Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2019 18:57 R Muž afc1886 [14682] Re: Vojtaa
Vývod z filtru namíříš trochu směrem k hladině, aby na ní tvořil takové vlnky a bude to cajk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 18:49 Vojtaa Re: afc1886
A bude mi ta kostka s čerpadlem plnit i funkci okysličení vody, nebo je třeba přidat zavzdušnení vody (kámen + čerpadlo)

jinak děkuji za tak rychlé reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2019 18:12 R Muž afc1886 [14682] Re: Vojtaa
Ta kostka bioakvacitu a čerpadlo tě vyjdou levněji a odvedou lepší práci a za ušetřené peníze si můžeš koupit rostlinky.
Já bych vyměnil úplně celou osádku akvária, protože máš na ně malý objem. 54 litrů je hrubý objem, ale to už patří do jiného tématu. rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 18:01 R Muž Anthrax [4765] Re: Vojtaa
Zkušenosti s bioboxem nemám. Ale od pohledu tam zabírá hodně místa plast a na samotná filtrační média už se nedostává :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:53 Vojtaa Re: Anthrax
Díky za rady. Ano všechno to jsou živorodky (kromě ancitruse :-D), takže doporučujete mít jen jeden druh? Nebo Molly a Paví očka jsou v pohodě u sebe a mám jen oddělit Platy a Mečovky. Našel bych tu nějaký článek které ryby s kým kamarádí?

Jinak k tomu filtru, obyč "houba", jak píšete oba dva, se mi jeví taky dobře, protože má velkou filtrační plochu, ale s prodkty Aquatlantis biobox nemáte zkušenosti? nebo je to jen designovka za hodně peněz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:29 R Muž Anthrax [4765] Re: Vojtaa
Třeba www.rataj-spk.cz/…
a
www.rataj-spk.cz/…
+ ti pomůže pravidelná výměna části vody. :-)
Ale máš tam moc druhu živorodek. Například platy s mečovka se ti budou křížit. Být tebou, tak tam nechám jen jeden druh živorodek. Oni ti zachvilku akvárko zaplní.
Edit: koukám že jsem pomalejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:27 R Muž afc1886 [14682] Re: Vojtaa
Čerpadlo a kostka bioakvacitu bude super, ale nemáš moc vhodnou osádku akvária a to je to, co by chtělo hlavně pořešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2019 17:23 Vojtaa – Výběr vhodného filtru
Ahojte, jsem začínající akvarista a potřeboval bych názor zkušených.
Koupil jsem si základní set Akvárium set Pacific 60x30x30cm 54l se žárovkou 15W a přidaný filtr Cat-Gato Pacific 300l/h se mi jeví jako jako nedostačující.

V akvarku mám dost rybek: 3pavý očka, 3mečovky, 6black moll, 1 ancitrus a 3platty. Takže bych potřeboval kvalitní vnitřní filtr. (zatím mám pořád zakalenou vodu)

Zamlouvá se mi Aquatlantis Mini BioBox 1
, protože má 3 filtrační média. Ale nikde jsem nenašel žádné recenze, tak se ptam vás, jestli máte s tímto filtrem zkušenosti, nebo mi doporučíte jiný. (třeba jen obyčejnou "houbu"?)

Moc děkuji za každou radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 10:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jejmy
Ten silnější. Já nám JBL e1501 v 120x50x50 a je to tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 01:09 Muž vlka [3444] Re: Jejmy
Čauky, koukal jsem na jedno video a tam si akvarista pochvaloval Hagen Fluval FX6. Nemusí být špatnej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 00:03 Jejmy – Pomoc s filtrom
Ahojte... Rozhodol som sa založiť akva 180x40x60cm objem okolo 400l a riešim akurát filtráciu. Moji kandidáti sú jbl 1502 alebo jbl 1902... Ma niekto z vás skúsenosti alebo niekto kto ma podobný objem s niektorým z týchto filtrov. Osadenstvo akva tetry a par diskov

