds [161]
Proc hned hanet firmu? Nic o tom sice nevim, ale mozna je to tak, ze firma akvarko jen zakladala a s volbou rybi posadky uz nemela co do cineni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:23 Muž Jack [7]
Pěkná odpověď. Budeme redukovat. Chtěl bych tam všechny druhy sumců, ramirézy, neonky, a nějaké tetry, gupky. Akvaristický obchdod mám přes ulici pracuje v akvaristice tak ryby můžu mít, jaké chci. Poprosil bych přesný počet výše uvedených ryb. Každopádně díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:22 Muž Yirka [9126] – Re: Jack
Ještě připodotknul, že tu "odb(p)ornou firmu bych hnal svinským krokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:11 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Trabant
Uz jsem to tady psal. I z male nadrze muze byt paradne velike akvarium, kdyz je specializovane na neco.

Kdyz budu mit dnes klasicky rozmer 60x30x30cm, tedy nejakych 54l, a poridim do nej treba 2 pary Cichlidek ramirezovych ci thomasovych, nebo treba hejno tak do 12ks Plat skvrnitych v jedne barve, bude to cele super. Nerikam ze to nutne musi byt jen jeden druh, ale chce to s rozumem, cim mensi nadrz, tim vice s rozumem.

Kdyz tam je ale kazda ryba jina, vsechny se nudi a spise si ublizuji, nemuze z toho byt zadna radost a jen to nuti k zamysleni, proc to nekomu tak krasne jde, je se na co divat, a ja mam 3x tolik ryb, a nikomu kdo to videl, se to nijak extra nelibi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:50 Trabant
Designer,když se tam budou snášet,tak by to asi mělo jít,nicméně příště bych jich tam dal ještě tak o třetinu mín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:43 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Designer
Me reseni pro tuhle situaci by bylo:

10X neonka - kdyz uz tam jsou, asi se Ti libi
2X ancistrus - ja ty ryby nemusim, ale je to Tve akvarko
2X ramiréza - pokud to bude par, bude se na co divat
4X gupka - aspon nejaka radost z odchovu do zacatku, kdyz se ovsem daji rodit jinam

kdyz privreme oci, jeste jeden druh, kdyz jej doplnis na nejmene 6ks, si vyber z techto:
- tetra žhavá
- tetra krvavá
- danio
- pancéřníček leopardí
- tetra měděná - spise bych nedoporucoval

Kdyz to udelas takle, uz to bude aspon na hrane snesitelnosti. Cichavce jsem nezahrnul, nevim o jaky druh jde, ale mene problemu bude bez jakychkoli. Skalary tam bohuzel vubec nepatri, ackoli chapu, ze se asi libi.

Je to jen v rychlosti (se snahou co nejmene ryb davat pryc), prosim zkusene kolegy akvaristy, at mne kdyz tak opravi ci doplni. Diky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:42 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Jack
Nelze než souhlasit s ostatními, být Vámi nechal bych si ty neonky a ramirezky,případně ty gupky a zbytek zkusil někomu darovat...Jen tak pro zajímavost, jaká "odborná" firma Vám to akvariu dělala?Já bych jim to šel odborně omlátit o hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:33 Trabant
Jack.Ve svém prvním akva jsem udělal tu samou chybu.V 54 litrovce jsem měl 42 ryb,většinou tetry a pár čichavců zakrslých.No prostě hrůza běs.Po 5 letech mám v tom samém akvárku párek akar modrých a 6 pancéřníčků zelených.Tím chci říct,že hodně akvaristů začíná právě takhle a je jen na tobě,jestli zapřemýšlíš,akva nepřerybníš a budeš z něj mít radost,nebo tam prostě bez rozmyslu naházíš hafo ryb,který budou nemocný a budou chcípat,načež za chvíly od akvaristiky upustíš,a to by byla škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2011 12:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jack
10X neonka - ta nadrz je na Neonky mala, ale aspon ze je jich 10ks, s privrenyma ocima...
2X skalár - to tam nepatri ani nahodou, akvarium je pro ne male
2X čichavec - neni specifikovano jaky, bylo by fajn dopresnit
2X tetra žhavá - tohle se ve 2ks nechova, budou se jen trapit, nevyniknou
3X tetra měděná - totez co predchozi
2X tetra krvavá - dalsi hejnova ryba, navic se budou nudit a okusovat Cichavce a Skalary, k temto rybam to muze (nemusi) byt problem, ve 2ks to problem spise bude
2X danio - naprosto nevhodne chovat 2ks, nudi se, je mozne to co u Tetry krvave, a asi uz se to take deje...
2X pancéřníček leopardí - dalsi hejnova ryba, 2ks je spatne
2X ancistrus (ten obyčejný) - to by snad slo
2X ramiréza - pokud to bude par, nic proti
4X gupka - kdyz bude samcu spise mene nez polovina, jde to

Kdyz se na to divam, to neni polevka, to je des a hruza!!! Doplnit vsechny druhy do spravneho poctu nelze, to by se v te nadrzi ty ryby umackaly. Takze nezbyva nez si vybrat co se chce, doplnit pocty ks, a zbytku se zbavit. Navic urcite nekombinovat Cichavce s "okusovaci tykadel" a dat pozor na minimalni pozadovanou velikost akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:15 R Muž romant [27987] – Re: Jack
Podívej se do atlasu ryb na ty rybky, který máš ve svým akva a podle toho co se tam o nich píše, Ti určitě vyjde jaké složení a kterých druhů by jsi ve svém akva mohl mít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:11 Muž Jack [7]
Akvárium bylo děláno odbornou firmou, jelikož jsem si nevěděl rady. Mám tam tohle- 10X neonka, 2X skalár, 2X čichavec, 2X tetra žhavá, 3X tetra měděná, 2X tetra krvavá, 2X danio, 2X pancéřníček leopardí, 2X ancistrus (ten obyčejný), 2X ramiréza, 4X gupka. To nahánění bylo hlavně po založení akvária, kde tam bylo jenom 10 ryb celkem. Jak se navýšily počty, tak jsou celkem v klidu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb?od=401