Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 15:59 Muž Jablečník [1] Re: MonterMonty
Chtěl bych se zeptat na ten Aqua Nova NFC - je to opravdu relativně levné - četl jsem jako zdůvodnění, že to vychází z EHEIMu, ale není tam elektronika. Myslíte, že to je jediný důvod? - jinak tedy kvalita solidní? - a ta chybějící elektronika v praxi ztěžuje obsluhu či zvyšuje riziko či co? Není to nějaký pofiderní výrobce? Má zkrátka to smysl, čistě pragmaticky, kupovat? Jde mi hlavně o riziko vytopení, nevratné poruchy, hluku apod. Pokud na tom budu muset něco udělat ( údržbu apod.) častěji než u těch špičkových filtrů tak to mi příliš nevadí. Děkuji za Váš názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 15:35 Muž Yirka [9126] Re: Jablečník
Každý prodejce prodává filtr s jinými náplněmi. Já jsem třeba po půl roce k molitanu doplnil keramiku Sera. Jinak jsem za 8 let ne nic nesáhl. (Doufám, že jsem to nezakřikl). :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 13:47 Muž Jarry [1437] Re: Jablečník
Predpokladam, ze pujde o pridani keramickych krouzku, pripadne vymenu filtracniho media v jednom z kosu ve filtru (molitan za keramiku). Ja jsem to zatim neresil a pustil filtr tak, jak to bylo. Casem mozna nejakou keramiku koupim a dosypu. Ale nedelal bych z toho zadnou velkou vedu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 13:42 Muž Jablečník [1] Re: Jarry
Děkuji za sdělení čerstvých zkušeností s tímto filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 13:39 Muž Jablečník [1] Re: Yirka
Díky za tip - pokud koupím dovolím se eště zeptat na to "doladění filtr. hmot" - matně tuším o co jde, ale rád bych to tušil jasněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 12:12 Muž Jarry [1437]
Rozchazel jsem JBL 1501 pred cca 2ma tydny. Prvni spusteni trvalo max hodinu (hlavne kvuli hledani jiz neexistujiciho tesneni, bylo nahrazeno konstrukcni zmenou), urcite bych nikoho nestrasil nejakou slozitosti, podle me to jednodussi snad uz ani byt nemuze. Celkove na me pusobi hodne solidnim dojmem. Prvni den jsem ho trochu slysel, pak teda vic po pripojeni externiho atomizeru na vystup, mlha CO2 totiz rozvibrovava hadici, kterou jsem mel oprenou o zadni desku podstavce, ktera vibrovala od hadice. Po pripevneni hadice tak, aby se desky podstavce nikde nedotykala, filtr neni slyset, ani kdyz sedim na gauci metr od nej - samozrejme kdyz je filtr zavrenej ve skrini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 07:02 Muž Yirka [9126] Re: Jablečník
Pokud chceš kvalitní, dlouhodobé a přitom jednoduché řešení, nabízí se i www.akvarista.cz/… .
Určitě bude pracovat dlouhé roky bez poruch. Když správně odladíš filtrační hmoty, bude stačit podívat se do něj a vyčistit 1x za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 00:15 Muž Jablečník [1] Re: MonterMonty
Díky za vysvětlení - to je holt tím, že s tím zatím nemám žádné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2016 00:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jablečník
Bohužel žijeme v době kdy dokonalé není nic , ani mercedes už není mercedesem jaký býval , pokud bude filtr dělat hluk - vymění se za jinej kus (stejný problém může být u jakékoli jiné značky), první nastartování filtru je podle mého stejné jako u všech jiných , musí se řádně odvzdušnit ,u mě s tím žádnej problém nebyl ,stejně jako třeba s o polovinu levnějším Aqua Nova NFC , zas to tak nesmíš urputně hrotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 23:53 Muž Jablečník [1] Re: NHKG
Děkuji za reakci, ale: "některé kusy můžou být hlučnější a první nastartování je trošku složitější." coby začátečník se toho poněkud bojím - raději bych něco co od počátku poběží dokonale či téměř dokonale, bez nutnosti mých zásahů, určitě tiše... Ale dát za to ještě více peněz než co stojí tento filtr se mi příliš nechce... to je asi poněkud v rozporu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 23:43 Muž Jablečník [1] Re: laKatos
Není reálné abych teď něco vyráběl, chci kvalitně založit akvárko za rozumnou cenu. I tak mne stojí hodně času prostudování dostupné literatury + informací na netu. Fóra např. zde jsou bezva, ale člověk se musí prokousat spoustou diskuzí o tom co zrovna nepotřebuje aby se občas dopídil cenných informací a rad. A souhrnné články jsou občas příliš obecné, bez konkrétních informací ( např. doporučení konkrétní techniky na trhu, některé i zastaralé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2016 23:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jablečník
Momentálně se tady nejvíce doporučuje JBL. Na tvůj objem: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Počítej s tím, že některé kusy můžou být hlučnější a první nastartování je trošku složitější.

