Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 21:36 Muž Shimi [530] Re: MarekP
Nebudu tě přesvědčovat, protože k poznání musí dojít každý sám, ale dám sem jednu technickou. V literatuře o chovu ryb se uvádí, že pro odbourání amoniakálního dusíku vyprodukovaného z 1 kg rybího krmiva je při teplotě vody 25°C potřeba přibližně 30-34 m2 plochy filtračního materiálu. Množství potravy, které musí ryby denně zkonzumovat, aby byly zdravé a dobře rostly, odpovídá zhruba 1,0-2,5 % jejich tělesné váhy. Čemuž odpovídá, na ten 1 kg krmiva, množství ryb o hmotnosti 40-100 kg.

Přeložením z reklamních žvástů firmy Seachem (700 m2 na litr Matrixu) to znamená, že bys na to potřeboval 50 ml Matrixu. Ano, čteš správně - 50 ml! (0,05 litru) Doufám, že je ti jasné, co z toho plyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2022 21:28 Muž skypi [99] Re: MarekP
Aha. :-) No, vyvracet ti to nebudu, konec konců, napsáno bylo k té předražené pemze dost i na zdejších stránkách ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 20:19 Muž MarekP [789] - Amerika + AsieRe: skypi
Například Seachem Matrix. Však přesně to jsem napsal, že se nebojím, že budu mít málo objemu. Při použití kvalitního filtračního média se i s relativně malým objemem pro filtrační náplň dá udělat hodně muziky. Protože jde právě o tu plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 19:53 Muž skypi [99] Re: MarekP
Ty "výborné filtrační náplně pro biologickou filtraci" - to jsou které? ;-) Jinak, podle mého skromného názoru, nejde o objem, ale o plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 19:23 Muž MarekP [789] - Amerika + AsieRe: vaclav, Shimi
Do výroby vlastního filtru se pouštět nehodlám z několika důvodů a dvojitou zadní stěnu si nenechávám dělat z důvodu, že nechci ubrat žádné místo rybám a navíc akvárium chci pohledové ze tří stran bez 3D pozadí, pouze s černou fólií. I tyto dvě varianty jsem dříve zvažoval právě kvůli objemu filtračních hmot, nicméně jsem se nakonec rozhodl pro klasický externí filtr. V dnešní době jsou dostupné takové výborné filtrační náplně pro biologickou filtraci, že se nebojím, že objem filtračních hmot bude problém. Ale všem díky za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 14:05 R Muž vaclav [13777] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MarekP
Pokud nechceš ubírat místo v akváriu tak si udělej skleněný filtr pod ním.
rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.07.2022 13:43 Muž Shimi [530] Re: MarekP
Já ti poradím něco úplně jiného. Na klasický kanystr se vykašli, je to drahý a má to naprosto směšný objem. Pokud to akvárko ještě nemáš slepené, tak si nech udělat dvojitou zadní stěnu. Tzn. že kupříkladu u akvária 250x70x70 by byl prostor pro ryby 250x60x70 a ten zbytek 250x10x70 by byl filtr o hrubé kapacitě 175 litrů! Na jedné straně se vyvrtá otvor (otvory) pro vstup vody do filtru, který se zakryje mřížkou a na druhé straně se dovnitř do filtru dá výkonné čerpadlo s výtokem do akva a je hotovo. Čím ten prostor vyplníš je na tobě, meze se nekladou. Můžeš si s tím hrát jak malý kluk. V akváriu nic neruší, veškerá technika je schovaná, včetně topítka apod. Když se ještě z pohledové strany na stěnu filtru nalepí 3D pozadí, tak to navíc suprově vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 12:58 Muž kus [190] - RostlinyRe: MarekP
OT protože kopíruju příspěvek někoho jiného z fcb že skupiny akvaristika pro amatéry cz/sk. Je to jen kvůli recenzi na HW5000. Zeptal bych se přímo toho pána.


