Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 08:47 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: AssAssin
jsmem pro stejný řešení jak michalt - když nejsou peníze na exterák, tak klasickou čerp. hlavu s molitanem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2014 01:45 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: AssAssin
Tohoto řešení bych se (jako uživatel menší verze podobného filtru v mnohem menší nádrži) obával ze dvou důvodů:

Prvním je proudění vody v nádrži. Tento filtr má vývod hodně blízko nasávacího koše a neumím si zcela představit, jaký pohyb vody asi může vyvolat v opačném rohu akvária. Intuice získaná v menší nádrži mi napovídá, že jen zanedbatelný. Na takovýhle filtr se nedá udělat ani rozstřikovací rampa, aby případný problém s prouděním napravila.

Další, čeho bych se obával, je příliš velká průtoková rychlost vody komorou filtru. Když bude průtok takový, aby se nádrž opravdu přečerpala alespoň 2x za hodinu, voda bude tím filtračním médiem uvnitř téct příliš rychle, aby byla nitrifikace opravdu účinná. Když se průtok sníží natolik, že bude účinná nitrifikace, nezvládne se nádrž přefiltrovat 2x za hodinu. Nemám to pro tento filtr přesně spočteno, ale z pohledu na něj (porovnání velikosti komory a výkonu čerpadla) bych usuzoval, že tohle může být problém. Netvrdím, že to vůbec nebude filtrovat. Asi bude, ale ne moc efektivně.

Když si to tak představím, aby to opravdu filtrovalo kvalitně, opravdu by se musel na nasávací koš nasadit pořádný kus biomolitanu. Na to filtrační médium uvnitř komory bych se zcela nespoléhal. Znovu, pro tak velké akvárium nemám teď spočteno, jak velký by musel být, ale určitě by měl mít průřez (v rovině kolmé na nasávací trubičku) alespoň 10x10 cm (zřejmě i víc, možná 14x14 cm). To už je docela slušný kousek biomolitanu. Tak proč nad něj místo vylepšovaného závěsného filtru raději neumístit rovnou solidní čerpací hlavu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 01:12 Muž Assassin [2]
Ahoj, zakládám nové aqua cca 170l (105x35x50cm) a mám v plánu použít závěsný filtr Aqua Clear 50. Vím, že objem filtrační náplně není nijak extra velký, ale co kdybych na přívod nasadil ještě molitan? S tím, že jednu část filtrační náplně ve filtru by tvořily kroužky a pěna. Co myslíte, bude to stačit?

Díky za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 12:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Díky všem, už jsem zase o něco chytřejší palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 12:23 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: deck
Tak v porovnaní s akýmkoľvek bublifukom je tichší. Trochu rezonuje / drnčí, ale ako mi tu bolo poradené - podloženie rozrezanou gumenou hadičkou a prípadne nejakou gumou aj na miesto dotyku so sklom pomáha. Pravda, v porovnaní s mojou čerpacou hlavou EHEIM v hlavnom akváriu je hlučnejší, ale priamo hlučným by som ho určite nenazýval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 12:23 amrtin Re: deck
Fotka k příspěvku Není absolutně slyšet,hladina musí být ale ve stejné výšce s vytékající vodou(žádný vodopád).Já mám nějaký čínský model a tomu drnčí krycí plast,tak ho nechávám otevřený.Mám ho ve 4l miníčku a po částečném ucpání bordelem je v pohodě.Já dal do první komory molitan z jiného filtru a do druhé nasypal Cirax(Juwel),uhlí šlo samozřejmě pryč.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 12:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: DrChila
No mě moturek běží pořád. Vzduchuju velké AQ a líhnu artemie. No ale je pravda, že největší hluk dělá ten bublifuk. tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 12:11 Muž DrChila [243] Re: deck
no jde o to že taková bublající voda je horší než ta hlava která si vrní. Protože u bublifuku je zaprvé slyšet cákání vody a pak praskající bubliny a jako bonus vibruje jako bonus ten motor. pokud něco tichýho tak něco dovnitř a nebo přepadovýho
A pokud není kam schovat motůrek vzduchovací tak si to užiješ v plné parádě:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 12:05 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: zervan
A dělá velký hluk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 11:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: deck
Ono Atman HF-0100 a JKA MHF100 je jedno a to isté. Najskôr som nedôverčivo pozeral, čo to JK Aquarium vlastne je, ale tu na fóre som bol poučený, že je to re-brandovaný Atman. No a aspoň tu v SR z obchodov zmizli pôvodné Atman a objavili sa JKA. Ja som vlastne oficiálne objednával Atman a prišiel mi JKA. A áno, cena je výborná, preto som ho vlastne uprednostnil pred vzduchovacím motorčekom (starý sa mi pokazil, ale ten už mal nejaké to desaťročie za sebou).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 11:02 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Legioix
No tak to je přesně moje představa palec Dík za tip palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 11:01 Muž DrChila [243] Re: deck
No oni ty modely jsou do 200L až... ale u toho modelu je například 100 150 200. A tak to znamená do jakýho akvaria se to hodí... ale ještě tam maj chybu na eheim stránkách je 75 130 200
www.eheim.cz tam se můžeš podívat na jaký akvaria to je ale dá se to přiškrtit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 10:42 Muž Legioix [574] Re: deck
Nejslabší a nejlevnější je tady: petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 10:35 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: DrChila
Koukal jsem na něj, ale je až do 200L a ja bych chtěl do 12L, tak nevim, co by to v tak malém AQ vyvádělo. hmm No a cena, to si tam nechám asi ten bublifuk... Díky palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 10:32 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: zervan
Moc dík, kouknu na to. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 09:29 Muž DrChila [243] Re: deck
když člověk nehledá nemůže to najít
seznam: text liberty Eheim a hned první odkaz:-D
levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 08:00 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: deck
Mám aj akváriá presne s týmito rozmermi, pôvodne slúžili na výter, teraz ako karanténa a z jedného je dočasné krevetkárium. Máme v ňom bublifuk, ale kúpil som preň závesný filter JKA MHF100. Tento typ (závesný) nerobí nejaký silný prúd, podľa mňa je to akceptovateľné riešenie, len treba podložiť gumou/hadičkou, aby nedrnčal. Vnútri má len smiešne malý molitán, ale je tam i vrstvička aktívneho uhlia a vaty. Asi by som pri trvalej prevádzke dal radšej všetko von a napchal čo najviac molitánu. Ten sa dá nasadiť aj na nasávaciu trúbku, pri menších rybkách a krevetkách je to nutnosť.

