Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Agresivita ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Agresivita ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:28 Jindras Re: mPP
Tak držím palce. Akary jsou krásný. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:24 Muž mPP [4] Re: Jindras
No uvidím čo sňou bude. Ostatné ryby aj iné druhy všetko v pohode ako píšeš aj akary hnede som kúpil aj tie su žive človek keď ako dnes čisti akva chodia okolo ruky a vôbec sa neboja a vždy chcú všetko vedieť :)
Mňa zarazila hlavne tá farba. Prišiel som po troch týždňoch domov a som tam zbadal do čierna rybu som myslel že sa mi len zda, že sa sama zjavila ale nakoniec som prišiel nato, že to bude jedna z akár zelených :)
Dik za nazor nechám tomu čas a uvidím čo sa zmení. Dúfam, že je zdravá ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:17 Jindras Re: mPP
Akary zelený se mi moc líbí,chtěl jsem je,ale pak jsem se dočetl o jejich agresivitě. proto mám Akary hnědé. Tu samičku to přejde,uvidíš. Jsou ještě malé. Ta tmavší barva je většinou způsobená stresem,něco se jí nelíbí,nebo jí není dobře. Může jí něco být,měsic je na aklimatizaci už dost dlouhá doba. Nebo je to jak u lidí,má blbou povahu. ale spíš bych si myslel,že jí něco je. Třeba se pletu,ale nechal bych tomu volný průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:01 Muž mPP [4] – Akara zelená
Kúpil som pred mesiacom maličké Akary zelené 3+1 lenže dve samice pohoda plávu po akváriu aj samec žiadny strach nič ale tá tretia samica je taka do čierna viac a skrytá vždy na jednom mieste a chodí len okolo neho. Keď sa priblíži iná akara tak zautoči na ňu. V dobe trenia sú agrasívne ale moje sú asi len 4cm veľké. Neviete čím to môže byť ? A prečo je viac taka do čierna kebyže sa mi ju podari odfotiť dám fotku ale zatial je to nemožné :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 14:11 Muž Mislow [304] Re: radim
Jj, ono co funguje casto dokud jsou ryby mlady, tak jak plne dospeji uz nemusi. Natoc, rad se podivam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 14:06 radim Re: Mislow
O narušení teritoria páru Hoplarchus jde určitě ano Oni si nárokují celý prostor akva. Proto jsem tam už chtěl jen párek středních cihlid a ne něco velké, co by se tam vzájemě ničilo. Podle všeho přidávání ryb už moc nepůjde...a to jakýchkoliv. Měli to být nejdřív pulcher, které má Kalaba údajně taky z odchytu, ale ti nebyli v takovém stavu, že bych je vzal a chtěl dávat do kupy. Tak jsme vzal ty diadema.
Argentea tam do budocna nebudou...šlo hlavně o mou zvědavoast a trochu je tady vykrmit.
Jde tu dost o sympatie. Taková altifrons si může bez problému přijet, až na ten jejich třecí placák a zobkat si tam bez trestu. Udělat to argentea, tak samec fluše kamení, jak se opět netrefí. Taky mi příjde, že samec až teď pořádně dospěl. Můžu zkusit večer natočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 11:48 Muž Mislow [304] Re: radim
Ahoj, otazkou je jestli je tam pro vsechny dost mista. Akvarko je sice velke, ale mas tam dost velkych cichlid, takze teritorialita .... Pomyslna teritoria se muzou krizit, protoze je jich tam uz moc. ...jen uvaha ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 23:31 RAP Re: radim
Nevíš zhruba jak jsou staří? Jestli jde na ně "puberta" ....... nebo zkouší, co si v novém prostředí mohou dovolit a hledají své místo ve společenském žebříčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 16:25 radim
takže je to asi tak, že argentei jsou dacani, co koušou do ryb (příjde mi, že jdou po šupinách) dovolují si zbaběle zezadu i na Hoplarchuse, což samce nerví na ultimum. Až tak, že jsem dnes utíral vodu na i kolem akva...velká blbost odemě. Ne všechno jde načíst...
Už jsm si toho všiml u Hoplarchus dřív, že oplácí stejnou mincí a díky své velikosti a zubům dost silně, ikdyž jsou normálně klidní a nekonfliktní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 08:44 RAP
No Libore, tam šlo o agresi v rámci druhu, zde jde o mezidruhovou nesnášenlivost. Příčin tam může být víc, podobný tvar těla, "vůně" a nepodceňoval bych ani inteligenci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 06:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Již jsem tento "rasismus" zmiňoval po zkušenostech mělnických z Vivária... k tmavým ocelátům přidali albíny... jeden druh, pravda... ale tmaví šli po bílých jako blázen... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 05:31 radim
Ahoj
Je možné, že zbarvení ryby muže u druhé ryby vyvolá agresivní chování? Včera jsem do akvária přidal dvě Vieja argentea s Aequidens didema a samec od Hoplarchus se z těch bílých argentea muže vzteky podělat. Oszatnich ryb si téměř nevšímá. Přitom jsou ty argentea mladé ryby kolem 10 cm. Takže žádná konkurence. Jdou po nich i Geophagus altifrons. No Hoplarchus vyloženě s úmyslem likvidace :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 19:51 PecaSz Re: PecaSz
Vsechny rybky byly v pohode az do vcerejska jeden samecek snad vsechny ostatni zahani do kouta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 19:48 PecaSz Re: Amatértom
Razbor mam 6 a do vcerejska s nimi nebyl problem. Vsechny plavaly po hromade. V sobotu se mi vytrely, tak jsem si trochu myslel ze si hlidaji jikry. Ze si mysli ze je tam nekde maji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 19:32 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: PecaSz
podle mě hraje určitou roli i počet ryb, myslím si že větší hejno razborek by si tzv. vystačilo samo mezi sebou, koneckonců jsou to parmičky. Do dnešního dne jsem si myslel, že není mírumilovnější rybky než zmíněné razborky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 19:02 R Muž romant [27982] Re: PecaSz
Nic neměř a rovnou to vyměň a zítra i pozítří znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 19:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: PecaSz
změř NO2, NO3 - možná dostaneš odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:59 PecaSz
pořád řeším agresivitu ryb. Včera jsem pročistil filtr,mam nachystanou vodu na vymenu. sice už je to trochu lepší ale razbory a neonky jsou neustale na jedne straně akvária. nejvice je agresivni samecek od razbor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 22:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: PecaSz
Tieto rybky nebývajú agresívne, ale i neagresívne druhy rýb sa takto chovajú ak je niečo v neporiadku s vodou. Tu by som videl slabú filtráciu a ako hovorí romant, výmena vody a poriešiť filter, zväčšiť filtračnú plochu. Ak je filter "presýtený" nechcenými látkami, tak ich potom uvoľňuje späť do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 21:28 R Muž romant [27982] Re: PecaSz
To akvo působí prázdně, tedy rostlinstvem. Výměna vody nic nezkazí, kvalita vody může sehrát svojí roli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 21:26 PecaSz – razbora klinoskvrna
Zdravim, asi pred 5 dny jsem pridal do spolecneho akvaria razbory klinoskvrnite 6 kusu 3 samce a 3 samice. Jenze jeden ze samecku zacina utocit na neonky i na ryby sveho druhu. Prosim o radu proc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 12:39 Muž dair [29] - Asie – Razbora a nesnasenlivost.
Zdravim.

