Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:20 Muž Onďa [32]
Já bych ty chipsy tolik nepropagoval, aby jim tam pak tazatel nesypal bohemia chips. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:17 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – pozdě, ale přece
to udělaly ty chipsy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:13 Muž Onďa [32]
Pozdě! :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
ty jsou ok, v podstatě jakékoliv tabletky nebo granule nebo chipsy, nejlépe s přídavkem nějakých řas a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:12 Muž Onďa [32]
Jo stačí nebo ty co se lepí na sklo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 20:06 Leo
A musí to být nějaké specialní tablety, nebo jim stačí třeba tablety pro pancéřníčky(ty totiž mám)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 19:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – tablety
jasně, všechno tohoto typu zblajznou s chutí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 19:27 Leo
A co nějaké tablety???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 19:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – přikrmování parmiček černopruhých
salát, okurka atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 19:12 Leo – čím krmíte?
Dobrý den, dovolím si vložit svůj dotaz sem ať nemusím zakládat nové téma....Mám 2 parmičky černopruhé a zdá se mi, že nejí - teda vídám je ožírat řasy z rostlinek a ze skla, ale když dám rybám jíst tak nic. Někdy připlavou k žrádlu, ale ani se ho nedotknou! Jinak krmím mraženými koretrami a vločkovým. Díky moc za případné komentáře :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 07:31 Muž Roman [100] - Cichlidy
Koukám že máš písek s obsahem vápence.To že jsi ho vypral v kyselině ti mohlo potvrdit že ten vápenec sice obsahuje, ale není možné aby při této reakci došlo k odstranění.takže máš nevhodný substrát, k tomu nejspíše CO2, tak se nediv že jdou řasy.Písek bych vyhodil (i když ho máš někde z dovolené ze zahraničí)a dal tam obyčejný propraný říční.Ten si koupíš, nebo nadoluješ v řece či potoku (ten převaříš).Redukce počtu ryb je na místě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 20:59 Žena sharon [126]
Jestli se chceš zbavit řas, tak ti parmičky černopruhé samy nepomůžou. Když máš akva pčerybněné, buď přidej rostliny nebo uber ryby.

BTW jakou mají souvislost čichavci se SAE? Proč bys měl o ně přijít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2007 20:27 Rybous – Parmička Černopruhá
Dobry den

cetl jsem ze je to skvely likvidator ras.Ale ma to par problemu.

1)mam male akva na tuto parmicku
2)rekl bych ze je mirne prerybnene
3)mam tam cichavce a nerad bych o ne prisel