Už jsme o něm dost psali někde asi loni. Nevidím vůbec žádný problém v tvé volbě. Kdybych řešil externí filtr, tak bych zvolil stejně. SunSun HW3000 LCD je momentálně asi Topka od SunSun, protože u modelu HW5000 může nastat hned na začátku problém s tím spodním ventilem, ale dá se to upravit podomácku, takže je to otázka spíše případné šikovnosti, ale člověk nechce určitě trnout, že mu někde poteče voda. Proto z mnoha důvodů zůstává Top právě ten HW3000 LCD. Výše někdo poslal odkaz na ten Aquel 2000. Nevím, proč by měl být lepší volba. Zaprvé není srovnatelný výkonově a při určitém zarybnění nebo typu či druhu chovanych ryb by nemusel stačit. Ikdyz průtok není úplně vše, tak někdy se hodí mít možnost zvýšit či snížit. Když bychom ho postavili proti SunSun HW 704B, který má stejný průtok plus ÚV lampu, tak tady by se dalo asi srovnávat a možná by byla lepsi volba ten Aquel, protože SunSun HW 704B má své mouchy a slabiny, nicméně mi pořád jede i tak ve 300L akva, kde mám velké ryby a též prerybněno. Trvalo mi, jako zacatecnikovi, než jsem ho vytunil natolik, že se o něj už nemusím nějak starat, ale teď když vím, co vše k němu potřebuji a jak i čím ho plnit, aby to fungovalo pro prerybnené akva, tak mi už vlastně vadí jen jeho spotřeba energie. Nicméně kdyby odešel nebo bych měl řešit druhý filtr, tak beru HW3000 LCD. O srovnání nižší spotřeba energie, kterou lze regulovat na minimum, je dneska asi ten pravý důvod, proč do něj jít. Každopádně už je tam vychytané i ta ÚV lampa, která měla u HW704B nahovno spínač neodizolovany od zatekajici vody do hlavy dostatečně, takže uhnil a rozpadl se uvnitř. Dále je to hadicovy systém promyšlený a dokoumany, který usnadňuje zase práci při čištění a rozběhu po čištění. Absence mackaci pumpy, která kolikrát absolutně nepomohla a mackal jsi ji třeba stokrát a nic. Průtok 3000L pro rampu je určitě lepší, než 2000,kde byl nedostačující pro celou složenou rampu. Hlavně při poklesu průtoku už se to nedalo. Používám doteď jen dva díly rampy, které mám do V v podstatě. S plasty žádné problémy nejsou, tak nechápu některý komentář. SunSun je pevny a nic nepraská. To je rukama, pac X lidi snicilo ventily na eheimu a jiných značkách. Biomaster jako jeden z nejdražších kolikrát už během jednoho roku používání tekl někomu, takže ani značka a cena nehrají roli.
Co ti k tomu poradit je asi jen to, že vždy se asi oplatí koupit si na sací trubku větší biomolitan do akva jako předfiltr, který občas vyperes, až se vcucne nebo se sníží průtok. To ti pomůže možná úplně odbourat zásahy do externího filtru nebo sníží na minimum za rok. U HW3000 LCD stejně není v balení do spodního koše biomolitan, takže tam je to o to nutnejsi dokoupit. Je dobrý tu přiloženou trubku v molitanu více provrtat po celém obvodu, ať nesnižuje průtok a krásně nasává celá houba. Jinak si dokup klidně i do koše spodního houbu, která by měla být stejná, jak na HW704B tuším. Ty koše totiž lze údajně použít též z tohoto filtru. Nebo to vysypes třeba lavovou drti. Pak další koše pemza (Matrix, aquadetox atd), zeolit další a purigen třeba a szat můžeš též a bude to asi top. Někde tam ještě nechej aspoň v jednom koši tu vatu. Možná ji dát do druhého koše, pod pemzu až. Média je dobrý hodit do filtračních pytlíku či sítěk z Lidlu. Koše plnit tak, aby pak dosedaly dobře do sebe, ale aby byly plné. To je jen příklad, ale samozřejmě záleží i na tom, co tam bude a jak bude třeba upravovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 12:32 Muž ajajak [196] Re: MarekP
Můj názor je dát na tuto velikost filtry dva a volil bych mezi Eheimem a Fluvalem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2022 12:17 Muž MarekP [789] - Amerika + Asie – Vnější filtr do cca 1000l akvária
Ahoj,

dokážete mi někdo poradit, pro který z vnějších filtrů se rozhodnout pro akvárium o délce 250 cm a výšce 70 cm. Čistý objem cca 1000 litrů. Akvárium bude Malawi bez rostlin.