Donesl jsem si domu po umrti razbor (4 roky) hengelovych po 3 mesicich klinoskvrnky. Pri pozorovani, mam dojem ze je jedna(pomerne vetsi nez ostatni) k ostatnim nesnasenliva. Stale na ne najizdi a nekam je odhani. Jednu chvili take plavala s jednou mensi a jakoby se pred sebou predvadeli ocasy a stejnymi pohyby. Mel jsem za to ze se jedna o jednu samicku ale vzhledove to vypada na samce.

Je mozne ze mam jednoho, o dost starsiho samce, nez ostatni a tudiz si snazi udrzet nadvladu? Mam tam 11 (6 + 5 z jine akvaristiky) kousku v 60l a z pulky zarostle akvarium.
Jak bych to mel resit?
Ma nekdo podobnou zkusenost?
Divim se proto, ze jde o mirumilovne rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 15:47 Muž konrad [45]
Tak som doma, všetky ryby sú v plnom počte, živé a zdravé. Dúfam, že to bol len planý poplach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 12:15 Muž konrad [45]
Vodu som vymenil 40litrov deň po pridaní gupiek(denník od dovolenky už neaktualizuvávam). Prekvapilo ma skor to, že neonky sa ?zľakli? vyslovene až po 48 hodinách a nechceli z úkrytu ani vyliezť. (vyhnal som ich nasilu lebo mi už pár rýb podochlo kvoli zaseknutiu sa v poraste riccie tak som nechcel riskovať)

Uvidím ako to bude vyzerať dnes keď sa vrátim z práce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 11:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: konrad
Jak pisi kolegove, vymen tretinu vody (menim i vic, kdyz se mi neco nezda), zitra zase, a pak se uvidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.11.2014 10:41 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: konrad
Taky bych hledal příčinu spíš v kvalitě vody než v agresivitě ryb.