myslite ze by i pres body 1-3 mohli na mesic vydrzet X kusu teto parmicky potrebuji se zbavit ras?A kolik jich tam kdyz tak dat? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2007 21:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – titejky
Tyhle jsou z parmiček, co jsem měl, asi nejmírnější... Ale taky bych jich vzal aspoň 8-10 ks, tyhle ryby to maj raději a taky to líp vypadá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 21:27 Page
Pěkná, a ta mi teda skaláry okusovat nebude??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 20:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – titejky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 20:08 Page
Titejky???? Červený dánia jsem viděl, ale byly dost drahý :( ... Spíše bych šel do červených skalár, jen jsem je už v akvaristice dlouho neviděl...Kdyby někdo věděl kde červený skaláry sehnat byl bych vděčnej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 18:55 Jana
Jo,měli jsme je společně dlouho.a jestli chceš červené rybky,tak si tam můžeš dát i titejky,šervené dánie a nebo gavúnky lososové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 13:18 Page
Máš nákou takovou zkušenost???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 12:59 Jana
parmička nádherná tam klidně může být,protože není taková potvora jako čtyřpruhá.Jsou klidnější, pohodové a proto tam mohou být.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 12:05 Page
Oki chápu, jsem tam chtěl dát nějaký červený rybky:). Živorodky už nechci ani vidět, tak že mečovky odpadaj:-( ... Jednou jsem viděl u nás v akvaristice parádní červené skaláry, do kterých bych teď ihned šel. Ale dlouho je tam už neměli. Potřebuju nějako oživit akva, nějakýma barevnýma rybkama. Asi mi nezbude nic jinýho než dokoupit 10 neonek :-O . Nevím o jiných zajimavých rybkách do mé 118tyk hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 23:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Parmička nádherná a Skaláry
Jestli je to do tvé 118ky, tak tam bych parmičky nepřidával. Pokud bys jich měl velké hejno (říká se min. 8, ale lepší je alespoň 10 a víc) ve velkém akvárku, tak by to myslím šlo.
Já mám za těchto podmínek parmičky 4pruhé (a ty mají nepěknou pověst...) a čichavce perleťové (s dlouhými jemnými hmatadly) naprosto bez problémů. A vím i o mnoha dalších, kterým podobné společenství funguje. Z parmiček se obecně dělají větší násilníci, než ve skutečnosti jsou. Přitom je to jen o správných životních podmínkách. Někdo přihodí tři parmičky do přerybněného stísněného akvárka a pak se diví a nadává rybě...
Prostě v malém akva při malém počtu rybek bych to neriskoval, ve velkém bych se toho nebál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 22:47 xena
to si piš že bude no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 22:39 Page
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 20:37 Page – Parmička nádherná a Skaláry
Chtěl jsem se zeptat, zda se tyto dva druhy snesou?? Zda mi parmička nebude okusovat skaláry? Předem děkuji za rady:-) love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 20:33 Muž [] – ***
Ideální zrnitost štěrku (ne písek) je 3-4 mm. Dokud nevyměníš dno, měň každý den alespoň 10 litrů vody za odstátou (stačí 2 hoďky, ale nejlepší je nechat přes noc). ;-) Prospěje to i rostlinám. :-)
A jinak máš pravdu - obchodníci opravdu chtějí hlavně vydělat, takže nejlepší radu málokdy seženeš tam, kde nakupuješ. ano Taky jsme párkrát pohořeli s rostlinkama, bahenní holt v akva nerostou. S rybama naštěstí ne, ty jsme poctivě študovali dopředu a doporučuji to každému. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 18:34 Dunny
Jo melas pravdu...sumelo to jak blazen. Hned to hazim pryc.
Nevim proc mi to jako zacinajicimu akvaristovi doporucili...asi chcou vydelat.
Koupim nejaky jemny tmavy pisek...Vymenim ho snad uz zitra.

diqqq potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 21:29 Muž [] – ***
Parmičky jsou hejnové ryby, bylo by jich potřeba tak 8 (u nás to jsou nejvíc viditelné a zvědavé ryby) a ten světlý štěrk strašně odráží světlo, takže se jim ani nedivím, že jsou schované - asi je bolí oči ;-) . Štěrk pro jistotu v nějaké nádobce zalij octem a jestli bude šumět, tak pryč s ním! Ale stejně bych to dno ztmavila a koupila plovoucí rostliny na přistínění a také nějaké rychlerostoucí rostliny - vřele doporučuji Limnophillu sessilifloru atd. A měřit dusitany, ať parmičky neplavou břichem vzhůru ano a často měnit část vody.
Ať plavou! :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 20:14 Dunny
Mno to nevim, koupil sem ho jako sterk v akvaristice, radili mi at tam dam nejaky svetly. Takze mam vypnout svetlo? nebo vymenit zarovku? DIky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 19:06 Vip – ...
Podle ty fotky se ani nedivím, je to dost světlé. Tu tvrdost a zásaditost Ti zřejmě dělá to dno! Todle nebude křemičitý šterk,že hmm ?!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 19:01 Vip
Není nádrž přesvětlená? Jak dlouho tam jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 18:59 Dunny – Parmička pětipruhá
do noveho akvarka sem koupil na zabehdnuti 4 parmicky, pry to ma byt nenarocny druh - podle pracovnice akvaristiky.
Ph mam +- 8. teplotu 25. nadrz 60 litru, osazene hygrophilami. Ryby se ale porad jen tisknou spolu v korenu a vubec nevylezaji ven, kdyz se priblizim okamzite zalezou. Cim to muze byt? :/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [15]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9752x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027?od=701