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 13:14 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Danielka82
Aby to mělo cca 2-3w na jedno akvarko, ale konkrétní typ, to záleží na vkusu a peněžence každého soudruha. A pokud by byl třeba čtyřvývodový, tak bych to nechal foukat do společného "zasobníku", např zablindovaná vododovodní trubka a z ní si udělal vývodů kolik by bylo potřeba. Ono to asi zní složitě, ale není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 12:42 Danielka82 Re: DavFM
Tam by se na těch pět akvárií, použil jen jeden kompresor že? Poradíte jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2018 12:36 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Danielka82
Používáme s kolegou v chovných akvariich bublifuky a už bych to jinak nechtěl. Ty bublifuk dávají reálných 450 litrů za hodinu (odmereno). Při správné konstrukci jsou tiché a nepotřebují moc vzduchu, ubydou pitomé dráty k akváriu a celkově je to i nejlevnější řešení.
4 Cyklohentan: elektrické čerpadlo není při stejné spotřebě výkonnější. A kupodivu ani tišší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 12:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Danielka82
K těm krevetkám bude stačit podstatně slabší čerpadlo. Tenhle typ filtrů nemá žádné omezení co dává čerpadlo to je v akváriu na rozdíl od hrncových filtrů kde je po zaběhnutí až poloviční nebo třetinový výkon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 12:05 Maq Re: Danielka82
Já to Václavem zmíněné čerpadlo mám na výměny vody. Určitě bych ho nedoporučil jako nehlučné. Jinak mi slouží dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 12:04 Danielka82 Re: vaclav
Takže doporučujete vykašlat se na bublifuk a stávající molitany přepracovat na klasické filtry s čerpací hlavou. Pětkrát. Každé akvárium bude mít jiné osazenstvo. Jaké se ukáže časem. Do jednoho se přestěhuje bichirek z mého současného akvária. Pak chci zkusit krevetky. A láká mě i malawi, ale to považuji za vyšší akvaristickou a jestli na to dojde, tak až úplně nakonec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 11:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Danielka82
Kupte si čerpadla asi bude stačit 500-600 l/h pokud by se nevešla seřízl bych klidně molitan. www.profiplants.cz/… s tímhle nemám zkušenost ale vypadá že je nejplacatější. Měl jsem jich už spousty a všechny měly dá se říci stejnou výdrž. Hamburský filtr je poměrně jednoduchý a funkční ale záleží co v akváriu bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 11:21 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Danielka82
Možno namiesto kompresora kúpiť čerpadlo. Je to tichšie aj silnejšie. Prietok by som odhadoval od 1000-2000l/h. Ale neviem ako to vyzerá, hodila by sa fotka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 11:17 Danielka82 – Filtrace do více akvárií
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Ráda bych požádala o radu. Mám pět akvarií o objemu 200l každé. Jsou to akvária odkoupená z odchovny nebo prodejny. Mají v rohu skleněnou přepážku a v ní filtrační molitan a v něm plastovou "trubičku". Předpokládám, že na minulém místě měli hadicemi propojeno a připojeno na jeden kompresor. Ten nemám. A otázka je....dokoupit kompresor a propojit a zůstat tak u bublinkové filtrace, nebo koupit do každého akvária samostatný filtr. První řešení by se mi líbilo více. Finančně, hlukově a i se mi líbí že je to na to připraveno. Ale tady na diskusích co jsem prošla a pročetla se bublifuk vesměs doporučuje spíše do malých akvárií. A pokud kompresor, doporučíte jaký, nebo jaký průtok l/h mám hledat.Předem moc děkuji za názory.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2018 14:52 Mist Re: Sims
Vždy se vyplatí koupit větší (silnější) filtr, než slabší. Přesně jak píše bobek, průtok často jde utlumit, ale na výkonu u slabého filtru nepřidáš. Jinak teda sunsun, žádná sláva, určitě bych si pár stovek připlatil za Fluval, případně připlatil pár tisícovek za Eheim, kvalita je oproti sunsunu hodně znát. Nenech se zmást reklamníma kecičkama :-)