Nie je síce tak tichý ako najtichšie čerpacie hlavy s molitánom, ale je to prijateľné. Ak by som ho mal mať zapnutý trvalo, asi by som zvolil EHEIM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 01:44 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – filtr pro 12L
Co si myslíte o tom dát do AQ 30x20x20 vnější závěsný filtr? Určitě ten nejslabší, ale zatim jsem na žádný nenarazil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 00:48 Muž DrChila [243] Re: jaci
Eheim pick up sice nevibruje nedělá žádný jiný hluk ale nevýhodou je malá filtrační plocha na to jak je velký tak filtrační plocha malá za to vodu to honí slušně i v těch 60L řádný tornádo regulovat se to nedá.
Pokud bych si něco koupil tak kostku a filtrační hlavu atman. A nebo bioball nebo jak to maj u eheimu ten vnitřní filtr ale je dražší než například pick up
Ale vzhledem k tak malému akvariu mít něco ještě uvnitř je poněkuď nepraktický.. takže takovej liberty pro tebe je dobrý si myslim. nebude překážet v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 00:45 jaci
Ahoj, mám 30l AQ a potýkám se s problémem výběru filtrace. Prioritou je pro mě neslyšitelnost. Nesnáším když filtrace vyluzuje dunění apod... Zajímal by mě EHEIM aquaCorner 60, nemám s nimi zkušenost ale u EHEIM pick up sem se setkal s negativním hodnocením...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:17 asdfzor Re: jirka
koupil jsem si nakonec eheim ecco pro 2032 a je to v tom 30l akva ok, takze doporucuju.

akorat mam jeden dotaz, z filtru je slyset tekouci voda, je to velmi slaby zvuk a vubec ne rusivy, spis naopak - posloucha se to hezky, jen mne zajima jestli to neznamena ze je neco spatne?

diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 13:45 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ciffik
jj prodávám EX600 a ten jde stáhnout dle libosti až do jemného proudění.Toho bych se do 30l akva vůbec nebál.Když krmím ryby,tak to kohoutem přiškrtím,že se voda vůbec netočí a filtr je furt tichý..občas to zapomenu vrátit a po pár hodinách stále v pohodě běží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 13:41 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Burik
Jo u tý 205 to sice píšou, ale víc než o polovinu to nepřiškrtíš. Pak už to jde slyšet na motoru. A i ta polovina výkonu je na 30tku dost. Jak je to u eheimu/tetry netuším.

Prodáváš ten TT600?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 13:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: jirka
Jinak já zrovna externí filtr prodávám,tak jestli chceš ušetřit a netrváš na novém,tak se ozvi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 13:07 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Ciffik
já bych v tom zase takový problém neviděl.Dají se stáhnout na minimální průtok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 12:57 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: sasula
205 mám a jsem s ním maximálně spokojený právě ve 100l ale do 30tky opravdu ne...to bude kolotoč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 12:54 Muž sasula [274] Re: jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 12:41 jirka – vnejsi filtr k nano akvariu (30L)
Ahoj, rad bych si koupil do sveho akva nejaky vnejsi filtr. Ten filtr by ted fungoval pri tom nano 30L akvariu, ale rad bych aby mel dostatecny filtracni vykon i pro nejake vetsi akva ktere planuji, treba pro 100L akvarium.
Vite prosim o nejakem vnejsim filtru ktery by sel pouzivat do maleho akva 30L a zaroven byl plne dostacujici pro akva s vetsim objemem 100L?
Pocitam s tim ze filtr bude stat okolo 2000Kč

dekuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: ondralomnice
Já bych radši větší filtr:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:43 Muž ondralomnice [81] Re: Burik
a nebo proudová čerpadla sou celkem malá stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:17 Muž Burik [727] - AquascapingRe: ondralomnice
To právě nechci..akva je malé a nechci tam další zbytečnou techniku.Čerpadlo Eheim jsem používal,ale není kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:15 Muž ondralomnice [81] Re: Burik
To radši kup jen čerpadlo nebo čerp. hlavu bude to levnější ;-) a proud bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:04 Muž Burik [727] - Aquascaping
Zdravím,
také bych potřeboval pomoci..hledám za můj TetraTec EX600 náhradu.
Jde mi o výkon..s TT jsem moc spokojený,je tichý,bezproblémový.Ale rád bych vyšší výkon.

Vybírám mezi Eheim Ecco Pro 300 2036 nebo JBL CristalProfi greenline e901.
Oba jsou cenově kolem 2500Kč
Eheim se mi líbí vzhledově,je tichý..recenze uživatelů jsou dobré.
U JBL si nejsem kvalitou a tichostí jistý,je spousta rozporuplných recenzí,ale pro JBL mluví větší kapacita filtračních náplní.Což asi přinese i větší snížení výkonu

Filtr bude pouze do 54l akva,ale potřebuju,aby byl větší proud,než dokáže TT.
Za názory díky a pěkné svátky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 00:11 amrtin
A v každým případě vyměnit aktivní uhlí za něco jiného.Já nastříhal na kousíčky starý molitan z filtru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:50 Muž sasula [274] Re: Flozik
pokud te moc netlaci penezenka tak jdi do TT 1200 to je konecne poradny objem filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:22 R Muž romant [27987] Re: Flozik
Bude velmi záležet na tom, jakou šarži a tzv. v jaký palbě seženeš, tedy o toho JBL, nicméně "jenom" molitany dokáží udělat, řekl bych obdobnou službu, jako mix dodávaný Tetrou. Když budeš ten Substrat pro, nebo Siporax a stejně tak můžeš vylepšovat i tu Tetru. Prostě je to o názoru a jak jsem psal, šel bych do JBL už kvůli mnou zmíněné výhodě, on ten litr "obyčejných" molitanů může být zajímavým bonusem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:13 Muž Flozik [8]
Díky za názoty. A co dodané filtrační hmoty? JBL se prý dodává jen s molitany, Tetra má několik různých materiálů. Má to nějaký podstatný vliv? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:02 amrtin Re: Flozik
Já právě mezi těmito dvěma vybíral nedávno.A vyhrál TetraTec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 21:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Flozik
JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:08 Muž sasula [274] Re: Flozik
tt700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 19:55 R Muž romant [27987] Re: Flozik
e901.
Edit: Aby to nebylo jenom jednoslovné, tak trochu statistiky. Výkon o 200 l/h vyšší(porovnáván čistý, papírový)než u porovnávané konkurence a i o litr více filtračních hmot a tudíž je moje volba taková.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 19:50 Muž Flozik [8]
Kdybyste měli na výběr z Tetra EX700 a JBL Greenline e901, co byste si vybrali? Já se nemůžu rozhodnout :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 22:00 Muž Jaryn87 [0] Re: grunda
OK, dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 23:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jaryn87
nech tam origo náplně, nic lepšího není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 20:37 Muž Jaryn87 [0]
jinak jsem vybral tady tento Eheim Ecco-Pro 300 2036 doufám že je to dobrá volba :-)
koukal jsem na video a sou tam takové tři přihrádky, ale do všech třech strká to stejne (takove jak kdyby kamínky) jsou i jinačí možnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 20:24 Muž acik [416] Re: Jaryn87
ale jdeee,to je jen vymluva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 20:23 Muž Jaryn87 [0]
hadice jsem určitě rozebírat nechtěl, jen mě napadlo jestli tam není na nějakých filtrech třetí vstup/výstup s ventilem, ale asi se to tak nedělá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 20:21 Muž Jaryn87 [0]
muzu to lit z okna :-) no ono to moc čistit nejde, saje to i kamínky. Chtěl jsem to mít jen krasně vyřešené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 15:19 Muž acik [416] Re: amrtin
přesně tak,bylo by to naprosto šílené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 15:04 amrtin Re: acik
Já bych nemoh vypouštět vodu přímo do wc,bál bych se o krevetky,přeci jen se nějaká občas dostane přes sítko do kýblu :-| A vypouštět vodu přes filtr mi nepřipadá nejšťastnějsí-pořád rozebírat hadice... ne hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129?od=651