Uvažuju nad 3 variantami.
1) Eheim Professionel 3 2080 1200XL
2) Hagen Fluval FX-6
3) SUNSUN vnější filtr HW-5000 LCD + UV lampa

Náplně do filtrů bych ve všech případech nahradil kvalitnějšími, jde mi hlavně o to, aby na takovýto objem a rozměr byl filtr dostačující. Filtr chci jeden. U toho Eheimu si nejsem úplně jistý, zda by nebyly potřeba dva.

Díky. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 12:52 Muž Lojza007 [456] Re: hellmut
Já takový filtr nemám, takže ani nedokážu odpovědět, kolik místa to reálně potřebuje, to určitě odpoví jiní.
Možná je to blbost, ale já bych udělal přepážku 5cm přes celou zadní část a do toho vsadil dva 5cm tlustý biomolitany a přes to hnal vodu. Určitě to vezme mnohem víc místa než Atman s kostkou, ale taky to bude mít mnohem větší filtrační plochu a čistší údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 12:30 R Muž Anthrax [4299] Re: Lojza007
Věř, že to fakt není problém. :-) Výškou jsme na tom asi stejně. Na to čapnout u hladiny molitan a vytáhnout ho opravdu nemusíš být basketbalista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 12:24 Muž Lojza007 [456] Re: Anthrax
Pokud má člověk metr devadesát a víc, tak to asi moc vadit nebude. Já mám trochu přes 170 a bohatě stačí cokoliv dělat u zadní strany akvária. Nedokážu si moc představit, že bych třeba vytáhl kus molitanu a hnědá voda by nebyla úplně všude okolo.
Ale když by byl přístup k akváriu z boku a tak to má hodně lidí, je to bezvadná možnost filtrace bez toho, aby se voda honila mimo akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2022 11:24 Muž ds [19] Re: Jana V.
Doporučoval bych, podívat se zde na nějaké nádrže které odpovídají vašim představám a jak to dotyčným funguje. A vůbec nejlépe zkusit ty lidi kontaktovat a zeptat se je na jejich zkušenosti.
Při hodně zarostlém akváriu může být výkonná filtrace jen zbytečný honič vody, kdy ho ani nemusí obývat moc velké kolonie bakterií, pokud všechen amoniak spotřebují rostliny. Ty bakterie pokud tam byly, nebo bz měli být, prostě chcípnou hlady. Na druhou stranu v případě potřeby se zase namnoží a mají kde. Ale to by musel nastat velký výkyv.

Já do druhého akvária plánuji menší filtraci a po zajetí a podle hodnot vody pak uvidím co dál. V současném akváriu naopak zvažuji opět nasadit vnitřní filtr místo aktuálně používaného vnějšího.