Eheim, Fluval můžeš většinou mít ve 100% funkčním stavu i 8 let, za tu dobu budeš mít s velkou pravděpodobností třeba 3 sunsuny, nebo několik aqua nova filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2018 14:01 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Sims
Ikdyž bych si ten tvůj potávaný filtr nikdy nekoupil, kup si ten větší a levnější. Nevidím racionální důvod to udělat obráceně. Přiškrtit průtok jde, když se chce. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 13:22 Maq Re: Sims
Zřejmě tedy céóčkem zachraňuješ nepříznivou situaci. Ty rostliny co tam máš ho normálně nepotřebují.
Všiml jsem si, že na pořízení techniky jsi nešetřil, samé značkové skopičiny. Pak trochu nerozumím tomu, že Tě láká Sunsun filtr. Nemám ho a nemám proti němu žádné konkrétní námitky. Ale přece jenom je to Čína, a hlavně mladá značka. Ještě chybí víc zkušeností jak u uživatelů, tak u výrobce.
Já osobně doporučuji Fluval, protože ten používám už léta a jsem s ním spokojený. Je to stará zavedená firma, léta vychytávají mouchy, a na výrobcích je to poznat. Nic proti jiným osvědčeným výrobcům - ty prostě nemám vyzkoušené.
Celkově z Tvé prezentace mám dojem, že víc než další techniku bys tomu mohl věnovat nějaký čas a snažit se líp porozumět tomu, co se v akváriu všechno děje. Nemáš to špatné, ale ani příliš dobré. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 09:56 Muž Sims [3] Re: Maq
momentalne nic. ale po prestahovani sa, mi bude vadit pohlad z pravej strany kde je do polovice sirky nalepeny vnutorny filter a za nim kopec sajrajtu. Chcel by som mat pohlad zo vsetkych stran.

Co2 koli rastlinam. Raz mi dosiel plyn a nemal som cas ho doplnit cca 3 tyzdne. bolo to riadne vidiet na rastlinach. A kvoli ruduche.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2018 09:52 Maq Re: Sims
Co Ti vadí na stávajícím filtru?
(A proč tam foukáš CO2?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 09:40 Muž Sims [3] – SUNSUN a juwel
Ahojte,

mam akva juwel rio 240 s vnutornym filtrom bioflow3. CHcel by som ku nemu zakupit externy filter SUNSUN. Problem je ze neviem sa rozhnodnut ktory typ.

Nasiel som na internete totiz 704B za este lepsiu cenu ako je 703B.
Logika ma nepusti a jasne ze silnejsi filter za este lepsiu cenu ako nizsia rada je fakt ze TOP kupa. Akurat sa bojim ze 704B bude prilis silny na 240l akva.

Co myslite ?

Casom mozno prejdem na 450 litrove a zase ten 703B neviem ci to utiahne uz.

Dakujem za nazory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 13:16 Muž Papik [617] Re: ctibum
Že by stačil jen pružný propoj? Dobrý nápad, díky, vyzkouším. Stejný odkalovač mám, tak koupím ještě jeden, který rozřežu. Případně spoje trochu stáhnu plastovou stahovací páskou.

Tušil jsem, že už na to někdo šikovnej přišel, tak jsem nevymýšlel kolo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2018 12:48 R Muž ctibum [6909] Re: Papik
Měl jsem přesně tenhle napojený na AT-201. Jelikož rampa byla ca 1 cm od skla a výstup z hlavy asi 3 cm, udělal jsem propoj z tenké flexi hadice z čínského odkalovače ( www.rataj-spk.cz/…), pasovala přesně a vibrace se nepřenášely ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:40 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Ano, levná čína z tvrdého plastu: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:20 R Muž Anthrax [4765] Re: Papik
Ve 360 mám na čerpací hlavě (AT 201) nasazenou rozstřikovací rampu a nerezonuje to. Ale je pravda, že to mám udělaný ze zahradní hadice, která je celkem měkká a připevněno to mám gumovými přísavkami. Ta tvoje rampa je z nějakého tvrdého plastu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:03 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Dobrá rada, ale problém je napojení rozstřikovací rampy k hlavě, protože rampu je nutné ke sklu přichytit a přes ní se vibrace na sklo přenáší. Nebo existuje nějaké finta fň?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 11:41 Muž noexp [8] Re: Bella
Vylepšený jsou asi jenom verze plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2018 11:34 R Muž afc1886 [14682] Re: Bella
Za sebe můžu doporučit jbl e 1501 greenline www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 10:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Anthrax
Zaujímavé, to skúsim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 09:37 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Přichytil jsem ho klasicky přísavkami na sklo. Jinak byl nový, nezaběhnutý.

Chápu, že je to levný výrobek do tří stovek, ale iritujou mě výrobky DoDo (dodělej doma). Výrobci by mohli více přemýšlet, než začnou něco vyrábět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 09:37 Žena Bella [1047] - Rostliny
Moje trable s filtrem (sesumirovanej vycuc)

Filtr TetraTec Ex700 (po kazdem rozebrani nervy: tece, netece):
- stary model 2009 – 2014; promazani nepomohlo
- novy model 2014 - 2018?