Akorát je potřeba trochu vytunit. Na sání molitan jako předfiltr a dovnitř bych dokoupil více keramiky místo většiny molitanu: www.juwelakvarium.cz/… (tu keramiku kupuj až budeš mít filtr doma a budeš vědět kolik jí potřebuješ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 23:02 laKatos Re: Jablečník
Nad stavbou sveho externího prepadoveho filtru jsi neuvazoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 22:40 Muž Jablečník [1] – jaký vnější filtr pro akva 450 l ?
Jsem začátečník, zakládám akva 450l. Poraďte mi, prosím, který konkrétní filtr koupit. Je to možná někde ve fóru, ale dost těžko se to hledá, navíc mne zajímá současná nabídka. Hledám dobrou kvalitu za přiměřenou cenu, do ceny patří i budoucí provoz, životnost, náplně, opravy apod. Děkuji za doporučení zkušených akvaristů. Jaký by měl být výrobcem udaný max. průtok ? Patrně minim. 800l? Obávám se, že více, ale to bude hodně drahé... Jakou vidíte ještě přijatelnou dolní hranici max. průtoku? Akva nebude "nadměrně" osazené, plánuji cca do 250cm celk. délky malých rybek, nijak přehnaně náročných, a spíše jen "střední množství" rostlin. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 22:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kavkyc
Zavesný filter ber skôr ako doplnok. Ich nevýhodou je, že nepremiešajú vodu v celom akváriu, ale len pod sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 20:00 kavkyc – Výběr filtru
Ahoj lidi, nemám žádné větší zkušenosti s filtry. Prosím poradil by mi někdo, pro jaký filtr bych se měl přiklonit? Mám AKVA o objemu 120 litrů a váhám mezi Super Aquatic závěsný filtr LB-701 600 l/h anebo Super Aquatic vnitřní filtr 950 l/h. Budu rád, když mi napíšete klady a zápory klasického vnitřního filtru a závěsného. Myslím si, že závěsný je lepší na údržbu, ale nevím, jestli není rušný chod filtru anebo, jestli má stejnou učinnost v odsávání pevných částí (detrit, úlomky rostlinek) z vody jako vnitřní filtr? Rád uvítám Vaše osobní zkušenosti. Odpovědi mi prosím pište na mail: kavkyc@seznam.cz předem Vám moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2016 21:16 Muž PaYoch [134] Re: lukalanka
Všechno jsou to honiče vody, vhodné tak leda na mechanickou filtraci. Čerpadlo a kostka molitanu udělá v tomto případě mnohem víc muziky za stejnou cenu.
www.sklorex-akvarium.cz/…
Edit: zase o minutu pozdě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2016 21:15 R Muž afc1886 [14682] Re: lukalanka
To bych spíš šel do akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… a kostka akvacitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 20:40 lukalanka – Výběr filtru
Zdravím,

chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem filtru do nového akvária o objemu 50l.....

vybírám z těchto filtrů: Hailea vnitřní filtr RP-400
Resun CS-400 vnitřní filtr
Vnitřní filtr Atman At-F302

(popř. jiný v podobné cenové relaci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 18:39 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: eevka
A já bych pro změnu do tak malé nádrže použil filtr Aqua Clear 30 je vnější tak nebude zabírat prostor v akva a i nebude kazit vzhled. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 17:52 Galaxydust
Muzu doporucit filtr eheim aquacompact 60.Ale v takovem objemu nadrze se bude muset casto cistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 16:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Na vzduchovací motorek? To bych fakt nikomu kdo nemá pěstírnu neradil.