Doporučuji toto téma na str. 12 o dusíku:
e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 10:43 Muž hellmut [143] - CichlidyRe: Lojza007
Jenže to zas ubere místo pro ryby...
Předpokládám že ta přepážka bude asi prostorově větší než třeba můj filtr.
Taky mi samozřejmě zabírá nějaké místo ale asi ne tolik jako nějaká přepážka .
A u mě molitan v tom pralese fakt vidět není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 10:34 R Muž Anthrax [4299] Re: Lojza007
Lojza007 napsal: Na zvážení je i vlepení přepážky a filtrovat v rámci akvária. Nic není vidět, má to velký filtrační objem, jenom se to hůř čistí, pokud nebude akvárium přístupné zezadu nebo zboku. Proč myslíš? Mám takový filtr v nejvzdálenějším rohu nádrže o rozměrech 120 × 60 × 50 cm. Nemám k filtru přístup z boku ani ze zezadu, a čistí se naprosto pohodlně. Vše je přístupné okamžitě, ze shora. Prostě jen vytáhneš filtrační medium a vyčistíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 10:07 Muž Lojza007 [456] Re: Jana V.
K té filtraci, tam se radí ještě hůř, mně se třeba nelíbí molitan v akváriu, jde to zamaskovat kytkama, ale je tam a moc dobře se to nečistí, takže pro mě byla volba venkovní filtrace. Na zvážení je i vlepení přepážky a filtrovat v rámci akvária. Nic není vidět, má to velký filtrační objem, jenom se to hůř čistí, pokud nebude akvárium přístupné zezadu nebo zboku. Ta venkovní filtrace má jedinou výhodu, že se na to dají dobře navěsit další blbosti - předfiltr, UV lampa, CO2 difuser a cokoliv dalšího. A obrovskou nevýhodu, když se něco stane, vyteče opravdu hodně vody.
Moc jsem neporadil, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2022 23:11 Muž MARTIN HORÁK [819] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Jana V.
Co se týče filtru - pokud bude nádrž HODNĚ zarostlá, stačí vnitřní filtrace, třeba čerpací hlava Armani, vlastně JKL-200 + originální biomolitan 200*10*10.
V případě venkovního filtru cokoli pro akvária do 300litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2022 13:16 Žena Jana V. [3] Re: Anthrax
O osazenstvu ještě není úplně rozhodnuto.. přestěhujeme z malého Aqua dva ancistruse, pancernicky, ty bych ráda trochu navýšila počet, ale ještě zkoumám kolik jich je dobré mít. Ráda bych primárně čichavce vůbec zatím ale nevím kolik si jich tam můžeme dovolit, pak hejno neonek a druhé hejno buď Teter ozdobných nebo parmiček pětipruhych. Ale vše uvidíme asi až se bude zajíždět a jak to bude vypadat,jak si to sedne. Nerada bych udělala chybu a prerybnila to. Zatím sme úplně na začátku a vybíráme. Sice sem myslela, že to půjde rychleji, ale asi bude lepší to neuspěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 13:09 R Muž Anthrax [4299] Re: Jana V.
Ahoj. To je těžký. Já nedám dopustit na vlepený skleněný filtr. Ale jsou akvárka, kde filtr nebude potřeba vůbec. Odvíjí se to od toho, o jaké akvárko půjde, s jakou osádkou, jakou údržbou atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2022 13:03 Žena Jana V. [3] – Vnitřní filtr 240l
Dobrý den, chystáme se zakládat aquarium a rádi bychom to udělali dobře. Učíme se z ,,chyb,, malého aqa.. studuji někde se dá, ale nejsem moudrá z filtru. Melo by jít ( snad už definitivně????) o aqarium 240l a rádi bychom vnitřní filtr. Klidně si připlatíte za kvalitu, pokud má být dobrý, jen se trochu ztrácíme v tom, který.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.08.2021 16:06 R Muž afc1886 [12920] Re: Perlas
Měl jsem 2 atmany at-200 a oba úplně tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2021 13:37 Muž Perlas [192]
S tim atmanem jsem hodne nacetl, ze jsou hlucny. Je to kus od kusu?. Libilo by se mi neco ticheho, ale zatim jsem nejak na nic nenarazil. Z cerpacich hlav hmm

Externiho se bojim :))

Bude to na 160l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2021 11:00 R Muž afc1886 [12920] Re: Michael281
Za mě atman www.rostlinna-akvaria.cz/… a kostka bioakvacitu. www.rostlinna-akvaria.cz/…
Měl jsem jich víc a vždy jsem byl spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 09:45 Muž Michael281 [6] - Tetry – Filtr do akvária 54l
Ahoj, už asi 2h procházím formu a různá vlákna, ale vůbec se ve filtrech nevyznám a nejsem z toho moudrý. Měl jsem asi 5 let vnitřní filtr Eheim pickup 2008, ten odešel, tak potřebuji náhradu. Poradíte mi prosím nějaký dobrý vnitrni filtr nebo hlavu s biomolitanem? Nevim co je lepsi, jaké to ma plusy a minusy, moc tomu nerozumim.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 07:36 Muž ladalup [3] Re: _Rob_
Tak odkalovačku mám dobrou,ale mě teď napadlo,že ten bordel bude asi pozůstatek microsoria co mi odešlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 07:33 Muž _Rob_ [68] Re: ladalup
Jn, a můžeš si koupit i pořádnou odkalovačku a pořád ti zbyde třeba na 4 basy piv, když se blíží ty svátky smich (spíš na 3 basy :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2020 07:27 Muž ladalup [3] Re: _Rob_
Asi máš recht.V tom případě asi ale pořídím silnější hlavu.tento má průtok myslím 500l. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2020 07:03 Muž _Rob_ [68] Re: ladalup
Bordel na dně by si měl v první řadě odstát odkalovačkou.!!!Do externího filtru by takový bordel neměl přijít. Bude se ti víc zanášet a čištění a otevírání a mazání těsnění a cena = otrava X-) Ale pokud myslíš, že se ti vyplatí, tak proč ne. V tom případě bych vzal SunSun protože mám větší výkon.

