Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 19:31 lubosturbak
Ja ho mam v akva uz zkoro rok a som z nim nespokojny aky bude ok do akva ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 19:28 R Muž romant [27987] Re: lubosturbak
Nebrat, honič vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 19:22 lubosturbak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj prenislam nad kupov noveho filtru lebo ten je nevihovujuci aky je najlepsi do tohto akvaria filter potrebujem setrit miestom diki za odpovede :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 15:10 R Muž afc1886 [14682] Re: laki3
Možná pomohla lepší cirkulace vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 12:35 GP Re: laki3
rybkam bych veril, u rostlinek nemuzu prijit na moznou spojitost, ale treba jim bakterie pripravuji stravitelnejsi mnamku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 11:54 laki3 – Pravda bo mejlka
Je mozne ze po vasem doporuceni a zvetseni objemu filtracnich medii se mi zacly zelenat rostliny a rybky maji vetsi elan nebo je to jen muj mylny usudek??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 19:39 Muž Tomason [37] – Filtr Ikola
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tímto filtrem? www.aqua-obchod.cz/… mám fluval 305 a uvažuji o druhém pomocném filtru a narazil jsem na tento pro mě neznámý. Má nízkou spotřebu a do mé 200 by mohl stačit.
Děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 09:40 Muž Yirka [9126] Re: Pity
Doporučil bych to samé ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 08:33 Pity Re: Legioix
JJ už jsem koukal na Heureku. Co se týče filtru jsou tam i dobré hodnocení, takže asi do něj půjdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 08:16 Muž Legioix [574] Re: Pity
Cena je o poznání lepší zde: www.aqua-obchod.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 08:11 Pity Re: romant
To nevypadá vůbec špatně :-) i cena je řekl bych velmi slušná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 08:06 R Muž romant [27987] Re: Pity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 08:04 Pity Re: Yirka
No určitě vnější, ceně jsem celkem otevřený, ovšem nemusí to být zase zbytečně předražené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 07:37 Muž Yirka [9126] Re: Pity
U takovéto litráže bych rozhodně uvažoval o externím filtru. Kolik hodláš investovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 06:58 Pity – Filtr
Dobrý den, prosím o radu. Akva 250L +- Jakou filtraci do toho narvat aby chod byl opravdu bezproblémový? Plánuji spíše více menších hejnových rybek "bordelářů" (živorodky atp) pár "vysavačů" na dno a akva spíše zarostlejší. Díky za návrhy. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2016 16:54 R Muž romant [27987] Re: laki3
Po dobu 14 dní častěji měnit vodu(klidně denně, když je třeba), je to přecijenom docela zásah do stability akvária, krmení omezit na minimum, tak 3-4 dny nekrmit nikoho ničím a potom obden mini dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 16:01 nerf – poděkování
Jen bych chtěl poděkovat těm, kteří se mi snažili poradit při výběru filtru do 60l kostky. Rozhodl jsem se jít do čerpadla Atman a kostky bioakvacitu. Možná ho kousek seříznu a snad se mi ho podaří dobře skrýt za rostliny. Půjde do rohu za "pařez" a les vallisnerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 14:33 laki3 Re: romant
Ahoj tak sem dnes poridil poradnou akacitovou houbu, jez sem vypral v puvodnim obsahu filtracnich hmot a nacoal sem ten akvacit na cerpadlo z filtru atman at 304 tak sem zvedav zda bude znat zmena ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 07:51 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Legioix
V podstatě souhlasím, ale je třeba si uvědomit, že v něm nejsou filtrační náplně, tím se opět zvedne cena. Ecco pro je daleko lepší a náplně v něm jsou. U Eheimu platí, že kvalita je sice prvotřídní a to včetě následného servisu, ale je třeba ji zaplatit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 07:14 Muž koyack [87] Re: jozi86
Tento filtr mám tři neděle v záběhu, škrtím ho více jak přes polovinu výkonu a slyším jen příjemné proudění vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 20:26 Muž Radun [0] Re: NHKG
jo cena je vyšší, nicméně mám se značkou dobré zkušenosti a moc se mi nechce testovat jiného výrobce, ale připomínka dobrá, určitě si projdu výrobky konkurence..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 20:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radun
2 filtry mají obrovskou výhodu v tom, že když se jeden pokazí, nebo se v jednom budeš vrtat a čistit/měnit náplně, tak druhý ti bude stále filtrovat. Sání by asi stačilo uprostřed, pokud se ti ho tam podařilo zamaskovat. Každopádně toto bude chtít vyzkoušet.