Dokážu si třeba představit, že ty nově přidané gupky zahýbali s nitrifikací a neonkám se to nelíbilo. Po přidání nových ryb se doporučuje vyměnit 1/3 objemu vody. Já to dělám tak po 24 hodinách. Populace nitrifikačních bakterií je úměrná množství vyprodukovaného odpadu v nádrži. Když se přidají noví znečišťovatelé, chvíli to trvá, než se populace bakterií zvýší a než všechno zase začne pracovat. Samozřejmě, to je jen jedno z možných vysvětlení. Ale je tam taky ancák, který neonkám taky pořád znečišťuje vodu. To plavání na boku nevěští nic dobrého. Zkus častěji měnit část objemu vody (třeba 1/3 obden) a uvidíš, co se stane.

I když má tohle akvárium objem, který by snad na tuto osádku mohl stačit, vůbec bych nepodceňoval kvalitu filtrace a teď bych častěji měnil část objemu vody.

Taky nevím, jestli k celé události nepřispělo taky to, že těch neonek není zrovna velké hejno a možná se necítily bezpečně při přidání nových obyvatel. Ale to je spíš spekulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.11.2014 09:51 Muž sux [117] - AmerikaRe: konrad
agresivní očka k jiným rybám jsem ještě neviděl a myslím si, že neonky jsou oproti nim velmi rychlý plavci. Zkusil bych se podívat spíš na hodnoty vody. - Ale pokud máš gupky zabijáky, tak je chci taky. Rejnoci budou mít soupeře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 21:29 Muž konrad [45] – gupky?
Zdravím. Pred 48 hodinami som pridal do akva 6 gupiek (2samce a 4samice), celý čas nebol problem až teraz po večernom krmení (spirulinova tableta) som objavil 4 nenonky skrývajúc sa zaseknuté v poraste pogostemonu a 1 nenonka musela byť tak zúfalá ,že pri výskoku trafila nezarkyté miesto krycím sklom (trojuholník 5x5x7cm) a zapichla sa do do priestoru vysokého 5mm (hotová akrobacia až zázrak). Naštastie som si to všimol a hodil ju do vody kde obživla. Po vyhnaní neoniek z úkrytu som narátal asi 5ks ktoré plávajú pootočené nabok.