Viditelné odstraňujeme a co odsát nemůžeme ponecháme bakteriím. Filtr slouží především jako biologická filtrace.

Edit: Doporučil bych pak sundat sací koš, trubku na konci (nějakých 50mm) provrtat kolem dokola a nasadit malý molitan. Jednou týdně vyždímat a filtr pojede i delší dobu bez otevírání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 07:00 Muž ladalup [3] Re: _Rob_
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Jj je je to ono.Po zjištění rozměrů by se mi měl vejít vedle akva.De mi o to že č.hlava s biokostkou nevyfiltruje výřený bordel od ryb na dně,kdežto exterák by to mohl zvládnout :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 06:36 Muž _Rob_ [68] Re: ladalup
A jaký je cenový strop? Musíš s největší pravděpodobností počítat i s filtračními médii. Většinou stojí za starou bačkoru ty co dává výrobce.

Edit: Tebou zmiňované značky..

SunSun 704A - slušný průtok vody 2000 l/h, hlučnější, Čína..

Tetra EX 1200 - menší průtok 1200l/h, tichý, velký objem a kvalitnější zpracování než SunSun..

Nebo ponechat biomolitan a dát silnější čerpadlo (pokud je to do toho akva co máš v prezentaci - popravdě není ani vidět) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 06:07 Muž ladalup [3] – Externí filtr
Ahoj jaký by jste mi doporučili vnější filtr do akvaria 200L.Na typy fluval,nebo oase jaksi finančně bohužel nedosáhnu.Přemýšlel jsem něco od tetry,nebo sun sun,ale nvm.Akva je středně zarostlé.Děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 15:31 Muž nekdo [345] Re: misano
A jaký je tedy důvod pro změnu filtru, když to funguje ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 14:31 Muž Shimi [530] Re: misano
Není jediný důvod, proč ten filtr měnit. Pokud ti akva nefunguje správně, tak to rozhodně není vina filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 07:07 Muž misano [0] Re: nekdo
Je to spoločenské zabehnuté akvárium, funguje 9 mesiacov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 05:00 Muž nekdo [345] Re: misano
je potřeba dodat více informací, aby byla odpověď relevantní...
tzn co v tom bude, kolik toho bude, nějaký finanční nástřel....
uv lampa ve filtru na začátek - proč ? potřebujete ji ?
topítko ve filtru... máte problém schovat topítko v nádrži ?, nebo se Vám chce připlácet 3000 za to, že to někdo schová ve filtru ? vynechme nyní spolehlivost a účinnost varianty topítko akvarijní ve filtru schované (oase).
jsem líný akvarista = čím více objemu, tím méně práce (častější čištění),
za mě eheim 4+ 600

a teď do mě .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 19:33 Muž misano [0]
Zdravím, mám akvárium RIO 125 a ten originál vnútorný filter chcem vymeniť za vonkajší. Viete mi poradiť značku alebo aj konkrétny typ? Či s uv lampou alebo termostatom alebo bez? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2020 09:42 R Muž Anthrax [4299] Re: Marti
Asi si úplně nerozumíme. Fungující akvárium nutně neznamená čisté akvárium. Čisté to zavání nerovnováhou a řasami. ;-)

Znova. Lepší nebo horší, to nejde říct. Každý filtrační materiál odvede jinou práci. Za mě je dostatečně velký molitan vyhovující. Obzvlášť pokud nevíš o čem uhlí vlastně je.

Budu se opakovat. Já opravdu netuším, jaké máš na akvárku víko a jestli s ním lze vnější filtr. Nejsem věštec. pivo Pokud na tom aktivním uhlí opravdu vyloženě netrváš, tak jdi do toho vnitřního filtru, co jsem ti navrhoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 07:06 Marti Re: Anthrax
To vim že prot řasám je dobré a čisté akvarium. Tak říkáš že lepší do smiseneho akvaria je filtr s biomolitan. Dobře dik za radu potlesk potlesk potlesk