Pokud dobře umístíš nasávání a výtlak filtru, bude kvalita vody všude stejná i s 1 filtrem. Jinak ty Eheimy jsou pěkně předražené, s Fluval FX řadou dříve bylo dost lidí nespokojených, teď o nich není slyšet. Tak nevím, jestli je už nikdo nekupuje, nebo to Fluval vylepšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 19:49 Muž Radun [0] – řešení filtrace
Hezký den, řeším dilema s vnějším filtrem, plánuji nádrž 200/60/50 d/v/š cm, amerika, silněji zarostlá, ryby sklaláry neonky, tetry a další klasika a vzhledem k tomu, že mé zkušenosti s vnějšími filtry jsou chabé, respektive to bude první moje takto velká (vysněná) nádrž, tak mě zajímá názor někoho zkušenějšího. Řeším jestli bude lepší koupit dva menší filtry a použit 2 rozstřikovací rampy na zadní stěnu akvárka, s tím, že by sání měl každý filtr na opačné straně, než bude mít výpustní rampu (takové křížové zapojení), nebo jestli to zvládne jeden silnější filtr s celoplošnou rampou po zadní straně a nasáváním na jedné straně nádrže. A teď nevím, jestli první varianta je možná skrz délku hadic co bych u křížového zapojení potřeboval, vzhledem k výtlakům čerpadel apod. A jestli druhá varianta, nasávání z jedné strany dokáže přefiltrovat v nějaké míře celou nádrž, zdali nebude voda na opačné straně přefiltrovávána méně častěji, než ta u nasávacího koše. Tak snad je to srozumitelné a těším se na vaše názory:)
Ještě bych tedy pro úplnost dodal, že přemýšlím nad eheim professionel 4+ 600 ve dvou kusech a professionel 3 2078 v jednom kusu, nebo fluval fx6tku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 18:36 R Muž romant [27987] Re: jozi86
Ano, měl by si sednout, dej tomu několik dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 18:17 Muž jozi86 [1] Re: jozi86
Dnes som ho zapojil(e901). Do jedneho zo styroch kosov som dal napln zo svojho stareho filtra kvoli zabehu. Zatial je hlucnejsi ako som cakal ale verim ze sa to casom troska stlmi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 16:56 laki3 Re: romant
právě, jak bylo řečeno, filtr co mám, atmat at f 304 je prý dobrej-dobrý čerpadlo, ale náplň je malá, a trasně rychle se ucpává, proto, až dorazím ve středu z práce, vezmu mou kouzelnou krabičku, kde mam součástky ze starých filtrů, na čerpadlo připevním děrovanou trubičku a napakuju na ní pořádnou houbu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 16:41 R Muž romant [27987] Re: laki3
Když to přeženu a to zdůrazňuji, tak je jedno jak často a jak filtr čistíš. Tedy za předpokladu, že máš v akváriu druhej funkční filtr a tím je dno. Samozřejmě to chce se nacházet v situaci, kdy je tzv. vyladěnej poměr mězi producenty a spotřebiteli. Někdy je 14 denní čištění nutné, to obvykle když filtr kapacitně nestíhá danou nádrž a je za tu dobu zašpiněnej natolik, že už z něho voda skoro neteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 16:28 laki3 Re: laki3
tak v tom případě čistím filtr už 7let špatně, myslíš, že když jej čistím stále tak že houbu vyperu do "mrtě" pod tekoucí vodou dokut není úplně čistá, je špatně? ted si říkám, že pro filtr je to pak jak kdybych zakládal nové akvárium a nestačí se v něm tvořit potřebné bakterie, když jej každých 14 dnů čistím.

začnu to teď čistit pod vodou z akva, snad uvidím změnu, měl jsem teď divný povlak na rostlinách a bylo mi řečeno, že je to silným proudem z čerpadla, tak jsem ubral a snad se to ztratí... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 15:34 nerf Re: afc1886
;-) ne, tak to není, že by mi žádný nebyl dobrý. Jen se snažím vybrat co nejlepší, co nejvíc vyhovující, abych pak nebyl zklamán.

EDIT: Pokud je můj cenový strop ve srovnání s požadavky na filtr nízký, pak mi to mohli ostatní diskutéři říci rovnou a nemuseli by na netu dohledávat "jakás takás" řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 15:09 R Muž afc1886 [14682] Re: lap
Tak se mi zdá,že Vám není dobrý žádný.Poradili Vám hodně dobrých filtrů,které jdou ještě trochu potunit kvalitním filtračním materiálem,ale buď je nevzhledný,nebo drahý,nebo někdo kdysi nebyl spokojený.Buď budete muset zvednout cenový strop,nebo snížit nároky. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 13:23 Muž Legioix [574] Re: lap
Za dobrou cenu aukro.cz/…
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 13:18 nerf Re: Legioix
U těch vnitřních Eheimů, co jste uváděl Vy, bych se zejména u toho Pick-upu bál poruchovosti, hlučnosti a celkové kvality. Je to sice už pár let, ale kdysi jsem četl, že jejich majitelé nebyli moc spokojení. Aquaball jsem míval a byl jsem vcelku spokojen, ačkoliv jsem ho jako začátečník provozoval v naddimenzované nádrži (set). Obecně se obávám, že u těch vnitřních "bublifuků" se často nepravdivě uvádí do jak velkých nádrží jsou vhodné. Ono výkon čerpací hlavice nenahradí plochu filtračního objemu. Touhle větou jsem si teď vlastně sám zavrhl ten Eckfilter XL....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 13:12 nerf Re: akvaristik
Ani jedna z těch variant, co uvádíte Vy, neodpovídá mému zadání.

ad1 + ad2 - nutnost mít další prostor vedle/za akvári/a/em (nemám)
ad3 - zcela mimo cenovou relaci
ad4 - malý filtrační objem (za tu cenu?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 13:11 Muž Legioix [574] Re: akvaristik
Podle toho co kolega psal, tak připadá v ůvahu snad jen ten poslední:

Cenový strop max. 1000Kč, plus mínus minibus
Vnitřní, či vnější, závěsný asi ne (nebude místo za akva).