Proč ne radši čerpadlo AT200 a k tomu molitan. Molitanu by měl stačit cca litr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 16:32 R Muž romant [27987] Re: eevka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 13:53 eevka – 40l molitanový filtr
hoj muž si zaklada akvarko a chce po me koupit molitanoví filtr. jsou nejaké normy velkosti filtru? akvaro ma 40litru a filt ryruzné velikosti. please help diky a čaj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2016 23:46 martin – 2424
2424 je super , velmi jednoduchy, zaroven ale ma uz kosiky na filtracny material + extra miesto ktore sa nepocita do objemu filtr. materialu ale da sa naplnit. chybaju mu len ventily na vstupe do hlavy. tichucky, nemam problem s tym ze by sa v nom zachytaval vzduch. akurat cena vyssia oproti classicom. Ta 250kova verzia, za predpokladu ze chcem mechanicku filtraciu a prudenie vody, popri tej biologickej, by u mna kludne sla do 60L akvarka, bez spray baru pokial chcem prudenie vysoke a so spray barom, ak ho chcem znizit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 20:05 Muž petromas [10] – Rada
Ahoj já koupil eheim 2424 a supr je tichoučkej náplně supr.Ke dobré dokoupit 1 a 2 instalační set eheim .Akva krásně čisté .Rampa je taky supr. Rozjezd se musí trochu naučit ale jde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 13:54 Muž Anakyel [3] Re: chuanvaldes
Máš pravdu, díky za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2016 12:55 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Anakyel
To raději 250 Bio Plus... Vyjde dráž ale v té ceně budou jak filtrační náplně i dvojkohouty. Nebo jenom verzi 250 Bio. Brát 150 bez ničeho nemá smysl. Ve finále se dostaneš na stejnou cenu jako u 250... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 12:52 Muž PaYoch [134] Re: Anakyel
Modrou filtracni vlozku Eheim, nebo přesně přiříznutý hrubší biomolitan, doprostřed eheim ehfisubstrat pro, a nahoru jemnější biomolitan nebo bílou filtrační vložku Eheim pro 2211. Popřípadě úplně dospod ještě keramické válečky (nebo nastříhanou hadičku) na rozbití proudu vody (malou vrstvu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 12:32 Muž Anakyel [3]
Ahoj, mám akva o objemu 50l, chtěl bych si pořídit vnější filtr Eheim Classic 150 (2211).
Avšak musí se objednat filtrační náplně pro plnou funkci filtru. Co přesně bych měl pořídit? Děkuji za rady...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 07:57 Muž RadekH1 [129] Re: martin, Karlos S
Díky za rady, ale já mám doma 200 litrů. Toto je pro kamaráda domu. Mají betu v 1,5 litru a tak jsem je přemluvil aspoň do 54litrů. Souhlasili, ale chtejí to poskládat. Zase nevím zda je bude bavit vůbec mít doma akva a starat se o něj. Proto jim tam dám zatím atmana s kostkou a když je to chytne, můžou si pak koupit lepší a venkovní filtr. Ale jak znám Romana, tak když ho to chytne, půjde pak rovnou do většího akvária :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2016 22:37 Muž Fuchs [169] Re: Erredar
Jel jsem s nimi 10 týdnů a pořád to nekdě přisává vzduch a ten hluk to se fakt nedá. Já ti říkám jen svoji zkušenost také jsem chtěl ušetřit a hlavně mít dva, na každou stranu jeden ale toto se moc nepovedlo. Neušetřil jsem nic pač je do nich potřeba nakoupit filtrační materiály, k terčům bych doporučoval BioMech, Subtrát pro a za ty do těchto dvou dáš stejně 1500,- až 2000,- to u Eheimu máš v ceně proto jsem teď koupil Eheim. V AN máš jen válečky, molitan, uhlí a vatu a to ti je k terčovcům na nic. Fakt to zvaž ať nedopadneš jak já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 21:26 Erredar Re: Fuchs
Díky za reakci. Stejnak jsem pořád přikloněn k 2x aqua nova 1500. Všude sem četl o spokojenosti a hluku maximalně ze zavzdušnění.Moc se mi nechce platit tolik za něco slabšího než 2x (A-N) jen kvůli značce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 15:05 martin Re: Horác
znie to ako vela, ale byvalo to v poriadku. vykon s naplnami je nizsi, vykon ciastocne zanesenho filtru este nizsi, pouzije sa vhodna hlavica/nasmerovanie, na zaver sa znizi vykon ak je treba a je to. Na biologicku filtraciu stacili, osobne mam rad ked filter pomaha aj s mechanickymi necistotami. Inak teraz tu kde byvam, mame zlu kvalitu vody, takze aj na zvladnutie biologickej filtracie treba riadne zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 14:24 Muž Fuchs [169] Re: Erredar
Jsi ve fázy jak jsem před pár měsíci byl já. aJBL 1901 bude stačit a opravdu ti to doporučuji. Aqua nová jsem měl ncf 1200 a dal jsem je pryč aspoň zatím jeden. Je to hrůza hučí nezkutečným stylem. Koupil jsem Eheim a to je pecka nicméně radši našetři na to JBL když koupíš 2ks aqua nova budeš tak na 3400,- JBL stojí 5300,- radši našetři. Také jsem chtěl ušetřit a nevyplatilo se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 14:01 Erredar – Filtr do 400
Ahoj,

vybírám filtr do 160x50x50 400l hrubý.Chystám se na terčovce asi 8ks + něco na dno.Jde mi hodně o cenu,tak sem zvažoval 2x Aqua nova NCF 1500 nebo 1x NCF 2000. Případně kdyby byly finance tak bude stačit 1x JBL CristalProfi e1901 Greenline?

Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2016 10:53 Muž Horác [3942] Re: martin
600-1000L/h do 54 litrů? To už připomínalo spíš vířivku, ne? :o) ...
54 litrů musí podle mě zvládnout i obyčejnej bublifuk ...
P.S. Když píšeš, že ten a ten filtr nedostačuje, máš na mysli mechanickou filtraci nebo odbourávání dusitanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 10:33 martin Re: KarlosS
ked som mal kedysi 54L akvarium ako on, vzdy tam bol 600-1000L/h interny filter, ktoremu som obmedzil vykon ak to bolo treba[vacsinou bezali naplno]. Rovnake filtre sme pouzivali v 80L akvariu. v 110tke uz boli nedostacujuce. Keby som volil externy pre 54L, tak vyberam nieco s 600L/h vykonom. Ak to bude moc, znizim prietok alebo radsej pouzijem dlhu rozstrekovaciu trubicu [Eheim 7286500]. Ak ma v plane do buducna kupit vacsie akvarko, tak by som to zohladnil uz teraz a bral este vykonnejsi filter. Tie odporucania vyrobcov su zkreslene a bezne filter urceny pre 200L nestaci pre 100L akvarko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2016 08:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: RadekH1
eheim classic 2211, nejlépe v Hornbachu. Bývá tam za jedenáct stovek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 16:29 martin Re: RadekH1
Ja by som volil externy filter - udrzba, uspora miesta v malom akvarku, filtracna kapacita. Co sa samotneho modelu tyka, zavisi aj od toho, ake mas plany do buducna, ak chces hobby rozvijat, zisiel by sa vykonnejsi, ktoremu mozes teraz vykon znizit, vo vacsom akvarku pouzijes plny potencial. Casto tam su rozdiely par 100kc medzi jednotlivymi verziami, takze ja by som urcite zhanal daco co pouzijem aj neskor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 19:28 Muž RadekH1 [129]
Můžete mi prosím poradit vhodný filtr do 54 litrů? 60x30x30. Nejlépe nějaký odkaz. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: miky
ničemu neškodí, bublinky si klidně nech, já jen, že normálně vzduchování v akva nemá význam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:19 miky Re: grunda
jo jo, je to tam kvůli syna, chtěl bublinky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: miky
tak tu hadičku zahoď, mimochodem, ani to klasické vzduchování není normálně třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:12 miky Re: ludekhc
mám tam samostatné vzduchovaní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:06 ludekhc
V běžném provozu to asi nikdo nepoužívá, ale jsou situace, kdy se přivzdušnění hodí, takže jak se říká, nikdy neříkej...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:00 miky Re: romant
akva má 54l, kupoval jsem to v setu, plánuji +-deset menších rybek jako neonky, zatím tam mám pět rostlinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2016 18:28 R Muž romant [27987] Re: miky
Spíš než nějakou s prominutím "přiblblou" hadičku(drtivá většina nádrží se bez toho obejde) bych řešil vhodnost toho filtru do tvojí nádrže, tedy aby tu nádrž tzv. utáhnul, ale to nevíme jak a kým bude zarybněný to akvo kde ho budeš provozovat, ale já osobně bych tento filtr nevolil do akvária většího než 50 litrů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 18:19 Muž Horác [3942] Re: miky
dyk to taky nikdo (nebo skoro nikdo) nepoužívá smich ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26836x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129?od=301