Edit: A kdybych chtel vnější filtr co by si my doporučil? A da se vnejsi filtr preves pres plastové viko od akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2020 12:37 R Muž Anthrax [4299] Re: Marti
Proti řasám je fungující akvárium. :-) Uhlí může v ledačems pomoct ale není to tak, že ho přidáš a problémy automaticky zmizí (určitě nezmizí příčiny). Uhlí určitě samo o sobě není proti řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2020 12:31 Muž _ucx_ [1404] - Symphysodon + CorydorasRe: Marti
Marti napsal: Zak uhli je aji proti rasam
Nezlob se na mě, že se Ti do toho pletu, ale tušíš vůbec, jak AU funguje a co přesně dělá? Víš alespoň přibližně, jaké látky chceš adsorbovat? Nebo to, co chceš udělat, je jenom střelba naslepo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 10:08 Marti Re: Anthrax
Zak uhli je aji proti rasam jestli se nepletu a s boomoltan muze byt zajimava filtrační kombinace

Edit: Toto byl min typ.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2020 10:01 R Muž Anthrax [4299] Re: Marti
Čtu, že celý filtr má rozměry 4 × 5 × 17 cm. Takže objem samotné filtrační hmoty bude nic moc a v tom by mohl být problém.
Já mám osvědčenou klasiku: www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
Do 30 cm výšky akorát. Je to bez údržbové, nemusí se to čistit dříve než jednou za půl roku. :-)

Edit: Lepší nebo horší o tom to není a ani to takhle nejde říct, každé médium je prostě jiné. Jde o to, jestli víš, co ti to uhlí odvede za práci a co jeho použitím sleduješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 09:48 Marti Re: Anthrax
Ted tam mám Diversa claro 600 . Netrvám na uhli jen by me zajimalo jestli to neni lepsi nez klasický filtr na biomolitan
Edit: A nebo jiny vnitrni. Jestli neni nějaký lepsi nebo to je jeden u nejlepších?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 09:20 R Muž Anthrax [4299] Re: Marti
Co tam máš teď za filtr? Nejde nějak „vytunit“?

Jinak si myslím, že pro klasické společenské akvárium je dostatečně velký biomolitan OK. Nevím co si od uhlí slibuješ a proč ho chceš nasadit. Ale jestli na něm trváš, tak bych šel do vnějšího, pokud by to šlo. Není kryt jako kryt. Těžko se věští. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 08:51 Marti Re: Anthrax
Osadka jsou tetroviti. Jsou tam daniho pruhování, tetra krvavá a par anticitrusu. Jsou tam zive rostliny a nejaci šneci. Pokdu mozno ma to akvarium víko, tak nevim jestli vnější filtr do toho pujde. Jinak rad bych neco co my nebude brat jen bio molitan ale rad bych tam dal i cerne uhli a keramické kroužky. Klidne i na střídání.

Edit: Měl jsem v merku jeden filtr ale bohuzel na vysku ma 25 centimetrů, coz vyska meho akvaria je 30 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 08:44 R Muž Anthrax [4299] Re: Marti
Ahoj a o jaký typ akvária má jít? Osádka bude jaká? Jaká média tam potřebuješ měnit a proč? Preferuješ vnější nebo vnitřní filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2020 08:37 Marti – Vhodný filtr
Zdravim chci se zeptet na vhodny filtr do akvária 54 litru. Chtel bych neco, kde mohu mnenit naplne. Poradi mi někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2020 12:40 Muž sirius [53] Re: jarovo, vlka, _ucx_, afc1886
Ďakujem! Mnoho užitočného a prospešného sa tu od vás učíme, kolegovia. ano potlesk Napríklad mňa by nenapadlo, preprať filtračné molitany vo vode z AQ (nie v AQ :-) ) - myslel som si že sa majú oplakovať a dočista vyžmýkať v čistej vode z vodovodu alebo vo vani... Zaujímavé je, že nič z týchto užitočných rád, nepíšu výrobcovia filtrov v ich návodoch... Ale ani v akvaristických knižkách, či príručkách, sa nejde do detailu, v čom oprať filtračný molitan a kedy asi, či nechať filter zapnutý kontinuálne alebo v noci, o princípoch a súvislostiach denitrifikácie v zábehu a fáze po-zábehu. Akvaristické fórum je potom skvelým pomocníkom!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2020 22:07 Muž _ucx_ [1404] - Symphysodon + CorydorasRe: sirius
Teď filtry určitě nečisti. Není cílem mít filtr čistý jako alabastr, ale právě naopak :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25860x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129