Když už tak: www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 13:05 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Legioix
Dal bych tam tento:
www.akvaristik.eu/…
nebo větší:
www.akvaristik.eu/…
ideání by byl tenhle, ale je dražší:
www.akvaristik.eu/…
pokud vnitřní, tak BioPower.
www.akvaristik.eu/…
všechny mají bionáplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 12:56 Muž Legioix [574] Re: lap
Jde o to, že ten Dennerle Nano Eckfilter XL má strašně malou filtrační nápln.

Jěště bych zauvažoval o tomto: www.juwelakvarium.cz/…

www.youtube.com/…

A nebo: www.juwelakvarium.cz/…

www.youtube.com/…

Btw: na to čerpadlo od Atmanu se dá nasadit i menší molitan a nebo si ho upravit podle sebe:

www.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 12:34 nerf Re: Legioix
Akvárium je zatím ve stadiu kompletace, čili ryby zatím žádné. V úvahu přichází cca 3 otíci, několik mini pancéřníčků a menší hejno (cca 10ks) nějakých mini razborek či halančíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 11:26 Muž Legioix [574] Re: lap
Jaké ryby v akváriu jsou?

www.zoofast.cz/…


a trochu přes limit:


www.aqua-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 11:20 nerf Re: Legioix
No, této varianta jsem si vědom. Její nevýhodou je relativní nevzhlednost a díky velikosti biomolitanu i značná komplikovanost zakrytí za rostlinky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 10:42 Muž Legioix [574] Re: lap
www.akva-tera.cz/…

www.akva-tera.cz/…

Toto je lepší a levnější řešení než ten "NANO" filtr, který by byl tak na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 10:13 nerf – filtrace pro kostku 60l
Zdravím,

60l kostka, málo nenáročných ryb, nenáročné rostlinstvo, žádné přihnojování, ani CO2, osvětlení slabší. Můžete mi s klidným svědomím zkusit doporučit dobrou filtraci pro takovou nádrž? Cenový strop max. 1000Kč, plus mínus minibus. Vnitřní, či vnější, závěsný asi ne (nebude místo za akva).

EDIT: Zvládne toto dobře Dennerle Nano Eckfilter XL?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 22:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: laki3
Filtr mej ve vodě odsáté z akva. Prostě to v té vodě vymačkej. Molitan vrátíš a nějaká ta špína vyletí ven, to nevadí. Když ten filtr čistíš tak zároveň neodkaluj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 22:05 laki3 Re: deck
Dobre diky moc, jeste ted adotaz, kdys se pise ze se ve filtru udazuji bakterie, tak je kravina kdys filtt pokud nejede properu dokud neni houba uplne cista? Nebo bakterie jen tak nevymyju a ve "spine" nejsou??

Dekuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 22:01 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: laki3
Jak psal Romam, stačí přizpůsobit biokostku a nasadit jí na ten filtr. To bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 21:42 laki3 Re: deck
Takze radite jen vyndat spodek a nandat tam bio?? A jen se zeotam? Nekdo nejaky zkusenosti s timto filtrem a upravami? Vrazit na cerpadlo trubicku do te dirky a na to houbu? Nebo staci jenom k tomu cerpadlu pripevnit kus biomolitanu? ;) dekuju, pro nekoho bezna vec pro nekho objev, diky za rady :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 21:35 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: laki3
Na bublání se vyprdni, je jen na škodu pro rostlinky, máš jich celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 21:26 R Muž romant [27987] Re: laki3
Obvykle postačuje jenom to čeření hladiny. Ovšem ten filtr je do tvého akvária ne zcela vhodný, výkon má, ale nicotný objem filtračních hmot. Ten vršek je možné použít a místo toho spodku nabastlit pořádnej kus biomolitanu, aby se zvýšil osídlovací prostor pro nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 21:20 laki3 – Atman at f 303
Ahoj, prosim o radu, mam v 200l akva filt atman at f304, kdy donedavna sem uzival privzdusnovani, ale obyvatele bytu si stezovali ze moc pri bubleni vrci a tak jsem vratil zpet pouze smerovou hubici, trysku, ktera vyvera vodu na hladinu a je to naprosto tiche, myslite ze to muze mit vliv na rostliny a ryby, kdys to enperli?? Utcite to tam neni jen tak

Diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 19:52 R Muž romant [27987] Re: Pitris
Třeba čerpací hlavu a kostku biomolitanu, to by šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 19:51 Pitris Re: romant
A přidat ještě něco k tomu? Díky :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129?od=401