Otázka je: mohli to spôobiť agresívne gupky? Hengelky s nimi nemajú (zatiaľ) problém a posledných 47 hodin ani neonky. Taktiež pri pozorovaní akvária ani teraz nepozorujem žiadnu agresiu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 20:01 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium – LiborSprysl/Koště
Jenže problém je v tom,že už teď mi příjde,že mám v nádrži malinko přerybněno. Proto moc nechci další rybičky,ale asi tady jiná možnost není.Na začátku jsem zvolila špatnou osádku(více druhů/málo kusů),teď se snažím přejít postupně jen na jeden až dva druhy hejnových ryb,takže měly být na "dožití".
Prostě tu jednu další rybku bude muset moje nádrž vstřebat sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 19:53 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: Koště
Díky,tohle mi nedošlo.Já si říkala,že by to mohlo vyřešit větší počet "holek",že by měl tak více na výběr a nemusel se zaobírat konkurencí v podobě druhého samce ;-) Takže špatný počet v hejnu jsou DVA a nebo menší( popř.stejný) počet samic na počet samců?To by je zase uhnali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 03:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Koště
Koště napsal: Zvětšit hejno o další samce. Agresivita dominantního samce se tak rozloží. U císařských se to tak prý dělá, tak předpokládám, že je tu určitá analogie a mohlo by to fungovat :)
Nejen u císařských. Vždy je dobré u hejnových ryb (nebo ryb chovaných ve skupině) mít buď jednoho, nebo tři a více samců. Aby zase nějaký inteligent mne nechytal za slovo...poněkud komplikovanější je to u bet... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 00:27 Koště
Zvětšit hejno o další samce. Agresivita dominantního samce se tak rozloží. U císařských se to tak prý dělá, tak předpokládám, že je tu určitá analogie a mohlo by to fungovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 00:18 Žena 77Dasa [1] - společenské akvárium – tetra královská
Nedávno jsem začala do nádrže přidávat Torben.MOŽNÁ díky němu vidím se ryby často třít v jemnolistých rostlinách.Ovšem mám dva samečky a 4 samice.Jeden samec začal být hodně agresivní.Přes den je klid,ale na večer začne o něco menšího samečka terorizovat a mydlí se tak dlouho,dokud nezhasnu v nádrži.Pak to do půl hodiny přestane.
Nějaká rada??? Zvětšovat hejno o další samice ovšem nemám v plánu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 19:59 R Muž romant [27982] Re: palko150
Ozaj ak je to možné, denně 1/3 objemu akva, ak nie, tak obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 19:55 palko150 Re: romant
a ozaj ako casto mam meni teraz to akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 19:50 palko150 Re: romant
dakujem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 19:45 R Muž romant [27982] Re: palko150
Fajn, ale i když to je filtřík na nic, až si ten atman pořídíš, ten stávající tam tozhodně nech a provozuj je oba dva měcíc společně a teprve potom ten stávající odstraň. Vodu měň teď velmi čato, jak jsem předeslal, ryby další teď nedokupuj, spíš pořiď více živých rostlin. To, že o tom takto píšu, jako bych to akvo znal, pramení z neustále se opakujícíh situací do kterých lidé tobě podobní dostávají. Určitě by se hodila prezentace a to nehledě na to, ať už akvo vypadá jak chce, ostych zde není na místě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 19:40 palko150 Re: romant
ja viem ze ich ma byt viac ale ja nemam cas ich teraz dokupit vies ale to stou vodou neznie zle pretoze mam slabi filter ale idem si piatok kupit novi hadam to pomuze idem si kupit atman at -201 vihovoval by tomu akvarku tak asi to je tou vodou dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 19:23 R Muž romant [27982] Re: palko150
Schválně, když si přečteš v atlase co se o nich píše, o počtech určitě tě to nasměruje rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha . Kombinace skalár a parmiček čtyřpruhých je špatnou kombinací, stejně tak jako je šptně dávat 1 skaláru a to do 130 litrů, předpokládám hrubého, takže 100 litrů čistého. Skaláry, neumím psát o skalárách v jednotném čísle, neb to jesou ryby hejnový, budou těma parmičkma otravovány a budou jim okusovány ploutve. To, že se teď, jk píšeš agresivně projevují ty parmičky, to bych přičítal jejich nízkému počtu, ale hlavně vyšším koncentracím N látek, neb to akvo tuším jako čerstváčka. Tak asi tak nějak bych to viděl a jako okamžitou nápravu bych doporučil intenzivní výměnu vody s čímž bych neotálel a činil tak klidně denně a rozmyslel tu osádku, jak jsem naznačil tu vhodnost do daného objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 19:17 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: palko150
nastuduj si o nich něco... hlavně "Snášenlivost" hmm
http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 19:13 palko150 – mrenky machove
ahojte mam 130L akvarko v nom mam zatial len malo ryb 2 mrenky 2 skalare a 1 prisavnika no ale ja neviem co roby moja mrenka bije sa s druhou no ale raz za cas si trufne aj na skalarov ja neviem ci si chrani teritorium lebo vecsinov byva pri ohrievaci co mam robyt s nou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 06:27 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Yetti
Nechce sa s nimi len páriť?, ono gupku su dost nevyberave, co sa tyka potencialneho ciela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 04:49 R Muž romant [27982] Re: Yetti
Vyměň polovinu vody a sleduj reakci, tipuji dusíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 22:55 Žena Turbínka [2558] Re: Yetti
Velikost akvária? Údržba? Rostliny a úkryty? Druhy a počty ryb? Těmhle otázkám by ses vyhl kdyby sis založil prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 22:51 Yetti – Gupka agresor
Zdravim, mam samečka Gupku, jako kdyby zešílel, napadaá mi všechny mečovky, prosím o radu, děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2013 13:36 Muž dimmur [283] Re: meleri
nesmyslne napadate.....take si myslim, ze to co popisujete je spise vetsi predstavivost /zakousla se do neonky/ nez realita.....takovy cesky don quijote ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -10   07.05.2013 13:31 meleri Re: LiborSprysl
Libore sprysle, v kolika recich chcete slyset ze jste xxx :-P v romanskych nebo germanskych? vyberte si! :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.05.2013 13:23 Muž rudolf [4681] Re: vondr001
Vaši radost musím zkalit, takhle to v přírodě nefunguje. Ze samců blekmol či jiných molinézií se jistě samice nestanou, buďte klidná.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.05.2013 13:21 Muž rudolf [4681] Re: Ičin
Samozřejmě, že to OT není. Přesně jak píšete, NORMÁLNÍ je chovat samce bojovnice s 2–3 samicemi, to je správný způsob chovu. NENORMÁLNÍ je chovat samotného samce ve společnosti jiných ryb, natož jihoamerických teter. (Ne, že by to nemohlo fungovat, ale nemusí to fungovat.) Výhrady k bojovnici zakouslé do skřelí neonky shrnul Libor Šprysl, to bych se opakoval.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 11:55 Žena Kač [131] Re: Ján
u těch SAE je to docela jasné, potřebují hodně prostoru, myslím, že tvoje akva je pro tolik kusů prostě malé. Co se týče čichavců, zrovna u těch zakrsláků se traduje, že můžou být v pohodě, ale taky můžou být totální tyrani, což se asi projevilo u tebe. Ramirézky jsou cichlidy, to by mohlo vysvětlit hodně, ale třeba by to taky mohlo být těma N látkama...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb?od=251