Tak i ten novy filtr roni slzy jak krokodyl s kadenci samopalu (trocha nadsazky, po 24h uz dal – asi - pokoj). Pritom do toho lezu, jen kdyz se snizi prutok. A vzdycky je to zas o nervy, ne jestli vubec potece, ale jak moc.

Taaakze, az me (a vetsi polovicku) definitivne nasere, a bude z nej prutokac – kterej filtr by se hodil do 300litrovky, byl by rozebiratelnej a sestavitelnej, aniz by k tomu clovek potreboval inzenyrsky diplom a instalatera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2018 09:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky mám tohle čerpadlo, teda výkonnější a taky to trochu rezonovalo. Vyhodil jsem přísavky, leží to košem na dně a kde se výtoková hadice dotýkala skla, tam jsem to vypodložil biomolitanem. Nic není slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2018 09:22 R Muž Anthrax [4765] Re: Magic
Že v tom dodaném držáku prostě přenášel vibrace na sklo a dělalo to bordel. Tak jsem dal ten držák pryč. Gumové přísavky jsem dal mezi molitan a sklo. Na radu myslím Romanta, jsem postavil biomolitan na kus kokosové skořápky. Takže ta čerpací hlava se přímo o nic neopírá, jen sedí v biomolitanu a nerezonuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 09:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Anthrax
Nebol zavesený... ako to myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 09:13 R Muž Anthrax [4765] Re: Papik
Je dobré, aby nebyl zavěšený v tom dodaném držáku. Taky to chce pohlídat si, aby se kabel neopíral o sklo. První týden mi taky hlučel, pak přestal. Měl jsem ho přes rok v místnosti kde spím. Tichý jak pěna. Jak dlouho ho máš?

Za mě má tu nevýhodu, že je to nevzhledná kráva. Jinak jsem s ním spokojený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2018 08:34 Muž Papik [617] – Atman
Vyzkoušel jsem hodně doporučovanou čerpací hlavu Atman, konkrétně nejslabší model JKA-IP200 (papírově max. 400 l/h) a byl jsem celkem zklamaný.

Motorek je dost hlasitý nebo moc přenáší vibrace na sklo. Hučení bylo výrazně vyšší, než skoro neslyšný AquaEl Fan Filter Mini Plus.

Další minus je, že nelze libovolně natáčet výtok. Musí se zapojit redukce na plastovém kloubu. Aby však šla nasadit, musí se před ní zapojit spojka s ventilem redukujícím průtok. Pokud nasadíme ještě díl pro vzduchování, máme více než 10 cm dlouhou plastovou hrůzu.

Plusem je snadná demontáž vrtulky a jednoduchá, odolná konstrukce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 08:49 Muž powery [250] Re: Papik
Nejlépe na délku. Zleva doprava ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 07:04 R Muž afc1886 [14682] Re: Papik
Rampu pod hladinu a trysky namířit směrem k hladině aby jí lehce čeřily. Více zjistíš, když si trochu počteš tady rybicky.net/forum/13235-rozstrikovaci-rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 23:38 Muž Papik [617] Re: powery
Rampu jsem objednal, predpokladam, ze je lepsi instalace na sirku, nez na hloubku akvaria. Jen nevim, jestli ji mam dat nad hladinu vody nebo pod a jakym smeren natocit trysky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 17:31 Muž martmart [106] Re: NHKG
Mam zrovna tenhle filtr, zadny super slagr to rozhodne neni, ted o vikendu sem pretesnoval kohouty, trochu se zavzdusnuje, ale uplna tragedie to taky neni.. nemel sem nikdy zadnou super spicku, nemam podle ceho moc porovnavat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 13:50 Muž powery [250] Re: Papik
Dobře nastavený vývod filtru, nejlépe do rampy, prokysličí pohybem hladinu dostatečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 13:30 Muž Papik [617] Re: powery
Můžu zeptat proč? Respektive, kdy a proč ho používat? Většina menších vnitřních filtrů vzduchování v příslušenství má a na videích je obvykle také vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2018 13:12 Muž powery [250] Re: File1980
Zbytečná investice, určitě půjde předělat ten stávající ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 13:09 Muž File1980 [53] Re: Papik
A co tento filtr?,když nemůže být vnější ;-)

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 12:35 Muž powery [250] Re: Papik
Vzduchování není potřeba.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129?od=151